ACİL ! Yeni doğmuş kedi yavruları...

Melekler... Yavrucaklarimiz pek keyifli :) kakalarini bile yaptilar. ishal olmamislar cok şükür ona da sevindim. midenizi bulandirmak istemem ama ne cok kati ne sivi ee leri sanirim normali bu dimi? öğlen çıkıp dediginiz kedi sutu tozlarindan ve biberon aricaz bakalim. Bi görseniz kuzular sicak su sisesine nasil sirnasiyor anneleri saniyorlar sanirim resmen meme ariyorlar orda
Rabbim bu iyiliğini karşılıksız bırakmaz tebrik ediyorum seni görmüyor tanımıyor olsak da senin gibi insanların var olduğunu bilmek bile güzel canim benim :KK9:

Rabbim bu iyiliğini karşılıksız bırakmaz tebrik ediyorum seni görmüyor tanımıyor olsak da senin gibi insanların var olduğunu bilmek bile güzel canim benim :KK9:
Valla asil burdaki kizlar sagolsun onlar cesaretlendirmese ben bunlari yapamazdım. bugüne kadar hic evde kedi filan bakmadim helede yeni dogmus. Iyi ki kk var :)

Biz bakmistik bir sure ne yazikki oldu ama tuvaletini kendiniz yaptirmaniz lazim pamukla surterek cisini ve kakasini ancak oyle yapiyor siringayla sut verdik ama yeterli sicagi saglayamadik sanirim geceleri miyavlardi annesini cok aradi

keseleri bile duruyordu. anne en azindan keseyi koparirdi dimi böyle bırakmazdı
dogar dogmaz anne bebelerini yalar. gobeklerini keser. tek tek. dogurdum gidiyorum demez. ya bebeklerini red etti tetk etti ( anne kedi bunlar hastalikli der ve bakmaz-yada ruhsal sorun yasadi lousa depresyonu ) yada biri aldi atti.

Peki bakarlar mi? Acaba biraz bakip toparlaninca mi öyle bi yere versek dedik. Zaten 10 gün sonra 1 haftaligina Ankaraya gidicez ucakla oldugu icin onlari goturemeyiz burda birakabilecegimiz kimse yok sabaha kadar kara kara onu düşündüm napcaz bu yavrulari diye :KK43:
bakmazlar. srn bolgende gonullu var mi aratin mi faceden???

Biz bakmistik bir sure ne yazikki oldu ama tuvaletini kendiniz yaptirmaniz lazim pamukla surterek cisini ve kakasini ancak oyle yapiyor siringayla sut verdik ama yeterli sicagi saglayamadik sanirim geceleri miyavlardi annesini cok aradi
evet tuvaletlerini biz yaptırıyoruz. biz kalorifer peteginin yanina koyduk sicak su sisesi de koyduk üstlerini orttuk sicacik oldu. gece pek miyavlamadilar. heralde durumlari iyi

izmir barinak gonulluleri, izmir kedi severler, izmir kedi dostlari gibi tureterek arama yap. yada bolgene gore
pati sevenler diye bir grup var ben kopegimi oradan gordum. izmir guzelbahce gonulusu sokakta bulmus ilan acmisti. gittim sahiplendim.

Yaa cansın sen aklıma kendi baktığım üç yavru geldi aynı sekildeydiler tuvaletlerini kıvamlı yaptıkları sürece sağlıklı olduklarını anlarsın canım tebrik ediyorum seni şimdi onların yeni doğan bebekten hiç farkı yok acıkınca vik vik uyanmaya başlayacaklar zaten herşeyde yardımcı olunmuş gerisi Allah in takdiri inşallah sağlıkla yaşarlar canım benim

Kizlar acaba bu yavrucaklarin annesi dönmüş ve yavrularini aramismidir ki? Sürekli kafama takiliyor bu.. Ama aksam neredeyse 2-3 saat bekledik gelmedi. Dışarda biraksak ölürlerdi.
Acaba hava biraz ısısınınca öğlen buldugumuz yere koyup biraz beklesek mi annesi gelebilir mi? Ama baska kediler filan zarar verir mi diye de korkuyorum
Anne kedi plesentaları hünüz ayrılmamış bebekleri kolay kolay bırakıp gitmezdi. Başka bir sorunla ordan ayrılmış olduğunu düşünüyorum. 2 sa dönmemesi de,artık dönmeyecek olduğunu anlatıyor..

Bir de yeni dogan insan bebekleri gibi sürekli uyur mu bunlar da? Pek sesleri cikmiyor. Anca beslerken hareketlenip miyakliyorlar :)
Evet karınları doyunca,çiş kaka olayı halledilince,devamlı uyurlar. Kakayı 10 günden önce yapmayabilirler,endişe etme..

Son düzenleme:
Peki bakarlar mi? Acaba biraz bakip toparlaninca mi öyle bi yere versek dedik. Zaten 10 gün sonra 1 haftaligina Ankaraya gidicez ucakla oldugu icin onlari goturemeyiz burda birakabilecegimiz kimse yok sabaha kadar kara kara onu düşündüm napcaz bu yavrulari diye :KK43:
Barınak bakmaz diye düşünüyorum. 1/1.5 aylık olana,konserve mama yiyip kumu kullanana kadar bakmanın bir yolunu bulamaz mısın canım..

Anne kedi plesentaları hünüz ayrılmamış bebekleri kolay kolay bırakıp gitmezdi. Başka bir sorunla ordan ayrılmış olduğunu düşünüyorum. 2 sa dönmemesi de,artık dönmeyecek olduğunu anlatıyor..
Ya da birinin kedisi doğum yaptı ve yavruları bakmak istemediği için sokağa attı. :KK43::KK43::KK43:

X