Ablamın Amirinden Hoşlanıyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Of bu kadar kolaysa siz de atanın hakim/savcı olarak.
30 bin civarında alıyorlar diye biliyorum, tatilleri belli, toplumdaki konumları belli.
Herkes de torpille atanıyor güya.
Zabıt katibi için KPSS puanı gereken yerde tüm salakları sırf torpili var diye bulunduğu yerin en üst amirlerinden biri yapmazlar diye düşünüyorum.

Davulun sesi uzaktan hoş gelir diye bir laf vardır, herkes diğer mesleğe bakarak "ya o artık çok kolayyyyyyy" diyor.
E sen ol madem bu kadar kolaysa?

Benin demek istediğim açık zaten. Savcılar, hakimler ne gözümüzde büyüteceğimiz kadar ulaşılmaz, mükemmel insanlar ne de bir kesimin demeye çalıştığı kadar içi boş, torpilli, görgüsüz VS insanlar. O torpil için bile belli bir noktaya kadar kendiniz gelmeniz gerekiyor.

Dedikleriniz de var evet, her mesleğin iyisi de var kötüsü de. Ama oturan kişiden bağımsız olarak o makamın bir ağırlığı olduğu da bir gerçek.

Ama oturan kişiden bağımsız olarak o makamın bir ağırlığı olduğu da bir gerçek.
Şu an için buna katılmıyorum maalesef. Bundan 20 sene önce katılırdım, ilerleyen zamanda belki yine katılırım ama şu an katılmıyorum. İçi boş makamlardır bunlar şu an, düğmesiz cüppesinin önünü iliklemeye çalışan insanlarla doludur.

Makam odasında sevişen hakimler savcılar, tiktok videoları çekenler, sevgilisinin evini yurdunu basanlar, bu memlekette uyuşturucu baronu olanlar var yahu... biz iki mesajla mı boşalttık içini makamın mesleğin
Eşimin arkadaşının savcısı telefonundaki eskortları gösteriyormuş katibine. Kim var burada var mı yeni stajyer götüreyim onu da falan muhabbetleri geçiyormuş. Yaşı ileri olan eski savcılarda böyle bi şey söylediğini duymadım ama yeni ve genç savcılar biraz sapkın ilerliyorlar herhalde.

Cubbenin büyüsünü ilk defa duyuyorum
Hukukçu arkadaşlarıma cübbe giyince tekrar bakayım o zaman
Erkek işte savcı hakim farkeder mi?
Erkek erkektir .
Asla olmaz yapamaz falan diyemezsin erkek olunca.
Herkes herşeyi yapabilir.
Hanımefendi önce bir kadın sonra bir hukukçu olarak çoğu kadın savcılarla tanismak istiyor falan deyince bende bir kadın olarak bu tarz basit söylemlerin yanlış ve kadınlara hakaret olduğunu söylemek istedim .
Bu kesin yargıya sınırlı olan çevresinden referans alarak mı vardı?
Yazdığım gayet kibar bir cümleye agresifleserek sana Zekariya Öz mu yazdı deyip yaptığı gafı benim üzerimden seviyemi aklınca asagilayarak kapatmaya çalışıyor ne demek istediğimi çok iyi anladı.

Belki de ablanız hoşlanıyordur, ondan öyle ballandıra ballandıra anlatmıştır. Bence önce ablanıza söyleyin ağzını arayın. Onda öyle bir durum yoksa sık sık giderek muhabbeti ilerletirsiniz.
Bende ayni seyi düsündüm bence ablasi hoslaniyor olabilir agzi ballandira ballandira anlatti. Ablasi biliyor mu bu kiz kardesi amir‘den hoslandigi

Aaa simdi gördüm sen adim atma bekle biraz sadece ablana sık sık ziyaret et ayak üstü onu da görürsğn zamanla belli eder kendini

Ama oturan kişiden bağımsız olarak o makamın bir ağırlığı olduğu da bir gerçek.

ağırlığı falan kalmadı malesef.
ne zamanki hükümet değişmeden bir savcı çıkıp sadece gülşenin tweetlerini değil deli çavuşunkilerine de soruşturma başlatacak kadar korkak olmaz o zaman eskiden gördükleri saygıyı görürler.
makamın ağırlığını belirleyenler makamda oturanların eylemleridir.

Olayı siyaset eksenine çekmek istemiyorum ama hakkıyla gelen ve yandaş olmayan deyince bir gülme geldi bana
Ben hepsinin öyle olduğunu düşünmüyorum. Maalesef o her meslekte var. Daha yeni neler olduğunu biliyoruz. Bencede konu Siyesete evrilmesin.

Sizin ilginizin olmaması bu gerçeği değiştirmiyor ama böyle bir şey var.
Fantazisini bile yapan var ahahahsh
Ben egecell hanımın dediklerine katılıyorum. Üniforma, cübbeye ilgi duyanlar var. Forumlardan birinde bir polis ya da astsubay yazmıştı, üniforma olmayınca yüzümüze bakmayanlar, üniforma üstümüzdeyken numaralarını cebimize koyuyor yazmıştı. Arkadaşım tinderdan hakim bulmuştu, başka biri de savcı.

Erkeklerde de belli kadın mesleklerine yönelim var, hemşire, öğretmen gibi.

Çoğu kadın diyemez yine de

Dağ başı gibi yerdeyiz dediğiniz için bana şansınız yüksek gibi geldi muhtemelen bir kaç hakim savcı vardır. Daha büyük adliyelerde ve büyük şehirler de ilgi dağılabilir. Dediğiniz gibi hoş sohbet bir ortam olduysa o size ulaşacaktır. Bir kez daha adliyeye gitmeniz itici gelebilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…