Tüp Bebek Merkezleri Acıbadem Maslak Prof.Dr. Bülent Tıraş ile Tüp bebek tedavisi 2022 / 2023

Transferimi bülent hoca yaptı ama ben yiğit hocanın hastası idim. Aşırı aşırı memnun kaldım. Özellikle yiğit hocamdan, zaten o orda oldugu için tercih etmiştim ama prosedür gereği transferi bülent hoca yapıyormuş.
2 kez gördüm kendisini, çok tanımıyorum tek söyleyebileceğim... Yiğit hoca sen nasıl güzel bir insansın.. Canımın içi

Doğal siklusta transfer yapmıyor Bülent Hoca. Ben hiç duymadım.
Siz tekrardan başladınız mı Acıbadem’e ben 4. Tüp bebek olarak bülent hocada yaptırdım 5. Güne 5 tane kalmıştı ngs sonucu 1tane sağlıklı geldi transfer edildi ama malasef boş gebelik oldu bunun için bi açıklama yapamadılar ben de tekrar yaptırmak istiyorum ama ngs ye yollamadan mı yaptırsam diye düşünüyorum embriyolar zarar mı görüyor acaba benzeri aynı şeyleri yaşayan çok 3. Güne çok sayıda embriyo varken 5. Güne birdenbire sayı çok düşüyor.

Siz tekrardan başladınız mı Acıbadem’e ben 4. Tüp bebek olarak bülent hocada yaptırdım 5. Güne 5 tane kalmıştı ngs sonucu 1tane sağlıklı geldi transfer edildi ama malasef boş gebelik oldu bunun için bi açıklama yapamadılar ben de tekrar yaptırmak istiyorum ama ngs ye yollamadan mı yaptırsam diye düşünüyorum embriyolar zarar mı görüyor acaba benzeri aynı şeyleri yaşayan çok 3. Güne çok sayıda embriyo varken 5. Güne birdenbire sayı çok düşüyor.

Bu sene tekrar denedik; bu kez prp yaparak ama malesef yine genetiği sağlam embriyo bulamadık.
Ben de sağlıklı bir embriyo ile kimyasal gebelik yaşadım (olabiliyor açıklaması yok) ama ileri yaşım nedeniyle genetik taramasız transfere bir türlü cesaret edemedim. Aslında iki sistemde de herşey (tutmama, düşük, kimyasal vs) olabilir sadece ihtimalleri farklı. Pgt/Ngs’de işlerin yolunda gitme ihtimali daha yüksek.

Humadron diye bir ilaç size verdiler mi büyüme hormonu. Benim 30 yakın yumurtam vardı buna rağmen bu ilacı neden bana verdiler anlayamadım. 19 yumurta toplandı 14 tanesi olundu 3. Güne 12 emriyo varken 6.günün sonunda elimde sadece 3 emriyo kaldı tabi bende şok oldum

Bu sene tekrar denedik; bu kez prp yaparak ama malesef yine genetiği sağlam embriyo bulamadık.
Ben de sağlıklı bir embriyo ile kimyasal gebelik yaşadım (olabiliyor açıklaması yok) ama ileri yaşım nedeniyle genetik taramasız transfere bir türlü cesaret edemedim. Aslında iki sistemde de herşey (tutmama, düşük, kimyasal vs) olabilir sadece ihtimalleri farklı. Pgt/Ngs’de işlerin yolunda gitme ihtimali daha yüksek.
Selamlar, transfer olacagim yakinda NGSli 2 embriyom var. Baska bir konu basligi altinda bir arkadas daha ngsli olupta kimyasal yasadigini belirtti. Arastirdim. Amerika'da bir merkez var, hocalarindan biri Dr. Norbert Gleicher. O diyorki istatistiklere gore tup bebek tedavisinde kimyasal gebelikle karsilasma riski naturel olan gebelikten daha azmis. Eger embriyo ngsli ise ve kimyasal gebelik yasandi ise maternal otoimmun durum da mutlaka incelenmeli der.

Merhabalar herkese. Bu başlığa uzun zamandır yazan olmamış ama umarım tecrübeli biri mesajımı görür ve cevap yazar.
Ben de bir süredir Bülent Hoca ile tedavideyim. 10 gün evvel Lucrin'i yapmıştım. Dün gece regl oldum, yarın 3. gün gibi olmuş oluyor sabah kontrole gideceğim, estrofem vs ile transfer ayına giriyoruz hayırlısıyla. Okuduğum kadarıyla Bülent Hoca transferleri hep 27-28. gün gibi yapıyor. Ama benim 27-28. günlerim kurban bayramının 1. ve 2. gününe denk geliyor.
Nasıl olacak ne yapılacak çok merak ediyorum. 27-28 günden önce veya sonra transfer yapılanınız var mı aranızda Bülent Hoca'da? veya tatile denk gelmesi gibi bir durum yaşayan?

Merhabalar herkese. Bu başlığa uzun zamandır yazan olmamış ama umarım tecrübeli biri mesajımı görür ve cevap yazar.
Ben de bir süredir Bülent Hoca ile tedavideyim. 10 gün evvel Lucrin'i yapmıştım. Dün gece regl oldum, yarın 3. gün gibi olmuş oluyor sabah kontrole gideceğim, estrofem vs ile transfer ayına giriyoruz hayırlısıyla. Okuduğum kadarıyla Bülent Hoca transferleri hep 27-28. gün gibi yapıyor. Ama benim 27-28. günlerim kurban bayramının 1. ve 2. gününe denk geliyor.
Nasıl olacak ne yapılacak çok merak ediyorum. 27-28 günden önce veya sonra transfer yapılanınız var mı aranızda Bülent Hoca'da? veya tatile denk gelmesi gibi bir durum yaşayan?
Merhaba ben de Bülent hocada tedavi görüyorum hatta estrofeme de başladım ilaca başladıktan 20 gün sonra kontrol yazdı transfer gününü belirlemek için. yarın muayene olduğunuzda rahim kalınlığınıza bakılacak ilaç doz ve gün sayısı belli olur ilaçları kullanmayı bitirdiğinizde transfer gününüz belli olur bence içinizi rahat tutun bayram seyran da olsa transfere gelir Bülent hoca 💕

Merhaba ben de Bülent hocada tedavi görüyorum hatta estrofeme de başladım ilaca başladıktan 20 gün sonra kontrol yazdı transfer gününü belirlemek için. yarın muayene olduğunuzda rahim kalınlığınıza bakılacak ilaç doz ve gün sayısı belli olur ilaçları kullanmayı bitirdiğinizde transfer gününüz belli olur bence içinizi rahat tutun bayram seyran da olsa transfere gelir Bülent hoca 💕
Ay çok teşekkürler, içimi rahatlattınız ama yani Bülent Hoca da insan, hiç tatile filan gitmiyor mu acaba :KK70:
Nasıl olacak, bayrama denk gelince iptal olursa diye içim içimi yiyor 1 haftadır, hatta belki de bu yüzden reglim gecikip tam da denk gelecek şekilde geldi :KK70:
bana da 20 gün sonraya kontrol verseler, işte 5 gün sonrası tam bayram oluyor...
umarım bir aksilik çıkmaz.
sizde de herşey yolunda gider ve hayırlısıyla pozitifi görürsünüz inşallah

Ay çok teşekkürler, içimi rahatlattınız ama yani Bülent Hoca da insan, hiç tatile filan gitmiyor mu acaba :KK70:
Nasıl olacak, bayrama denk gelince iptal olursa diye içim içimi yiyor 1 haftadır, hatta belki de bu yüzden reglim gecikip tam da denk gelecek şekilde geldi :KK70:
bana da 20 gün sonraya kontrol verseler, işte 5 gün sonrası tam bayram oluyor...
umarım bir aksilik çıkmaz.
sizde de herşey yolunda gider ve hayırlısıyla pozitifi görürsünüz İnşallah
İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim umarım siz de güzel haberler alırsınız 😍
Bülent hoca bu yoğunluğa nasıl dayanıyor ben de bilmiyorum bana inanılmaz güven veriyor dobra yapıcı bir adam olursa olur olmazsa olmaz diyen bir doktor 🧿
Bence siz yarın güzel haberler alacaksınız moraliniz de düzelecek hemşireniz kim benim Gamze hanım çok memnunum aklıma takılan her şeyi whatsapp üzerinden soruyorum müsait olduğunda cevap veriyor

Benim Bulent Hoca ile hic birebir diyalogum olamadi bu zamana kadar 🙈 Kontrollerimi ve opuyu Yigit Hoca yapmisti. Sonra histereskopiyi Bulent Hoca yapti ama ben hic gormedim 😄 bayilmadan once yoktu, ayildigimda odadaydim 😄 herhalde transferde tanisabilecegim kendisiyle. Benim hemsirem de Semra Hanim. Aslinda bu kafamdaki soruyu ona da sordum “Hocanin oldugu zamanlara biz transfer planlamasini yapiyoruz, endiselenmeyin” diye cevap verdi ama bu cevap benim soru isaretlerimi gidermeye yetmedi malesef 😆🙈
Umarim yarin soruma daha tatmin edici bir cevap alirim gittigimde 🙏🏻
Sizin kac gun kaldi 20. gune, estrofeme ne zaman basladiniz? 🌸

Benim Bulent Hoca ile hic birebir diyalogum olamadi bu zamana kadar 🙈 Kontrollerimi ve opuyu Yigit Hoca yapmisti. Sonra histereskopiyi Bulent Hoca yapti ama ben hic gormedim 😄 bayilmadan once yoktu, ayildigimda odadaydim 😄 herhalde transferde tanisabilecegim kendisiyle. Benim hemsirem de Semra Hanim. Aslinda bu kafamdaki soruyu ona da sordum “Hocanin oldugu zamanlara biz transfer planlamasini yapiyoruz, endiselenmeyin” diye cevap verdi ama bu cevap benim soru isaretlerimi gidermeye yetmedi malesef 😆🙈
Umarim yarin soruma daha tatmin edici bir cevap alirim gittigimde 🙏🏻
Sizin kac gun kaldi 20. gune, estrofeme ne zaman basladiniz? 🌸
2 histeroskopi oldum ben de ikisini de Bülent hoca yaptı ameliyatta ben de görmedim 😁 opu yu da Bülent hoca yaptı bir kaç muayene de gördüm.ben 6 Haziran'da gittim en son 6 Haziran'da da başladım estrofeme lucrin muadili zoladex iğne olmuştum regl bekleniyordu gecikti benim sonra regl oldum kendiliğinden.25 Haziran'da gideceğim bugün 10 gün oldu başlayalı 25 Haziranda da neupogen yapılacak her şey yolundaysa hamilelik aşısı.yeni ilaçlar eklenecek transfer gününü söyleyecek yarın size de söylerler kasılma serumu yapıştırıcı ve iğneyi yani ne diyebilirim adam elinden geleni yapıyor gerisi şans 💕

Evet evet cok sukur ben de memnunum su ana kadar. Cok temkinli ilerliyorlar. Umarim hepimiz ugraslarimizin sonucunu daha da beklemeden aliriz 🙏🏻
Sizin cok az zaman kalmis artik hayirlisiyla yaklasik 15 gun sonra transfer olursunuz gibi gorunuyor 💞

Tedavi olarak memnunum riske atmadan ilerliyor Bülent hoca Eylül ayından beri gidip geliyorum her gittiğinizde 2 saat bekleme gibi bir sinire sabıra sahipseniz gidin derim 🥰

Transferimi bülent hoca yaptı ama ben yiğit hocanın hastası idim. Aşırı aşırı memnun kaldım. Özellikle yiğit hocamdan, zaten o orda oldugu için tercih etmiştim ama prosedür gereği transferi bülent hoca yapıyormuş.
2 kez gördüm kendisini, çok tanımıyorum tek söyleyebileceğim... Yiğit hoca sen nasıl güzel bir insansın..
merhaba yiğit hocanın soyadı ne acaba

Merhaba ben de acıbadem’de tedavi gör-yorum.
daha önce İstanbul tüp bebek merkezindeydim.Acıbadem’in iyi yanları çok temkinli ilerliyorlar. teknolojileri iyi.
kötü yanları ise bekleme süresi çok fazla uzun . Doktor kontrolü için en az 2 saat bekliyorsunuz ki bu daha fazla süyor. En son 08.30’da gittim 12.10’da muayeneye girdim. Sonrası 1 saat’e yakın da ilaçların yazılmasını bekliyorsunuz. İlaçları whatsapptan da arttırabilirsiniz. Ama dediğim gibi bekleme süreleri sinir bozucu. Devlet hastanesinden kötü. rahatsız olduğum başka bi konu da sürekli çok fazla ilaçla gitmek istiyorlar. benim yuMurta rezervim azdı. Ama her toplamada 1 ya da 2 yumurta çıkıyordu. (İstanbul tüp bebek de boş folikül çok oluyordu ama toplanan yumurtalar her seferinde dölleniyodu) burda her seferinde yumurta toplandı fakat döllenme olmadı. Farklı zamanlarda toplanan 5 yumurtanın sadece 1 tanesi döllendi. Üstelik her seferinde yumurtada da spermde de sorun olmadığı söylendi. En son tekrar toplama olacaktı ben az dozla gitmek istedim onlar yine fazla ilaç verince iptal ettirip transfere geçmek istediğimi söyledim. Yani yumurta döllenmemesine rağmen herhangi bir değişiklik olmadı. Sadece en iyi spermi seçme ya da piezo yapmayı önerdiler. En iyi spermi seçmeyi kabul etmiştim. Ama hepsini yaptırmak da çok fazla masraflı.
istanbul tup bebek merzeki de biraz ustunkoru yapiyordu. Ondalarda surekli aynı protekolle ilerliyordu. 2 yıl tedavi gördüm en ufak bi değişiklik yapmadılar orda da. Bende genetik sorun olduğu için havuz yöntemi yapılıyordu o yüzden uzun sürdü.

Fazla ilaçta çok haklısınız 4 tane iğne vuruluyorum günlük ve dozlar çok fazla hayırlısı yabii ama insan korkmuyor değil bu kadar iğneye

X