Acil … sizce evimde oturmak konusunda ısrar etmeli miyim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İlk paragrafta yazdığınız gibi durum aynen bu şekilde ve ben bu şekilde olmasını istemiyorum artık. Ben mi yanlış yapıyorum kanısına kapıldım da buraya yazdım. Ama görüyorum ki evimde oturmayı istemekle yanlış yaptığımı söyleyen tek bir kişi bile yok

Eşiniz pasif herseyin farkında. Ve edebildiğini eziyor. Kendi haklarını savun nankor olan sen değilsin . Eşin kendi hakkını bile söylemeye bile çekindiği için seni eziyor . Kayinvalidenler sorun yapmaz . Aklı normal olan kimse sorun yapmaz.

Baştan cok saçma, herkesin eli başkasının cebinde ,düğüm olmuş.Kim kimin malı belli değil, hic gelemem böyle şeylere

Çok enayi gördüm ama bu kadarını görmedim. Kusura bakmayın ben hep şöyle düşünüyorum. Onu yaptım bunu yaptım. Şunu aldırmadım böyle yük olmadım. Yapmayın ya kim zorluyor sizi işinize gelirse diyecektiniz güçleri yetiyorsa yapacaklardı. Ben dişimle tırnağımla ev alayım ben yiyemedim sen ye diyip kv me vereyim oldu ya. Diğer oğlan ne iş görüyor. Valla eşiniz baya baya sizi manipüle ediyor sizde izin veriyorsunuz konuşmayı yaptığınızda lütfen daha fazla veren taraf olmayın kötü olandan çekiniyorlar valla fazla fedakar gördüm sizi bu kadar herşeyi ortak yapmaya karşıyım herkesin kesesi ayrı borcu birikimi ayrı ne bu ya anca beraber kanca beraber halleri çok sıkıcı geliyor bana..

Tabi ki yanlış yapmıyorsunuz. Eşinin maaşıyla ailesine keyif bağışlayan bir adam görüyorum ben sadece konuda. Üstelik kendi evleri bile varken. Abisi neden kira vermiyor ailesine? Ya da neden tek başına karşılamadı kiralarını?

Tabiki kendi evinize geçip diğer abiyide olaya katarak kiraya geçirebilirsiniz
Bu durumda full fedakar siz oluyorsunuz
Bu kadarıda ahmaklık gibi geldi kusuruma bakma
Bu kadar fedakarlığa inanki gerek yok kimseyi nirvanaya çıkarmıyorlar kötü olan yine sen oluyorsun sonunda
Hem kira ver hem evde bedava otursunlar hem diğer abinin yükü alınsın hem üzerine kredi öde

O kadar doğru ki. Kıymak istemiyorsunuz. Ailem de böyle. hiç bir zaman zorlamak istemedik ama ben bu durumu neden kendimi daha zor bir duruma sokarak aşmaya çalışayım ki. Düşününce bile boğuluyorum artık. Bir de kıymet bilinmemesi işte. Evet kimse zorla yaptırmadı kendim yaptım maalesef katlanamıyorum artık buna.

Evinizde oturmak istiyorsunuz oturacaksınız
net olun taviz vermeyin

eninde sonunda kötü olacaksınız baştan olun

kv niz çıkarım ederim diyor da size ayak yapıyor olmasın
yani size ayrı oğluna farklı konuşuyor olmasın?

birde eşinizin abisi yüzünden olmuyor mu bu olanlar
büyük abi düşünsün bırakın da

neden tüm yükü üzerine alıyor siz de çalışıyorsunuz da ondan bu arada
tek başına ev baksaydı görürdük

Çalışabilecek durumda olan kayina hiçbir geliri olamayan anne ,babanın o ev vermesiyle başlanmış bu absürt meseleye. Orada aile şark kurnazlığı yapmış doğrusu. Kardes ayrı evde otursaydi siz kira yardımında bulunmayacaktiniz ama anne baba ev tutunca mecbur kaldınız. Tüm yuk yine sizin sırtınız da olacaksa kayinin o evden çıkıp annesine babasına vermesi lazım evi. Biraz da onlar ellerini taşın altına koysun

Evet şuan eşimle huzursuzluk yaşayan benim herkes keyfinde. kira derdi de yok. aileden uzak olan da benim. İstanbul deyince belimiz bükülüyor madem öyle bu yüzden evimde oturmak istiyorum gerisini de abisi ile halletsinler gerçekten daraldım bu durumdan.

Eşim abim kiraya çıkınca ona yardım etmemiz lazım deyince ben olmaz dedim eğer ailen çıkarsa ortaK yardım edersiniz dedim yani eğer abisi kiraya çıkacak olsa eşimin abisinin kirasına destek olma düşüncesi vardı

O işler öyle olmuyor de kocana evim varken kirada oturmak saçma.
Ozmaman ailenden aldığı 60 gram altını versin. Fazla iyilik göz çıkarır.
Ayrıca kadın zaten sen gelirsen çıkarım diyormuş.

Kimsenin derdini yüklenmeyin ne hora geçer ne takdir görür.
Kayınvalideniz açıkta değilmiş, iyi kötü bir evleri varmış, eli ayağı tutan para kazanabilen kazık kadar oğulları kira vermesin diye evlerini ona vermişler, abisi evden çıksın annesi babası otursun sizde kendi evinizde oturun.
Şu an hangi ilde oturuyorsunuz maaşlarınız nedir bilemem ama İstanbul'da hem kirada oturup hem faturaları ve mutfak masrafını karşılamak, üstüne bir de ailenin giderlerine ortak olmak öyle kolay değil.
Kiralayacağınız evin özelliklerine ve bulunduğu ilçeye göre fiyatlar değişiyor, siz 2-3000 lira diyorsunuz fakat o paraya kiralık ev bulabilseniz dahi aylık elektrik, su, doğalgaz giderleri 1000 liranın üzerinde olur+mutfak masrafını da ekleyin+kredi borcunuz ve diğer giderler aylık 15 bin ve üzeri girdiniz olması lazım ki İstanbul'da yaşayabilesiniz.

valla yeterince yardımda bulunmuşsunuz ki zaten kiralarına da yardım ederiz diyorsunuz . bence evinize geçin dediğiniz gibi siz kiraya geçerseniz kimse destek olmaz ama anne babaya mecbur edilir. yada kaynınız kiraya geçsin aileside eski evine . böylece herkes olması gerektiği yerde olmuş olur herkes başının çaresine baksın. eşininiz de anlıyorum ama yapacak bişey yok . sonuçta kp kv oğulları kirada zorlanır diye kendileri kiraya geçmiş . sizinde zorlanacağınızı akıl etmeleri lazım.

O işler öyle olmuyor de kocana evim varken kirada oturmak saçma.
Ozmaman ailenden aldığı 60 gram altını versin. Fazla iyilik göz çıkarır.
Ayrıca kadın zaten sen gelirsen çıkarım diyormuş.
Evet öyle dedi eşim ise yanaşmıyor evi onları oturturuz düşüncesiyle almışız ama bu şartlar altında ezilen ise sadece biz oluyoruz

Tabiki sadece masraf kira bitmiyor. Çift maaş olabiliriz ama kendimize harcamıyoruz ki. 2-3 bin kira en iyi ihtimallerden. Bakalım bu akşam mesele nasıl sonuçlanacak. Kıymetim bilinmeyecek ama inanın eskisi kadar umrumda da değil

Evet öyle dedi eşim ise yanaşmıyor evi onları oturturuz düşüncesiyle almışız ama bu şartlar altında ezilen ise sadece biz oluyoruz
Eşinin gözünün içine bak deki alemin enayisi benmiyim de. Başka biri olsa kocayı boşar evin yarısını direk alır.
O eve şerh kondurun bence. Tebbir amaçlı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…