Tüp Bebek Merkezleri Acıbadem Maslak Prof.Dr. Bülent Tıraş ile Tüp bebek tedavisi 2022 / 2023

Fiyat konusunda @ yazalaz hakim hepsine,hatta son asamaya kadar geldi😍
Sizin daha onceki denemeleriniz ve sonuclari nasil oldu acaba?@san_art.!..
Ben şu anda 44 yaşındayım. ilki İzmir İrenbe de, ikinci Şişli memorial da, üçüncü ve dördüncü Fulya Bahçecide olmak üzere 4 tüp bebek denemem var ama malesef hepside başarısız. Yumurtalar toplanıyor dölleniyor. Memorialda iki yumurta blast aşamasına geldi ama pgt den ikiside anomali çıktı. Diğer tedavilerimde hiç 5.güne giden embriyom olmadı. Eşimde sperm sayısı düşüklüğü ve varikosel sorunu vardı. Varikoseli hiç sorun etmemiştik ama en sonuncu denememizde bahçecideki doktorum eşimi üroloğa göndermek istedi. Bizde geçtiğimiz şubat ayında varikoselden eşim ameliyat oldu. Mart ayında kendiliğimden hamile kaldım. Allahım bu bir mucize binerce kez şükürler olsun diye sevinç nidaları atarken 7.haftada bebeğin kalbi durdu:KK43: mayıs ayında kürtaj oldum. Burda Aydındaki kürtajımı yapan doktor beni acıbademe yönlendirdi. hemen ilk adette gitmelisin dedi malum yaş aylar bile çok önemli dedi ama ben o psikolojiyle hareket edemedim. 3 ay geçti aradan anca şimdi gidicem. İlk prp yapılıyormuş açıkcası ondan da biraz şüpheliyim yaptıranlar var mı acaba? Bu konuda yorumları almak istiyorum. Yaptırmalı mıyım??

Guzel haber geldi💃🏻Aferin kalanlar yola devam, yarini da gorurler ✌️
Su anda eldeki 2 tane genetikten de saglikli gelirse ikiz gelecektir.
Ne zaman cikarmis sonuc? Yurtdisina gonderiyormuymus..

Sonucun ne zaman çıkacağını sormadım ama daha önce sormuştun ya laboratuvarı, embriyologa aynen senin gibi sordum; “yurtdışına mı gönderiyorsunuz lab. nerede?”
“Yoo dedi bizim alt katta” 😂😂😂

Ömrüm boyunca (ki çok az baktırmışımdır belki 2-3 kere, çünkü etkilenirim) baktırdığım tüm fallarda 1 tane kızın olacak dediler. O yüzden ikiz olacağını sanmıyorum 😂 tövbe yarabbi. Allah bilir tabi de. Diyorum ya etkileniyorum çıkmıyor hafızadan 🙄 inşallah bebeğe kavuşayım da teki ikizi erkeği kızı farketmez 🙏 Allah hepimize hayırlısını versin 🙏

Down sendromu falan yazıyo internette. Folitasit ile b12 sentezi falan diyor internet ama anlamadım.dr la akşam konuşcam telde

Haa bana da mutlaka folik asit kullanacaksın demişti Günseli hn
Yalnız özellikle bizim, folat ve metilkobalamin kullanmamız gerekiyormuş b vitamini türevlerinin vücutta emiliminde veya işte yararlananımında sıkıntı olduğu için.
Ben folat alıyorum bir süredir ama b12 ‘nin metil formunu hiç almadım. Genelde folidoce veriyorlar bizim merkezde ama o folat formda değil sanırım, ben onu değil solgarın folatını alıyorum buradan öğrendiklerim ışığında.
Doktora sor istersen bu metil form olayını.

İnsan ilk öğrenince bir korkuyor, takılma internette her okuduğuna.

Haa bana da mutlaka folik asit kullanacaksın demişti Günseli hn
Yalnız özellikle bizim, folat ve metilkobalamin kullanmamız gerekiyormuş b vitamini türevlerinin vücutta emiliminde veya işte yararlananımında sıkıntı olduğu için.
Ben folat alıyorum bir süredir ama b12 ‘nin metil formunu hiç almadım. Genelde folidoce veriyorlar bizim merkezde ama o folat formda değil sanırım, ben onu değil solgarın folatını alıyorum buradan öğrendiklerim ışığında.
Doktora sor istersen bu metil form olayını.

İnsan ilk öğrenince bir korkuyor, takılma internette her okuduğuna.
Aynenn fulya hanım sonuç güzel dönücem yazmış. Sorucam ilaç değişitiricekmiyim . Evet internette çok şey var korktum

• Beğen
Reactions: 2be
Tek tek teşekküryazmayayım dedim; Daha ortada birşey olmasa da buncacık mutluluğumu paylaştığınız için teşekkür ederim ❤️🥰 sonuç ne olursa olsun bugün güzel bir gün benim için sonuçta 😊 sağolun 🙏

Allahımmm inşallah hamile kaldığımızda ne cümbüş kopacak kimbilir düşünemiyorum bile wuuhuuuu 💃💃💃

Aynenn fulya hanım sonuç güzel dönücem yazmış. Sorucam ilaç değişitiricekmiyim . Evet internette çok şey var korktum

Ben de birkaç gün taktım kafaya. Sonra geçti 😂 burada da bana takılma önemli değil demişlerdi. Demek bu iş zincirleme gidiyor böyle, birkaç aya sen de birilerine dersin( “korkma takma kafaya bişey yok bunda” 😂

Ben şu anda 44 yaşındayım. ilki İzmir İrenbe de, ikinci Şişli memorial da, üçüncü ve dördüncü Fulya Bahçecide olmak üzere 4 tüp bebek denemem var ama malesef hepside başarısız. Yumurtalar toplanıyor dölleniyor. Memorialda iki yumurta blast aşamasına geldi ama pgt den ikiside anomali çıktı. Diğer tedavilerimde hiç 5.güne giden embriyom olmadı. Eşimde sperm sayısı düşüklüğü ve varikosel sorunu vardı. Varikoseli hiç sorun etmemiştik ama en sonuncu denememizde bahçecideki doktorum eşimi üroloğa göndermek istedi. Bizde geçtiğimiz şubat ayında varikoselden eşim ameliyat oldu. Mart ayında kendiliğimden hamile kaldım. Allahım bu bir mucize binerce kez şükürler olsun diye sevinç nidaları atarken 7.haftada bebeğin kalbi durdu:KK43: mayıs ayında kürtaj oldum. Burda Aydındaki kürtajımı yapan doktor beni acıbademe yönlendirdi. hemen ilk adette gitmelisin dedi malum yaş aylar bile çok önemli dedi ama ben o psikolojiyle hareket edemedim. 3 ay geçti aradan anca şimdi gidicem. İlk prp yapılıyormuş açıkcası ondan da biraz şüpheliyim yaptıranlar var mı acaba? Bu konuda yorumları almak istiyorum. Yaptırmalı mıyım??
Oncelikle bebegi boyle spontan yakalayip da kaybetmek gercekten zor oluyor,valla mucize olabiliyormus diyorsun basta ama sonraki surec huzunlu, aynisini yasadim ondan biliyorum😂
Dediginiz gibi malum yas sorunu genetik acisindan karsiniza cikiyor ama umarim o saglikli embriyo bulunur..Bulent hoca sayesinde ulasirsiniz..
Prp konusuna gelince, mevcutta kac yumurtaniz cikiyor toplamada?
Ben yaptiran ve rezerv azligi olan biri olarak diyebilirim ki keske yaptirmasaydim!
Benim prp oncesi iki opuda 4 tane 3.gun embriyosu var,prp sonrasi opu da hic dollenme olmadi... dollenme sorunu yasayan tek ben olmadigim icin size diyebilirim ki boyle bir sorun yasanabiliyor.
Prp konusunda aktarilan , yumurta sayiniz artabilir ki bu tabi ki hepimizin istegi ya da hic etkisi olmaz sayiniz ayni kalir. Ama asil sorun yumurtaniz dollenemeyebilir...
Bulent hocada tedaviye baslamayi dusunuyorsaniz size tavsiyem havuz yapidiginda embriyolaranizi genetik test yaptiracaksaniz ilk opudan itibaren 5.gune gitmesini istediginiz ozellikle belirtin..
ya da benim gibi riski alip3.gun embriyosunu degerlendirin😂
Prp sonrasi tup bebek sonuclari henuz belli degil, spontan gebelikler yasandi ama su ana kadar en az 2000 kisiye yapilmistir ,20-25 tane spontan gebelik olustu. Bu da zaten prp nin basarisi olarak degerlendirilecek bir oran degildir.
Prp hassas bir karar. Sahsi fikrim yaptirmayin..

Tek tek teşekküryazmayayım dedim; Daha ortada birşey olmasa da buncacık mutluluğumu paylaştığınız için teşekkür ederim ❤️🥰 sonuç ne olursa olsun bugün güzel bir gün benim için sonuçta 😊 sağolun 🙏

Allahımmm inşallah hamile kaldığımızda ne cümbüş kopacak kimbilir düşünemiyorum bile wuuhuuuu 💃💃💃
Dunya icin kucuk ama bizim icin buyuk bir haber 😂Tabi ki sevinc nidalari atacagiz🤗
Daha da guzel gunler gorecegiz insallah, kalbimiz ,ruhumuz, dualarimiz hep birbirimizle...💜

Benim 5 embriyom genetikten sağlıksız gelince bana da önerdiler ama istemedim. Ben burada okuduğum 3-5 tecrübeden anladığımla kararımı verdim ve yaptırmadım. Ama Acıbadem hastaları burada çok aktif değiller keşke olsalardı. Belki fayda sağlayanlar vardır ve bizim haberimiz yoktur bilemiyorum 🤷‍♀️
Bu arada burada deneyen ve süreci devam eden arkadaşlar da var, inşallah güzel sonuçlar alırlar ve prp ‘ye benim gibi şüpheli bakanların bakış açısı değişir 🙏😍

Sonucun ne zaman çıkacağını sormadım ama daha önce sormuştun ya laboratuvarı, embriyologa aynen senin gibi sordum; “yurtdışına mı gönderiyorsunuz lab. nerede?”
“Yoo dedi bizim alt katta” 😂😂😂

Ömrüm boyunca (ki çok az baktırmışımdır belki 2-3 kere, çünkü etkilenirim) baktırdığım tüm fallarda 1 tane kızın olacak dediler. O yüzden ikiz olacağını sanmıyorum 😂 tövbe yarabbi. Allah bilir tabi de. Diyorum ya etkileniyorum çıkmıyor hafızadan 🙄 inşallah bebeğe kavuşayım da teki ikizi erkeği kızı farketmez 🙏 Allah hepimize hayırlısını versin 🙏

Wuhuuu memorial kendi lab ni kurmus, yatirimini yapmis, bosuna semra hocaya genetikci demiyorlar:))
Suresi de belki bayram sonrasi belli olur, alt kattan soncun gelmesi hizli olabilir✌️
siz oglaklar icin 20 Ağustos iyi bir tarihmis , Y Yazalaz soylemisti.. belli mi olur belki o tarihte belli olur guzel haber...
Tatli bir kiz gelsin☺️😇 yanina da bir de kardesi olabilir.. belki ikisi de kiz, falda
Onu pek anlamadi🤪

Down sendromu falan yazıyo internette. Folitasit ile b12 sentezi falan diyor internet ama anlamadım.dr la akşam konuşcam telde
İnternetteki her seye inanmiyoruz tabi ki:)))
Doktor en dogrusunu soyler ama cok fazla takilma o gene, bana bir doktor demisti..

Wuhuuu memorial kendi lab ni kurmus, yatirimini yapmis, bosuna semra hocaya genetikci demiyorlar:))
Suresi de belki bayram sonrasi belli olur, alt kattan soncun gelmesi hizli olabilir✌️
siz oglaklar icin 20 Ağustos iyi bir tarihmis , Y Yazalaz soylemisti.. belli mi olur belki o tarihte belli olur guzel haber...
Tatli bir kiz gelsin☺️😇 yanina da bir de kardesi olabilir.. belki ikisi de kiz, falda
Onu pek anlamadi🤪

Ne demişler fala inanma falsız kalma 🤪

Eşim de aynı yorumu yaptı cevabın hızı hakkında, alemsiniz diyorum 😂😂
20 Ağustos’a yetişir mi bilmem. Hayırlı haber gelsin de 30 Ağustos’ta bile gelebilir 😂 tam Zafer bayramı olur valla 😍

Ya bu arada Semra Hoca deyince aklıma geldi, bizim bir akraba Semra Hoca’nın ilk hastalarından. İkizlerimiz 23 yaşında 😍 ama Semra Hoca’da olmamıştı neyse konu o değil başka şeyi anlatıcam, bizim ikiz annesi geçen bana anlatıyor işte semra hocayı, o zaman Ankara’da bir hastanedeymiş, eşi de oradaymış falan derken eşi kimmiş dedim Yücel Bey dedi. Hmmm dedim memorial’da bir Yücel bey var o zaar. Sonra bir de bakarım ki ne göreyim; Yücel Kahraman Brüksel tüp bebeğin sahibiymiş 😳 ben şok! Karı koca iki ayrı dükkan ve rakip 😂 neyse niye şok olduysam bilmiyorum da bu gereksiz bilgiyi paylaşmak istedim gece gece 😂

Arkadaşlar merhaba ben bayan karamsar ama güzel haber verecem. 3 embriyom da genetikten sağlam dönmüş :)))))))) mutluluktan ağlıyorum bi saattir. Aslında nasıl kendimi en kötüye hazırladıysam bomba gibi patladım sanırım ondan ağlıyorum. Neslihan hanımı bu sabah 6-7 defa aradım, whatsaptanda yazdım. Kadın yıllık izinde sağolsun dönüş yaptı sordum bayram hediyemi verdi bana. Ben 1 tane sağlam lafını duymayı o kadar isterken 3 taneyi duyunca inanamadımmm. Ağlarken sürekli ağzımda dua kendime ve size. İnşallah hepimizin sonuçları güzel olur 🤲

Prp konusuna da yazmıştım burda da yazmak istiyorum düşünenlere fikir olması açısından yoksa niyetim yaptıranların moralini bozmak değil.
Şubat ayinda Bülent hocayla bir görüşmemiz oldu hayatımda yaşadığım en zor gunlerden bir gündü hiç unutmam ağlayarak çıktım yanından,önce muayene etti sonra eşimin yanında " sen yumurtaları tuketmis öyle bize gelmissin tek bir yumurtan var sana acilen prp yapmamız lazim" dedi
Ben de hocam acaba bu aya özgü bir durum mu yani hiç tek yumurta gorulmemisti dedim " senin bu ay 1 olan yumurtan diğer ay 4-5 olmaz " dedi,hocam küçük yumurtalar da mı yok " hayır tek yumurta var dedi"
Sonra biz hemşireyle görüşüp fiyat bilgisi aldık,ben kesin yaptırmak istediğimi söyledim ama Allah'tan eşin razı olmadı,ertesi gün bahçeci ve memorialle gorutuk başka doktorların fikirlerini de aldık ve nihayetinde memorialde başlamaya karar verdik,beş yumurtam toplandı ve çok şükür 4 tane 5. Gün embriyom oldu çok kaliteli bir tane transfer oldu tutmadı ama şükür 3 tanem daha var.
Demem o ki yaptirmadan önce mutlaka başka doktorların da fikilerini de alın, Bülent hoca çok ama çok iyi bir hoca olabilir ama prp etkinliği kanıtlanmamış bir uygulama,umarım yaptıranlar güzel sonuçlar alırlar.

Ayyyyy
Arkadaşlar merhaba ben bayan karamsar ama güzel haber verecem. 3 embriyom da genetikten sağlam dönmüş :)))))))) mutluluktan ağlıyorum bi saattir. Aslında nasıl kendimi en kötüye hazırladıysam bomba gibi patladım sanırım ondan ağlıyorum. Neslihan hanımı bu sabah 6-7 defa aradım, whatsaptanda yazdım. Kadın yıllık izinde sağolsun dönüş yaptı sordum bayram hediyemi verdi bana. Ben 1 tane sağlam lafını duymayı o kadar isterken 3 taneyi duyunca inanamadımmm. Ağlarken sürekli ağzımda dua kendime ve size. İnşallah hepimizin sonuçları güzel olur 🤲
çok sevindim harika bir haberrrrr...🙏🙏🙏
Yaşınız kaçtı unuttum tabi .. hemen yaşla genetiği karşılaştıralım😂😂
Bu 3ünden illa ki biri tutacak..umarım ilkinde tutar...nasıl sevindim anlatamam..transfer sürecine ne zaman başlayacaksınız şimdi..regli olduysanız bu ara 19.gününe randevu alın bu regliyi kaçırmayın lucrin için..sonraki regli de transfer süreci başlayacak..hatırlatayım dedim..haberlerinizi bekliyoruz🙏🙏🙏💕💕💕

Prp konusuna da yazmıştım burda da yazmak istiyorum düşünenlere fikir olması açısından yoksa niyetim yaptıranların moralini bozmak değil.
Şubat ayinda Bülent hocayla bir görüşmemiz oldu hayatımda yaşadığım en zor gunlerden bir gündü hiç unutmam ağlayarak çıktım yanından,önce muayene etti sonra eşimin yanında " sen yumurtaları tuketmis öyle bize gelmissin tek bir yumurtan var sana acilen prp yapmamız lazim" dedi
Ben de hocam acaba bu aya özgü bir durum mu yani hiç tek yumurta gorulmemisti dedim " senin bu ay 1 olan yumurtan diğer ay 4-5 olmaz " dedi,hocam küçük yumurtalar da mı yok " hayır tek yumurta var dedi"
Sonra biz hemşireyle görüşüp fiyat bilgisi aldık,ben kesin yaptırmak istediğimi söyledim ama Allah'tan eşin razı olmadı,ertesi gün bahçeci ve memorialle gorutuk başka doktorların fikirlerini de aldık ve nihayetinde memorialde başlamaya karar verdik,beş yumurtam toplandı ve çok şükür 4 tane 5. Gün embriyom oldu çok kaliteli bir tane transfer oldu tutmadı ama şükür 3 tanem daha var.
Demem o ki yaptirmadan önce mutlaka başka doktorların da fikilerini de alın, Bülent hoca çok ama çok iyi bir hoca olabilir ama prp etkinliği kanıtlanmamış bir uygulama,umarım yaptıranlar güzel sonuçlar alırlar.
embriyolarınıza pgt yapıldı mı acaba ?

Ay Harika bir haber bu! 💃💃💃💃 O kadar sevindim ki anlatamam 🥰🥰🥰 Allah tamamına erdirsin inşallah 🙏 Bugün senin günün ağla Gül içinden ne geliyorsa onu yap ❤️ Harika bir bayram geçireceksin tadını çıkart 😍😍 devamı da böyle güzel olur inşallah haydi darısı başımıza 🙏

X