Acaba ben abartıyor muyum, gerçekten bencil bir insan mıyım??

Görümceniz gibi insanları anlamıyorum. Nasıl bir anne kız ilişkileri var ki çocuk her gün abisiyle yengesinin evinde kalıyor ama annesinin umrunda olmuyor, hatta rahatına geliyor.
Bu şekilde çocuk bakacak insanlar çocuk yapmasın bir zahmet.
Konuşun görümcenizle, sizde kalmasın her gün çocuğu.
Sonuçta siz kayınvalidenizi kabul ettiniz eve eşinizin yeğenini değil.

O balkonda kahve İçip arkadaslarıyla gorusurken ben bu curcunayı cekmek zoruda miyim demıssın ya evet oylesın.
Hadı kızım evıne goturuyoruz senı, hastayım bugun yatacağım bıraz demedıgın surece de boyle gidecek bu.

Kocan anacı bir sut kuzusu. Ondan seni kurtarmasını beklersen, daha cok bakarsın Gorumcenın cocuklarına.

taşınsınlar o zaman, sıkıntısını neden sen çekeceksin ki ? Fazla bile sabırlısın bence. Eşime bişe deyip onunla aramı boşuna germem ama görümcemle açık açık konuşurum onu da yapamıyosan yemek zamanı hepsini tek tek toplamaya uğraşıyorum dedin ya uğraşma oğlunu çağır yedir onlarada babanneleri hazırlarsa yesinler çok ilgilenme
Onuda yapıyorum canım, hareketlerimden belli etmeye çalışyorum artık anlasınlar diye.. Gidiyorumodada tek başıma telefonla uğraşıyorum ilginelmek istemiyorum onlarla,, yemek konusundada oğlumla ilgileniyorum artık onu yedirmye çalışmıyorum. Bebek gibi ilgileniyor kadın canı çıkıyor yaa hergn banyo yaptıyor kızı bile o kadar ilgilnemiyordur evde çocuğuyla valla

Görümceniz gibi insanları anlamıyorum. Nasıl bir anne kız ilişkileri var ki çocuk her gün abisiyle yengesinin evinde kalıyor ama annesinin umrunda olmuyor, hatta rahatına geliyor.
Bu şekilde çocuk bakacak insanlar çocuk yapmasın bir zahmet.
Konuşun görümcenizle, sizde kalmasın her gün çocuğu.
Sonuçta siz kayınvalidenizi kabul ettiniz eve eşinizin yeğenini değil.
Ben gorumcesı gıbı insanları anlıyorum, karsı taraf sessiz sekilde normalmıs gıbı davranırsa cocukların her aksam orda olusuna, gorumce de isten geldim Cocugum emın ellerde dıyıp balkonda ıcer tabi kahvesini.

Kızlara hadi evlerinize cocuklar, bu aksam dinlenmek istiyorum demek zor olmasa gerek.
Konu sahıbı kızları eve gonderecegıne sızce ben mi haksızım, bencil miyim diyor.

Ben de şuan kendi annemle yaşıyorum hamileyim çünkü ve bebeğime bakacak.Ben annemleyken bir de dedemler buraya gelip kalmayı düşünüyorlar cünkü kızlarının evi olarak görüyorlar😂Bu kaçınılmaz bir şey sanırım.Ev üstüne ev olmaz diyenler doğru demiş ama bazen mecbur kalıyoruz işte.Ben de eşin gibiyim annem de tek.Ne yapalım...
ahh ahhhh. allahtan sabır dileyelim.

Ben gorumcesı gıbı insanları anlıyorum, karsı taraf sessiz sekilde normalmıs gıbı davranırsa cocukların her aksam orda olgusuna, gorumce de isten geldim Cocugum emın ellerde dıyıp balkonda ıcer tabi kahvesini.

Kızlara hadi evlerinize cocuklar, bu aksam dinlenmek istiyorum demek zor olmasa gerek.
Konu sahıbı kızları eve gonderecegıne sızce ben mi haksızım, bencil miyim diyor.
Ben sana birşey diyeim mi ben bunu desem kaynanam günlerce surat asar bize. Ben eşimle de kötü olurum. Ben bunu desem kaynanam cevabı hazırdır emin ol çocuklar sana ne yapıyor ben ilgileniyorum kızımla der emin ol bunu der

Ben sana birşey diyeim mi ben bunu desem kaynanam günlerce surat asar bize. Ben eşimle de kötü olurum. Ben bunu desem kaynanam cevabı hazırdır emin ol çocuklar sana ne yapıyor ben ilgileniyorum kızımla der emin ol bunu der
Tamam ozaman kaynanan surat asmasın ve deme. Cocukları da her aksam çek. Soylenme.
Bır ınsan neden kendını onemsemek yerine kaynananın yapacagi haksız suratı onemser aklim almıyor.

Kayınvalidene size yakın bir ev bulun bence kendi çekip çevirdiği evde istediğini ağırlasın. Benim kayınvalide bana yakın oturuyor iki yetişkin torunu annesi filan hep kayınvalide de kalıyor bi de benim iki çocuk var onlar gidiyor, evi oluyor curcuna. Aile büyüklerinin yaşadığı ev böyle oluyor ne yazık ki.

Sende çekeceksin bayrakları yoksa böyle sinir stres içinde kendini yer durursun ama birlikte oturduğun sürece çözüm bulabileceğini zannetmiyorum, kayınvalidenin kızı torunu gelmesinler desen çok üzülür

Kaynanam surat yaparsa ekime yapmazsa kasıma kadar yolu var.
Sen bir bireysen, isten yorgun geldıgınde kocanla ve cocugunla sakınce oturmak isteyebilirsın orası senin evin bu da en dogal hakkın.
Oyle dersem boyle der kaynana... Desın? Ne kadar yer yandı.

Sizin sınırıniz yok onu fark ettim kaynanan surat yapıyor de sende görümcene sonuç sıfır
Ilk önce şu evin tek erkeği de kv bizimle kalıyor algısı tükenip gitse keske yaşınız kaç bilmiyorum ama akşam eve geldiğinizde duş alıp bu sıcakta rahatca giyinip çekirdek aile olarak yemek yiyip koltuğunuza yayılmak varken bu sorunlarla neden bogusuyorsunuz
Eşin belli ana kuzusu kendi demesi gerek yeter artik her gu her gun bu ne diye ayrı ev seçeneği yok değil mi bu kaosun ortasinda yaşayıp durmak bilmiyorum cok çok yorucu katlanmayın buna dicem ama surat aşar diye agzini bile acmamasiniz

12 yaşından sonraki çocuklar evde kalabilirler ebeveynleri işe giderken. 16 yaş baya büyük bir yaş.7 yaşındaki kardeşine de göz kulak olabilir. Bence görümce çok uyanık. Kendi rahatı için böyle yapıyor. Biraz tepki vermelisiniz

Siz haklisiniz.
Kayinvalide kizina gitse gunduz cocuklarla kalsa geri donse aksam evine.
Size yapilan resmen haksizlik.
Gece bile almiyormus cocugu ustelik. Resmen bir cocugunuz daha olmus.
işte bahaneer ibizim evde sokağ çıkıyorlar. sokkaktaki çocuk size ne zararı var oluyor. Sanki çocuk sokakta bakım istemiyor. akşama kadar peşlerinde kayınvalidem ikisiyle bir baş edemeyince de egemen de malum erkek çocuğu biraz daha yaramaz ne yaptığı belli değil yani sokakta allaha emanet.. Kaynanam orda da dört duvar arasındalar daha zor oluyor bakmak diyor

Tamam ozaman kaynanan surat asmasın ve deme. Cocukları da her aksam çek. Soylenme.
Bır ınsan neden kendını onemsemek yerine kaynananın yapacagi haksız suratı onemser aklim almıyor.
Evimde huzursuzluk istemiyorum işte hep kendimden ödün veriyorum en sevmediğim huyum. Başkalrı rahat etsin yeterki ben evimde iyi olayım diyorum. Bu kadının gidebileceği ikinci bir kapısı olsa yine bende yne bende her seşilkde o suratını ben çekicem.

Evimde huzursuzluk istemiyorum işte hep kendimden ödün veriyorum en sevmediğim huyum. Başkalrı rahat etsin yeterki ben evimde iyi olayım diyorum. Bu kadının gidebileceği ikinci bir kapısı olsa yine bende yne bende her seşilkde o suratını ben çekicem.
Evınde huzurlu degılsın kı. Anlamadığın kısım bu sanırım.

Sizin sınırıniz yok onu fark ettim kaynanan surat yapıyor de sende görümcene sonuç sıfır
Ilk önce şu evin tek erkeği de kv bizimle kalıyor algısı tükenip gitse keske yaşınız kaç bilmiyorum ama akşam eve geldiğinizde duş alıp bu sıcakta rahatca giyinip çekirdek aile olarak yemek yiyip koltuğunuza yayılmak varken bu sorunlarla neden bogusuyorsunuz
Eşin belli ana kuzusu kendi demesi gerek yeter artik her gu her gun bu ne diye ayrı ev seçeneği yok değil mi bu kaosun ortasinda yaşayıp durmak bilmiyorum cok çok yorucu katlanmayın buna dicem ama surat aşar diye agzini bile acmamasiniz
Keşke tükenip gitse yaaa gerçkten o kadar saçma bişrey olamaz. zamanında ben kabul etmedim sonra konuşukdu benimle tamam dedi ama sürekli bende kalmayack ve maddi desteği olacaksa evimize tamam kabul ederim dedim. Çübkü biz o dönem ev almıştık yüklü bir kredi borcuyla eşimde tamam demişti. ama hiçbirşey benim dediğim gibi olmadı. Egemen doğgru ben işe başladım gitmeler tamamen kesildi tamam oğluma baktı o büyüttü allah razı olsun benim annem hasta bakacak durumda değil. O baktı büyüttü oğlumu. Nankörlük yapmak istemem ama şimdi imkan ve şartlar değişti yani şartlara ayak uydurmamzı lazım eşim tatsızlık ve husurzuşuğı hiç sevmeyen biri içinde yaşadıklarını bile bana anlatmaz mesela polyana gibi birşey ben rahatszıklıarmı dile getirince hep şikayetçi memnuniyetsiz biri oluyorum onun için.

Keşke tükenip gitse yaaa gerçkten o kadar saçma bişrey olamaz. zamanında ben kabul etmedim sonra konuşukdu benimle tamam dedi ama sürekli bende kalmayack ve maddi desteği olacaksa evimize tamam kabul ederim dedim. Çübkü biz o dönem ev almıştık yüklü bir kredi borcuyla eşimde tamam demişti. ama hiçbirşey benim dediğim gibi olmadı. Egemen doğgru ben işe başladım gitmeler tamamen kesildi tamam oğluma baktı o büyüttü allah razı olsun benim annem hasta bakacak durumda değil. O baktı büyüttü oğlumu. Nankörlük yapmak istemem ama şimdi imkan ve şartlar değişti yani şartlara ayak uydurmamzı lazım eşim tatsızlık ve husurzuşuğı hiç sevmeyen biri içinde yaşadıklarını bile bana anlatmaz mesela polyana gibi birşey ben rahatszıklıarmı dile getirince hep şikayetçi memnuniyetsiz biri oluyorum onun için.
Esin tatsızlık huzurlu sevmiyorsa senın mutsuzluğunla mutsuz olması lazım. Ama farkındaysan sessizce keyfine bakıyor

X