Ablamdan önce hamile kalmak?

Yüzümü guldurdunuz teşekkür ederim.. ne kadar güzel bu kalbiniz var..

Sen ondan once hamile kaldin diye sana küsecekse zaten hicbir zaman seni kardes olarak gormemistir demektir.
Ben boyle bi durumda kalsam onunla konusurdum. Ne kadar istedigimi soylerdim. Onay almak gibi degil de ona nispet yapmadigimi anlatmaya calisirdim. Annenin de aman cocuk yapma diye tembihlemesi hos degil.
Ben de dort kardesin en buyuguyum. Hep diyorum ki biraraya gelince hepiniz cocuk yapin ben sizden sonra yapicam diyorum. Ohoo hepsi beni beklerse benim niyetim yok baya bi sure

Ya tabiki sevilmez mi kardeşinin yavrusu. benim 3 tane yeğenim var, biri lisede diğerleri 1 ve 2 yaş. Kuzularim nasıl seveceğimi şaşırıyorum:)))

Cok alakasiz neden surekli ablaniza oncelik yasida cok degil olur onun cocuguda onun hamile kalmasini beklemek esinizede sizede haksizlik

Cnm bence erteleme düsüncen güzel bende olsam düşünürdüm ama senin de ne zaman olacağı belli değil eğerki hamile kalırsan ilk ara ablana söyle başkasından duymasın o zaman kırılabilir yanlış düşünebilir.hatta sorarsa eşinin istediğini kendinin de sıcak baktığını boyle dertleşe dertleşe anlat benim fikrim de bu

K Kirmizipanjurluev bence ablana hassas davranayım derken yanlış yapıyorsun;
kaş yaparken göz çıkartıyorsun deyim yerindeyse.

öncelikle ablan kendi hakkında böyle söylendiğini düşünse üzülür, sana takılmış benden önce evlenmek yok diye de, öyle söylenir yani, ne olacak.
ikinci olarak da eşine karşı bir haksızlık var. eşinin ailesinde böyle bir hassasiyet olsaydı ve eşin bunun için senin hayallerini erteleseydi sen ne hissederdin?

Iyi de ablan 50 yasinda degilki sadece 34 yasinda ..
Yasindan oturu bir sey olacagini sanmiyorum..
Konuya gelince once o sonra ben gibi bir sey bana gore sacma ..
Cocugu veren Allah diyelim ki onlarin olmadi 10 sene bekleyemezsin oyle degil mi ?

Ablanız sizin küçük annenizse hamile kaldığınızda da üzülmeyecektir. siz tam da çocuk doğuracak yaştasınız hani 20-21 yaşında olsanız bekleyin denir sonuçta oldukça genç oluyorsunuz ama şimdiki durumda ablanızı bekleyene kadar sizin yaşınız elden gidecek sevgili anneciğiniz o zaman ne diyecek acaba hiç düşünmüş mü? Hayatınızdan aile üyelerinizi eksik etmeyin ama sizin en büyük önceliğiniz yeni kurduğunuz yuvanız olmalı diye düşünüyorum hem eşiniz bebeğiniz olsun isterken siz bu sebepten yanaşmazsanız bir süre sonra Allah korusun huzursuzluk da çıkabilir. Siz eğer istiyorsanız bebek sahibi olmaya çalışın, ablanıza da dua etmeyi eksik bırakmayın inşallah ikiniz de bebeğinizi kucağınıza alırsınız.

Ablani gec. Belki senin cocugun olmayacak, yillarca bekliceksin ve bundan hala haberin yok? Belki tedaviyle cocugun olacak.. O yuzden istiyosan hemen denemeye basla.

Benim gorumcem de esimden buyuk ve bekar. Sevgilisi de yok halen. Ben 3 yillik evliyim. Onu mu bekliyecektim mesela? Ayrica surekli de evde bir 'ah kismet olsa da evlensem, ay ben ne zaman evlencem, ne zaman cocugum olucak' muhabbeti de var. onu takip cocuk mu yapmayacaktim yani?

+1

Ben de ablayım, bilirim.
Bazı hallerde belki içinden burulur ama inan kardeş sevgisi - sevinci - gururu ona yüz bin kez ağır basar, sen kadar mutlu da olur.

Esas benim anlamadığım nokta annenin inatla üzerine bastırması "Önce ablan önce ablan" diye.
Ya öyle bi şey diyecek benim anne, kardeşimle bir olur makaraya sararız kadıncağızı :)

Tövbe yarabbim.

Bazen ailede kardeşlerden biri daha narin, nazlı olur ya, öyle bir durum varsa anne narin olanı koruyordur kendince.

bastan sona sacmalik bence, ne yani 30 dan sonra evlenince ``evde mi kalmis``oluyor ?? Neden 30 una gelmis ama evlenmemis kadinlara eskinin cuzzamlisi gibi davraniliyor ve kendilerini hastalikli gibi hissetmeleri saglaniyor ? Erken evlenmek , evlenmek icin evlenmek, 2 yil dolmadan bosaninca iyimi oluyor. Al iste baski baski baski 2 aydir tanidigi adamla evlenmis Allah sonlarini hayirli etsin diyorum ama bakis aciniz cok yanlis.
Evlenmek icinde cocuk icinde kimse kimseyi beklemek zorunda degil sacma sapan seyler bunlar, anneniz resmen sacmaliyor herkes evlenmis barklanmis tamam ablan icin uzulebilirsin tamam yaninda olabilirsin ama kendi hayatini ertelemek nedir yaa bundan daha sacmasini duymadim hayatimda. Ne yani ablanin hic cocugu olmazsa ne yapacaksiniz ?
Yada tedavi gormesi gerekse mesela 1-2 yil sizdemi bekleyeceksiniz bebek icin.
Birakin bu isleri herkes evli oldugunu ve artik herkesin kendi hayati ozeli gelecek plani oldugunu bir anlasin ve fark etsin. Aile planlamaniza anneniz karar verecek degil sanirim.

Bir daha yazayim da okumayanlar yanlış düşünmesin. Ablamın evliliği ertelememde de cocugu ertelememde de ne bir bilgisi de ne de bir istegi var bu benim ic sesimle karar verdigim biraz da annemin etkisiyle oluşan bir durum yani sadece ablam üzülmesin diye benim düşüncem ablamin bunların hiçbirinden haberi yok. Yani dediklerinin doğru ablam burayı bi okusa benim uzuldugumden on kat daha fazla üzülür böyle düşündüğüm için.

Aslinda sizi anlayabiliyorum bir yerde.. ancak cocuk gercekten nasip isi.. sizde isteyeceksiniz belki daha sonra nasip olacak ki allah aratmasin kucaklarimiz bos kalmasin..
bende sekiz yıllık iliskimde ablamdan önce nisanlandim. O da ilk baslarda destekti hala destek ancak icinden bir seyler kopuyor çünkü evlenmeyi istiyor. Ama bazen bazi durumlarda yapacak bir sey yok.. allah her ikinize de zamaniyla nasip etsin..

Belki de... Bizde öyle narinlik olmadığından bilakis iki kız kardeş kendi aramızda enseye şaplak modda olduğumuzdan, ilginç geldi :)

Bu arada marilyn monroe bizde narinlik yok derken açmak isterim, kız kareşim bana nazaran daha narin kalır, mizaç haliyle.
Mesela böcekten korkar o, ben korkmam, bana nazaran daha sessiz sakindir, ben daha hart hurt kalırım yanında hayata karşı...

Ama bunlar ve diğer özellikleri hiçbir zaman annemin ona ekstradan eğilmesini gerektirecek bir hal almadı.
Bu yüzden de idrak edemiyor olabilirim bu tutumu. Aslında ailede narinimiz var da, nazlı, kaprisli yok... Ondan herhalde.

Yazdıklarında kendimi gördüm bende aynı tepkilere maruz kaldım aman cocuk yapma ha erken die die bir oldular bende aman ablam iyi kız önce o cocuk sahibi olsun diyerek bekledim ağar aldim sonunda ne mi oldu ablam evlendikten iki sene sonunda cocuk sahibi oldu bense iki sene onu bekle sonunda da bir yıl daha geçsin üzerinden hala cocuk sahibi olamadım herkes kendi nasibini yasar ancak kısmetimizi de tepmemek gerek çünkü ablamın umru değilim herkes kendi içinde huzurlu yasıyor bense bosuna onca yıl Zaman kaybettim kısmetimde varsa da teptim

' öncelikle o kadar çok 'sacma' kelimesi kullanmissiniz ki şunu söyleyeyim insan o durumun ailenin yaşantının içerisinde olunca sacma gibi gelmiyor. Belki beklemek yanlış ama artık benim ailem var ben evlendim diye de taş kalpli bi insan olamam bu benim yapıma aykırı. Ertelemem belki yanlış ama bir saçmalık diye gormemelisiniz. Sonucta herkes ayni seyi mantikli bulsa hiç birimizin bir derdi olmazdı.

Yahu niye üzülsün ablanız.Sevinir bile teyze olacağı için..Ne kadar anlamsız bir düşünce.
Bence annenizin baskısı nedeniyle böyle bir düşünceye kapılmışsınız..Anneniz böyle devam ederse ablanız hakkında olumsuz duygulara kapılmanıza neden olabilir.Bence en kısa zamanda annenizin bu işlere karışmaması gerektiğini uygun dille söyleyin.

Sizin bebek yapmakta sorununuz cikmayacaginin garantisini kim veriyor ? Artik 20 yasindaki kizlar bile dusuk yapiyor, bebek yapmakta sorun yasiyor. Esinizin problemleri olmayacagi ne malum ? Erkeklerde son yillarda cok yaygin artik ureme problemleri.
Sizin yada esinizin yarina cikacaginiz ne malum...
Bunlari dusununce cidden sacma gelir inanin sizede, bunun kalpsizlikle alakasi yok herkes evlendi artik herkesin hayati var, siz hamile kalmasaniz illaki bir kuzen bir yenge bir akraba bir arkadas bir komsu hamile kalacak, zaten ablanizin bebek yapma konusunda sorunlari varsa tedavi surecinde biraz daha dayanikli guclu olmasi gerekecek yani siz bosuna hayatinizi ertelemeyin..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…