Tüp Bebek Merkezleri Acıbadem Maslak Prof.Dr. Bülent Tıraş ile Tüp bebek tedavisi 2022 / 2023

Iste onu anlamadim! Bir tanesi bile dollenememis olmasi ilginc.
Buda mi prpyle ilgili acaba of cok soru var cevapsiz kafamda üc hoca vardi bulent tras yagmur erbil aynur ersahin birde cem celigin cok metini duymustum aynur hoca senin zatem 1 tanede olsa yumurtan oldugunu soyluyorsun gel sende olanlari gelistirelim ona gore bir protokol uygulanor demisti prp kanitlanmis birsey degil demisti esimde kesinlikle istemedi prpyi ama umut iste ben ısrar ettim diye yaptirdi zaten 1 yumurta olgunlasiyorda her ay o olgunlasti prp fos cikti diyor simdi sonumuz hayrolsun

Onlarmı dönüyor sizmi peşine düşüyorsunuz. Hiç arayan soran yok. Çok ilgisizler. Herşey teorik. Bu insan ne alemde. Mucizelere inanmak için bir motive edici birşey yok. İğne ol . Yumurta sayını öğren yumurta toplat. Transfer ol hop eve bekleeee. Sonra eyvallahh. Tekrar düşünüyomusun soran yok.
Bencede cok ilgisiz

Onlarmı dönüyor sizmi peşine düşüyorsunuz. Hiç arayan soran yok. Çok ilgisizler. Herşey teorik. Bu insan ne alemde. Mucizelere inanmak için bir motive edici birşey yok. İğne ol . Yumurta sayını öğren yumurta toplat. Transfer ol hop eve bekleeee. Sonra eyvallahh. Tekrar düşünüyomusun soran yok.
Maalesef ticari boyutu olunca psikolojik tarafina pek bakmiyorlar.ben kendim soracagim .cunku bunun bir aciklamasi olmasi,neden dollenmedi?

Yok yapmadım. Olmadı inandım ben. Yapmayacağım. Temizlik bile yaptım evde. Ağır eşyalar bilem kaldırdım. Gecikme normalmiş. De hiç bir belirti yok. İnşallah benim aşamalarımı yaşamazsınız hepiminizin minnakları yerleşir
Insallah hepimiz kavusuruz minnaklara

• Beğen
Reactions: 2be
Buda mi prpyle ilgili acaba of cok soru var cevapsiz kafamda üc hoca vardi bulent tras yagmur erbil aynur ersahin birde cem celigin cok metini duymustum aynur hoca senin zatem 1 tanede olsa yumurtan oldugunu soyluyorsun gel sende olanlari gelistirelim ona gore bir protokol uygulanor demisti prp kanitlanmis birsey degil demisti esimde kesinlikle istemedi prpyi ama umut iste ben ısrar ettim diye yaptirdi zaten 1 yumurta olgunlasiyorda her ay o olgunlasti prp fos cikti diyor simdi sonumuz hayrolsun
Ben de aynen yarari olmasa bile zarari da yoktur dusuncesiyle yaptirdim. Ama su anda elde 0 olmasi inanilmaz rahatsiz edici bir durum.yumurtaliklar belki de prp isleminden rahatsiz oldu bilemiyorumZ

Ben de aynen yarari olmasa bile zarari da yoktur dusuncesiyle yaptirdim. Ama su anda elde 0 olmasi inanilmaz rahatsiz edici bir durum.yumurtaliklar belki de prp isleminden rahatsiz oldu bilemiyorumZ
[/QUOTE
umut dunyasi iste belki diyerek basladik ama vardir olumsuz biseyleri sen bizi bi aydinlat uzerindeki şoku atinca arada uzuldum inan ki

• Beğen
Hem hidirellez gunu hem ramazan baslangici hayirli olsun bizlere dua edelim bu guzel gunde meleklerimizi tez vakitte kucaklarima gondersin mevlam bizlere😊🤗

• Beğen

Nasıl ya? A a şok oldum 😱
Spermden kaynaklanıyor olmasın? diyeceğim ama milyonlarca spermden 5 tane en iyi seçiliyor, biri döllemese biri döllemez mi?? Gerçekten çok şaşkın ve üzgünüm

Nasıl ya? A a şok oldum 😱
Spermden kaynaklanıyor olmasın? diyeceğim ama milyonlarca spermden 5 tane en iyi seçiliyor, biri döllemese biri döllemez mi?? Gerçekten çok şaşkın ve üzgünüm
Iste o soruyu sabahtan beri kendime soruyorum.nasil oluyor? Dollenmemesi %1-3 oraninda olurmus.o da bizi buldu😂 yarin dosya hocaya gidermis,hoca da arattirirmis,gorusmeye cagirirmis.
Siz de genetik test sonucundan sonra gorusmeye gelin dediler mi, yoksa siz mi gorusme talebinde bulundunuz

Iste o soruyu sabahtan beri kendime soruyorum.nasil oluyor? Dollenmemesi %1-3 oraninda olurmus.o da bizi buldu😂 yarin dosya hocaya gidermis,hoca da arattirirmis,gorusmeye cagirirmis.
Siz de genetik test sonucundan sonra gorusmeye gelin dediler mi, yoksa siz mi gorusme talebinde bulundunuz

Yoo bize gelin demediler, testleri gönderip “bunları yaptırın zaten 2 ay dinleneceksiniz sonra sonuçlarla birlikte hocayla görüşeceksiniz” dediler. Sordum ben de “şimdi görüşmeyecek miyiz” diye, “isterseniz bankoyu arayıp randevu alın” dediler.
Ben açıkçası Bülent Hoca ile devam edecek miyim, başka bir tarafa yönelecek miyim hiç bilmiyorum. Kafalar karışık.
Orada devam etsek 2. denemede indirim var mı acaba 😂 şimdi geldi aklıma 🙄

Hay allah çok şaşırdım..diyecek söz yok..geçmiş olsun canım.allahım hepimize güç kuvvet ver ya..

Yoo bize gelin demediler, testleri gönderip “bunları yaptırın zaten 2 ay dinleneceksiniz sonra sonuçlarla birlikte hocayla görüşeceksiniz” dediler. Sordum ben de “şimdi görüşmeyecek miyiz” diye, “isterseniz bankoyu arayıp randevu alın” dediler.
Ben açıkçası Bülent Hoca ile devam edecek miyim, başka bir tarafa yönelecek miyim hiç bilmiyorum. Kafalar karışık.
Benim 2.opu için 7500 mü öyle bişey dediler..bence indirim vardır..
Ben bugün dayanamadım kan testi yaptırdım 5 gün geciktim ve hala regl olmadım.sonuç 0.0.... ben artık 2.opuyu da yapmak istemiyorum çocukta istemiyorum çok sıkıldım..sıkıldım heray umut etmekten yoruldum betahcg yi sıfır görmekten.2.opu yapılacak kaç toplanacak ngs den ne gelecek bütün bu stresi kaldıramıcam..yarın Doktorla görüşebilirsem söylicem koysunlar donan 3 tane den 2 Sini olursa olur valla artık çok yoruldum😟😟😟😟

Ben bana 4.yu bedava yapsa belki dusunurum ama mantikli bir sey soylemedigi surece devam etmeyecegim.bahceci fulya guvenc hocayi dusunuyorum.ama henuz tAm da arastirmadim.sperm ile ilgili sorun varsa o zaten hop yeni bir sorun daha eklendi listeye demektir! İsin icinden cikilmaz haldeyim.
Bulent hocanin boyle durumlarda birebir gorusmesi gerektigi kanaatindeyim.git testleri yaptir sonra gel demek hastanin guvenini sarsiyor.her olumsuz tedaviden sonra hasta ile gorusulmesi ve aciklama hak ettigimiz kanaatindeyim.
İkinci toplama birinciden daha ucuz oluyor cubku transfer yapilmadigi icin transfer parasi alinmadan seklindeydi.ben de 3 opu oldugu icin fiyat olarak iki ve ucuncu ayni olmustu.
Su anda valla halktv ye kitlenmis haldeyim:) hic aklima sabahki hayalkirikligi gelmiyor.. Allah buyuk valla kafam tamamiyla dagildi

Benim 2.opu için 7500 mü öyle bişey dediler..bence indirim vardır..
Ben bugün dayanamadım kan testi yaptırdım 5 gün geciktim ve hala regl olmadım.sonuç 0.0.... ben artık 2.opuyu da yapmak istemiyorum çocukta istemiyorum çok sıkıldım..sıkıldım heray umut etmekten yoruldum betahcg yi sıfır görmekten.2.opu yapılacak kaç toplanacak ngs den ne gelecek bütün bu stresi kaldıramıcam..yarın Doktorla görüşebilirsem söylicem koysunlar donan 3 tane den 2 Sini olursa olur valla artık çok yoruldum😟😟😟😟
Su anda stresten olmuyorsunuz adet. Hastane ile gorusup size adet sokturucu filan verirler mi sorsaniz.cunku kendinizi harap ettiniz.sakin kafayla dusunmek lazim once.
Einizde 3.gun dondurulan 3 tane embriyo var. sizin 8 tanesi toplanip da 3 tanesi mi dollenebilnis yoksa 3 tanesi mi olgun cikmisti hatirliyormsunuz?8 taneden 5 tanesi bos 3 tanesi dolu mu idi?
Soyle isteyebilirsiniz ki benim niyetim o sekilde .onceki 2 opudan 4 tane 3.gun dondurulanlari coz ,giderse gitsin 5.gune.gitmiyorsa zaten gitmemistir.giden olursa al biyopsi gonder genetige sonra neyse ciksin sonuc. Onlarin bana cevabi embriyolar grup halinde daha iyi ilerlermis,sonucta 3-4 sayi bir gruptur . Devam edecekse eder etmezse de etmemistir.

Su anda stresten olmuyorsunuz adet. Hastane ile gorusup size adet sokturucu filan verirler mi sorsaniz.cunku kendinizi harap ettiniz.sakin kafayla dusunmek lazim once.
Einizde 3.gun dondurulan 3 tane embriyo var. sizin 8 tanesi toplanip da 3 tanesi mi dollenebilnis yoksa 3 tanesi mi olgun cikmisti hatirliyormsunuz?8 taneden 5 tanesi bos 3 tanesi dolu mu idi?
Soyle isteyebilirsiniz ki benim niyetim o sekilde .onceki 2 opudan 4 tane 3.gun dondurulanlari coz ,giderse gitsin 5.gune.gitmiyorsa zaten gitmemistir.giden olursa al biyopsi gonder genetige sonra neyse ciksin sonuc. Onlarin bana cevabi embriyolar grup halinde daha iyi ilerlermis,sonucta 3-4 sayi bir gruptur . Devam edecekse eder etmezse de etmemistir.
Verdikleri cevabi ben anlamadim 5 taneden 1 de olsa döllenmez mi ya eee spermle ilgili sıkıntı olsa ilk 2 opudan bu yana cok uzun sure gecmedi ki onlar nası döllendi

8 toplandı 5 döllendi 3.güne 3 geldi..böyle biliyorum.
Aksine bu ay o kadar moralim yerindeydi ki ben 2.opu için regl bekliyordum ona hazırlamıştım kendimi..beniM dengemi bozan şimdiye kadar 25 günde bir oldugum ve hiç gecikmeyen reglinin 5 gün gecikmesi benim için umut olmuştu.sıfır cıkınca da üzüldüm çokça hepsi bu...şu an harap etmiş olabilirim kendimi ama öncesinde değil.
Şu an 4 senedir her ay yaşadıgım hayal kırıklığımla böyle şeyler yazmış olabilirim burdaki olumsuz şeyler de beni etkilemiş olabilir..suan herşey olmuş olabilir bana yani...
Siz bana bakmayın lütfen şükredip oturucam ben yine...
Sonra da tıpış tıpış 2.opu ya başlayacağıma eminim...
Hepimize kolaylık diliyorum.güç diliyorum💕

Ben ngs için şöyle düşündüklerini düşünüyorum.ngs için 3-4 yeterli gelmiyor çünkü illa ki 4 taneden elinde en iyi 1 kalıyor ya da hiç.8 falan gönderiyo ki 2 tane en az elde edebildinler. O da en iyi şartlarda.ben daha hiç 8 gönderip 8 i iyi gelen embriyo görmedim duymadım.siz duydunuz mu? Ayrıca bi grubu 5.güne getirip biyopsi almak ve dondurma sonra diğer gruba aynı şeyi yapmak maliyet açısından çok pahalı oluyo..şöyle ki 5.güne geldi biyopsi aldı dondurdu 1500+2000=3500 bunu yine yaptı 3500 ve sonra çözdürüldü kalanlar donduruldu artı 4000 daha..11.000 tl halbuki onların yaptıgı tek seferde böyle 5500tl kaba bi hesap yaptım..

Verdikleri cevabi ben anlamadim 5 taneden 1 de olsa döllenmez mi ya eee spermle ilgili sıkıntı olsa ilk 2 opudan bu yana cok uzun sure gecmedi ki onlar nası döllendi
Herhangi cevap yok .dedikleri biz yikadik 2 tanesi olgun cikti.onlari da dollendirmek icin bekledik.bugun baktik dollenmemis.ben nasil yani hani 5 dediniz kismini sorgularken 2 si nasil dollenmiyor sorusu gelmedi.kafam durdu:)) ama tabi gun icinde aydinlanmaya basladi neden sorusunun cevabini alamazsam alirim embriyolari giderim .

Herhangi cevap yok .dedikleri biz yikadik 2 tanesi olgun cikti.onlari da dollendirmek icin bekledik.bugun baktik dollenmemis.ben nasil yani hani 5 dediniz kismini sorgularken 2 si nasil dollenmiyor sorusu gelmedi.kafam durdu:)) ama tabi gun icinde aydinlanmaya basladi neden sorusunun cevabini alamazsam alirim embriyolari giderim .

Of bilmiyorum gerçekten yaşlıyız diye mi, kısmet değil diye mi, merkez mi yeterince iyi değil 🙄
Benim olumsuz tablom üzerine özelden yazanlar da oldu. (Hatta az önce bir arkadaşa bu forumun linkini gönderdim, prp ile ilgili merak ettikleri nedeni ile) Ne bileyim Bahçeci’de de oluyor bizim gibi vakalar. Memorial’da da.. vazgeçip yeni bir yol mu çizmek lazım, devam edip azmetmek mi lazım.
Çok kararsızım.

X