Tüp Bebek Merkezleri Acıbadem Maslak Prof.Dr. Bülent Tıraş ile Tüp bebek tedavisi 2022 / 2023

%1 morfoloji ile normal yolla gebe kalmakta,kaliteli embriyo elde etmekte zor. İlk tedavine birşey diyemeyeceğim ama 2. Tedavinde 3.gün sonra bozulmaları sperm kaynaklı.
Bir sonraki tedavinde sperm seçimini imsi yöntemi ile yaptırmanı tavsiye ederim. Ayrıca yumurta kalitesi öyle bakılarak anlaşılacak birşey olmadığını söylemişti iki tüp bebek doktorum da.
Ki kadınların heray yumurtası farklı olur yani normal yolla gebe kalabilirsin ama morfoloji sorununuz var bu sorunu yok sayarsan asıl sorun bende deyip yanlış yol alabilirsin.

İki tedavide de imsi yöntemi seçildi en güzel spermi seçtik dediler.Doktor senin yumurtalardan kaynaklı bir durum dedi.Eşimin en son sperm testini eylülde yaptırmıştık.doktora sordum peki spermler iyimiydi diye evet iyiydi dedi.

Ben de 3 kez tüp bebek yaptırdım, 4 negatif transferim var.eşimin morfoloji 3 2 1 çıkıyordu ve varikosel vardı, spermlerde sorun yok diyorlar ama 6 yılda normal yolla gebeliğim yok 4 negatif denemem var. Bende hiç sorun yok ve doktorlar yumurta kalitesini bilemeyiz diyor. Ve varikosele bağladılar en sonunda ve eşim ameliyat oldu şimdi morfoloji 6 ya yükseldi ileri hız yerinde hız %60 ya çıktı spermlerimiz düzelmeye başladı. Doktorlar morfolojiyi takılmıyor seçiyoruz diye düşünüyor ama önce spermi ne bozuyor onu bulmak lazım. Peki eşinizin morfoloji de baş anomalisi falan nasıl birse ileri hızı,canlılık oranı

Bende kullandım ya o iğneyi. Bülent hoca veriyo. Berbat nişi acıdan ağlıyordum.arnica kremi diyorsun sanırım. Kolanyayla eşin ovcak Y Yazalaz E Elexus birde eczane bir karışım yapıyor .kursun suyumu ne

Çok az ileri harekette sıkıntı vardı diğerleri çok iyiydi sayı falan.biz testi eylülde yaptırdık şubatta tüpe başladık aradaki zamanda dünya kadar vitamin takviye vs aldı.sigarayı bıraktı.en son mayıs ayındaki tüp bebekte embriyologla görüştük spermlerde sıkıntı yok dedi.

Bi de ben 3 kere gebe kaldım normal yoldan.Hatta şu an bile gebelik şüphem var.Adete 5 kala idrar testi yapmıştım çok çok silik hayalet çizgi vardı eşim göremedi o kadar silikti yarın adet tarihim eğer olmazsam kan testi vercem ki kesin olurum acayip sancım var.Ayrıca iki tüp bebektede hiç transfer olamadım.

Ben 3 aydır görüyorum hayalet çizgi ama hep adet oldum. Hayırlısı olsun hakkında. Bende yaşadıklarımla birilerine yıl gösterirsem ne mutlu deyip yorum yapıyorum.kendi adıma Morfoloji 4 ün üzerinde görmeden sperm normal diyene inanmıyorum hele 1 ise hiç inanılacak tarafı yok.

Evet kesinlikle haklısın.Tek taraflı değil bizde ikimizde de sorun var.Ama bak ne güzel sen transfer olabilmişsin ben hiç olamadım.

Evet kesinlikle haklısın.Tek taraflı değil bizde ikimizde de sorun var.Ama bak ne güzel sen transfer olabilmişsin ben hiç olamadım.
Bizde 5.güne bekletilmedi,ilk tedavide 1 tane 7 hücreli kaldı, 2.de 3.gün 8 hücreli 4 tane iki defa transfer oldu.3.de 2tane 3. Gün 2.kalite ydi.aslında embriyolar kaliteli olamadı. Ama ahiöbir doktor 3ünde farklı merkez yumurta yada sperm kaynaklı demedi.yumurtanın kalitesini bilemeyiz spermlerdeıiyi dendi. Ama bakarsan çokta kaliteli embriyo oluşmadı.

5 6 aydır takviyelere hiç ara vermedim 4 ay impryl artmed krill yağı kullandım son iki aydırda omepa q10 ve prowomen kullanıyorum arı sütüne devam.ekmek yemiyorum sadece kahvaltıda 1 dilim.devamlı spor yapıyorum.Zaten bende pıhtılaşmada var spor iyi geliyor onun yanında her gün bir tane coraspin içiyorum.Eşimde takviyelere devam ediyor keçiboynuzu suyu cakşır çayı içiyor arada.bundan sonraki tedaviyi farklı bir yerde olcam.bakalım neler olacak

Çok emek veriyorsun inşallah bu son olur. Bende marttan beri takviye kullanıyorum spor yapıyorum benim de ağustosta denemem bende güzel sonuç alırım inşallah

Semra Hoca jel veriyor galiba? Hadi inşallah yırttın sen iğnelerden
Evet arnica idi galiba
Ben de ilkinde sadece sel kullandım sonuç sıfır ikincide iğne kullandım değer yüksek çıktı ve düştü.iğne daha etkili diye duymuştum ama işte sonuç ☺

Ben de ilkinde sadece sel kullandım sonuç sıfır ikincide iğne kullandım değer yüksek çıktı ve düştü.iğne daha etkili diye duymuştum ama işte sonuç ☺

Ya evet bir de öyle birşey var değil mi. İğne daha etkili diyorlar. O aşamaya gelince sorarım valla iğne daha garanti derlerse razı olurum iğneye.
Sen şimdi boşver eski sonuçları hiç kurcalama kısmet değilmiş olmamış. İnşallah bu sefer olacak!

Baya uzun bir sure once baslanmiszben o asamaya gelsem keske

Amh hiç yaptırmadım buarada ama her tedavimde 9-10 yumurta toplandı, 5.güne giden 2 embriyo anca kaldı, dondurulabilecek embriyo kalmadı ama dediğim gibi benle kalmak istemedi zıpırlar:))

Bundan sonraki seferde belki kalacaklardir...

Yasi 40 yas ustu mu? 5.gun embriyosu mu?
Genetiksiz transfer hem korkutuyor hem de caresizlikten ne yapilabilir baska diye dusunuyor insan..
Hadi insallah valla iyi habeleri gelsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…