Ablamdan önce hamile kalmak?

bizde de benzer bir durum vardi. ablam benden 4 yas buyuk ve hep ablamal ilgili bir evlilik mevzusudur giderdi evde, istemeye geleneler falan.
ablamda biraz ince dusundugu icin anneme gore oldukca geciktirmisti evliligi, derken 29 yasinda evlendi. o zmn ben evlilik dusuncem pek yoktu sonra esimle tanistik ve ablamalrdan bir yil sonra evlendik.
bu aileme baya erken geldi ki oz mn 26 aysindaydim cokta erken degildi hani. benim etrafimda pervane olanalrda olmadi ayrica.
ilk basta cocuk zaten dusunmuyordum ben okul var falan diye.
ablam bu arada dusuk gecirdi ve gercekten ablamin hem evliligi hem cocugu icin kendimden cok isteyip dua etmisligim vardir.
sonra iki yillik evliyken benim bir kizim oldu, ablamin henuz yoktu.
kizim iki yasindayken ablamda anne oldu.
sonuc herkes mutlu onlar benim kizimi cok sever, bende yegenimi oyle.
cok sik gorusemiyoruz biz uzakta oldugumuz icin ama hic bir kiskanma yada sevinememe durumu olmadi.
herkes kendi kaderini yasiyor sonucta.
umarim sizde de sorun olmaz.

Bir kardeş olarak bu kadar ince düşünmen güzel ama kusura bakma saçma:)
Ben 8 yıllık evliyim ve çocuğum olmadı. Kardeşim benden sonra evlendi, çocuğu oldu. Ne yapsaydı garip beni mi bekleseydi:)) Bebeği olunca en az onun kadar sevindim, üzülmek, kıskanmak aklımın ucundan geçmedi gecmezde. Ay yeğenim de tam bir tosun yerim onu ben

Ablamin hicbirsey dedigi yok ama sanki annem benim cocugum önce olursa fazla sevinmeyecek gibi geliyor. Ablamın benim çocuk istediğimden bile haberi yok çünkü o kadar çok çocuk istiyor ve bunu dile getiriyor ki ben içten ice ablama olan sevgimden ve saygimdan beklemek istiyorum eşimi bugüne kadar erteleyebildim ama artık sadece o istemiyor ben de istiyorum. Annem biraz otoriter bir anne evet ama tabii ki istesem çocuk sahibi olup olamayacagima tabii ki o karar vermeyecek ama ben ablamin ruh halini düşünüyorum. Ama özellikle ablalardan aldığım yorumlar biraz içimi rahatlattı. Hepinize de teşekkür ederim. Ama bi kişi ablan üzülür dese tamam bekliyorum diyeceğim. Inanın yaşadığımı anlamanızı çok isterim.

bu arada diğer örneği de unutmuşum,
eşim tarafından da abisinin uzun yıllardır çocuğu olmuyordu.
yine benim oğluma çok sevindiler, çok sevdiler.

Bir yıl sonra onlara da allah verdi, kısmet...

yeğen sevilmez mi :)

Bana kalırsa sizin çocuk yapmanız için erken ama abla beklenmez

Ya hiç olmazsa ne olacak

Eşimin ablasının biri bizden 8 yaş diğeri 3 yaş büyük

8 yaş büyük olan bizden 3 yıl sonra evlendi

Bizim ertesi sene çocuğumuz oldu ki tüp bebek öyle kolay olmadı

Biz şimdi 10 yıllık evliyiz onların çocuğu yok bizimki 6 yaşına geliyor

Diğer abla 39 yaşında hala bekar

Daha beklese miydik bakın ben de küçük değildim anne olduğumda 30 idim onları beklesem nereye kadar bekleyeceğim ki

Üzülür belki ama elden bir şey gelmez her ikiniz de sağlıkla kucağınıza alın

Ablanızın şüphesiz içi burulur, kolay değil, evlat istiyor.
Ama siz de istiyorsunuz. Bakın bir çocuğunuz olsa ikinciyi istiyor olsanız, biraz bekleseniz mi acaba derim belki ama şu anda inanın fazla hassas düşünüyorsunuz.
Ablanız elbette burulur ama eğer o da sizin gibi bir insansa sevinir de yeğeni olduğu için.
Bakın benim ablam 40 yaşında bir kez evlendi boşandı, olmadı, sonra da kafasına göre birini bulamadı evlenmedi, muhtemelen çocuğu olmayacak, aslında içten içe istiyor ama bir yandan da 40 yaşına kadar başına buyruk yaşadı, şimdi bebektir, uykusuzluktur falan gözü de kesmiyor.
Ama bana her seferinde der ki nan koca kafa bir evlenip de yeğen doğuramadın bana, seveyim.
Ablaların kalbi büyüktür, sizi de çok sever, yeğenini de çok sever. Elbet burulacaktır ama çok da sevinecektir. Ben olsam deli gibi mutlu olurdum en azından.

Bu nasil biseydir ya sen bu hayatta hep ablana goremi yasicaksin .. kusura bakmada herkes ablani onemsiyo heralde seni dusunen yok yeterki ablan uzulmesin sen bekle ..

Sacmalik ya.Ben cok gordum ablasindan,abisinden once evlenip cocugu olan.Ayrica hadi sizin cocugunuz olmazsa pisman olmayacak misiniz keske dinlemeseydim diye.

Yok artık ya ablan senin çocuğun olmasına niye üzülsün yeğeni olacak buna sevinir. Sen evlendin diye de üzülmezdi tabiki sen mutlu olunca o da mutlu olurdu. Annen çok ama çok yanlış davranıyor.ne diye ikinizi ha bire kıyaslayıp duruyor. Katıştırtmayın özel hayatınıza bu kadar.

Kaynananız aynısını yapsa demediğiniz kalmazdı. Anneniz yapınca makul gelmesi inanılmaz. Evlendikten sonra aile hayatına söz söylemek düşmez anne babaya. Kocan istiyor mu evet sen istiyor musun evet , bitti bu kadar.

Annen ablanı resmen hasetlikle suçluyor çok ama çok yakışıksız bir durum. Asıl ablan annenin bu sözlerini duysa kahrolurdu eminim

Benim annemin evlendikten sonra bir süre çocuğu olmamış. Babaannem o kadar üzülmüş ki "üzüntüden kendisi hamile kalmış" kendisi böyle anlatırdı hep sen de böyle bişey söyle
Çok hassassın gerçekten, ablasını bu kadar düşünen biri zor walla. İnşallah kıymetini biliyorlardır. Kafan dağılsın diye anlattım babaannemi ama gerçek:) inşallah hamile kalırsın bir süre haber vermezsin olursa da kazara oldu dersin. Annen haksızlık yapıyor sürekli ablanı gözeterek. Sen kendini ve kendi yuvanı düşün

Aferin sana. Her şeyi eşine olduğu gibi anlatıp da ablanatepki geliştirmesine sebep olmamışsın. Ne kadar iyisin canım benim eminim ki allahım gönlüne göre verecek. Benim de bebek çok isteyen ama her yolu denemesine rağmen olmayan bir arkadaşım var. Bi başka arkadaşla2. Çocukları çok istememize rağmen dualarımızda hep önce ona sonra bize nasip et dedik. Hamile kaldı:) hemen arkasından diğer arkadaş( sonradan öğrendik ki aynı haftadalarmış:)) şimdi hayırlısıyla bende sıra:) senin de gönlüne göre olacak emin ol. Bu kadar iyi niyetli ve ince düşünmeye devam et. O senin ablan. Annen ana yüreğiyle çok haklı olarak önce ondan bekliyor.

Benim kardesim böyle düsünse ben cok üzülürdüm. Evliligini ve cocugu yapmayi benim yüzünden ertelese kahrolurum yahu. Sanki ablaniz acinacak durumdaymis gibi bir davranis oluyor asagilanmis oluyor.
Bence annenizin cahilligine verin.. eskiler hep öyle düsünür..yok ablandan önce evlenme ondan önce dogurma vs.. saygiyla alakasi da yok bunun yani..nasip kismet isi..yaris yapmiyoruz sonucta.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…