Tüp Bebek Merkezleri Acıbadem Maslak Prof.Dr. Bülent Tıraş ile Tüp bebek tedavisi 2022 / 2023

Değerleri düşürmek için bişey yapmadım ama beslememe dikkat etti. Et meyve gibi sebze kuruyemiş gibi işte

Hoşgeldiniz, sanırım sizden çok adette yumurta toplandı? Çok yumurta olduğundan bana da ohss riskinden söz etmişlerdi, kabaca tarif sizin anlattığınız gibi, yüksek e2 beraberinde karın şişiyor rahim ve bünye transfere uygun olmuyor vs..
Benim de 5000 lerdeydi E2, 8 gün dostinex diye bir ilaç kullandım, herhalde düşmüştür, ben biraz bünyemde hissettim zaten düştüğünü, şişliklerim indi hassasiyetler azaldı falan..

21. Günki iğneden (bana lucrin demişlerdi) sonraki regl’den itibaren rahim kalınlığı takip edilerek o döngü içinde uygun zamanda transfer yapılıyor bildiğim kadarıyla.

Bazı hekimler bu şekilde vücut dinlendikten ve ilaçlarla alınan hormonlar vücuttan atıldıktan sonraki transferleri daha başarılı buluyor. İnşallah sizinkiler de tutunur 🙏

Hoşgeldiniz, sanırım sizden çok adette yumurta toplandı? Çok yumurta olduğundan bana da ohss riskinden söz etmişlerdi, kabaca tarif sizin anlattığınız gibi, yüksek e2 beraberinde karın şişiyor rahim ve bünye transfere uygun olmuyor vs..
Benim de 5000 lerdeydi E2, 8 gün dostinex diye bir ilaç kullandım, herhalde düşmüştür, ben biraz bünyemde hissettim zaten düştüğünü, şişliklerim indi hassasiyetler azaldı falan..

21. Günki iğneden (bana lucrin demişlerdi) sonraki regl’den itibaren rahim kalınlığı takip edilerek o döngü içinde uygun zamanda transfer yapılıyor bildiğim kadarıyla.

Bazı hekimler bu şekilde vücut dinlendikten ve ilaçlarla alınan hormonlar vücuttan atıldıktan sonraki transferleri daha başarılı buluyor. İnşallah sizinkiler de tutunur 🙏
Ben o ilaçları hiç kullanamadım çünkü kusmalarım vardı kanda enfeksiyonum çıktı hiç ilaç kullanamadım. Sadece su ve ayranla yaşadım 12 güm boyunca çektim 6 aylık hamile gibiydim ilaç kullanamadığmdan zor atlattım.. aynen bahsettiğiniz durumları ve ilaçları kullandım estrofem diye ilaca başlıyorum 20 si kontrol var transfere ne zaman uygun bulurlar bilmiyorum

Umuyorum ki bu son olsun:) bu sefer tabi biraz daha stres orani fazla.bunlar 3.gune gittikten sonra onceki iki opudan gelen 4 tane de cozulup hep birlikte 5 e gitmeleri beklenecekmis. Savasa giriyor benim embriyolar sans diliyorum onlara:)Allahin izniyle 5 i gorup genetige gidebilsinler..

İnşallah bakalım iyi haberler bekliyoruz 🙏
Güzel bir günde başladınız 🥰 kalbinden geçenin en hayırlısı olsun 🙏

İnşallah bakalım iyi haberler bekliyoruz 🙏
Güzel bir günde başladınız 🥰 kalbinden geçenin en hayırlısı olsun 🙏
Amin inşallah benimle birlikte isteyen bekleyen herkesin güzel sonuçlar almasını diliyorum. bu mübarek günlerde oruç tutamayacak olmamın hüznü ve burukluğu var o ayrıca bi yara içimde

Ben o ilaçları hiç kullanamadım çünkü kusmalarım vardı kanda enfeksiyonum çıktı hiç ilaç kullanamadım. Sadece su ve ayranla yaşadım 12 güm boyunca çektim 6 aylık hamile gibiydim ilaç kullanamadığmdan zor atlattım.. aynen bahsettiğiniz durumları ve ilaçları kullandım estrofem diye ilaca başlıyorum 20 si kontrol var transfere ne zaman uygun bulurlar bilmiyorum

Zor olmuş 😕 ama geçmiş artık yapacak birşey yok 🤷‍♀️
Şimdi o zaman transfere en yakın sizsiniz aramızda 🤩 gelişmeleri haber verin merak ederiz inşallah bebeklerinize kavuşursunuz.
Ngs’den söz edilmediğine göre yaşınız genç. Şansınız yüksek hayırlısıyla olur bu iş 👍🙏

Zor olmuş 😕 ama geçmiş artık yapacak birşey yok 🤷‍♀️
Şimdi o zaman transfere en yakın sizsiniz aramızda 🤩 gelişmeleri haber verin merak ederiz inşallah bebeklerinize kavuşursunuz.
Ngs’den söz edilmediğine göre yaşınız genç. Şansınız yüksek hayırlısıyla olur bu iş 👍🙏
Ngs bilmiyorum o nedir? Bizim erkek faktörü

Amin inşallah benimle birlikte isteyen bekleyen herkesin güzel sonuçlar almasını diliyorum. bu mübarek günlerde oruç tutamayacak olmamın hüznü ve burukluğu var o ayrıca bi yara içimde

Ben de ngs’den embriyolar sağlıklı gelse de hemen transfer olsam oruçtan yırtsam bu sene diyordum ama Allah’ın sopası yok işte 😂😂 bir tane bile sağlıklı embriyom kalmadı 🙄

Ngs bilmiyorum o nedir? Bizim erkek faktörü

NGs embriyolara yapılan genetik tarama. Kromozomlar inceleniyor, genetik bir sorun olup olmadığına bakılıyor. Opu’dan sonra 5. Günü embriyolardan biyopsi alınıp donduruluyor, 20 gün kadar test sürdüğü için mecburen taze transfer olamıyor. Ve benim gibi ileri yaş anne adaylarına öneriliyor.

NGs embriyolara yapılan genetik tarama. Kromozomlar inceleniyor, genetik bir sorun olup olmadığına bakılıyor. Opu’dan sonra 5. Günü embriyolardan biyopsi alınıp donduruluyor, 20 gün kadar test sürdüğü için mecburen taze transfer olamıyor. Ve benim gibi ileri yaş anne adaylarına öneriliyor.
Anladım zor bi süreç her manasıyla yıpratıyor. Yaşınız kaç peki ayıp olmazsa tabiki :sus:

Yumurta toplandıktan sonra adet olmayı bekledim adet olduktan sonra 3. Günü 21 gün süren bi hap kullandım bide tek iğne vurundum göbekten sonra tekrar adet oldum 3. Gün tahlil verdim normal çıktı estrofem kullanmaya başlayacağım yarından itibaren 20 gün.. süreç uzun Yani :KK43:
Adetin3.gunu. Cyclo kullandiniz heralde.adet duzenleyici.
Saglikli embriyonuz varsa dert etmeyin.degerler nasilsa duzelir.

Genetiktende saglıklı geldigini transfer oldugunu çift cizgiyi heyecanla bekledigini kan degerlerinin bir beklerken iki kati cikip ikizleri bekledigin gunleri gorecegiz insallah 🤗
Valla hayali super.gercek olmasi icin Allahin izniyle Hizirin eliyle diyelim bu gece:)

Evet iste ben de tam bunu sormaya calismistim:) E Elexus tam aciklayici olmus.
Tabi yumurtasi az olanlar bilmez bunu😂

Ben de ngs’den embriyolar sağlıklı gelse de hemen transfer olsam oruçtan yırtsam bu sene diyordum ama Allah’ın sopası yok işte 😂😂 bir tane bile sağlıklı embriyom kalmadı 🙄
[/QUOTE]
Yeniden tedaviye baslama plani varsa zaten o sure oructan muaf:) hem belli mi olur belki spontan gebelik geceklesir..
.

Yeniden tedaviye baslama plani varsa zaten o sure oructan muaf:) hem belli mi olur belki spontan gebelik geceklesir..
.
[/QUOTE]

Ayyy Allah söyletmiş olsun 😍❤️ iki gündür boşverdik çocuk meselesini takılıyoruz 🤪yumurtam var mıdır ve bizim yavaş hareketli morfoloji fakiri spermler gaza gelir de bi sürpriz yapar mı bilmiyorum 🤷‍♀️😂
bize 2 ay dinlenme vermişler yeni plan için bir harekete geçiş olmayacak yani, Ramazan vesilesiyle alkol zaten almayacağız, oruçla da sigaradan uzak durmuş olacağımı düşünüyorum ama ruh halim el verecek mi göreceğiz bakalım, deneyeceğim tutmayı, bu kadar laftan sonra Allah kabul ederse tabi 😂

• Beğen
Reactions: 2be
X