Tüp Bebek Merkezleri Acıbadem Maslak Prof.Dr. Bülent Tıraş ile Tüp bebek tedavisi 2022 / 2023

Amin canım
Benim öncesinde 2 doğal yolla 2 tüp bebekle düşüğüm var. Tüp bebeklerde ngs uygulandı ama düşükle sonuçlandı.
Son olarak bülent beyin ellerine bıraktım kendimi, ne dediyse yaptım. Transfer öncesi gebelik aşısı ve kasılmayı önleyici iğneyi oldum. Diğer herkese verilen klasik ilaçlarımı kullandım birde herkese veriliyor mu bilmiyorum ama organ nakillerinde kullanılan ilacı kullandım 3 aylık olana kadar, hafif derecede kan pıhtılaşmam vardı onun için iğne kullandım.5.güne 8embriyomuzun kalmasına rağmen bülent bey 3 tanesini göndermeyi uygun gördü ve 1 tane sağlıklı geldi. Transfer öncesinde hiçbir şeye dikkat etmedim neredeyse sonrasında da test tarihine kadar dikkat ettim annemle kızkardeşim baktı ama tamamen yatağa bağımlı kalmadım. Yükseğe uzanmadım, ağır kaldırmadım sadece. Ilk 2 tedavimde işi bıraktım hep evde yattım ama düştü bu tedavimde 2 hafta sonra işe döndüm.
Herşeyden önce vakti saati gelmişti demek ki, rabbim bu zamana yazmış 10sene sonra kucağımıza aldık yavrumuzu. Sizlere de rabbim nasip eder inş bu süreçte olan evlat isteyen herkes hep dualarımda

Ben 30 eşim 37 yaşında 10 senelik evliyiz. Ilk başta eşimde varikosel çıktı ameliyat oldu 6ay sonra hamile kaldım kimyasal gebelik oldu 2 ay korunmanın ardından 6ay sonra tekrar hamile kaldım ama kalp atışları alınmadı. Bebeklerin sağlıksız olduğunu bu yüzden düştüğünü söylediler, sonrasında uzun süre hamile de kalamayınca tüp bebeğe karar verdik. Bahçecide 2 denemem oldu düşükle sonuçlanan. Konulan embriyolar ngs taramalıydı öncesinde düşüklerim olduğu için. Sonrasında hem maddi hem manevi toparlanmak için tekrardan ara verdik.

Annemin ısrarları sonucu bülent beye geldim başta yoğun olmasına bülent beyle fazla muhattap olunmaması kafamı kurcalasada ikna oldum ve başladım tedaviye.
Taramadan sağlıklı gelen tek embriyom konuldu ve şükür tuttu. Tedavi sürecini çok fazla sorgulamadım akışına bıraktım, artık o kadar umutsuzum ki kanda pozitifi gördüğümüzde bile sevinemedik aynı şeyleri yaşamaktan korktuk. Maalesef 9 ay boyunca bu kaygı hiç bitmiyor.
Bende çok girip benimle aynı durumda olanları okuyup umut buldum. Bende inş. Sizlere birer umut olurum da sağlıkla kucaklariniza evlatlarınızı alırsınız. Herşeyden önce vazgeçmeyin sabredin dua edin rabbim hayırlı zamanda nasip edecektir.

Mutlu son Allah mutluluğunuzu daim ettirsin Hepimize de böyle mutlu sonla biten hikayelerimizi anlatmayı nasip etsin inşallah

Çok tatlısınız. Allah yavrunuza sizinle birlikte sağlıklı güzel bir ömür versin. ❤

Zorlu sureclerden sonra bebis gelmis, o kadar guzel ki hikayeniz umarim bizler de boyle anlatabiliriz....
Sonuc olarak Allahin dedigi oluyor,sizi Bulent hoca ile karsilastirip onu vesilesi ile bu mutlulugu yasatmis
Saglikla mutlulukla buyusun yavrunuz..

Kızlar ben taaa mayısta ok meydanına genetik için kan vermiştim benimki çıkmış 1298c homozigot diğerleri normal çıkmış. Anlarmısınız

Eklentiler

• 15651712906455589594411796016859.jpg
    105,2 KB · Görüntüleme: 42
Kızlar ben taaa mayısta ok meydanına genetik için kan vermiştim benimki çıkmış 1298c homozigot diğerleri normal çıkmış. Anlarmısınız

Benim de MTHFR T677c homozigot. Bazı doktorlar kan sulandırıcı iğne veriyorlarmış ama ben Günseli hanım ile konuştum faktör 5 Leiden için veriyoruz kan sulandırıcıyı, sana gerek yok dedi. Ama mutlaka sor 1298C için de aynısı geçerli midir bilmem.

Hastaneden aradılar.
2 tane nurtopu gibi blastımız olmuş Biyopsi alınıp genetiğe gönderilecek.
Diğer iki tembel de hala bölünüyormuş, dondursak mı dedim, önermediler yarına kadar devam edebilirlerse onlardan da biyopsi alırlarmış ama çok umutlu konuşmadı embriyolog. Benim geçen sefer de 2 tane 6. güne kalmıştı, 1 tanesi Blast olabilmişti. Bakalım bunlar ne olacak. Hayırlısı

Yaa yerim onları. Çok sevindimm
.hadi bakalım gelsin güzel haberler

Guzel haber geldiAferin kalanlar yola devam, yarini da gorurler
Su anda eldeki 2 tane genetikten de saglikli gelirse ikiz gelecektir.
Ne zaman cikarmis sonuc? Yurtdisina gonderiyormuymus..

Çok teşekkür ederim. Hakkınızda hayırlısı olsun sizin adınıza çok sevindim. Darısı başıma ve bebek isteyen mücadele eden herkese diyorum.

O zaman dans diyorum

Ay hadiiii çok sevindim...ne kadar sürede çıkacak acaba .nereye gönderiyorlar genetix e mi..ayyy hadi heyecanlı bekleyiş başlasın

Ne güzel darısı hepimizin başına inşallah .gerçekten umut oldu. Tesekkür ederiz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…