Tüp Bebek Merkezleri Acıbadem Maslak Prof.Dr. Bülent Tıraş ile Tüp bebek tedavisi 2022 / 2023

Randevu konusunda size maalesef katılmıyorum. Her seferinde randevum 8 de verildi ve en erken 9.30 10 da muayene olabildim. Neden böylr olduğunu sorduğumda sabah gelenlerin saatine göre dosyaları şuraya koyduklarını söylediler. Biz 6.30 da geliyoruz dedi bankodaki görevliler. Biz de 7 gibi gidip dosyamızı ilk sıralsra koydurmaya çalıştık ki en erken 9 da alınalım içeri diye. Burdaki sistemden dolayı Acıbadem müşteri şikayet bildirim sayfasından şikayette bulundum. 5 dk geçmeden telefonla arayarak muayeneye çağırdılar. Bu hastaneyle ilgili tek ve en büyük sorunun bu olduğunu düşünüyorum. Şuan transferimin 6.günü. Umarım tekrar o süreçleri yaşamam.

hangi kısma katılmadınız?

"Sabah 10:00'da ki randevuya 11:00'da hatta çoğu kez 12:00'da girdim." randevuya hep gecikmeli girdiğimi yazmışım. Saat 10:00'da ki randevuya 10:00'da girdim diye bir cümle mi kurmuşum? Yoksa sürekli 2 saat gecikmeli girmişim mi yazmışım? Bunun neyine katılmadınız anlayamadım. Sizde hep sarkma oluyor demişsiniz bende. İlginç

hangi kısma katılmadınız?

"Sabah 10:00'da ki randevuya 11:00'da hatta çoğu kez 12:00'da girdim." randevuya hep gecikmeli girdiğimi yazmışım. Saat 10:00'da ki randevuya 10:00'da girdim diye bir cümle mi kurmuşum? Yoksa sürekli 2 saat gecikmeli girmişim mi yazmışım? Bunun neyine katılmadınız anlayamadım. Sizde hep sarkma oluyor demişsiniz bende. İlginç
Şuanda 10 gibi bir saate randevu verilmediği noktasında. Çok özel bir işlem yoksa tabiki

Şuanda 10 gibi bir saate randevu verilmediği noktasında. Çok özel bir işlem yoksa tabiki

hanımefendi gecikmeyi, sarkmayı anlatabilmek için saati örnek verdim. Bu sarkmaların hem de uzun süreli sarkmaların çok olduğunu rakamlar ile anlatmaya çalıştım. Saat 10:00 randevusuna takılmayın

Saatli randevu ya opu ya da transfer gibi önemli durumlarda veriliyor acıbademde genelde ivf dışında tüm bölümler dakik olarak randevuya aldığı için ilk gittiğimde öyle olacak sanmıştım ben de bir de ilaçlar hormonlar gergin oluyoruz ama kalabalık yapacak bir şey yok herkes bir umut peşinde koşuyor herkes gergin 😊

hanımefendi gecikmeyi, sarkmayı anlatabilmek için saati örnek verdim. Bu sarkmaların hem de uzun süreli sarkmaların çok olduğunu rakamlar ile anlatmaya çalıştım. Saat 10:00 randevusuna takılmayın
Kesinlikle 2 3 saat sarkmalar oluyor. Yani sarkma da denmez dediğim gibi siz 8 de gelin de doktorlar müsait oldukça Sırayla bizi aldıklarını ifade ettiler. Ben km lerce uzaktan eşim ve ben işimden izinler alarak geliyoruz. Daha önce bir mesajda okumuştum. Herkesin vakti değerli. Ben covid sürecinde o kalabalıkta uzun beklemelerden çok rahatsız oldum. Bunu da ifade edebilirim sanırım.
Saatli randevu ya opu ya da transfer gibi önemli durumlarda veriliyor acıbademde genelde ivf dışında tüm bölümler dakik olarak randevuya aldığı için ilk gittiğimde öyle olacak sanmıştım ben de bir de ilaçlar hormonlar gergin oluyoruz ama kalabalık yapacak bir şey yok herkes bir umut peşinde koşuyor herkes gergin 😊
Merhabalar. Daha önce başka bilindik bir merkezde denemiştim. Orası da tüp bebek merkezi. Bu süreci çok çok daha iyi yönetiyorlardı. Sanırım beklentim daha iyiydi Acıbadem’den. O yüzden çok gergin bir süreç geçirmiştim

Kesinlikle 2 3 saat sarkmalar oluyor. Yani sarkma da denmez dediğim gibi siz 8 de gelin de doktorlar müsait oldukça Sırayla bizi aldıklarını ifade ettiler. Ben km lerce uzaktan eşim ve ben işimden izinler alarak geliyoruz. Daha önce bir mesajda okumuştum. Herkesin vakti değerli. Ben covid sürecinde o kalabalıkta uzun beklemelerden çok rahatsız oldum. Bunu da ifade edebilirim sanırım.

Merhabalar. Daha önce başka bilindik bir merkezde denemiştim. Orası da tüp bebek merkezi. Bu süreci çok çok daha iyi yönetiyorlardı. Sanırım beklentim daha iyiydi Acıbadem’den. O yüzden çok gergin bir süreç geçirmiştim

Böyle tıkır tıkır işleyiş ile hizmet almak istiyorsanız özel muayenehaneye gideceksiniz muayene başına en az 2.000 TL ödeyeceksiniz. O zaman 10:00 randevusuna 10:01'de girmiyorsunuz. Tak 10:00 dediniz mi X hanım buyurun deniyor. Bekleme salonunda da en fazla 2 kişi oluyor.

Ben sonuç odaklı biriyim, o gün doktor randevumuz varsa tüm işlerimi o gün için iptal ettim. Zaten topu topu 7-8 kez gitmişizdir.

Her yönden maddi manevi zor bir süreç ben 6 yıl acıbademde çalıştım önceki binada daha yoğundu şimdi maslak 2 binasını komple ivf e çevrilse inanın yine aynı yoğunluk olur ne güzel hamile kalmışsınız sağlıkla ilerlesin kucağınıza almak nasip olsun 💕🧿 beklerken çok geriliyorum üzülüyorum ama Bülent hoca dışında kimseye de güvenmiyorum 5 dk önce at iğnesi gibi zoladex vurdum ona da ağladım 😂

Böyle tıkır tıkır işleyiş ile hizmet almak istiyorsanız özel muayenehaneye gideceksiniz muayene başına en az 2.000 TL ödeyeceksiniz. O zaman 10:00 randevusuna 10:01'de girmiyorsunuz. Tak 10:00 dediniz mi X hanım buyurun deniyor. Bekleme salonunda da en fazla 2 kişi oluyor.

Ben sonuç odaklı biriyim, o gün doktor randevumuz varsa tüm işlerimi o gün için iptal ettim. Zaten topu topu 7-8 kez gitmişizdir.
Ne kadar yanlış düşünüyorsunuz. Öncelikle şanslıymışsınız tüm işlerinizi iptal edebileceğiniz bi işiniz var. Herkes aynı durumda değil. Siz topu topu 7-8 kez girmişsiniz. Ben 1 yıl içinde 8-9 ay tedavi gördüm yani her ay gittim gibi bi şey ve maalesef iptal edebileceğim bi işim de yok her seferinde. Maddi olarak yorucu bi süreç izne ayrılmak da pek mümkün değil. Acıbadem için ödenen ücretler çok da düşük ücret değil. Kurdukları sistem yanlış tüm hastalara aynı randevu saati veriliyor. Eğer gün içinde farklı saatlere verilse bu kadar yığılma bekleme olmaz. 10 randevusu olan birisi en kötü 11.00’de girer. Sabah 09.30-10.00’a kadar muayene olmak için saat 07.00’de gidiyorum hastaneye. Benim ödediğim ücrete bu şekilde muamele çok da normal değil zaten. En pahalı hastanelerden birisi.
Hastanenin tabii iyi yanları da var. Ama olumsuz taraflarını söyleyince de bu şekilde bi savunma yapılması garip geldi.

Neden bu gerginlik beyfendi anlamadım 🤷‍♀️ Çoook uzun bir süreç bu. Sizler de yaşamış ve tecrübe etmişsiniz. Hakverirsiniz ki hiç de kolay değil. Başta bilgilendirme olsa gergin beklemezdik. Ona göre tedbir alır belki de tercih bile etmeyeceğim bşr hastane olurdu. Zaten binlerce tl ödediğim bir yer. Ben para ile böyle hizmet bekleyen biri değilim. Sadece sistemleri berbat bence hepsi bu

Her yönden maddi manevi zor bir süreç ben 6 yıl acıbademde çalıştım önceki binada daha yoğundu şimdi maslak 2 binasını komple ivf e çevrilse inanın yine aynı yoğunluk olur ne güzel hamile kalmışsınız sağlıkla ilerlesin kucağınıza almak nasip olsun 💕🧿 beklerken çok geriliyorum üzülüyorum ama Bülent hoca dışında kimseye de güvenmiyorum 5 dk önce at iğnesi gibi zoladex vurdum ona da ağladım 😂
Ben de beklerken gerilen biriyim maalesef. Kimileri bundan memnun olur hoşuna gider kimileri de sabırsızdır. Ben de hizmet sektöründe çalışıyorum. İnsanlarla uğraşmanın zorluğunu da biliyorum ama maalesef bizle uğraşan olmadı 😃 çok makul bi hastaydım. Henüz pozitif olmuş değilim. Umarım hakkımızda hayırlısı olur 🙏

Neden bu gerginlik beyfendi anlamadım 🤷‍♀️ Çoook uzun bir süreç bu. Sizler de yaşamış ve tecrübe etmişsiniz. Hakverirsiniz ki hiç de kolay değil. Başta bilgilendirme olsa gergin beklemezdik. Ona göre tedbir alır belki de tercih bile etmeyeceğim bşr hastane olurdu. Zaten binlerce tl ödediğim bir yer. Ben para ile böyle hizmet bekleyen biri değilim. Sadece sistemleri berbat bence hepsi bu

Ben de beklerken gerilen biriyim maalesef. Kimileri bundan memnun olur hoşuna gider kimileri de sabırsızdır. Ben de hizmet sektöründe çalışıyorum. İnsanlarla uğraşmanın zorluğunu da biliyorum ama maalesef bizle uğraşan olmadı 😃 çok makul bi hastaydım. Henüz pozitif olmuş değilim. Umarım hakkımızda hayırlısı olur 🙏
İnşallah pozitif sonuç alırsınız kese kalp atışı bekleyişi var bir de 😍🧿bol şans ve sabır diliyorum 💕

Umarım o günleri de görürüm. 🥰 sizin de zoladex olduysa pek yakında transfer görünüyor ☺️ Size sımsıkı tutunur inş 🙏
Teşekkür ederim inşallah ekim 10-15 i gibi olur herhalde topik okumaktan uykusuz kalacağıma o uyutmasin beni 😂 kendinizi yormayın dinlenin bol bol 🍀 hormonlar beni delirtti bi ağla bi gül iyi geceler diliyorum size 🤗

yatmıştım yorum gelince yataktan kalktım geldim.

Ne kadar yanlış düşünüyorsunuz. Öncelikle şanslıymışsınız tüm işlerinizi iptal edebileceğiniz bi işiniz var. Herkes aynı durumda değil. Siz topu topu 7-8 kez girmişsiniz. Ben 1 yıl içinde 8-9 ay tedavi gördüm yani her ay gittim gibi bi şey ve maalesef iptal edebileceğim bi işim de yok her seferinde. Maddi olarak yorucu bi süreç izne ayrılmak da pek mümkün değil. Acıbadem için ödenen ücretler çok da düşük ücret değil. Kurdukları sistem yanlış tüm hastalara aynı randevu saati veriliyor. Eğer gün içinde farklı saatlere verilse bu kadar yığılma bekleme olmaz. 10 randevusu olan birisi en kötü 11.00’de girer. Sabah 09.30-10.00’a kadar muayene olmak için saat 07.00’de gidiyorum hastaneye. Benim ödediğim ücrete bu şekilde muamele çok da normal değil zaten. En pahalı hastanelerden birisi.
Hastanenin tabii iyi yanları da var. Ama olumsuz taraflarını söyleyince de bu şekilde bi savunma yapılması garip geldi.

hastanede randevuların çok kaydığına ait bir açıklamada bulunup bunu saatle örnekleyince O ormaninbuyusu isimli hanımefendi beni anlamamış ki benimle aynı fikirde olmadığını yazdı. Bende kendisine zaten bu saat tutarsızlığını örnekler ile verdiğimi saate takılmaması gerektiğini aynı şeyden bahsettiğimizi ifade etim. Sonra konu planlama hatasına geldi, bende çok dakik bir işleyiş istiyor ise bunun özel muayenede olduğunu ifade ettim.. Aynı şeyi farklı dile getirdik.

sizin konunuza gelince her tedavide 7-8 kez gidildiğini anlatmaya çalıştım ama sanırım herkes solundan kalkmış bugün. Biz 5 yıldır bu işin peşindeyiz yani 7-8 kez gidip te sonuç almadık. Size uygulanan tedaviye karışmak gibi olmasında ben ilk kez 1 yıl içinde 8-9 defa(ay) tedaviyi sizden duyuyorum. Bizim için konuşayım senede 2 tedavi olmak üzere 5 senede yaklaşık 12 kez yumurta toplandı ve bir kez de transfer yapıldı. Tabi bu herkes de aynı uygulama yapılmıyor ama 1 senede 8-9 ay tedaviyi ilk kez duydum. 6 ayda bir yumurta toplanı her yumurta toplamada 2-3 günde bir yumurta takibi yapılır yeterli büyüklüğe gelince yumurtalar toplanır sonra 6 ay anne vücudu dinlendirilir. Sizde başka bir olay var demek ki.... Bilmediğim konuda da ahkam kesmeyeyim ben bizi anlatıyorum

ben gergin değilim, gayet sakinim aynı şeyden bahsettik siz beni anlamamış olmalısınız ki "size katılmıyorum" diye konuya girip benden "ama aynı şeyden bahsediyoruz" cevabı alınca toparlayamadınız konuyu. Ben yazmışım saatlerce kayma oluyor defalarca 2 saatlik kaymaya denk geldim diye. Hala bana sabah 7, izin vs diyorsunuz. Burada randevularda kaymayı görünce buna hazır geldiğimi yazdım. Sizde bunu yapmaya çalışın kendinizi germeyin mesajı veriyorum ama siz sakinim demenize rağmen biraz gerginsiniz.

Gereksiz yere uzatıyorsunuz, bildiğiniz gibi yapın bana ne yahu.... Acibademin avukatimisiniz anlamadım gitti

hepinizin hakkında hayırlısı olsun. Randevu sistemindeki hatayı eleştirdiğime pişman ettiniz

hayde iyi geceler

lütfen benden alıntı yapmayın

Son düzenleme:
yatmıştım yorum gelince yataktan kalktım geldim.

hastanede randevuların çok kaydığına ait bir açıklamada bulunup bunu saatle örnekleyince O ormaninbuyusu isimli hanımefendi beni anlamamış ki benimle aynı fikirde olmadığını yazdı. Bende kendisine zaten bu saat tutarsızlığını örnekler ile verdiğimi saate takılmaması gerektiğini aynı şeyden bahsettiğimizi ifade etim. Sonra konu planlama hatasına geldi, bende çok dakik bir işleyiş istiyor ise bunun özel muayenede olduğunu ifade ettim.. Aynı şeyi farklı dile getirdik.

sizin konunuza gelince her tedavide 7-8 kez gidildiğini anlatmaya çalıştım ama sanırım herkes solundan kalkmış bugün. Biz 5 yıldır bu işin peşindeyiz yani 7-8 kez gidip te sonuç almadık. Size uygulanan tedaviye karışmak gibi olmasında ben ilk kez 1 yıl içinde 8-9 defa(ay) tedaviyi sizden duyuyorum. Bizim için konuşayım senede 2 tedavi olmak üzere 5 senede yaklaşık 12 kez yumurta toplandı ve bir kez de transfer yapıldı. Tabi bu herkes de aynı uygulama yapılmıyor ama 1 senede 8-9 ay tedaviyi ilk kez duydum. 6 ayda bir yumurta toplanı her yumurta toplamada 2-3 günde bir yumurta takibi yapılır yeterli büyüklüğe gelince yumurtalar toplanır sonra 6 ay anne vücudu dinlendirilir. Sizde başka bir olay var demek ki.... Bilmediğim konuda da ahkam kesmeyeyim ben bizi anlatıyorum

ben gergin değilim, gayet sakinim aynı şeyden bahsettik siz beni anlamamış olmalısınız ki "size katılmıyorum" diye konuya girip benden "ama aynı şeyden bahsediyoruz" cevabı alınca toparlayamadınız konuyu. Ben yazmışım saatlerce kayma oluyor defalarca 2 saatlik kaymaya denk geldim diye. Hala bana sabah 7, izin vs diyorsunuz. Burada randevularda kaymayı görünce buna hazır geldiğimi yazdım. Sizde bunu yapmaya çalışın kendinizi germeyin mesajı veriyorum ama siz sakinim demenize rağmen biraz gerginsiniz.

Gereksiz yere uzatıyorsunuz, bildiğiniz gibi yapın bana ne yahu....

hepinizin hakkında hayırlısı olsun. Randevu sistemindeki hatayı eleştirdiğime pişman ettiniz

hayde iyi geceler

lütfen benden alıntı yapmayın
Sizi umarım tekrar uyandırıp rahatsız etmem. Aynı sistemden bahsettiğimizi düşünmüyorum bu nedenle size katılmadığımı belirttim çünkü siz “Kusura bakmayın ama randevu defterinde ki randevu saatleri alanın dışına kimse çıkamaz.” Demişsiniz. Ben ise böyle bir şey olmadığını söylüyorum. Herkese aynı saatin verildiği söylendiğinden bahsetttim. Size bu noktada katılmadım hatta sizin zamanınızda belki öyleydi diye belirttim. Üslubunuzu bozmayın lütfen

Sizi umarım tekrar uyandırıp rahatsız etmem. Aynı sistemden bahsettiğimizi düşünmüyorum bu nedenle size katılmadığımı belirttim çünkü siz “Kusura bakmayın ama randevu defterinde ki randevu saatleri alanın dışına kimse çıkamaz.” Demişsiniz. Ben ise böyle bir şey olmadığını söylüyorum. Herkese aynı saatin verildiği söylendiğinden bahsetttim. Size bu noktada katılmadım hatta sizin zamanınızda belki öyleydi diye belirttim. Üslubunuzu bozmayın lütfen

Böyle yazsaydınız anlardım, randevu saatlerinde sikinti oldugunu zaten ben söylüyorum. Konuya nasıl girdiğinize bir bakin sonra bana üslup için tavsiyede bulunun. Alıntı yapmayın ne demek ?

Benim tavsiyem ;

Screenshot_20220907-013932_Chrome.jpg

Son düzenleme:
Sizin kafanızdaki mükemmel imaj ve kabul edilebilir gecikme sorunu bana göre aynı olmadığı için sizi rahatsız ettiğini düşünüyorum. Olayı kişiselleştirmeden tartışamıyorsunuz

Ben nerede mükemmel imaj dedim? Beni muhatap alma alıntı yapma desem de yok alıntı yapmadan bir laf sokma çabası. Randevu saatlerinde ki gecikmenin ciddi problem olduğunu Bülent beyi yakınen tanımama rağmen bana bile bu konuda taviz verilmediğini yazıyorum konu nerelere geldi. Arkadaş ben mi anlatamıyorum ? Bu gecikmeler ciddi problem diyorum. Tanıdıkları öne alsalar beni alırlar, kendilerine göre bir düzenleri var bekleme salonunda defalarca beklerken uyuya kaldım diyorum yok, anlatamadım derdimi. Bunun bir adı varda eğitmenlere saygısızlık olacağı için dile getirmiyorum ama teşhis şu ; ben konuşayım karşıda ki dinlesin, karşıdakinin fikrinin önemi yok. Karşısındakini ne anlıyor ne söz hakkı tanıyor.

not : engellemiştim gitmiş beni bana şikayet etmiş öyle mesajı gördüm

Son düzenleme:
Herkese merhabalar ben de ağustosta bu yola çıktım. Toplamanin ertesi gününde hsg çektirdim malesef tuplerimin birinde sıvı birikmesi ortaya çıktı ve şimdi ameliyat icin hazırlıyoruz benim için biraz telaşlı stresli bir donemdeyim benimle benzer durumu yaşayanlar var mı acaba ?

Herkese merhaba..Bende acıbadem maslak hastanesinde tüp bebek tedavisi oldum ve belki bir katkısı olur diye sizinle de sürecimi paylaşmak istiyorum. Sebepsiz infertilite teşhisiyle 2 olumsuz aşılamanın ardından geçtiğimiz kasım ayında tüp bebek için Bülent hocaya gitmeye karar verdik.Randevu alıp gittik ve ilk görüşmeyi ve muayeneyi bülent hoca yaptı.(tabi herkesin söylediği gibi bi 3 saat kadar bekledik )Yanımızda giderken eşimin ve benim sonuçlarımızı vs götürdüğümüz için onlara baktı rahim filmi vs ve regli dönemimde direk tedaviye başlayabiliriz dedi. İğneler ilaçlar kontroller zaten bu süreçlere hakimsinizdir.Bu süreçlerin hepsini farklı farklı hekimler takip ediyor ama ilaç onayına Bülent hoca karar veriyor.Bana önce taze transfer yapılacağı söylenmişti tam yumurta toplama işlemine gireceğim Bülent hocanın yurtdışında olduğunu ya yumurtaları donduracaklarını ya da Yiğit hocanın transfer yapabileceğini söylediler ve hemen bir cevap istediler. Yiğit hocayı kontrollerimde tanıyıp enerjisini tavrını çok sevdiğim için o yapsın işlemi dedim.7 tane yumurta toplandı 3.gün ya da 5.gün transfer olacağı söylendi.Her gün arandım ve bilgilendirildim.2.gün aradılar artık yarın aramayız 5.gün transfer olur dediler ama 3.gün tekrar arayıp 4.gün embriyosu transfer edileceği söylendi ve 2 tane 4.gün embriyosu transfer edildi.İlk transferimde maalesef olumsuz sonuçlandı.Geriye 1 tane dondurulmuş 5.gün embriyom kalmıştı.Değerlendirmeden sonra embriyonun transferi uygun görüldü ve ben mart ayında tekrar tedaviye başladım.Bu sefer uzun protokol uygulandı lucrin iğne kullandım,regli olunca estrofem ilaç başlandı ancak lekelenmem oldu ve bülent hoca tedaviyi iptal etti. Bi sonraki ay tekrar lucrin iğne tekrar estrofem ve bu sefer ek olarak climara bant verdi. (ve farklı bi çok ilaç ) .Bu arada bende rahim arkasında 5 cm kadar myom var ancak gebeliğe engel olmayacağını söylemişti Bülent hoca en başta . 2.transferden önce gittiğim kontrollerde 3 tane farklı hekim bu seferde olumsuz olursa myomunuzun alınması gerek dedi.Neyse 2.transferden 5 gün önce gebelik aşısı yapıldı ,transfer günü kasılma önleyici damardan ilaç verildi ,bu sefer transfere bülent hoca girdi ,transferden sonra yine kasılma olmasın diye bi serum takıldı .ve embriyo yapıştırma yapıldı .(gebelik aşısı ve kasılma ilaçlarını biz alıp götürdük orda uygulama yapıldı ) Bu sefer çok umutluyduk o kadar çok işlem yapıldı,embriyolog embriyonun çok iyi kalitede olduğunu söyledi vs derken sonuç yine olumsuz oldu. Yine sonuçtan sonra bir doktor aradı.Üzüntüsünü dile getirdi işte embriyonun iyi kalitede olmadığını o yüzden tutmadığını söyledi tabi ben çok şaşırdım bana çok iyi demişlerdi dedim öyle diyince evet iyi ama iyinin ortası gibi bi şey söyledi. Sonra bana prp önerdi ,fulya genetik diye bi yerde eşimle genetik testi yaptırmamızı istedi , ben myom alınır denmişti o yüzden mi diye sordum çünkü 3 doktor da aynı şeyi söylemişti hayır ondan değil myomu almayacağız dedi .Bir de eşime ibrahim saraçoğlu kürü önerdi (ki sprem sonuçları vs gayet iyi) Bu süreç beni baya yorduğu için biraz bekleme kararı aldım açıkçası ve maslak acıbadem’de devam etmeyi çok düşünmüyorum.Bülent hoca çok iyi bir hekim ona asla şüphem yok ancak takipleri her seferinde farklı birinin yapması ,bekleme süreleri , sorulan sorulara çok geç dönülmesi ve tutarsız bilgiler beni biraz uzaklaştırdı.Baya uzun yazdım kusura bakmayın umarım gitmeyi düşünen arkadaşlara katkısı olur .

Bülent hoca çok iyi bir hekim ona asla şüphem yok ancak takipleri her seferinde farklı birinin yapması ,bekleme süreleri , sorulan sorulara çok geç dönülmesi ve tutarsız bilgiler beni biraz uzaklaştırdı.
Bende bu sebepten dolayı ordaki tüp bebek tedavimi devam ettirmedim. Bülent Traş’ı sadece ön görüşmede gördüm. Ancak hemşiresiyle muhattap olabiliyorsunuz. hem çok zaman kaybettim, hem çok masraf yaptım, hem de enerjimi gereksiz yere harcadım. Benim toplanan embriyolarımı genetiğe yolladılar. Sağlıksız çıktı diye tranfer etmediler. Daha sonra ben Antalya Ivf’de tedavi gördüm. Doktorumla ortak karar verdik. Genetiğe yollamadan transfer edeceğiz dedik ve Allah’a şükür pozitif gördüm. 🙏🏻 Genetikten hasarlı gelen embriyolar anne karnında da kendini düzeltebiliyormuş. Ayrıca bu parça alma işlemi de riskliymiş, embriyoya zarar verebiliyormuş.

X