Tüp Bebek Merkezleri Acıbadem Maslak Prof.Dr. Bülent Tıraş ile Tüp bebek tedavisi 2022 / 2023

Ben ngs için şöyle düşündüklerini düşünüyorum.ngs için 3-4 yeterli gelmiyor çünkü illa ki 4 taneden elinde en iyi 1 kalıyor ya da hiç.8 falan gönderiyo ki 2 tane en az elde edebildinler. O da en iyi şartlarda.ben daha hiç 8 gönderip 8 i iyi gelen embriyo görmedim duymadım.siz duydunuz mu? Ayrıca bi grubu 5.güne getirip biyopsi almak ve dondurma sonra diğer gruba aynı şeyi yapmak maliyet açısından çok pahalı oluyo..şöyle ki 5.güne geldi biyopsi aldı dondurdu 1500+2000=3500 bunu yine yaptı 3500 ve sonra çözdürüldü kalanlar donduruldu artı 4000 daha..11.000 tl halbuki onların yaptıgı tek seferde böyle 5500tl kaba bi hesap yaptım..
Maliyet acisindan dedikleri ,her opudan 5.gune gidenden biyopsi icin ekstra ucret aliyoruz.onun disinda zaten dondurdu cozdu maliyeti yok.3.gunde dondurma ile 5.gunde dondurma maliyeti sonucta ayni mantik.bana aciklanan sadece biyopsi masrafi ve grup olarak daha iyi ilerlerler.
Bahceci her opuda 1 tane olsa bile 5.gune gotururmus.
En basinda 3.gun yerine 5.gune gidilip oyle dondurulmasi daha mantikli geliyor bana.hem hasta da bilmis oluyor.
Bana basta hepsini sunmalari gerekiyor.3.gun de 5.gun de dondurabiliriz diye.ben kararimi kendim vereyim.

8 toplandı 5 döllendi 3.güne 3 geldi..böyle biliyorum.
Aksine bu ay o kadar moralim yerindeydi ki ben 2.opu için regl bekliyordum ona hazırlamıştım kendimi..beniM dengemi bozan şimdiye kadar 25 günde bir oldugum ve hiç gecikmeyen reglinin 5 gün gecikmesi benim için umut olmuştu.sıfır cıkınca da üzüldüm çokça hepsi bu...şu an harap etmiş olabilirim kendimi ama öncesinde değil.
Şu an 4 senedir her ay yaşadıgım hayal kırıklığımla böyle şeyler yazmış olabilirim burdaki olumsuz şeyler de beni etkilemiş olabilir..suan herşey olmuş olabilir bana yani...
Siz bana bakmayın lütfen şükredip oturucam ben yine...
Sonra da tıpış tıpış 2.opu ya başlayacağıma eminim...
Hepimize kolaylık diliyorum.güç diliyorum💕

Hiç kendini harap etme, çok istiyorsan yine et de, çabuk toparlanmaya bak ☺️
Bu işin en zor kısmı ruhen güçlü ve pozitif kalma kısmıymış, hem de uzunca bir süre, tekrar tekrar..
ben başta en zoru iğneler sanmıştım 😂
Çoğunluğumuz duvara toslamış durumdayken yazdıkların için hiç kötü hissetme kendini. Hepimiz üç aşağı beş yukarı aynıyız. Değişik kafalar yaşıyoruz 😂 ama geçecek 🙏

Of bilmiyorum gerçekten yaşlıyız diye mi, kısmet değil diye mi, merkez mi yeterince iyi değil 🙄
Benim olumsuz tablom üzerine özelden yazanlar da oldu. (Hatta az önce bir arkadaşa bu forumun linkini gönderdim, prp ile ilgili merak ettikleri nedeni ile) Ne bileyim Bahçeci’de de oluyor bizim gibi vakalar. Memorial’da da.. vazgeçip yeni bir yol mu çizmek lazım, devam edip azmetmek mi lazım.
Çok kararsızım.
Her merkezde olumlu ve olumsuz sonuclar var ama kendi adima diyebilirim ki 3 opu sonrasi merkez degisimi yapmak dogru bir karar.
Cunku her doktorun protokolleri farkli ve her merkezin lab uygulamasi farkli.
Yas faktoru tamam var ona zaten lafim yok..

Maliyet acisindan dedikleri ,her opudan 5.gune gidenden biyopsi icin ekstra ucret aliyoruz.onun disinda zaten dondurdu cozdu maliyeti yok.3.gunde dondurma ile 5.gunde dondurma maliyeti sonucta ayni mantik.bana aciklanan sadece biyopsi masrafi ve grup olarak daha iyi ilerlerler.
Bahceci her opuda 1 tane olsa bile 5.gune gotururmus.
En basinda 3.gun yerine 5.gune gidilip oyle dondurulmasi daha mantikli geliyor bana.hem hasta da bilmis oluyor.
Bana basta hepsini sunmalari gerekiyor.3.gun de 5.gun de dondurabiliriz diye.ben kararimi kendim vereyim.

Evet yani 3 de dondurursak şu olur 5 de dondurursak bu olur, ekstra maliyeti bu olur. Anlatılıp hastaya bırakılabilir. Ekstra maliyetten çok kaçan bir merkez olsa anlayacağım da, ekstra maliyet önerme konusunda gayet rahatlar. Bunda neye takılıyorlar anlamadım. Bence buna engel bir sistem midir donanım mıdır neyse artık bir handikapı var kesin 😂

Her merkezde olumlu ve olumsuz sonuclar var ama kendi adima diyebilirim ki 3 opu sonrasi merkez degisimi yapmak dogru bir karar.
Cunku her doktorun protokolleri farkli ve her merkezin lab uygulamasi farkli.
Yas faktoru tamam var ona zaten lafim yok..

Kesinlikle katılıyorum 👍

• Beğen
Reactions: 2be
8 toplandı 5 döllendi 3.güne 3 geldi..böyle biliyorum.
Aksine bu ay o kadar moralim yerindeydi ki ben 2.opu için regl bekliyordum ona hazırlamıştım kendimi..beniM dengemi bozan şimdiye kadar 25 günde bir oldugum ve hiç gecikmeyen reglinin 5 gün gecikmesi benim için umut olmuştu.sıfır cıkınca da üzüldüm çokça hepsi bu...şu an harap etmiş olabilirim kendimi ama öncesinde değil.
Şu an 4 senedir her ay yaşadıgım hayal kırıklığımla böyle şeyler yazmış olabilirim burdaki olumsuz şeyler de beni etkilemiş olabilir..suan herşey olmuş olabilir bana yani...
Siz bana bakmayın lütfen şükredip oturucam ben yine...
Sonra da tıpış tıpış 2.opu ya başlayacağıma eminim...
Hepimize kolaylık diliyorum.güç diliyorum💕
Evet morali yuksek tutun! Bakmayin bu ara kis burasi ama yaz gelecek:)) Adet olamamis olmanin da etkisi var,hormonlar biraz dengesiz halde...adet olunca rahatlayip devam ..

Ben bana 4.yu bedava yapsa belki dusunurum ama mantikli bir sey soylemedigi surece devam etmeyecegim.bahceci fulya guvenc hocayi dusunuyorum.ama henuz tAm da arastirmadim.sperm ile ilgili sorun varsa o zaten hop yeni bir sorun daha eklendi listeye demektir! İsin icinden cikilmaz haldeyim.
Bulent hocanin boyle durumlarda birebir gorusmesi gerektigi kanaatindeyim.git testleri yaptir sonra gel demek hastanin guvenini sarsiyor.her olumsuz tedaviden sonra hasta ile gorusulmesi ve aciklama hak ettigimiz kanaatindeyim.
İkinci toplama birinciden daha ucuz oluyor cubku transfer yapilmadigi icin transfer parasi alinmadan seklindeydi.ben de 3 opu oldugu icin fiyat olarak iki ve ucuncu ayni olmustu.
Su anda valla halktv ye kitlenmis haldeyim:) hic aklima sabahki hayalkirikligi gelmiyor.. Allah buyuk valla kafam tamamiyla dagildi

Güvenç Bey’i burada çok methediyorlar, benim de aklımda. Testleri yaptırdıktan sonra bir gitsem mi diye düşünüyorum.
Bir yandan da, beni birebir takip edecek kendi muayenehanesi olan, hastasının herşeyini bizzat kendi takip eden bir doktor mu bulsam diyorum. Çok fabrikasyon geliyor bana merkezler şimdi dışarıdan bakınca

Evet yani 3 de dondurursak şu olur 5 de dondurursak bu olur, ekstra maliyeti bu olur. Anlatılıp hastaya bırakılabilir. Ekstra maliyetten çok kaçan bir merkez olsa anlayacağım da, ekstra maliyet önerme konusunda gayet rahatlar. Bunda neye takılıyorlar anlamadım. Bence buna engel bir sistem midir donanım mıdır neyse artık bir handikapı var kesin 😂
Orasini bilemiyorum ama tek verilen cevap grup halinde daha iyilermis. Mutlaka basari oranlari iyidir ona lafim yok ama beni tatmin edin canim,beni ne diye bosuna kurmama sebebiyet veriyorsunuzz.zatenn kafadaki kalabalik susmuyor😂

Güvenç Bey’i burada çok methediyorlar, benim de aklımda. Testleri yaptırdıktan sonra bir gitsem mi diye düşünüyorum.
Bir yandan da, beni birebir takip edecek kendi muayenehanesi olan, hastasının herşeyini bizzat kendi takip eden bir doktor mu bulsam diyorum. Çok fabrikasyon geliyor bana merkezler şimdi dışarıdan bakınca
Ayni ayrim noktasindayim.bi doktor olsun sadece benimle o ilgilensin ama onda da lab isi ne olacak? Hangi lable calisacak,embriyologlari nasil?
Guvenc hoca ileri yas tup bebek icin vaka gormus bir kisi anladigim kadariyla.40 yas ustu gruptaki kizlardan kendisine gidenler var ve memnunlar.
Soyle derdimizi anlayacak bizimle gercekten ilgilenecek birini bulursaniz haber verin,kosa kosa giderim:)

Orasini bilemiyorum ama tek verilen cevap grup halinde daha iyilermis. Mutlaka basari oranlari iyidir ona lafim yok ama beni tatmin edin canim,beni ne diye bosuna kurmama sebebiyet veriyorsunuzz.zatenn kafadaki kalabalik susmuyor😂

Dur bakalım görüşmede neler söylenecek, gerçi ne söylense artık senin için çok fark etmeyecek gibi görünüyor.. şimdilik sustur kalabalığı da boşver, görüşmede salarsın üstlerine 😂

Ayni ayrim noktasindayim.bi doktor olsun sadece benimle o ilgilensin ama onda da lab isi ne olacak? Hangi lable calisacak,embriyologlari nasil?
Guvenc hoca ileri yas tup bebek icin vaka gormus bir kisi anladigim kadariyla.40 yas ustu gruptaki kizlardan kendisine gidenler var ve memnunlar.
Soyle derdimizi anlayacak bizimle gercekten ilgilenecek birini bulursaniz haber verin,kosa kosa giderim:)

Önümüzdeki süreç araştırma ile geçecek bizim. Neye karar veririz bilmiyorum ama gelişme oldukça bilgi veririm.

Konu başlığını da ben açtım ama nerdeeen nereye.. bir süre sonra başkasını önerir mişim bu başlık altında 😂😂 başka doktorlara gidersek nerde yazışıcaz yaaa 😱😂 ??

Pozitif alan birileri olsa yazsa da bari ortam şenlense biz de çaktırmadan uzasak ahahahhaha

Dur bakalım görüşmede neler söylenecek, gerçi ne söylense artık senin için çok fark etmeyecek gibi görünüyor.. şimdilik sustur kalabalığı da boşver, görüşmede salarsın üstlerine 😂
Haha yok oraya gidince pisarim:) bakalim hoca ne diyecek valla merakla yarini bekliyorum.

Önümüzdeki süreç araştırma ile geçecek bizim. Neye karar veririz bilmiyorum ama gelişme oldukça bilgi veririm.

Konu başlığını da ben açtım ama nerdeeen nereye.. bir süre sonra başkasını önerir mişim bu başlık altında 😂😂 başka doktorlara gidersek nerde yazışıcaz yaaa 😱😂 ??

Pozitif alan birileri olsa yazsa da bari ortam şenlense biz de çaktırmadan uzasak ahahahhaha
Ne guzel iste bizi topladin.hep olumsuz haber oldu ama olsun
pozitifi gorecez de zamani henuz gelmemis deyip teselli edecegiz kendimizi.

Ne guzel iste bizi topladin.hep olumsuz haber oldu ama olsun
pozitifi gorecez de zamani henuz gelmemis deyip teselli edecegiz kendimizi.

Görürüz biz de inşallah da halihazırda gören yok mu acaba? Duysak moral olurdu bize de..
Buradan sesleniyorum, okuyup da pozitifi olup yazmayan varsa alsın bir üyelik de yazsın sevabına 😂

Görürüz biz de inşallah da halihazırda gören yok mu acaba? Duysak moral olurdu bize de..
Buradan sesleniyorum, okuyup da pozitifi olup yazmayan varsa alsın bir üyelik de yazsın sevabına 😂
Ben de dun bir havalar sorma.5 yumurta toplanmis.bir de diyorum ki hani 8 gormustunuz nasil 5 olur.tatli sevgilim de beni avutuyor ne guzel iste 5 taneyi buldun daha ne istiyorsun diye.sabah resmen duvara toslama hali:)
Valla kizlar iyi haberi olan varsa yazsin topluca aciz mutlu sonlara👍🏻

Ben de dun bir havalar sorma.5 yumurta toplanmis.bir de diyorum ki hani 8 gormustunuz nasil 5 olur.tatli sevgilim de beni avutuyor ne guzel iste 5 taneyi buldun daha ne istiyorsun diye.sabah resmen duvara toslama hali:)
Çok tatlısınız gerçekten😊güldüm bayaa yazdıklarınıza😊
Ben ilk 2 tüp bebeği benimle çok ilgilenen bir doktorla yaptım tam teslimdim kendisine florans nightingale de oldu bütün işlemler laboratuvar vs..ama o da olmadı..eksik bişeyler var ama ne? Bence doktoru iyi araştırın öyle bir yol çizecekseniz..tüp bebekte uzman olsun derim..zaten araştırırsınız eminim..şu an ben de çok sağlıklı düşünemediğimden😊😊
Ne diyelim bugünün mottosu HERŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK 😉😉😉

Ya evet en fenası o havaya girmişken toslamak zaten 😣 ben de opu günü ve 3. güne kadar pek havalardaydım 😂
sonra 18’den Pat 5’e, 5’den Pat 0’a 😂😂 vurgun yedim 🤪
bir daha bu süreçte havaya girersem ne olayım!

Ya bu arada biraz vitamine falan başlayayım diyorum? Neslihan hanıma sordurtsam mı Bülent Bey’e?
Gerçi orda bir dr genetiğine etki etmez demişti ama bilemedim 🤷‍♀️

• Beğen
Reactions: 2be
Allahim milletin ulasmak istedigi en unlu doktora gidiyoruz ama doktor ariyoz cunku görduk yasiyoruz gece gece güldurdunuz beni siz cok yasayin emi sonumuz hayrolsun 😊

Ya evet en fenası o havaya girmişken toslamak zaten 😣 ben de opu günü ve 3. güne kadar pek havalardaydım 😂
sonra 18’den Pat 5’e, 5’den Pat 0’a 😂😂 vurgun yedim 🤪
bir daha bu süreçte havaya girersem ne olayım!

Ya bu arada biraz vitamine falan başlayayım diyorum? Neslihan hanıma sordurtsam mı Bülent Bey’e?
Gerçi orda bir dr genetiğine etki etmez demişti ama bilemedim 🤷‍♀️
Al benden de o kadar! Aza tamah etmeyen cogu bulamazmis.benimkinde 1 tane bile bulamadim:)
Verilen o vitaminler peki neye katkisi varmis?genetik icin ne yapilacakmus?Omepa nin alinmasi bence mahsuru yok.ama dhea ve imprly ya da gonamax icin sorabilirsiniz belki. Sonucta dhea cok masum
Bir hormon degil.

Çok tatlısınız gerçekten😊güldüm bayaa yazdıklarınıza😊
Ben ilk 2 tüp bebeği benimle çok ilgilenen bir doktorla yaptım tam teslimdim kendisine florans nightingale de oldu bütün işlemler laboratuvar vs..ama o da olmadı..eksik bişeyler var ama ne? Bence doktoru iyi araştırın öyle bir yol çizecekseniz..tüp bebekte uzman olsun derim..zaten araştırırsınız eminim..şu an ben de çok sağlıklı düşünemediğimden😊😊
Ne diyelim bugünün mottosu HERŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK 😉😉😉
Olumsuz olunca iste kafa surekli kim neyi yanlis yapti seklinde surekli sorgulama halinde:) ben bulent hocanin hekimligine asla bir sozum olamaz.sadece 3 denemeden sonra farkli bir protokellemi calismal gerekir? Farkli
Bi lab ile mii ilerlemek dogru onun karar asamasi icimdeki.
Hepimiz icin tek dilegim guzel olmas🙏i

X