Tüp Bebek Merkezleri Acıbadem Maslak Prof.Dr. Bülent Tıraş ile Tüp bebek tedavisi 2022 / 2023

Bende geçen pazartesi başladım tedaviye. 225 doz gonalf alıyorum. Yarın tekrar gidicem. Bu ay 6 tane folikül gözüktü. Ama düşük doz olduğu için tedavi hoca zaten 3 taneyi hedefledi. Şuanda 16.5 mm lik 1 tane aday var. Diğerleri 12mm 11mm 10.5 ve 8 mm gibi ilerledi. Bugün kü durum gonalf ve cetrotide devam. Benim rahim filmim yenilenince histereskopi olabilir demişti hoca kavite bozukluğundan. Şuan görünen plan 1 tane oluşursa emnriyoyı dondurup histeroskopi somraki ay transfer. Donmuşla şansımız artar hem dedi . Ben bilemiyorum. Keyfim az 1 tanecik var elimde 😭

Moralini bozma pozitif olmaya çalış bir arkadaşım da aynı merkezde senin gibi ilerliyordu. 1 taneyle başladı, diğerlerinde pek umut yoktu ama son günlerde o küçük olanlar da atağa kalkmış olacak ki onlar da toplanıp 5 tane yumurtası döllendi. Senin de inşallah en az 2-3 tane embriyon dondurulur ama yine de unutmamak lazım ki bize lazım olan 1 tane 🥰

Memorial’da herkese mi düşük doz veriliyor? Yoksa sana özel bir durum muydu bir fikrin var mı?
Ben de şimdi nereye gitsem diye bakınıyorum ama zaten ngs’de başarılı değiliz, bir de az yumurtam toplanırsa şansım azalır mı acaba diyorum, başka bir forumda da bir arkadaşa önceki çok ilaç yüklenen tedavisiyle ilgili Memorial’da demişler ki “bu kadar çok ilaçla tabi embriyolar sağlıksız gelir”. Çok ilaç etkiliyor mu oluşacak embriyoların genetiğini ya da kalitesini anlayamadım. Öyle ise az ilaçla daha sağlıklı embriyolar olacaklarsa az olsun bizim olsun.

Epikriz alma meselesini nasıl halletmiştin sen? Önceden hazırlatıyor musun yoksa gidip isteyince hemen veriyorlar mı?

Moralini bozma pozitif olmaya çalış bir arkadaşım da aynı merkezde senin gibi ilerliyordu. 1 taneyle başladı, diğerlerinde pek umut yoktu ama son günlerde o küçük olanlar da atağa kalkmış olacak ki onlar da toplanıp 5 tane yumurtası döllendi. Senin de inşallah en az 2-3 tane embriyon dondurulur ama yine de unutmamak lazım ki bize lazım olan 1 tane 🥰

Memorial’da herkese mi düşük doz veriliyor? Yoksa sana özel bir durum muydu bir fikrin var mı?
Ben de şimdi nereye gitsem diye bakınıyorum ama zaten ngs’de başarılı değiliz, bir de az yumurtam toplanırsa şansım azalır mı acaba diyorum, başka bir forumda da bir arkadaşa önceki çok ilaç yüklenen tedavisiyle ilgili Memorial’da demişler ki “bu kadar çok ilaçla tabi embriyolar sağlıksız gelir”. Çok ilaç etkiliyor mu oluşacak embriyoların genetiğini ya da kalitesini anlayamadım. Öyle ise az ilaçla daha sağlıklı embriyolar olacaklarsa az olsun bizim olsun.

Epikriz alma meselesini nasıl halletmiştin sen? Önceden hazırlatıyor musun yoksa gidip isteyince hemen veriyorlar mı?
Birkaç gün önceden epikrizi iste hazırlıyolar.düşük dozubana özeldüşündü.
Bir önceki tedavime göre .bugün tekrar gidicem inşallah atağa geçmişlerdir. Kaliteli olsun1 ollsun napalım

İnşallah bakalım deneyip göreceğiz, teşekkürler olumlu düşüncelerin için, bizim yaşlarda yumurtası çok olan birçok örnekte ngs engeline takılıyor embriyolar. Ben artık gerçek potansiyelin 1-2 tane olduğunu düşünüyorum. Yumurtası çok olanın da az olanın da NGs sonucu 1 ya da 2.

Bakalım 1 kere daha ngs’li denerim, yine olmazsa yaradana sığınıp 3.gün taze transferi denerim valla kim ne derse desin 😂

Ben sende son opu sonrası 3. gün transferi gündeme geldiği sıralarda bir doktora gitmiştim hatırlarsan -Ziya Bey; 3. gün embriyolarına inanan-, o zamanlardan beri çok inanıyorum, senin olayla eş zamanlı idi dr görüşmem, belki de bu yüzden etkilendim ve senin de başarılı olacağına inandım. Başta kararsızdın çok etkilemek istemedim ama kararını vermişsin artık. Rahatlıkla söyleyebilirim. İnşallah hep içime doğan olacak. İnan ve devam et, vücuduna güven. Allah, şans, iyi enerjilerin hepsi yanında olsun 🙏
Kader kismet deyip devam ediyoruz:))
Yeni tedavi icin neresi olacagina dair karar verdin mi?
Bu sefer bence daha iyi cikacak sende. Ben bulacagini dusunuyorum saglikli olani.

Bende geçen pazartesi başladım tedaviye. 225 doz gonalf alıyorum. Yarın tekrar gidicem. Bu ay 6 tane folikül gözüktü. Ama düşük doz olduğu için tedavi hoca zaten 3 taneyi hedefledi. Şuanda 16.5 mm lik 1 tane aday var. Diğerleri 12mm 11mm 10.5 ve 8 mm gibi ilerledi. Bugün kü durum gonalf ve cetrotide devam. Benim rahim filmim yenilenince histereskopi olabilir demişti hoca kavite bozukluğundan. Şuan görünen plan 1 tane oluşursa emnriyoyı dondurup histeroskopi somraki ay transfer. Donmuşla şansımız artar hem dedi . Ben bilemiyorum. Keyfim az 1 tanecik var elimde 😭
1 diye hic dusunme. Belki de o olacaktir!
Kavite bozuklugu neden olurmus? Nasil bir islem yapilmasi gerekiyormus?

Kader kismet deyip devam ediyoruz:))
Yeni tedavi icin neresi olacagina dair karar verdin mi?
Bu sefer bence daha iyi cikacak sende. Ben bulacagini dusunuyorum saglikli olani.

Henüz karar vermedim. Semra hanım’a gitmeyi düşünüyoruz ama öncesinde Bülent Hoca ile son bir kere görüşelim diyoruz.

Yüksek doz/düşük doz meselesine taktım şimdi de 🤪 hangisi acaba bana uygun olan. Şansı yüksek doz çok yumurta ile arttırmaya çalışmak mı düşük doz az ve sağlıklı olma ihtimali yüksek embriyolarla şansı arttırmaya çalışmak mı. Bilemedim 🤷‍♀️

1 diye hic dusunme. Belki de o olacaktir!
Kavite bozuklugu neden olurmus? Nasil bir islem yapilmasi gerekiyormus?
Nasıl biliyormusun rahim filmim. Rqhim ters üçgen ya . Aşağıya doğru incelerek ilerliyor. Benimki düz iniyor. Daralma yapcsklar herhalde anlamıyorum ki . 😊inşallah 1 tane benimle olacak belkide minik.şimdi hastanedeyim.bakalım ne durumda

• Beğen
Reactions: 2be
Bunu ilk defa duyuyorum. Benim 5 tanenin 2 tanesi iyi kaliteydi diğerleri orta. Hiç demediler bir opu daha yapalım falan. Acıbadem’desiniz değil mi?
Evet acıbademdeyim ben de. Aslında konuşma şu şekilde geçti. 1.opuda 2 embriyo oluştu. 2. Opuda 6 embriyo oluştu. İlaçlar olumlu etki gösterdi demek ki artış olmuş. Bu fırsatı yakalamışken 3. ye devam edelim. Sonra en başa dönmeyelim diye konuştuk.
Benim bir önceki tedavimde 2 yumurta toplanıp hiç döllenme olmamıştı başka bir merkezde

Evet acıbademdeyim ben de. Aslında konuşma şu şekilde geçti. 1.opuda 2 embriyo oluştu. 2. Opuda 6 embriyo oluştu. İlaçlar olumlu etki gösterdi demek ki artış olmuş. Bu fırsatı yakalamışken 3. ye devam edelim. Sonra en başa dönmeyelim diye konuştuk.
Benim bir önceki tedavimde 2 yumurta toplanıp hiç döllenme olmamıştı başka bir merkezde

Anladım, çok güzel 2. opu’da sürpriz olmuş ve evet 3. opu da bu durumda mantıklı görünüyor. İnşallah güzel sonuçlanır. 3. Opu için başladınız mı iğnelere? Önceki merkez neresiydi mahsuru yoksa?

Ben tedavi olduğumda mevsim kıştı, yaz geldi insanlar biraz dağıldı falan ya İstanbul’dan, merkez hala kalabalık mı? 😂
Çoğu insan için bu hiç mesele değil ama tedavinin sonuna doğru kontrole gittiğimde karnım olmuş zaten davul, adım atsam karnım sızlıyor, beklediğim 2 saatin yaklaşık 45 dakikasını ayakta geçirmiştim. Tam biri kalkıyor hop yeri kapıyorlar 😂😂 yer değiştiriyorum önceki beklediğim yerde biri kalkıyor 😂 belki de benim şanssızlığımdı. Etkilenmeyene saygı duyarım ama benim sinirlerim bozuluyor o kalabalıktan. O yüzden bir sorayım dedim 😊

Arkadaşlar iyi akşamlar bayramda negatif sonuç alınca buralara giremedim pek sonucum neden negatif gelmiş bundan sonraki süreç ne olur onu görüştük. Acıbadem maslakta tedavi gördüm Bülent hocanın hastasıyım (güya) güya diyorum çünkü neden negatif olabileceği konusunu başka bi doktorla görüştük.. bende bi sorun yok eşimin süreç ileri hareketi 0 olması sebebiyle başvurmuştuk neyse doktora dedim transfer öncesi dediğiniz herşeyi yaptık mikro çip uygulanması lazım dediniz yaptık rahim yıkaması dediniz yaptık gebelik asışı dediniz yaptın kasılma iğnesi dediniz olduk iğneleri saatinde vurundum bi torba ilaç içtim sorun kadında değil dediniz 5. Gün çok kaliteli diye 2 embriyo transfer edildi 0.0 aldım sonucu dedim. Dolmuştum çünkü içimi döktüm resmen 29 yaşındayım yaşınız genç dondurulmuş embriyoları deneyeceğiz diyor genetiğe gidemiyor blostakist olduğu için diğerlerinde de negatif sonuç alma ihtimalini düşündükçe tekrar denemek içimden gelmiyor dedim garanti veremiyoruz alabilirsiniz diyor her deneme bizim için de maddi çöküntü demek psikolojim iyi değil dedim anlıyorum tekrar deneyelim arayı uzatmayın diyerek kan pıhtılaşması olup olmadığını öğrenin diye genetik tahlil verdi.. gerçekten aynı doktorla devam etme konusunda kararsızım çünkü negatifi açıklama yapma gereği duymayan bi doktorum var moralim bozuk madden kötüyüz ilk etapta 25 bin harcadık tedavi ve ilaçlar için zordayız ne yapayım akıl verin ablalarım kardeşlerim :KK43:

Arkadaşlar iyi akşamlar bayramda negatif sonuç alınca buralara giremedim pek sonucum neden negatif gelmiş bundan sonraki süreç ne olur onu görüştük. Acıbadem maslakta tedavi gördüm Bülent hocanın hastasıyım (güya) güya diyorum çünkü neden negatif olabileceği konusunu başka bi doktorla görüştük.. bende bi sorun yok eşimin süreç ileri hareketi 0 olması sebebiyle başvurmuştuk neyse doktora dedim transfer öncesi dediğiniz herşeyi yaptık mikro çip uygulanması lazım dediniz yaptık rahim yıkaması dediniz yaptık gebelik asışı dediniz yaptın kasılma iğnesi dediniz olduk iğneleri saatinde vurundum bi torba ilaç içtim sorun kadında değil dediniz 5. Gün çok kaliteli diye 2 embriyo transfer edildi 0.0 aldım sonucu dedim. Dolmuştum çünkü içimi döktüm resmen 29 yaşındayım yaşınız genç dondurulmuş embriyoları deneyeceğiz diyor genetiğe gidemiyor blostakist olduğu için diğerlerinde de negatif sonuç alma ihtimalini düşündükçe tekrar denemek içimden gelmiyor dedim garanti veremiyoruz alabilirsiniz diyor her deneme bizim için de maddi çöküntü demek psikolojim iyi değil dedim anlıyorum tekrar deneyelim arayı uzatmayın diyerek kan pıhtılaşması olup olmadığını öğrenin diye genetik tahlil verdi.. gerçekten aynı doktorla devam etme konusunda kararsızım çünkü negatifi açıklama yapma gereği duymayan bi doktorum var moralim bozuk madden kötüyüz ilk etapta 25 bin harcadık tedavi ve ilaçlar için zordayız ne yapayım akıl verin ablalarım kardeşlerim :KK43:
Sizi çok iyi anlıyorum. Bizede öyle oldu. Karşımıza çıkmamıştı. Dr . Sonra önümüze 30binlik bir yol çizildi.

Merhaba,

Benim de genetikten sağlıksız gelen embriyolar konusunda yüz yüze görüşme imkanım olmadı. Gelin görüşelim demediler, ben de randevu istemedim, ki randevu alan arkadaşımızla da yoğunluktan görüşemediğini biliyoruz Bülent Hoca’nın. Özetle bana göre malesef negatif sonuçlarda biraz eksikleri var bizim merkezin, biraz daha ilgili ve yapıcı olabilirler.

Senin durumuna gelecek olursak, yerinde olsam pıhtılaşma testini yapar transferimi olurum. Hiç de takmam o görüşmemiş bu ilgilenmemiş vs. Banane.. Ben işime bakarım.
Ben de biraz kırgınım ve devam etme ile ilgili çelişkilerim var ama benim süreç uzun, sıfırdan başlayacağım, halihazırda dondurulmuş embriyom olsa hiç düşünmem transferi olurum.

Bir sürü insan bir opu’dan sonra 2. Ya da 3. transferde yakalıyor bebişini. İnşallah bebeğine kavuştuğun gün ne doktorun ilgilenmediği gelecek aklına ne şu anda hissettiğin sıkıntılar ne maddi hırpalanma ne şu ne bu.
Evet gençsin, anne olmak için çok güzel bir yaştasın, sakın moralini bozma, pozitif düşünmeye çalış ve bebeğini bekle bence yolda 🥰

Ben bugün bir ultrason muayenesine girdim başlamadan önce son bir kez doğal yolla deneme azmimiz nedeniyle 😂 Reglimin 12. günü. Ve hayatımda ilk kez yumurtam yok 🤪😂😂 ben şok!

Henüz karar vermedim. Semra hanım’a gitmeyi düşünüyoruz ama öncesinde Bülent Hoca ile son bir kere görüşelim diyoruz.

Yüksek doz/düşük doz meselesine taktım şimdi de 🤪 hangisi acaba bana uygun olan. Şansı yüksek doz çok yumurta ile arttırmaya çalışmak mı düşük doz az ve sağlıklı olma ihtimali yüksek embriyolarla şansı arttırmaya çalışmak mı. Bilemedim 🤷‍♀️
Uyggulanan doz kaliteli embriyoya etkisi yok dedi bir doktor bana.ben bulent hocanin ayni tedaviyi verdigini dusunuyorum ama baska merkez denenebilir.
Bulent hoca tatli adam, her seferinde gonlumu feth ediyor😂

Ben bugün bir ultrason muayenesine girdim başlamadan önce son bir kez doğal yolla deneme azmimiz nedeniyle 😂 Reglimin 12. günü. Ve hayatımda ilk kez yumurtam yok 🤪😂😂 ben şok!
Ultrason makinasi gorememistir,eski teknolojidir,gozu bozuktur doktorun...denizde kum sende yumurta🤪hic telas etme.

Uyggulanan doz kaliteli embriyoya etkisi yok dedi bir doktor bana.ben bulent hocanin ayni tedaviyi verdigini dusunuyorum ama baska merkez denenebilir.

Aynen ya o yüzden görüşmeye de korkuyorum hemen ikna olurum ben ona 😂

Ultrason makinasi gorememistir,eski teknolojidir,gozu bozuktur doktorun...denizde kum sende yumurta🤪hic telas etme.

Valla öyle diyorduk ama bugünkü durumum trajikomikti, ablamla gittik, kendisinin menopoz şüphesi vardı o da muayene oldu. Muayeneler bitti, özetle netice; “abla hanım menopoza falan girmezsiniz siz daha, her an da hamile kalabilirsiniz çocuk düşünmüyorsanız iyi korunun, kardeş hanım eeee sizin yumurta şeyy.... yok!” 😂😂😂 hayatım boyunca her yaşımda muayene olmuşumdur böyle birşeyi ilk kez duyuyorum, bir de pko şüpheli hastayım, ne polisi ne kistiği, yok dedi kadın ayol! 😂
Ben de azmedip önümüzdeki ay folluk folluk yumurtlamazsam bana da Elexus demesinler! 😂😂

Dozajın embriyoya olumsuz etkisini ben hiç bilmiyordum, burada 1-2 vaka okudum 40 yaş grubunda, ondan sonra aklıma düştü.
Sanırım bir merkez turu daha yapacağım, ve bu konuyu da her birine soracağım. Artık kısmet neresi ise. Hayırlısı olur inşallah

@Ykthkmhn nasıl gidiyor minikler ne kadar büyüdü? Opu ne zaman belli mi?
1 tane 19.5 mm 1 tane 14.5 mm hala opu günü söylenmedi. Uzatmalardayım. İlaç alalı 10.günüm. 7 tane toplanan ill tedavime biraz marjinal bir yaklaşım oldu. Bakalım ben olmayacak gibi düşünüyorum.şansım az. Ama olacaksa olur. Hergün gidiyorum resmen. Bu 7.gidişim olcam yarın

X