Tüp Bebek Merkezleri Acıbadem Maslak Prof.Dr. Bülent Tıraş ile Tüp bebek tedavisi 2022 / 2023

Gittim.. Bülent beyi 3 dk falan gördüm ☺ herşey yolunda dedi ayın 19 una iğne verdi lucrin.. reglinin 2 .günü gidicem estrofem
Başlanacak.sanırım ağustos sonu herşey yolunda giderse transfer dediler..
Guzel haberler sendeTransfer asamasi nasil oluyor? Ne kadar onceden ilac baslaniyor? O konu baya tecrubesiz oldugum yerler.
Ben saniyorum ki adet ile igne ya da jel kullaniorlar sonra adetin 14. Ya da 15.gunugibi(rahim kalinligina gore) transfer yapiliyor ama sanki daha onceden ilac kullaniliyor.

İşte bana dedikleri reglnin 21.günü lucrin göbekten..sonra regl olucam 2.günü kontrole gelip estrofem le rahim kalınlaştırılacak.belli bi kalınlığa gelince de transfer.senin dediğin jeller iğneler transferden sonraki süreç.benim ilk 2 transferde öyleydi bülent bey başka yöntem kullanıyor mu bilmiyorum ama mesela ben ilk 2 de hiç lucrin kullanmamıştım ne işe yarar sormadım da.
Gerçekten aslında bir yerden sonra da çok bilmek iyi değil galiba..gerçi ben ilk 2 de tam teslimdim hiçbişey bilmiyordum araştırmadım da yine de olmamıştı.bilemiyorum ki hangisi dogru artık

İnsallah4 tedavinin olumsuz sonuclanma sebebi ne olarakbelirtildi?yas olarak 35 riskli degil,rezerv sorunu da yoksa kLiteli embriyo cikar diye dusunuyorum.

30mda evlendim hemen bebiş istedik kontroller vs, çikolata kistim vardı ama deneyin birsüre dedi doktorumuz. 8ay sonra olmayınca laparoskopik kist amelyatı oldum. Amelyattan 1 yıl sonra Ankara Novaart da tüp bebek denedik, 5.gün kanamam başladı, değerim 50 çıktı fakat kanama devam etti, kimyasal gebelik ve sonuç negatif.. 6ay sonra tekrar 2.yi denedik yine 6.gün kanamam başladı zaten o da negatif... daha sonra kocaeli de Eray Çalışkan a gittik, eşimle genetik testler vs istedi sıkntı çıkmadı, histereskopi önerdi, histereskopide yapışıklık tekrar kistler vs sıkıntılı bir amelyat geçirdiğimi ve tek tüpümü almak duumnda kaldığını söyledi. 3ay prowoman kullandm. 3.denememizi yaptık, serum da bağlandı transfer günü fakat o da 5.gün kanamamla beraber negatif sonuçlandı.. doktor vitamine devam etmemi, eşime de promank almasını ve doğal sürecinde bir süre devam etmemizi tavsiye etti. Bir sonraki aşamada pgt önerdi, endometriozisten yumurtalıklarmın ve yumurtaların negatif etkilendiğini belirtti. 1yıl geçti ben prowomana devam ediyorum, eşim promank ya. Ayrıca arısütü bal polen kullanıyoruz, elimden geldiğince uğraşıyorm süzenli beslenmeye. 4.deneme için Bülent hoca aklımda dediğim gibi, işte maddiytı tam toparlayalm inşallah bi ön görüşmeye gideceğiz...
Hikayem böyle işte canlar, öyle böyle 5 yılı devirdik çocuk diye, yoruldk yıprandık ama dediğim gibi umudumu kesmiyorum, nefes alıyorsak umut var:)

Amh hiç yaptırmadım buarada ama her tedavimde 9-10 yumurta toplandı, 5.güne giden 2 embriyo anca kaldı, dondurulabilecek embriyo kalmadı ama dediğim gibi benle kalmak istemedi zıpırlar:))

Ben o asamaya gelince senden ogrenecegim hepsini.
Aman bee orda da gobekten igne var Bi yerde okudugum igne ya da jel diyordu o demek ki transfer sonrasi ..
Cok bilmek fazla yorucu oluyor bazen gozu kapatip gitmek daha iyi sanki ama basima ne gelecegini bilmemek fikri de korkutuyor artik

Merak etme ben buraya aşama aşama yazarım.
Ben de aman göbekten iğne olsun hastane poliklinik aramıyım diye seviniyorum☺ sanki hemşire gibi Prof oldum iğne konusunda.
Evet transferden sonra iğneler var her sabah kalçadan işte beni de o geriyo☺ ama bebek için herşeyi yapıyoruz seve seve napalım yeter ki sağlıkla tutunsun hiç şikayet etmicem valla☺☺
Eminim hepimiz sırayla bebişlerimize kavuşucaz. Bunu çok istiyorum allah emeklerimizin karşılıgını sağlıkla versin.çok dua ediyorum

Henuz havlu atmak icin cok erken! 5 yil dediginiz gibi uzun sure ama sonu guzel olacaksa herseye deger.. yeni deneme icin genetik test mantikli olabilir yumurta sayinizda sorun yoksa toplanip test gonderilsin .rahim ile ilgili baska sorun yoksa denemeye deger.
Merkez olarak bulent hoca lab iyi,burda sisli memorial giden de var, bahceci fulyaya da.bence bu 3 tanesi lab en guvenilir olanlar.
Yolunuz acik olsun ve moral bozmak yok. Sonu guzel olacak

Sen zaten ilk kapiyi ac arkandan gelecez insallah.hem sen hamile kalirsan sana her gun hatirlatacagiz bizim icin dua et diye,hamilenin duasi tutarmis
Aman valla
Ne zor ismis. Kalcadan yapilan igne proluton mu? Ben spontan gebelikte kullAnmistim, baya yakan bir seydi..
Seninki tutunacak sana! Iyi haberini alacaz

Benim transferden 6 hafta öncesinde estrofem kullanmaya başlamıştım transfer olacağım ay adetten sonra lucrin depot diye göbekten iğne vurunmuştum hormonlar baskılanıyormuş önümüzdeki ayki adet dönemiyle alakalı olduğunu düşünüyorum. Transferden sonra Göbekten kan sulandırıcı ve kalçadan progestan iğnesi + estrofem ve vitamin ilaçları almaya devam ediliyor korkutmak gibi olmasın 1,5 ay önce kullandım kalçadan vurunduğum progestanın yerleri hala acıyor ve kaşınıyor..

Ben de ilk opuda oyleydim, en guzel kafa o donemdi. Taa ki prp sonrasi dollenmeme yuzume tokat gibi carpincaya kadar
Kuzenin durum nasil ilerliyor? Onun genetik yapilacak mi?

Geçtiğimiz Pazartesi miyomları için histereskopi oldu, ilk regl ile transfer hazırlığına başlayacaklar. Genetik yapılmayacak. 2 tane embriyosu olduğu için genetiksiz transfer edecekler, onunkiler de ayrı ayrı dondurulmuş, sanırım tek tek transfer edilecek.

Reactions: 2be
Aynen 1 tane benim icin iyi bir sayi,0 dan buyuk
Asilama hic soyleyen olmadi ama sali gunu sorayim ne derler,sadece tedavi iptal diyorlar.o konuyu hic bilmiyorum.

Orda bir tane yumurta varken iptal deyip geçme bence aşılama olayına girmesen bile yumurtanı takip et hatta mümkün ise çatlatma iğneni yapıp 36 saat sonra kendiniz aşılayın

Sorun tam olarak nedir bilmiyorum ama doğal yolla deniyorsanız arı sütü herkes çok öneriyor, soğuk zincirle gelen doğal formu, eşinde spermde düzeltilebilir sorunlar varsa keçiboynuzu kürü yapıyorlar. Buralardaki kızlardan genelde omepa ve Coq10 vs ekstra vitamin takviye kullanıp iyi sonuç alanlar var. Doktorun takviye verdi mi bilmiyorum ama istersen bir araştır buralarda, ilaç olmasa bile doğal kürler iş görebiliyor anladığım kadarıyla vahim bir durum yoksa.
Bir de rahat ol! Keyfine bak!
Prp buradan okuduklarım kadarıyla hiç yanaşmayacağım bir yöntem. Belki başarılı olunan vakalar vardır ama kanıtlanmış bir katkısı yok bildiğim kadarıyla. Bana da önerildi, ama düşünmüyorum.

Amh hiç yaptırmadım buarada ama her tedavimde 9-10 yumurta toplandı, 5.güne giden 2 embriyo anca kaldı, dondurulabilecek embriyo kalmadı ama dediğim gibi benle kalmak istemedi zıpırlar:))

9-10 iyi adet amh da sorun olacağını sanmıyorum. 5. güne giderken fireyi ne zaman verdiler en çok? Çok bilimsel midir bilmiyorum buradan okumuştum ama bir doktora da sordum teyid etti; 3. güne kadar gelen embriyoların spermle çok bir ilgisi yok, yumurta iyi ise ilk 3 günü bir şekilde çıkarıyor ve spermde bir sorun varsa bile tolare edebiliyor fakat 3. günden sonra artık sperme de iş düşüyor. Sperm kalitesi/morfolojisi kötü ise 3’ten 5’e gidemiyor embriyolar. Yani erkek faktörü 3-5 arası önemli. Eğer öyle ise eşine belki takviye birşeyler verilebilir, ilaçla hem morfoloji hem DNA iyileştirilebiliyormuş.
Çok yumurtan çıkıyor maşallah, yerinde olsam spermde sorun varsa bir süre iyileştirmeye çalışıp embriyoları genetiğe gönderip öyle transfer denerim. Bir şekilde bir zıpır eninde sonunda senin olmayı seçecek çabaya devam

Sonra belki yazmayı unuturum şimdiden yazayım da aklımızda bulunsun.
O kalçadan yapılan iğneyi kliniğe giderken avcunuzun içine alıp öyle gidin yani vücut ısısında olsun diyorlar, ve de çok çok yavaş yapılmalıymış, bir forumda okumuştum bu öneriyi ve sonrasında uygulayanlar çok fark ettiğini, Ağrı sancı yanma vs azaldığını söylemişlerdi. Soğuk ve hızlıca yapıldığında kendini sakatlanmış sananlar bile olmuş ama korkulacak birşey yok yukarıdaki gibi yapılıp (bir de bir ilaç var şimdi adı aklıma gelmiyor geldiğinde yazarım) iğne yerine kremi masajla sürünce morluk kaşıntı vs de olmuyormuş.

İğneleri en çok kafaya takan ben hem onu olucam hem kan sulandırıcıyı Yansın geceler ama işte hayat öyle bir sınav ki; sağlıklı embriyolarım olsun da ben hepsine razıyım

Ayyy ya bana yazmadınız ama beni ilgilendiren daha doğrusu eşimi ilgilendiren bi konuya değindiniz eşimde ileri hız sıfır ve sayısı da az morfoloji 0 baş anomalisi ise %89 tüp bebek denedik 5. Güne gitti ama negatif oldu takviye vitamin olarak progeny m kullandı keçi boynuzu kürü yaptık hurma poleni denedik fayda olmadı önerebileceğiniz takviye ilaç bitkisel bişey var mı deneyelim yukarda konuda bahsettikleriniz ne mesela doğal deneyelim bi süre de

adını hatırlamıyorum suan ama evet yakıyordu çok..
Elbette hergün dua ederim büyük mutlulukla☺☺☺

Eşime impryl ve klomen verdi bir ürolog ama tabi buradan ilaç önermek doğru olmaz, kaldı ki ilaçlardan sonra testi tekrarlamadık, bir faydası oldu mu onu da bilemiyorum.
Öncelikle eşinizin konusunda uzman iyi bir ürologa (veya androlog muydu tam bilmiyorum ismini) görünmesini öneririm naçizane. Kaan Aydos ismini çok duydum buradan. Başarılı bir doktormuş, imkanınız varsa gidebilirsiniz. Tüp bebekte hız pek önemli değil bildiğim kadarıyla ama morfoloji bence önemli. Ben çok bilgili değilim bu konuda, bir tek keçi boynuzu kürünü biliyorum (onu da yapmadım ilaç kullanırken bitkisel desteklerden biraz çekiniyorum), bildiklerimi de aşağıdaki forumdan öğrendim zaten isterseniz bir göz atın, doğru beslenme ve kürlerle (hatta tüp bebek tedavisi olmadan) başarılı olanlar var. Çok yazışılmış bir forum ama ilgileniyorsanız mutlaka göz atmalısınız
İnşallah faydalı bilgilere ulaşırsınız

Benim yumurtalar kalitesiz.İlk tüp bebeği şubatta yaptırdım toplanan yumurtaların hiçbiri döllenmedi.3 ay dediğiniz takviyeleri kullanıp mayısta ikinci tüp bebeğe başladık yumurtaların yarısı döllendi ama 3.güne gelişimleri yavaşladı 5.güne elde hiç kalmadı hala takviyelere devam ediyorum.tüp bebeğe başlamamın nedeni de eşimin morfolojisinin %1 olmasıydı.Ama asıl sorun bendeymiş

Aynennn devam.. buarada dediğiniz gibi artk doktordan çok iyi lab araştırıyorum diyebilirim. Allah var gittiğim doktorlar hep güzel yönlendirdi ama olumsuz bu kadar denemeden sınra kime gitsem embriyo genetiği gibi şeyler der heralde zaten, aşamaları öğrendik hepimiz iyice:))
Eşimden spermiyogram harici hiç bişi istenmedi bunca zamandır, embriyolara 3den sonra dökülmeye başladı hep:) bu arısütü bal polen öğrendiğim kadarıyla erkeklere çok iyi geliyormuş, promank da iyi bir vitamin sanırım. Ama doktora danışaym yapabileceğimiz daha destekli birşey varsa onla devam edelim..
Teşekkür ederim kızlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…