Ablamın Amirinden Hoşlanıyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Lisede okuduğum sınıfın yarısı hukukçu hala görüşüyoruz. Eski sevgilimin çevresinde de hukukçular çok fazlaydı hakimlik sınavını kazananlar da vardı. Emin olun kafanızdaki profilden pek çoğu çok uzak. Savcılık sınavını kazanmak çok zor çok çalışıyorlar zaten ama entelektüellik bambaşka bir şey. İkili ilişkileri de öyle kafanızda büyüttüğünüz gibi değil hiç.

Hukuk herkesin elini kolunu sallayarak kazandığı okuduğu (İstanbul, Ankara hukuk gibi okullar hariç) bir bölüm maalesef ki artık. Savcı olmak da kolay. Her şey bir torpile bakar.

Hukuk herkesin elini kolunu sallayarak kazandığı okuduğu (İstanbul, Ankara hukuk gibi okullar hariç) bir bölüm maalesef ki artık. Savcı olmak da kolay. Her şey bir torpile bakar.
Maalesef Tıp hariç ( ki o da eskisi kadar zor değil.) tüm bölümler elini kolunu sallayanın kazandığı seviyelere düştü. Keşke eski seviyesinde kalsaydı her şey.

Sandıgınız gibi degil:) öyle büyütmeyin gözünüzde

Çok zor değil ya çok tanıdık akraba vs var hakim savcı hiçte entellektuel değiller :) hele son dönemlerde baya kolay oldu atanmak çünkü feto olaylarından dolayı boşluk oldu bir dönem alım çok oldu

Bu konu sahte bence, boşuna yorum yaptık.
İlk defa kadınlar kulubü'ne üye oluyor güya ama bir emojiler, altı çizgili, irili ufaklı yazım şekilleri falan.
Eski bir üye diye düşünüyorum.

Adamın bu olanlardan haberi var mı?

Kadına amma yuklenmissiniz mesleği için seciyorsun diye erkekler bizi sırf g.tumuz güzel diye seçerken iyi
Aynen ya kadın meslegine bakabilir gayet erkekte bakabilir eş sevgili seçerken bunda ne var ayıp birşey değil.
Kız hoşlanmış ne yapabilirim diye akıl almak istemiş.
Çok hoşlandığım ilişkiye dönmeyen bir kişi hakkında bana da işte şu işi yapıyor diye istiyorsun demişti bir arkadaşım.
Yani bu kadınlar ne istiyor ipsiz sapsız birini bulmamizi mı?

Öyle bulsa yine linç sen Bihter Ziyagil'sin aptallık etme diye

Öyle bulsa yine linç sen Bihter Ziyagil'sin aptallık etme diye
Valla bende anlamadım bazı meslek gruplarından sevgili bulan kadınlara neden sadece mesleği için o kişiyi istiyorsun eleştirisi geliyor hiç anlamıyorum.
Bir kadının bir adamın işine gücüne bakması kadar normal bir şey yok.
Ayrıca erkeklerde memur kız öğretmen kız arıyorlar böyle erkekler yok mu?
Kadının maaşına şimdi erkekler daha çok bakıyor.sirf doktor mühendis diye hiç tipi olmayan kadınlarla evlenen çok adam gördüm.

Bir tane savcı bey bana Instagram dan yazmisti hiç tanımıyorum bile.google dan arattım bayağı da önemli davalarda adı geçiyor.
Bende acaba takip mı ediliyorum ne oluyor diye düşündüm
Baktım adam tanışmak istiyor hiç tipim değildi valla
Yani bütün kadınlar istiyor diye bir şey yok.
Siz hukukcusunuz belki gözünüzde buyutmussunuz.Mesleginize tabi ki saygım var ama böyle kadınları aşağılamak gibi kadınların çoğu istiyor demenizi hem bir kadın hemde bir hukukçu olarak size yakistirmadim.

Bütün kadınlar ve çoğu kadın arasındaki farkı idrak edebilecek Seviyeye gelirseniz birgün bu konuyu dizinle tartışabiliriz şimdilik boşa bir çaba. Google aratmasında baya önemli davalarda adı geçen savcı da hsgsgsgsggsgs kim bu Zekeriya öz filan mı ? Yani bir savcının kaç önemli davada adı geçebilir ve bu da Google a düşebilir.

Kuzenim hakim, ilk eşi de hakimdi. Ben hayatımda o kadın kadar acayip bir kadın görmedim. Hala şaşırırım nasıl hakim olmuş diye. Ne sofra adabı bilir, ne kendine bakmayı bilir, ne iki kelime sohbet edebilir. Çocuğuna bile bakamıyordu o derece şapşal, tuhaf acayip bir kadındı. Sonra boşanıp müzik öğretmeni bi kadınla evlendi diğerinin tam zıttı karakterde, güzel, bakımlı, görgülü bir kadın.

Yani öyle her hakime savcıya her tuzluğu olan koşmuyor, koşulacak bir tarafları da olmayabiliyor çoğu zaman. Katlanan da makamı, parası için katlanıyordur bu tiplere...

Benim gibi yaklaşmayanlar işte o arkadaşınızın eşi Gibi olanlar cübbenin büyüsü demişim bakın orada. Yani sokakta belki yüzüne bakmayacağımız kadın ve adamları cübbe ile görünce bir şey sanmaktan bahsetmişim. Bu halbuki meramımı çok net anlatan bir cümleydi. Tam olarak sizin dediğinizi demişim sırf savcı diye adamı bir şey sanmayın cübbenin büyüsüne kapılan çok kadın var belki o adamın o kadar numarası yoktur demek istemişim

Konu sahibi lütfedip bir cevap vereydi iyiydi. Bu ne yaa iyice çoluk çocuk oyuncağına döndü bu konu açma işleri.

Arkadaşlara katılıyorum, eski hakim savcıları hariç tutuyorum, yeni atanan hakim savcıların profili belli.

Elbette sınavda bir barajı geçmeniz gerekiyor( 70 gibi) . Ondan sonra adınızın listede olması yeterli, hangi fakükteden mezun olduğunuzun önemi yok.

Yani her hakim savcı über zeki entelektüel sana bakmaz değildi demek istediğimiz.Ama savcılık bir makamdır kişiden ayrı olarak, elinizde kekle gidemezsiniz, dışarıda ne yaparsanız yapın isterseniz yolunu kesin, isterseniz dmden yürüyün.

Evet çoğu meslek itibarsızlaştı ama siz de sallayarak buradan daha fazla içini boşaltmayın . Amaaan savcıda bir şey mi , konışamıyo, bön bön bakıyor, yemekten anlamaz vs. Bunlar kişiyle alakalı şeyler meslekle ne alakası var?

Mesleki becerileriniz ayrı sosyal becerileriniz ayrı şeylerdir. Türkiyenin en iyi savcısı dünyanın en sıkıcı insanı olabilir.

Meslekle alakası var demedik zaten. Böyle hakimler savcılar da var, bir insanın savcı olması kültürlü, görgülü vs. olması anlamına gelmiyor dedik.

Makam odasında sevişen hakimler savcılar, tiktok videoları çekenler, sevgilisinin evini yurdunu basanlar, bu memlekette uyuşturucu baronu olanlar var yahu... biz iki mesajla mı boşalttık içini makamın mesleğin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…