Ablamın Amirinden Hoşlanıyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sizce hukuk bölümünü bitirip savcı olmak kolay mı ? Yani adamın o bölümü kazanmasi için belirli bir vizyonu olmalı, kitap okumalı ki hukuk tuttursun. Bence mesleklerin de sayginliklari var en azından ülkenin büyük bir çoğunluğundan kültürüdür . Dağ başına atanmış olması durumu değiştirmez .
Lisede okuduğum sınıfın yarısı hukukçu hala görüşüyoruz. Eski sevgilimin çevresinde de hukukçular çok fazlaydı hakimlik sınavını kazananlar da vardı. Emin olun kafanızdaki profilden pek çoğu çok uzak. Savcılık sınavını kazanmak çok zor çok çalışıyorlar zaten ama entelektüellik bambaşka bir şey. İkili ilişkileri de öyle kafanızda büyüttüğünüz gibi değil hiç.

Sizce hukuk bölümünü bitirip savcı olmak kolay mı ? Yani adamın o bölümü kazanmasi için belirli bir vizyonu olmalı, kitap okumalı ki hukuk tuttursun. Bence mesleklerin de sayginliklari var en azından ülkenin büyük bir çoğunluğundan kültürüdür . Dağ başına atanmış olması durumu değiştirmez .
Hukuk herkesin elini kolunu sallayarak kazandığı okuduğu (İstanbul, Ankara hukuk gibi okullar hariç) bir bölüm maalesef ki artık. Savcı olmak da kolay. Her şey bir torpile bakar.

Hukuk herkesin elini kolunu sallayarak kazandığı okuduğu (İstanbul, Ankara hukuk gibi okullar hariç) bir bölüm maalesef ki artık. Savcı olmak da kolay. Her şey bir torpile bakar.
Maalesef Tıp hariç ( ki o da eskisi kadar zor değil.) tüm bölümler elini kolunu sallayanın kazandığı seviyelere düştü. Keşke eski seviyesinde kalsaydı her şey.

Sandıgınız gibi degil:) öyle büyütmeyin gözünüzde🥳

Çok zor değil ya çok tanıdık akraba vs var hakim savcı hiçte entellektuel değiller :) hele son dönemlerde baya kolay oldu atanmak çünkü feto olaylarından dolayı boşluk oldu bir dönem alım çok oldu

Bu konu sahte bence, boşuna yorum yaptık.
İlk defa kadınlar kulubü'ne üye oluyor güya ama bir emojiler, altı çizgili, irili ufaklı yazım şekilleri falan.
Eski bir üye diye düşünüyorum.

Merhaba KK, sitedeki ilk konumu okumaktasınız. :KK52:

26 yaşındayım. Ablam adliyede, savcılık kaleminde zabıt katibi olarak çalışıyor. Meslekte 10. yılı. 2 yıl önce, yeni atanan bir savcıyla birlikte çalışmaya başladılar. 2 yıldır savcısının ne kadar iyi olduğunu, nasıl iyi iş yaptığını, öncekilere benzemediğini anlatıyor. Diğer personel de çok memnunmuş, adam zaten tam emin değilim ne olduğuna ama bir sınavda birinci olmuş ve buraya atanmayı kendi seçmiş, hatta kendine yazık etti avukat olsa köşeyi dönerdi şimdiye falan diye konuşuyolarmış, ablam anlattı. Eh bekârmış, onu da ilave etti sjsj.

Yalan yok, ilgimi çekmedi değil ama geçen hafta ablamın yanına adliyeye giderken asla aklımda savcı beyi görürüm gibi bir düşünce yoktu. Sonuç: 40 dk kadar odasındaydım, çaylar içildi, annesi kek yapmış sjsjs ikramlar yenildi, tabii ablam da yanımdaydı ve kesinlikle anlattığı kadar var ya :halay:. Özetle müthiş bir beyefendilik, on numara bir hitabet, çocuğun kültür ve görgüsünü şap diye anlayacağınız cümleler; ağzı kulaklarında dinleyen ben... :KK28: Tanımadığım birinin yanında, bunca resmiyetin içinde bu kadar rahat hissedebilmek çok tuhaf geldi.

Sadede gelecek olursak hanımlar, ben bir parça vuruldum bu beye. Ablamın ağzını yokladığım kadarıyla normalde her gelene böyle değilmiş, anca samimi arkadaşlarıyla sohbet muhabbet oluyormuş, şansıma adli tatil olduğu için iş yokmuş. Başka bazı şeyler de biliyorum hakkında ama uzatmayayım soruyu. (Soru başlığına "âmir" yazmamın sebebi "Savcının mesleğine mi âşık oldun?" tepkilerini önlemek. Hiçbir ilgisi yok, makam odasında değil de çay bahçesinde tanışsaydık, adamın savcı olduğunu da bilmeseydim bile şu an bu konuyu açmıştım. Ablamın işi gereği tanışmamız kolaylaştı sadece. Ayrıca güzel bir mesleği olması her zaman artı puandır.)

Şimdi bu dostunuz ne yapsın, ne etsin?
Adamın bu olanlardan haberi var mı?

Kadına amma yuklenmissiniz mesleği için seciyorsun diye erkekler bizi sırf g.tumuz güzel diye seçerken iyi
Aynen ya kadın meslegine bakabilir gayet erkekte bakabilir eş sevgili seçerken bunda ne var ayıp birşey değil.
Kız hoşlanmış ne yapabilirim diye akıl almak istemiş.
Çok hoşlandığım ilişkiye dönmeyen bir kişi hakkında bana da işte şu işi yapıyor diye istiyorsun demişti bir arkadaşım.
Yani bu kadınlar ne istiyor ipsiz sapsız birini bulmamizi mı?

Aynen ya kadın meslegine bakabilir gayet erkekte bakabilir eş sevgili seçerken bunda ne var ayıp birşey değil.
Kız hoşlanmış ne yapabilirim diye akıl almak istemiş.
Çok hoşlandığım ilişkiye dönmeyen bir kişi hakkında bana da işte şu işi yapıyor diye istiyorsun demişti bir arkadaşım.
Yani bu kadınlar ne istiyor ipsiz sapsız birini bulmamizi mı?
Öyle bulsa yine linç sen Bihter Ziyagil'sin aptallık etme diye😁

Öyle bulsa yine linç sen Bihter Ziyagil'sin aptallık etme diye😁
Valla bende anlamadım bazı meslek gruplarından sevgili bulan kadınlara neden sadece mesleği için o kişiyi istiyorsun eleştirisi geliyor hiç anlamıyorum.
Bir kadının bir adamın işine gücüne bakması kadar normal bir şey yok.
Ayrıca erkeklerde memur kız öğretmen kız arıyorlar böyle erkekler yok mu?
Kadının maaşına şimdi erkekler daha çok bakıyor.sirf doktor mühendis diye hiç tipi olmayan kadınlarla evlenen çok adam gördüm.

Hadi buraya bir itiraf olsun. Deşifre olmamak adına burada genel olarak hukukçu olduğumu söyleyip geçsem de kürsünün savunma makamında değil de diğer tarafındayım ben de savcı bey gibi. Ve lüften size söylenilen kek götür, pasta götür, adliyeye git gibi şeyleri yapmayın. Çok ama çok çiğ. İnanın her birimizin başına geliyor ve hepimiz karşı tarafın niyetini biliyoruz. Orası makam. Makam flört yeri değildir. Savcı bey adliye personelinin idari kolluğun da adli amiri. Bu saatten sonra yapılacak en fazla savcının samimi olduğu bir kalem personelinin savcı beye sizden bahsetmesi. Unutmayın ki savcı beyin karşılaştığı kadınların çoğu onunla tanışmak istiyor cübbenin büyüsünden ötürü
Bir tane savcı bey bana Instagram dan yazmisti hiç tanımıyorum bile.google dan arattım bayağı da önemli davalarda adı geçiyor.
Bende acaba takip mı ediliyorum ne oluyor diye düşündüm 😅
Baktım adam tanışmak istiyor hiç tipim değildi valla 😅
Yani bütün kadınlar istiyor diye bir şey yok.
Siz hukukcusunuz belki gözünüzde buyutmussunuz.Mesleginize tabi ki saygım var ama böyle kadınları aşağılamak gibi kadınların çoğu istiyor demenizi hem bir kadın hemde bir hukukçu olarak size yakistirmadim.

Bir tane savcı bey bana Instagram dan yazmisti hiç tanımıyorum bile.google dan arattım bayağı da önemli davalarda adı geçiyor.
Bende acaba takip mı ediliyorum ne oluyor diye düşündüm 😅
Baktım adam tanışmak istiyor hiç tipim değildi valla 😅
Yani bütün kadınlar istiyor diye bir şey yok.
Siz hukukcusunuz belki gözünüzde buyutmussunuz.Mesleginize tabi ki saygım var ama böyle kadınları aşağılamak gibi kadınların çoğu istiyor demenizi hem bir kadın hemde bir hukukçu olarak size yakistirmadim.
Bütün kadınlar ve çoğu kadın arasındaki farkı idrak edebilecek Seviyeye gelirseniz birgün bu konuyu dizinle tartışabiliriz şimdilik boşa bir çaba. Google aratmasında baya önemli davalarda adı geçen savcı da hsgsgsgsggsgs kim bu Zekeriya öz filan mı ? Yani bir savcının kaç önemli davada adı geçebilir ve bu da Google a düşebilir.

Kuzenim hakim, ilk eşi de hakimdi. Ben hayatımda o kadın kadar acayip bir kadın görmedim. Hala şaşırırım nasıl hakim olmuş diye. Ne sofra adabı bilir, ne kendine bakmayı bilir, ne iki kelime sohbet edebilir. Çocuğuna bile bakamıyordu o derece şapşal, tuhaf acayip bir kadındı. Sonra boşanıp müzik öğretmeni bi kadınla evlendi diğerinin tam zıttı karakterde, güzel, bakımlı, görgülü bir kadın.

Yani öyle her hakime savcıya her tuzluğu olan koşmuyor, koşulacak bir tarafları da olmayabiliyor çoğu zaman. Katlanan da makamı, parası için katlanıyordur bu tiplere...

Sizde de ciddi bir ego var yalnız. Alttan alttan ders vermeye çalışıyorsunuz sürekli. Yalnız atladığınız bir şey var, yakın konumlarda olduğunuz için muhtemelen bu yana yakıla övdüğünüz insanların sadece mesleki kariyerlerini göz önünde bulunduruyorsunuz. Oysaki insan insandır. Hele ki burda mevzu erkek cinsiyse her şey mümkündür. Siz makam ağırlığı der yakıştıramazsınız, ama onlar odasında flört eder. Öğretmenler odasına memur gönderip bekar kadın öğretmenleri tanışmak için davet eden savcı gördü bu gözler.
Siz yapmazsınız ama başkaları yapar. Kaç mesajınızda yazmışsınız makamın ağırlığı var diye, doğru, size saygı da duydum işinize duyduğunuz saygıdan ötürü, ama herkes sizin gibi yaklaşmıyor olaya.
Benim gibi yaklaşmayanlar işte o arkadaşınızın eşi Gibi olanlar 🥰 cübbenin büyüsü demişim bakın orada. Yani sokakta belki yüzüne bakmayacağımız kadın ve adamları cübbe ile görünce bir şey sanmaktan bahsetmişim. Bu halbuki meramımı çok net anlatan bir cümleydi. Tam olarak sizin dediğinizi demişim sırf savcı diye adamı bir şey sanmayın cübbenin büyüsüne kapılan çok kadın var belki o adamın o kadar numarası yoktur demek istemişim 🥰🥰

Konu sahibi lütfedip bir cevap vereydi iyiydi. Bu ne yaa iyice çoluk çocuk oyuncağına döndü bu konu açma işleri.

Arkadaşlara katılıyorum, eski hakim savcıları hariç tutuyorum, yeni atanan hakim savcıların profili belli.

Elbette sınavda bir barajı geçmeniz gerekiyor( 70 gibi) . Ondan sonra adınızın listede olması yeterli, hangi fakükteden mezun olduğunuzun önemi yok.

Yani her hakim savcı über zeki entelektüel sana bakmaz değildi demek istediğimiz.Ama savcılık bir makamdır kişiden ayrı olarak, elinizde kekle gidemezsiniz, dışarıda ne yaparsanız yapın isterseniz yolunu kesin, isterseniz dmden yürüyün.

Evet çoğu meslek itibarsızlaştı ama siz de sallayarak buradan daha fazla içini boşaltmayın . Amaaan savcıda bir şey mi , konışamıyo, bön bön bakıyor, yemekten anlamaz vs. Bunlar kişiyle alakalı şeyler meslekle ne alakası var?

Mesleki becerileriniz ayrı sosyal becerileriniz ayrı şeylerdir. Türkiyenin en iyi savcısı dünyanın en sıkıcı insanı olabilir.

Arkadaşlara katılıyorum, eski hakim savcıları hariç tutuyorum, yeni atanan hakim savcıların profili belli.

Elbette sınavda bir barajı geçmeniz gerekiyor( 70 gibi) . Ondan sonra adınızın listede olması yeterli, hangi fakükteden mezun olduğunuzun önemi yok.

Yani her hakim savcı über zeki entelektüel sana bakmaz değildi demek istediğimiz.Ama savcılık bir makamdır kişiden ayrı olarak, elinizde kekle gidemezsiniz, dışarıda ne yaparsanız yapın isterseniz yolunu kesin, isterseniz dmden yürüyün.

Evet çoğu meslek itibarsızlaştı ama siz de sallayarak buradan daha fazla içini boşaltmayın . Amaaan savcıda bir şey mi , konışamıyo, bön bön bakıyor, yemekten anlamaz vs. Bunlar kişiyle alakalı şeyler meslekle ne alakası var?

Mesleki becerileriniz ayrı sosyal becerileriniz ayrı şeylerdir. Türkiyenin en iyi savcısı dünyanın en sıkıcı insanı olabilir.
Meslekle alakası var demedik zaten. Böyle hakimler savcılar da var, bir insanın savcı olması kültürlü, görgülü vs. olması anlamına gelmiyor dedik.

Makam odasında sevişen hakimler savcılar, tiktok videoları çekenler, sevgilisinin evini yurdunu basanlar, bu memlekette uyuşturucu baronu olanlar var yahu... biz iki mesajla mı boşalttık içini makamın mesleğin 😂

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X