ACİL ! Yeni doğmuş kedi yavruları...

Peki bakarlar mi? Acaba biraz bakip toparlaninca mi öyle bi yere versek dedik. Zaten 10 gün sonra 1 haftaligina Ankaraya gidicez ucakla oldugu icin onlari goturemeyiz burda birakabilecegimiz kimse yok sabaha kadar kara kara onu düşündüm napcaz bu yavrulari diye :KK43:
Metruk bir binadan yavru köpek sesi geliyordu ben aradım .Adamlar yerini bulmak icin kac defa geri aradılar .Önemsemeseler neden uğraşsınlar.

Arkadaslar belki bu konun yeri burasi değil ama cok acil yaziyorum nolur bi akil verin. Bizim apartmanin yanina kedi yavrulamis ikisi ölmüş ikisi yaşıyor ama çok acı acı miyavliyorlar. Muhtemelen 1-2 günlük ler. Anneleri terk mi etmis anlayamadik. Hava da soğuk. Hiç o kadar küçük bi kediye bakmadim, hiç bilgim yok. Ne yapmalıyız? Normalde eşimin alerjisi olduğu için evde besleyemeyiz ama eğer anneleri terk ettiyse ölmelerine de göz yumamayiz.
Birazdan kontrol edicez tekrar anneleri geldi mi diye...

Önerilerinizi bekliyorum acil.
anneleri gelmediyse o yavruları oradan almalısın yoksa ölürler. eşinin alerjisi varsa bile onun girmeyecegı odaya oyarsın zaten mınıcıkler etkılenmez eşin. bakımı zordur. bilen birisi yaparsa kurtulma sansları yüksek.

face gır hayvansever sayfalarına uye ol orada yayınla . izmirde oldugun için mutlaka kedılerı verebılecegın bırılerı cıkacaktır. süt anne gerekli ama bunu bulana kadar yapacagın şey acil veterinere gitmeli ve bebek biberonu ve sütü almalısın normal sütü veremezsin çünkü. yarım saatte bir besleme yapmalısın sabaha kadar. kakasını elinle masaj yaptırarak yaptırmalısın .

bekleme izmir hayvansever doluludur mutlaka yenı dogum yapmıs anne buunur . sneın yapman gereken ölmemelerini sağlamak

Simdi bi kutu hazirladik kapaginin yarisini kestik yarisi açık yani. içine havlu serdik dışını posetle sardik. icine kalin beze sarilmis sicak su sisesi koyduk. esim simdi indi eldivenle kedileri bu kutuya koyacak. bir iki saat bekleyelim dedik. eğer anneleri gelmezse eve alıp beslicez mecbur. kiyamam o kadar acı miyavliyorlar ki :KK43:
bebeklerin kokusu olan bir örtüyü bebekleri buldugunuz yere koyarsınız ve sık sık gelen anne var mı bakarsınız çünkü anne bebekleri kaybederse deli gibi dolanır ağlar miyavlar o bölgeden ayrılmaz zaten cok fazla beklemeden alın isterseniz cunku anne cokk uzun saat ayrılamaz zaten bebeklerı buldugunuz yere anne ıcınde yemek ve su bırakın ki tekrar ordan uzaklaşmasın

Göbek bağlarına otlar filan yapismis onlari temizlesek mi?
temizle canım korkma o kadar korkacagın bir şey değil cesaret et.

bebeklerı bezle tutun ordana hemen almayacaksanız . anne gelınce kokunuzu almasın. sık kontrol edın baktınız gelmıyor alın ordan yerı güvenli değilse erkek kediler bulursa bogarlar yavruları. diğer 2 tanesı öldüyse ihtimalen anne gitmiştir zaten açlıktan ölmüşlerdir .. farklı ölseler zaten anlardınız yara bere yoksa yanı

göbek bagı önemli değil o kendiliğinden düşer zaten . belliki yenı dogmuslar

Kizlar kac millilitre süt-su vermek lazim?
su vermeyeceksin canım sütü sulandıracaksın ama bende ölçüüsünü tam bilmiyorum keşke kedi sütü alabilsen veterınerden 1 gecelıgıne süt ver ve her yarım saatte bır vermelısın 20 dakıkada olur.

temizle canım korkma o kadar korkacagın bir şey değil cesaret et.

bebeklerı bezle tutun ordana hemen almayacaksanız . anne gelınce kokunuzu almasın. sık kontrol edın baktınız gelmıyor alın ordan yerı güvenli değilse erkek kediler bulursa bogarlar yavruları. diğer 2 tanesı öldüyse ihtimalen anne gitmiştir zaten açlıktan ölmüşlerdir .. farklı ölseler zaten anlardınız yara bere yoksa yanı

göbek bagı önemli değil o kendiliğinden düşer zaten . belliki yenı dogmuslar
Anneleri gelmedi kediciklerin. Konu sahibi kedileri evine götürdü. Bebeklerin plasentaları kesildi, doyuruldu, çişleri yaptırıldı. Şimdilik güvendeler. sağolsunlar

Dediginiz sekilde cislerini yaptirmaya calistik biri yapti sadece hemde öldü zannetiklerimizden biri yapti. iyiki varsiniz:) siz söylemeseniz biz bilemezdik. simdi onlara güzel sicak bi uyku ortami yaptik. bizde biraz uyuyalim. 2 saat sonra kalkip tekrar süt vericez cislerini yaptirmaya calisicaz tekrar. eğer kötü olurlarsa yarin veterinerede götürürüz
canı en önemlisi bu 2 saatte bir besleme az 20 dakıa ıle yarım saat olmalı ve sıcak tutmalısın. 2 saate dayanamazlar 2 damla -3 damla yıyecekler ama olsun

Nadiren de olsa,anne bırakıp gidebiliyor canım maalesef:KK43:

ShinSeGi ShinSeGi canım,altlarının sıcakta olması lazım. Yani bebekler sıcak su torbasının üzerinde yatıyor şekilde olmalılar. Ve üzerlerinde battaniye olacak..
canım direk sıcaga maruz kalmaları ıyı degıl yanlarında olsun yeter altları ortu ustlerı örtu su ılııdkca degıssın yeter . aşırı sıcaga degmelerı yanlıs olur.

ben yanlıs mı biliyorum !

Ya da birinin kedisi doğum yaptı ve yavruları bakmak istemediği için sokağa attı. :KK43::KK43::KK43:
o annenin elinden o bebekleri aldılarsa o anne acıdan inliyordur şimdi. allah bildiği gibi yapsın bu insanları. kısırlaştırın diye basbas bagırıyoruz

canım direk sıcaga maruz kalmaları ıyı degıl yanlarında olsun yeter altları ortu ustlerı örtu su ılııdkca degıssın yeter . aşırı sıcaga degmelerı yanlıs olur.

ben yanlıs mı biliyorum !
Termoforun havluya sarılı bir şekilde altlarında durması iyi olur canım.. Vücut ısılarını koruyamıyorlar daha saatlik bebek bunlar..

ShinSeGi ShinSeGi canım barınak falan okudum barınakta ölürler bakılmaz. barınaga göturecegıne sokaga gerı bırak daha ıyı.

süt anne sayfaları var facebookta süt anne lazım ilanı ac zaten hayvanseverler yardım edecektır biz o şekilde paslasıyoruz herkesle yakınında birileri vardır mutaka özellikle izmir hayvansever dolu bir yerdir

X