Ablamın Amirinden Hoşlanıyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ben de kendimden apayrı sektörden birine denk geldim ve gerçekten çok daha iyi. Nefes alıyorum resmen.

Demek kişiden kişiye değişiyor . Bence zaten sizin alaninizdan biriyle evlenmek intihar gibi birşey Allah yardımcınız olsun çok zor ve stresli bir işiniz var o yüzden iki kişi daha çok sinir stres

Aa bunu bilmiyordum, teşekkür ederim bilgilendirmeniz için.

Yakın arkadaşımın kocası savcı, gayet mütevazi görünür ama egosu vardır. Yani gayet mesleğinin ve getirdiklerinin farkında. Süper güçlerim var diye esprisini de yapar.
Ablanızın böyle ağız araması fln olmaz. Ki savcılar genelde ego anlamında doğal olarak yüksek oluyorlar. Tekrar gidince de anlayacaktır niyetinizi bana çok olabilir gibi gelmedi

Gozunuzde buyutmeyin savci diye. Taşraysa zaten cok durmaz, gezecek birçok yeri. Bosver zamanla mesleginden dolayi duyarsizlasacak, ugrasilmaz cidden. Hic anlasabildigim savci olmadi hep tartistim. Uniden beri hic hakim savci ile evlilik istemedim, cok robotik hayatlari var bana gore.

İster savcı olsun ister hakim ister Dr, hiçbir erkeğe adım atılmamalı. Hep bunu yazacağım. Bıkmadan usanmadan. Dikkatini çekseydiniz ablaniza sorardı. Ben olsam bir daha gitmem. Gitseniz anlar zaten. Çalışma ortamınız aynı olsa yine birşeyler olurdu ama bu şekilde doğru değil. Haa ablaniz böyle birşeye ön ayak olur mu? Onu bilemeyeceğim. Ablanızın marifetine kalmış.

İnsanları gözünüzde ne kadar büyütüyorsunuz ya adam kendisi demiş zaten bir de başımı bağlasaydım diye içlenmiş. Bir de savcı diye aşırı kültürlü ve bilgi bombası sanmayın entelektüellik çok ayrı bir şey. Aksine o konularda düz biri bile olabilir ve belkide tek istediği “helal süt emmiş”güzelinden bir kız bulmaktır ve genelde de öyle olur. Zaten dağ başında yaşıyoruz diyorsunuz onun da duygusal boşluğu vardır. Fazla cıvımadan muhabbet kurmaya bakın bence.

Tak diye nasıl sorsun çekinir öyle ilk günden

Sizce hukuk bölümünü bitirip savcı olmak kolay mı ? Yani adamın o bölümü kazanmasi için belirli bir vizyonu olmalı, kitap okumalı ki hukuk tuttursun. Bence mesleklerin de sayginliklari var en azından ülkenin büyük bir çoğunluğundan kültürüdür . Dağ başına atanmış olması durumu değiştirmez .

Videonun altına yapılan yorumlar birbirinden garip. İnternette meşhur olma akımı, bazı insanların akıl sağlığını olumsuz yönde etkilemiş gibi görünüyor.
Siz söyledikten sonra okudum yorumlardan birazını. Çok çeşitli yorumlar var, gülümsetenler de oldu beni :) Cidden öğrenciyken paylaştığı şeyler olduğunu dün akşam egecell'den öğrendim. Türkücü olmak isterken inşaatçı olabilirsin, balerin olmak isterken bankacı olabilirsin, olur yani sevdiğin işten para kazanmak daima lüks zaten de, biraz öngörü eksikliği de varmış demek ki savcıda.
Beğenilmek herkesin hoşuna gider ama savcı olabilecek yeterlikteki kişiden de insan bir "karakalemde perspektif", "kemanla şunu bunu nasıl çaldım" gibi paylaşımlar bekliyor ister istemez, internetten meşhur olayım derken donla şınav çekmeni beklemiyor. Yine de işini kaybetmesini gerektirecek bir şey yok ortada, yazık olmuş o kadar emek ve titre.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…