Ablamın Amirinden Hoşlanıyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kahvaltıda yürek mi yedin sen tatlım? Kadın "kürsüde oturuyorum" diyor, sen durduk yere hakaret ediyosun :KK48: Bı de haksızsın yani onu da söyleyeyim
Hakaret mi ediyorum daha neler. O hanımefendi bana kompleksli olduğumu söyledi ben de ona onu kompleksli bulduğumu söyledim. Eski mesajlara bakabilirsiniz. O zaman o hanımda suçlu bu durumda. Kürsüde ya da sahada ya da kasada kimsenin hickimseye hakaret hakkı yok zaten. Burada veya reelde birine hatali bir söz kullanırsam da özür dilerim.

Ay nerde hani hakaret? Hiç mi bir şey denmicek yani o da ona kompleksli demiş bununiçin de savcı kimliği kuşlanılıcaksa vay halimize 🥲
Diğer konuya gelince bence de yani kibirli bulmadım ama bu konular bir tane doğrusu bulunan konular değil bence, anlaşılır demiş kek flan yapar gidersen demiş de amaaan varsın anlaşıldın en kötü red alır, yoluna bakar 🙃
Ayy şok oldum görünce bende ya 😅 o hanım bana dedi kompleksiniz diye bende ona asıl siz komplekslisiniz dedim. O kelime gecmeseydi hiç aklıma bile gelmezdi zaten ama yanlıs kelime kullanımı varsa en doğrusu karşılıklı özür dilemektir zaten adminlerde banlar.

Hakaret mi ediyorum daha neler. O hanımefendi bana kompleksli olduğumu söyledi ben de ona onu kompleksli bulduğumu söyledim. Eski mesajlara bakabilirsiniz. O zaman o hanımda suçlu bu durumda. Kürsüde ya da sahada ya da kasada kimsenin hickimseye hakaret hakkı yok zaten. Burada veya reelde birine hatali bir söz kullanırsam da özür dilerim.
O kadın gerçekten kompleksli olsaydı şu anda sen evinde, elinde telefonla oturup rahat rahat buraya yazıyor olamazdin .... Aranızdaki diğer fark da bu.

Siz de haklısınız...Burdaki bir "grup" , uzun süredir diğer gariban meslek sahibi kadınlara (öğretmen doktor memur mühendis kasiyer vs.),sırf okudukları, çalıştıkları ve kendilerinden farklı oldukları icin saldırmaya o kadar alıştılar ki artık hakaret bile normal geliyor herkese.... Bilemiyorum ben olsam o ifadenin bedelini odetirdim, hem haklı hem güçlü çünkü. :KK64: kendisi bilir.
Şuan beni tanımadan etmeden bir kalıbın içine sokuyorsunuz. Ben buraya pek yorum bile yazmam. Benim ve ailemin eğitimsiz olduğumuzu da nerden çıkarttınız? Ben de üniversite mezunu meslek sahibi bı insanım. Şuan konu tamamen saptiriliyo konu sahibinin açtığı konudan bam başka yerlere gidiyo konu. Bir yorum yazmadan önce tam okuyun mesajları. O hanımefendi ilk bana kompleksli diyen ben de ona onu kompleksli bulduğumu söyledim. Bu durumda bakarsanız ikimizde hataliyiz o şekilde kelime kullanmamamiz gerekiyordu ki ilk kullanan da ben değilim. Lütfen cevap yazmayın uzun uzun kimseyle didismek istemiyorum sadece kendimi açıklama ihtiyacı duydum.

Ya birşey diyeceğim herkes kendi mesleğinden birine öncelik vermez mi ? Bilmem belki yanlisimdir ama mühendisim mühendis biriyle evlendim çünkü beni en iyi o anlar iş şartlarımız benzer. Mesela bir doktorla birlikte olsam çok bunalirdim hele asistanken sürekli nöbette onu da bir doktorun dilinden sorunundan da en çok kendi meslektaşı anlar . Yani her zaman tabi ki
2+2=4 değildir ama uyum sağlamak için güzel birşey bence

Sizi inanılmaz kibirli buldum. Bu gözler köyden kız alan uzman doktor gördü. Ya da obezitesinden begenilmediginden teknikerle evlenen prof Dr. Bir insan sadece mesleğinden ibaret değil eşliği, insanlığı önemli. Ne meslek sahipleri var ona buna mana verip yaş dayaniyo 40a ilk bulduguyla mecbur evleniyo. Yüzüne bakilmayacak çirkinlikte, huyu huy değil nice meslek sahipleri var.
Mesleğinden ötürü değil hukukun bir ağırlığı vardır. Kaldı ki meslektaşın dediği gibi koskoca polis teşkilatının başından bahsediyoruz. Böyle şeylere düşmesi çok zor. Kim bilir günde kaç kişi bu büyüye kapılıyor demiş, haklı da.

Peki kalemce yemeğe pikniğe filan gidiyorlar mi hiç savcı bey de geliyor mudur çağırırlarsa belki gelebilir. Dağ başı diyorlar ya belki disarda gorusmeli bi ortamları varsa, ok adliyede flört edilmez ama belki bu olabilir. Tabi bilmiyorum adliye çalışanları ve savcılar ile sadece 1 sene stajda muhatap oldum hiç o meslekten tanıdığım yok ortamları buna müsait midir bir savcı kalemdekilerle is dışında görüşür mu bilmeden yorum yaptım.

Adliyelerin oynaşma yeri olmadığına ben de katılıyorum.
Oldu olacak kaymakamı beğenen kaymakamlığın, asker beğenen kışlanın önünde volta atsın.
Ben de şahsen o makamlardaki insanlara apaçi gibi işyerinde birileri ile flörtleşmeyi yakıştıramam.

Konu özelinde zaten kadın öğretmenmiş, google'dan isterse okulunu öğrenir ya da ne bileyim ablasına "benim yeğenin/kuzenin sınavı ile ilgili x hanım'dan bilgi alabilir miyim?" gibi bir şey uydurabilir.
Adamın gözüne girmeye çabalamaya gerek var mı bilemedim.

İş dolayısıyla bir kaç yıl savcı ve kaymakam vs muhatap olmuştum. Ya ben tırsarak gidiyordum:) gayet sıcak davranmislardi ama makam olarak bile insanın aklına flört etmek gelmez ya . O isterse size ulaşır , siz bı şey yapmayın

Sanırım konuya hukukçular da yazmış ama galiba her adliyede durum farklı. Eşim katip, ona sordum nasıl dönüyor işler diye. Tanıdığı tüm savcı ve hakimlerin yine savcı ve hakimlerle evlendiğini ve mutlu olmadıklarını söyledi. Yakın zamanda evlenen bi savcısı eve bile gitmiyormuş, kağıt üstünde diyor. Dersiniz ki hepsini mi görmüş ya da ne biliyormuş sevgi olmadığını, bilemem :) öyle anlattı. Genel bi durum değil tabii ki belki bahsettiğiniz kişi öyle değildir ama söylemek istedim yine de.

Konu özelinde zaten kadın öğretmenmiş, google'dan isterse okulunu öğrenir ya da ne bileyim ablasına "benim yeğenin/kuzenin sınavı ile ilgili x hanım'dan bilgi alabilir miyim?" gibi bir şey uydurabilir.
Adamın gözüne girmeye çabalamaya gerek var mı bilemedim.
Ya o mevkide adam gözüne kestirdiği kadını her türlü bulur... Daha sosyal medya icat edilmeden önceki yöntemlerle bile bulunmuşlugum var...Sene 97...Bizim grupta atanan birkaç kadını kestirmiş gözüne... Avuçiçi kadar ilçede 1 hafta peşimde ekiple dolaştım :KK57: adamların görücü olduğundan da haberim yok, altıma s.cmıştım korkudan :KK14:

Son düzenleme:
Çay bahçesine dönsün diyen kim neden bu kk’da üste çıkmak için demagoji yapılıyor… sadece “gitsin” yazdım, hani bir kere gitmiş ya ikinciden zarar gelmez. Adam da ona göre bir adım atar veya atmaz.
Bi kere gitmiş, bi daha gitsin sonra bi daha bi daha.. Eveeet.

Ben kimi beğenmemişim ? Savcı hakim senin dengin değil mi demişim kıza? Adli veya idari amiri olduğum kişinin kız kardeşiyle adliyede flörtleşmem. Özel sektörde yönetici olmak gibi değil. Savcı, hakim Türk milletini temsil ediyor adliyede laf olsun diye söylemiyorum Türk milleti adına gereği düşünülür örneğin. Ağırlık ve ciddiyet gerektiren meslekler bunlar. Kalemde flörtleşme olmaz. Vatandaşın devlet kavramının ne olduğu somut olarak hissettiği yerleridir adliyeler. Hakkı yenilen devlete sığınır şefkatli yüzünü görür, haksızlık yapan cezalandırılır gazabını görür. Kimi memnun ayrılır oradan devletimizi Allah başımızdan eksik etmesin der, Kiminin hakkını devlet istediği şekilde koruyamaz devlete küser hemen hemen herkes bir şey hisseder. Ama o soyut kavram oralarda somutlaşır. Hastaneye, vergi dairesine benzemez. O yüzden alt -üst ilişkisinin de bozulmaması gerekir. Kalemimdeki arkadaşların hiç birinin kardeşiyle, tanıdığıyla flörtleşmem. Adliye dışında tanışabilir, birbirimizle sevgili olabiliriz. Ama adliye içerisinde asla ve asla

Peki bir savcı veya hakim idari amiri olduğu kişilerle sosyal olarak disarda görüşebilir mi sizce bu uygun mu? Mesela şey gibi 3. Asliye ceza haydi cumartesi pikniğe gidelim kafa dağıtırız gibi. Büyük şehirlerde değil ama küçük yerlerde böyle bir şey oluyor mu uygun karşılanır mi? Soruyu sorma nedenim tamamen merak aklıma takıldı 😅

Peki bir savcı veya hakim idari amiri olduğu kişilerle sosyal olarak disarda görüşebilir mi sizce bu uygun mu? Mesela şey gibi 3. Asliye ceza haydi cumartesi pikniğe gidelim kafa dağıtırız gibi. Büyük şehirlerde değil ama küçük yerlerde böyle bir şey oluyor mu uygun karşılanır mi? Soruyu sorma nedenim tamamen merak aklıma takıldı 😅
Tabiki de uygun. Yani yeni sicilli hakim veya savcı ilçelere atanıyor ekseriyetle. İlçelerde de memurlarla arkadaşlık yapıyor haliyle. Şemdinli gibi yerlerde savcılar polis memurlarıyla maç yapıyorlar ne yapsınlar :) kaymakamlar da dahil oluyor. Örneğin benim canımıniçi bir ablam katipti biz öyle tanışmıştık bana da çok yardımları olmuştu o daha tecrübeli olduğu için. Ben çok küçüktüm o zamanlar. Az omzunda ağlamadım sonraki zamanlarda ve hatta şimdi bile. Sonradan o da hukuk okudu avukat oldu şimdi. Ama biz yıllardır abla kardeşiz

Tabiki de uygun. Yani yeni sicilli hakim veya savcı ilçelere atanıyor ekseriyetle. İlçelerde de memurlarla arkadaşlık yapıyor haliyle. Şemdinli gibi yerlerde savcılar polis memurlarıyla maç yapıyorlar ne yapsınlar :) kaymakamlar da dahil oluyor. Örneğin benim canımıniçi bir ablam katipti biz öyle tanışmıştık bana da çok yardımları olmuştu o daha tecrübeli olduğu için. Ben çok küçüktüm o zamanlar. Az omzunda ağlamadım sonraki zamanlarda ve hatta şimdi bile. Sonradan o da hukuk okudu avukat oldu şimdi. Ama biz yıllardır abla kardeşiz

Teşekkürler merak etmiştim. 😊

Ya birşey diyeceğim herkes kendi mesleğinden birine öncelik vermez mi ? Bilmem belki yanlisimdir ama mühendisim mühendis biriyle evlendim çünkü beni en iyi o anlar iş şartlarımız benzer. Mesela bir doktorla birlikte olsam çok bunalirdim hele asistanken sürekli nöbette onu da bir doktorun dilinden sorunundan da en çok kendi meslektaşı anlar . Yani her zaman tabi ki
2+2=4 değildir ama uyum sağlamak için güzel birşey bence
Bu bence mesleğe göre de değişiyordur. Ben hemşireyim asla ve asla sağlık sektöründen birini istemedim. Geçmişte sevgililerimin çoğu da hekimdi ama ıııı-ıh. O kadar saçma sapan bir sarmala giriyor ki asla hastane konusundan sapamıyor çıkamıyorsun herşey de iş mevzusu önüne geliyor ve benim midem bulanıyordu artık. Eşim çok alakasız bir meslekten, ben günümü anlatıyorum minnoş minnoş dinleyip hastalara acil şifalar diliyo ahshsj ve konu orada kapanıyor. Ayyy eskiden olsa
Ben: bugün 8 arrest geldi
-…5 saat üzerine konusulmustur….

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X