Tüp Bebek Merkezleri Acıbadem Maslak Prof.Dr. Bülent Tıraş ile Tüp bebek tedavisi 2022 / 2023

Bende 2 aydir duruyor aldim agzima sürmedim biseyler surekli olumsuz gidince sogudum herseyden ayrica ramazandan bu yana kullanmiyorum ben bulent hocanin verdigi takviyeleri

Yau bu Bülent Hoca bir bana mı takviye vermedi? 😂 Ordan burdan araştırıp kafama göre alıyorum birşeyler. Neler vermişti?

Yau bu Bülent Hoca bir bana mı takviye vermedi? 😂 Ordan burdan araştırıp kafama göre alıyorum birşeyler. Neler vermişti?
Senim rezervin iyi aman masallah diyelim bizde zorla bir iki tane bulununca hocamiz olanlarida kaliteli hale getirelim diye veriyor ah insallah ise yararda

Senim rezervin iyi aman masallah diyelim bizde zorla bir iki tane bulununca hocamiz olanlarida kaliteli hale getirelim diye veriyor ah insallah ise yararda

E ama sonuçta ileri yaşlardayız çok yumurta olsa da kalite problemi kaçınılmaz. Bir takviye vereydi de faydası olmasa bile plasebo mlasebo motive olaydık 😂
Çok yumurta az yumurta fark etmiyor valla. Rakamsal olarak başlangıçta iyi gibi dursa da sağlıklı kaliteli olmadıktan sonra bir anlamı olmuyor bknz ben 🤪

O mutant/mutant olayı google’lamalarımdan anladığım kadarıyla: kromozomdaki çift genden biri anne biri babadan geliyor ve her birine “alel” deniyor.
Tek alelde mutasyon varsa heterozigot (taşıyıcı)
Çift alelde mutasyon varsa homozigot (hasta) imişiz. Benimki her iki alel olduğu için rapora mutant/mutant yazdılar sanırım. Allahtan 3 tane yazmadılar da bu şekilde bağladım konuyu 😂😂

Sende de varmıydı bu sorun hatırlayamadım. Homozigot mu heterozigot mu?

Biraz okudum da; benim durumda folik asit ve b12 vitaminlerinin sentetik formlarının emilimiyle ilgili sorun olabiliyormuş (hücre içine giremiyormuş sanırım) O yüzden metyhl formları kullanılmalı imiş. Folik asit değil methyl folat. B12 ‘nin de varmış methyl formu. Bendeki Solgar’ın Folat”ı tesadüfen o formda ama aylardır içmiyordum içeyim bari.
Son gittiğim doktor bana coraspin vermişti. İçine mi doğdu adamın nedir 😂 gerçi onu da kullanmıyordum ama başlamayı düşünüyorum artık.
Benimki heterozigot,metil formlarini kullNacakmisiz ama son doktor bana dedi ki bu cok onemli degil korkulacak bir sey degil demisti.

Bende 2 aydir duruyor aldim agzima sürmedim biseyler surekli olumsuz gidince sogudum herseyden ayrica ramazandan bu yana kullanmiyorum ben bulent hocanin verdigi takviyeleri

Biesteron zaten kullanimina cok sicak bakmiyorum o yuzden ben de biraktim :)new life folat ,coenz,,omega3 aliyorum

E ama sonuçta ileri yaşlardayız çok yumurta olsa da kalite problemi kaçınılmaz. Bir takviye vereydi de faydası olmasa bile plasebo mlasebo motive olaydık 😂
Çok yumurta az yumurta fark etmiyor valla. Rakamsal olarak başlangıçta iyi gibi dursa da sağlıklı kaliteli olmadıktan sonra bir anlamı olmuyor bknz ben 🤪
Yani burdan su sonuc cikiyor ki takviye kaliteye filan etkisi aslinda yok:))
Sen de sayi cok sans biraz daha fazla.icinden biri cikacak nasilsa 🤗

İnşallah ama 18’de 0 gözümü korkuttu ilk seferde.. ama şimdi diyorum ki her işte bir hayır var, bu homozigotluk hikayesini öğrenmemdir belki de bunun da hayrı. İğne falan olunuyormuş ya gebelikle birlikte. Hiç haberimiz olmayacaktı.

Ben yine de inanıyorum takviyelerin etkisine. Özellikle Coq10 (ubiquinol form)
Ramazan’dan beri almıyordum ama ben de başlıyorum şimdi Omepa ve Multivitamine

• Beğen
Reactions: 2be

İnşallah ama 18’de 0 gözümü korkuttu ilk seferde.. ama şimdi diyorum ki her işte bir hayır var, bu homozigotluk hikayesini öğrenmemdir belki de bunun da hayrı. İğne falan olunuyormuş ya gebelikle birlikte. Hiç haberimiz olmayacaktı.

Merhaba. Öncelikle herkes icin guzel haberler diliyorum simdiden umarim her bekleyen en guzel haberleri alir sonunda. Benim 1 defa denemem oldu sonra biraktik mecburen. Elimde ilaçlarım kaldı isteyen olursa verebilirim ozelden yazarsaniz.

Gozun hic korkmasin ben ikinci denemende bu is tamamdir diye dusunuyorum.👍🏻

Canim hangi marka kullaniyorsun.ubigunol ve omeoa dedigin.kac lira nerden aldin.benimde 4 yumurta oldu 2 si çöp 2 tane kaldı onlar da transfere gidemio 3.tedavi için bugün hazırlığa basliyim diyorum hapları alip

Canim hangi marka kullaniyorsun.ubigunol ve omeoa dedigin.kac lira nerden aldin.benimde 4 yumurta oldu 2 si çöp 2 tane kaldı onlar da transfere gidemio 3.tedavi için bugün hazırlığa basliyim diyorum hapları alip
Merhaba ben de aynı durumdayım omepa q10 ilacını kullanıyorum ubiquinol formda olan bir ilaç.

Herkese kocaman merhaba ; tüm yazdıklarınızı okudum tedavi ile ilgili endişeleriniz eşleriniz sorular olumsuzlar hepsi aynı 😢
Bende Ocak sonu gibi prp yaptırmayla tedaviye başladım ilk toplamada 3 yumurta vardı 1 alındı ve döllenmedi. İkinci toplamada 3 yumurta vardı 3 ü de alınıp 3. Gün donduruldular ( bu bir mucize çünkü çok yavaş büyüyorlardı tam 5 kez iğnelerden kullandım adetin 19. Günü anca toplandılar )
3. Toplama 5 yumurta vardı 1 tane aldılar döllenmedi.
Şimdi ben şuna sinir oluyorum ortada yanlış bişey var yumurta sayısı bence iyi artık sayıya takılmıyorum kalitesi daha önemli her toplama da aynı doz aynı ilaç verilmesi güvensizlik oluşturdu yani belli ki Benin yumurtalar geç büyüyor başka ilaç deneyin neden hep aynı yol. Temmuz’da 4. Toplama için gittiğimde söyleyeceğim bunu. Bu arada Ocak’tan beri 70 bin paramız gitti

Herkese kocaman merhaba ; tüm yazdıklarınızı okudum tedavi ile ilgili endişeleriniz eşleriniz sorular olumsuzlar hepsi aynı 😢
Bende Ocak sonu gibi prp yaptırmayla tedaviye başladım ilk toplamada 3 yumurta vardı 1 alındı ve döllenmedi. İkinci toplamada 3 yumurta vardı 3 ü de alınıp 3. Gün donduruldular ( bu bir mucize çünkü çok yavaş büyüyorlardı tam 5 kez iğnelerden kullandım adetin 19. Günü anca toplandılar )
3. Toplama 5 yumurta vardı 1 tane aldılar döllenmedi.
Şimdi ben şuna sinir oluyorum ortada yanlış bişey var yumurta sayısı bence iyi artık sayıya takılmıyorum kalitesi daha önemli her toplama da aynı doz aynı ilaç verilmesi güvensizlik oluşturdu yani belli ki Benin yumurtalar geç büyüyor başka ilaç deneyin neden hep aynı yol. Temmuz’da 4. Toplama için gittiğimde söyleyeceğim bunu. Bu arada Ocak’tan beri 70 bin paramız gitti
Butunugraslarinizin sonu guzel olsun insallah🙏
Prp oncesi tup bebek denemeniz olmus muydu?
Dollenmeme prpblemi daha once yasadiniz mi?
Yumurta sayiniz daha onceden neydi?
3.gun dondurulan yumurtalariniz icin hucre sayisi ,fragmantation,kalite olarak ne denildi?
Prp oncesi tedavi olduysa yumurtalarin gec buyume sorunu yasadinizmi?
Prp sonrasiilk toplamada ilac kullanimiz kac gun surdu?
Size bu surecinide nasil bir aciklama yapildi?

Butunugraslarinizin sonu guzel olsun insallah🙏
Prp oncesi tup bebek denemeniz olmus muydu?
Dollenmeme prpblemi daha once yasadiniz mi?
Yumurta sayiniz daha onceden neydi?
3.gun dondurulan yumurtalariniz icin hucre sayisi ,fragmantation,kalite olarak ne denildi?
Prp oncesi tedavi olduysa yumurtalarin gec buyume sorunu yasadinizmi?
Prp sonrasiilk toplamada ilac kullanimiz kac gun surdu?
Size bu surecinide nasil bir aciklama yapildi?
Ne kadar çok soru gelmiş 🧐
31 yaşındayım malum yumurta sayılarından rezerv düşük . Daha önce başka merkezde 2 denemem oldu biri 2tane 3. Gün embriyosu transferi sonuç negatif diğer aşama toplama da iptal edilen tedavi .
Yumurta sayım en az 3 oldu en fazla 5 yani prp çok bişey değiştirmedi bence .
3. Gün dondurulan embriyoların 8 Hücreli ve gayet iyi durumda olduğu söylendi başka birşey sormadım açıkcası bende . İlk tedavimde geç büyüme sorunu yoktu tabi 2 yıl önceydi o tedavi sanırım yumurta kalitesi iyice düşmüş .
Prp den sonraki 2 . Adette başladık o ay 3 yumurta vardı 4 kez iğne kullandım 2. Toplama da 5. Kez kullandım son toplamada 2 kez iğne kullandım hatta bir tanesi çok güzeli büyüdü diğer 4 tanesi geride kaldı .
Açıklama da döllenmeme sebebi yumurta kalitesinden kaynaklı olduğunu söylediler

Ne kadar çok soru gelmiş 🧐
31 yaşındayım malum yumurta sayılarından rezerv düşük . Daha önce başka merkezde 2 denemem oldu biri 2tane 3. Gün embriyosu transferi sonuç negatif diğer aşama toplama da iptal edilen tedavi .
Yumurta sayım en az 3 oldu en fazla 5 yani prp çok bişey değiştirmedi bence .
3. Gün dondurulan embriyoların 8 Hücreli ve gayet iyi durumda olduğu söylendi başka birşey sormadım açıkcası bende . İlk tedavimde geç büyüme sorunu yoktu tabi 2 yıl önceydi o tedavi sanırım yumurta kalitesi iyice düşmüş .
Prp den sonraki 2 . Adette başladık o ay 3 yumurta vardı 4 kez iğne kullandım 2. Toplama da 5. Kez kullandım son toplamada 2 kez iğne kullandım hatta bir tanesi çok güzeli büyüdü diğer 4 tanesi geride kaldı .
Açıklama da döllenmeme sebebi yumurta kalitesinden kaynaklı olduğunu söylediler
Bana da kalite için prp önerilmişti.Bence hiç bir halta yaramıyor sayı arttırıyor ama bunun bir önemi yok kaliteli olmadıktan sonra.Rabbim hepimize sabır versin

X