Tüp Bebek Merkezleri Acıbadem Maslak Prof.Dr. Bülent Tıraş ile Tüp bebek tedavisi 2022 / 2023

Yapilacak ameliyat sonrasi ne kadar zaman iyilesme suresi olacakmis?
Tup bebek bolumu hoca gorusmeye gelsin demis,once onunla gorusmeye gidin, ameliyattan once size tedavi yapilabilirse once tedavi yapip embriyoyu dondurup sonra rahime bakilsa diye fikrini alsaniz orda da deneme yapabilirsiniz.

Elbette rabbim ol derse olacak bir yumurtaylada olsa onbes yumurtaylada ama bilmiyorum oyle kendimi inandirdim ki laboratuvar ve embriyologlar benim tek yumurtamla ya yeterince ilgilenmezse ya dogru spermi secemezse ruhen bedenen bu agir sureci bi kez daha yasayabilir miyim hoca once ameliyati ön gordu canim tlfndaki gorusmesinde doktorla ama gelsin ben goreyim demis cunku yok yok rahimde benimde imtihanim boyle olacak sanirim rabbim sonumuzu hayretsin

Umutsuzluga kapilmayin.bence ..rahim problemi cozulur .yeter ki folikul ciksin.

Ay inanamıyorum her evde aynı muhabbet demek Aşırı benzer haller görüyorum ki çoğu ailede tedavinin sahibi biz kadınlarız

Bizimkinin de sessizliğe bürünmesinin nedeni (Ramazan bahanesi altında) benim de ona neticenin sperm kaynaklı olabileceğini söylemem bence

Bu kez kendisi araştıracakmışmışmışşşş

İstenen o testleri yaptırtana kadar göbeğimi çatlatmazsam iyidir.

Reactions: 2be

Yarındı değil mi sizin görüşme? Bakalım ne diyecek hoca?
Az önce 40 yaş grubunda birşey okudum, erkek kaynaklı bir vaka, eş ameliyat olduktan sonra başarı sağlanmış, ki önceki denemelerde sanırım çok üstünde durulmamış sperm değerlerinin.
Yaşımız başa bela. Herşey bizim yaşımıza bağlı sanki. 40’ı devirince direk bize oynuyor doktorlar, morfoloji 1 miş ileri hareket sıfırmış önemsemiyorlar, buluruz milyonlarca spermden sağlıklısını diyorlar. Ama madem bizde sağlıklı yumurta bulmak zaten zor, sperm üzerinde de durulsa keşke başlanmadan önce. Ama tabi erkekler bizim kadar çantada keklik müşteri değil, biz ne deseler yapıyoruz, Allah korusun bizimkine ameliyat desen direk vazgeçer gibi geliyor bana

Yarin cikacak hersey ortaya)
Ben erkek infertlitesine de bakilmasi gerektigine inaniyorum ama maalesf hic deginmiyorlar.milyonlarda spermden cikmiyor iste . Hem onlarin da sayi azaliyor. En basinda sperm testinde morfoloji kotu olan, ileri haremstli olmayan, canlilik orani yuksek olmayan sevgili kocalarima ileri test ya da vitamin takviye filan desteklenmesi lazim.
Mazallah bize ameliyat derse filan hayatta olmaz kesin birakir

Allah yüzümüze baksın da gerek kalmasın inşallah
Kesinlikle ben de öyle düşünüyorum, bizim gibi durumlarda düşük değerlerle başlamak yerine birkaç ay ilaç vitamin takviyesiyle değerleri yükselterek başlamak daha mantıklı geliyor. Faydası olur zararı olmaz, burada okuyorum doğal kürlerle bile morfoloji hareketlilik vs yükselebiliyor. Genç olsak kocaların spermlerini tamir edebilirdi belki yumurtalarımız, ama bizimkilerin kendine hayrı yok ki bir de sperm tamir etsinler

Ben benimkine beğendiği bir ürologa gitmesini önerdim. (Mantıklı buldu hayret!) Onunla tüp bebek için yaptığımız her görüşmede doktorlar spermler için “bize bu değerler yeterli” dediği için hala doğal yolla bile becerebileceğini düşünüyor en azından inşallah ürolog gerçekçi bir yorum yapar da vitamin ilaç vs birşeyler kullanır belki. Yoksa benim önermemle hayatta vitamin falan kullanmaz.

Görüşmeden sonra müsait olunca yazarsın, meraktayım ne konuşulacak ne karar vereceksiniz.. Şu mübarek günlerde Allah bebeğe ulaştıracak yola sevketsin inşallah

(11 ay “antibiyotik vermeseler de bu haftasonu da içsek takılsak” diyen ben, oruç, namaz, dua huşu içerisinde bir Ramazan geçiriyorum, yazılarıma da yansır belki şaşırmayınız )

Bizdede ileri hız 0 morfoloji 2 sperm sayimizi hatirlayamadim bunlara takili kalmistim ama orta derecede denilmisti vitamin destegi vermis yigit hoca ama tabi aciklama yapmamis anlayacagi ileri hizda sıkınti varmis baska bisey yokmus dedi ve halende benlik bi durum yok bu vitamini bosa iciriyon bana keciboynuzu 15 gun havuc suyu yaptim simdidede caksir suyu aklimaza geldikce iciyoruz bizede ameliyat dese butun hersey iptal

umarim hoca bir cikis yolu gosterir. Eger onunla ilgili bir durum da varsa vitamin almaya tamamiyla karsi! Bitkisel kurleri yap diyor, ben de soyluyorum , mesela fsh yuksekse keciboynuzu kuru yapilmazmis .bu bilgiyi 40 yas ustunde bir yerde okumustum. ama nerde ikna olmuyor, hoca tokat gibi yuzune carparsa Bakalim ne olacak..
Ne guzel iste 1 ay ruhu ,bedeni arindirirp Yaradana yaklasabilecek firsat oluyor ramazan.hepimize hayirli saglikli bebekler nasip olsun..

Tup bebek icin ileri hiz zaten onemli mi onu da anlamadim.zaten kendileri microciple en uygunu alip yumurtanin icine koyuyolar.ben androloji ile gorusmesinin faydaliolacagini soyledim tatli kocama ama o haftaya gidecegi final four seyahati derdinde:))

Niye yapmazlar bilem şu fsh falan genel testlerini sperm testi yaptiklari gun alacaklari bir tup kan degil mi yapsinlar bizde gorelim bi dediginiz gibi biz herseyi yaptiriyoz kesinlikle yuzlerine vurulmasi lazim ama yinede kabullenmezler bak tatil plani daha cazip gelmis senin esinede nasıl ki benimkine mutfaga gidiyosun keciboynuzu icte gel dedigimde sigara icip keciboynuzunu umursamadigi gibi

Bulent hoca ile gorustum.dollenmeme sebebi yumurta ya da sperm kaynakli olabilirmis.sperm testini yenileme yapin dedi.bu sefer icin olmus olabilir ama bir sonraki sefer ayni sorun ile karsilasacagiz diye kesinlik yok dedi.bir opu daha yapalim dedi. Simdi ramazan bir gecsin ,benim koca testi yenilesin.karar yok henuz,dusunelim dedik.

Hayirlisi o zaman

Hayırlısı olsun canım
Başlamadan önce DNA hasarına bakmışlar mıydı sizde spermde?
Şimdi yapılacak olan testte bakılacak mı peki?

Hayırlısı olsun canım
Başlamadan önce DNA hasarına bakmışlar mıydı sizde spermde?
Şimdi yapılacak olan testte bakılacak mı peki?
Yokhic oyle dna hasari bakilmadi,zaten sperm testi1.5 sene once yapildigi icin once testi yenile dedi. Once sperm testine bakilacak dedi.

Hmm anladım canım hayırlısı olsun
İnşallah iyi çıkar değerler
Valla inanirmisin bu ara iyi kotu cikarsa hissiz haldeyim:)) orucun etkisi belki de kafam az calisiyor
Hoca once sperm testini yeniletip sonra dna hasarina bakacak belki de hic dusunemiyorum bu ara..aksam olsa da iftar mi acsak modundayim..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…