Acaba ben abartıyor muyum, gerçekten bencil bir insan mıyım??

karadenizkizi1982

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2019
4.647
3.130
42
Valla canım seni benden iyi anlayan olamaz bu aralar. Çünkü seninkine benzer olay bende de var. Ben evlendiğimden beri kayınvalim bende kalıyor beden ayrı bir odası var. Eşim de evin tek erkek çocuğu ve en büyüğü kayınpeder de olmayınca biz yanımıza aldık kayınvalideyi. ( Ne gereksiz bir hareketmiş şimdi anlıyorum.)
Büyük görümcemin 7 yaşında bir kızı var benim oğlum da 6 ayaşında. Görümcem de çalışılıyor ben de çalışıyorum. Malum çocuklar okula gidiyor. Şuan yaz dönemi. Okullar kapandığından beri kızı hafta içi bizde üstelik çoğunlukla yatılı. Ben de buna katlanamıyorum. Neden yatılı kardeşim. Tamam gelsin gündüz akşama kadar kalsın sonuçta anneanne ilgileniyor benlik bir şey yok. ama ben işten gelip bir curcunanın içine girmek istemiyorum. İşten geliyorum sokakta oluyorlar onları tek tek içeri al yemek yedirmeye çalış oyala çünkü hep birbirleri teşvik ediyorlar yaramazlık konusunda yada diğer hangi şeylerde. Kayınvalidemin de doğall olarak pili bitmiş oluyor akşama kadar sinir sitres hat safhaya ulaşmış oluyor ama görümceme de bir şey diyemiyor. ( Bu arada görümcemin 16 yaşında da bir genç kızı var evde oda geliyor bazen ). Fark ediyorum rahatsız olduğum en önemli konu kayınvalidemin çocuklar arasındaki tutumu görümcemin çocuğuna daha inisiyatifi davranıyor. Örneğin bir yaramazlık yapmışlarsa direk benim oğluma kızlıyor ediliyor evde. Dün mesela eşim suyu boşuna akıtıyo muslukla oynuyor diye oğluma kızdı halbuki o an orda yiğeni de vardı bende sordum neden sadece oğluma kızıyorsun orada yalnız mıydı o dedim. Kayınvalide hemen atıldı ne olacaktı ona da mı kızsın, kızılacaksa ikisine de kızılacak dedim bana ne kadar bencilsin dedi kadın yaa..... Kİ ben bencil olsam şuan ne kaynanayla yaşardım nede torununu yatılı he gün evimde kabul ederdim..... Bencilin en önde gideni kendisi orda konuyu uzatmak istedi yoksa vereceğim çok güzel örnekler de vardı bu konuda...
Şimdi demem o ki kızlar bu durumda ne yapayım ben eşime her seferinde diyorum yine bizde mi kalacaklar, neden bizde kalıyorlar, daha ne kasar sürecek bu kalma işleri ( Eşimde sürekli biraz daha idare et, bilmem ne bana öyle geliyor ki okullar açılana kadar sürecek bu iş..) Ya ben kalmasınlar demiyorum hastalık olur, bir şey olur tamam kalsınlar etsinler ama akşam olup herkes evine çekildiğinde b,r huzur bir sezsizlik arıyor biz curcuna içindeyken o evinde balkon sefası yapıp kahve resimleri paylaşınca, yada bir arkadaşıyla buluşmaya gidince benim zoruma gidiyor arkadaş, milletin enayisi ben miyim???? Çalışıyor tamam amenna bırakacak bir yeri yok belki sabah bırakıp akşam alsın o zaman ona gelemiyor. Sabah kim erken kalkıp taksiye atlayıp çocuğu bırakacak annesine... ( Ayrıca bence evde ablasıyla idare edebilirler de o da ayrı bir konu) .. Yani o evin sahibi, hanımı benim ama beni bir kere olsun arayıp elif çocuklar sana gelecek, yada bugün sende kalabilirler mi diyen yok. Devamlı suretle annem aranıyor oda birşey diyemiyor çocuklara kıyamadığından gelsinler diyor. ama sinir sitresini ben çekiyorum kadının. Birey diyecek olduk bir kere şakayla karışşık çocukalrım size yük mü oluyor denildi.. Ben araya girmek istemiyorum eşime söylüyorum sürekli

Başınızı ağrıttıysam kusura bakmayın lütfen. İşte orda burda ona buna dert yanınca az içim soğuyor

En güzeli ayrı bir yerde oturmak kafan rahat oluyor 2 haftada bir telle konuş kocayla arada ziyaret git evine dön miss

Yavrum görümcem değil kalan. Çocukları kalıyor bende. Görümcem çalışıyor. He bak bir ara iş çıkışı eve gidip bana galiyordu bende kalıp benden işe gidiyordu çocuklar bizde diye artık onu bıraktı pandemi döneminden beri ohh maşallah yani bu kadar rahatlık görmedim. ben çocuğumu anneme bırakacak olsam işten akşam koşa koşa anneme gider çocuğumu alır evime getirir sabahta kendi imkanlarımla bırakırdım. Bu ne rahatlık yaa eşimde işi gereği hafta içi evde olduğu için bunun vermiş olduğu rahatlıkla mı böyle davranıyorlar nedir...... Eşim aranıyor abi çocukları alır mısın evden... akşam saat 6-7 olunca aramak yok ama abi ben geldim çocukları getirir misin diyen yok.. yaa pandemi föenminde işini erken bitirip eve geldiği oluyordu görümcemin öğlen 1 de 2 de geldiği oluyordu eve. Bizi arayıp ben geldim demiyordu yaa ...

Evet senin cocuklarin bana yük oluyor deseydin keşke. Herkes kendi çocuğuna zor bakıyor bir de görümce çocuğuna mı bakacaksın.
ben bütün gün ilginmiyorum canım. öyle olsa haytata susamam. Hoş öyle olsa bile diyecekki annem bakıyor benim çocuğuma... yaa boya badanaya girdik genel temzilik yapılacak hala bize gönderme derdinde çocukları kaynanamda gelsinler dedi en sonunda ne gelmesi anne işimiz vardedim ne işi dedi ben evdeyimya yarın dedi. sen de çalışacaksın anne dedim çocuk mu bakacaksın iş mi yapacaksın dedim. Öyle gelmediler yani..

Bence anneleriyle açık açık konuş veya kayınvalidene kızın çocuklara bakamıyor galiba bi süre onun evinde kal çocuklara bakmaya yardım et de
Bakalım şimdi 17 sinde tatile gidecekler 2 haftalığına ağustos ayı kaldı bir ay daha mı iidare ederim yoksa patlar mıyım.. allah bilir. Yada diecem artık anne sen git kızına orda istediğin gibi ilgilen çocuklarla biz bir şekilde hallederiz benim oğlumun bakım işini mi desem. Eşimin evde olduğu günler o ilgilenir diğer günler de onlara yollarım.... Haa bu arada bizim ev mahlle evi yani site falan değil sokağımız her zaman cıvıl cıvıl çocuklar hep dışarı çıkabiliyor bunu da koz olarak kullanıyorlar. Çocuklar orda dışarı çıkabiliyor bizim evde dört duvar arsında bakmak daha zor oluyor diyolar

Görümcen eve senin evin değil annesinin evi olarak bakmaya başlamış o yüzden bence kafası çok rahat.Bu durum biraz çözümsüz gibi geldi.Kv anlayışlı olsaydı konuşun derdim ama galba değil.Görümceyle konuşun desem görümce de çok rahat.O yüzden biraz zor.

Görümcene durumdan rahatsız olduğunu söyle. Bencil değilsin. Ama sen ses çıkarmazsan nasıl olsa o da kabul ediyor derler. Sürekli mi böyleydi?
Yok canım sürekli böyle değil. İşte okular tatil oldu pandemi girdi başladı bu süreç 3 aydır böyle öncesi zaten kışın okullar var görümcemin kzıı da ilk okul bire başladı. yaaa düğşünün kışın mesela kızı ilk okul bire başladı dersleri var diye kaynanama bize gelmeyin dersleri var serra nın diyordu yaa kaynanama anne seni görünce şımarıyor ders yaptıramıyorum ben diyordu görümcem

aynen canım durum bu çok güzel anlattın. Evi benim evim değil annesinin evi gibi algılamaya başladı. Ben iş hayatındayım evlendiğimden beridir. İş hayatında olmasam belki böyle olmazdı

o söyleyebilir gayet rahat çünkü annesi. Annesi de anlayışla karşılar çünkü kızı. Gelin olunca iş değişiyor. Ama sen de rahat davran. Rahatsız olduğun konuları eşine değil onlara söyle. Belliki geçici bir süreç. Hakikaten bu pandemi süreci tüm insanları mahvetti.

taşınsınlar o zaman, sıkıntısını neden sen çekeceksin ki ? Fazla bile sabırlısın bence. Eşime bişe deyip onunla aramı boşuna germem ama görümcemle açık açık konuşurum onu da yapamıyosan yemek zamanı hepsini tek tek toplamaya uğraşıyorum dedin ya uğraşma oğlunu çağır yedir onlarada babanneleri hazırlarsa yesinler çok ilgilenme

aynen canım durum bu çok güzel anlattın. Evi benim evim değil annesinin evi gibi algılamaya başladı. Ben iş hayatındayım evlendiğimden beridir. İş hayatında olmasam belki böyle olmazdı
Ben de şuan kendi annemle yaşıyorum hamileyim çünkü ve bebeğime bakacak.Ben annemleyken bir de dedemler buraya gelip kalmayı düşünüyorlar cünkü kızlarının evi olarak görüyorlarBu kaçınılmaz bir şey sanırım.Ev üstüne ev olmaz diyenler doğru demiş ama bazen mecbur kalıyoruz işte.Ben de eşin gibiyim annem de tek.Ne yapalım...

Siz bencil değilsiniz, görümceniz bencilin önde gideni ama. Tamam gündüz gelmesi sizin çocuğunuz için de iyi olur oynarlar, sıkılmazlar vs. Ama gece de yatılı kalması hem de her gün kabul edilemez. Bence 1 haftalığına kendi çocuğunuzla birlikte kayınvalidenizi görümcenize yollayın belki biraz dank eder görümcenize.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…