Ablam ve beyaz elbise aşkı

İyi misiniz siz? Hemen herkes benimle ayni fikirde ama siz surekli beni alintiliyorsunuz, bilmedigim bir problem mi var aramizda?
yorum yaparken inanın isimlere bakmadım. kimseyle bi sıkıntım yok. sadece z kuşağının fazlaca premsesss sendromlarından kaynaklı konuya yorum yaptım yoksa kişisel birsey yok. düğün 1 çiftindir evlenen 1 çifttir diğerleri naparsa yapsın bu gerçek değişmez. ali beyaz giymiş veli tac takmış bırakın kim naparsa yapsın siz anın tadını çıkarın.

belliki düğününü burnundan getirecek bunlar, sakın keyfinin kaçmasına müsade etme, istemediğin bir şeye duyduğun anda tepki ver, düğün sonrasıda eğer mutlu bir evlilik istiyorsan kaliteli bir mesafe koy kendi ailene, ve hiç ama hiç kimseye evliliğinden eşinle sorunlarından bahsetme! Sen unutursun ama anlattığın kişi unutmaz, yıllar sonra bile kulağına gelir. Hele ailene hiçbir şeyi belli etme, ne mutluluğunu ne üzüntünü ! Planlarınızıda anlatmayın, eşinle aranızda olsun, sonra peşinize düşen çok olur !

Ben y kuşağiyim yeni kuşağa bayılıyorum eskilerin o gereksiz manipülasyonlarina takilmiyorlar . Onlarda bazen fazla bencil ama olsun göz çıkarmaz bir tepki belki de .kimse kimsenin şımarıkligina yaptıklarina akraba olduğu için katlanmak zorunda değil . Düğünde beyaz giyen insan ciddi sorunludur kendince ilgiyi üzerine çekip o gün en güzel olması gereken gelinle yarış halinde olmak ve insanların içten içe aa bak gelinden daha güzel olmuş demesini beklemek normal değil . Niye susacak ? Hasta ruhlu insanlara sürekli göz yummayacaksin ki hadlerini öğrensinler . Bu hayata bir kere geldik .

Açıkçası ben olsam pek ilgilenmezdim. Düğünün gelini sizsiniz ablanız isterse gelinlikle gelsin problem yok. Gelinin kim olduğu belli.
Kimse ona gelin gözü ile vs bakmayacak. Bu tür şeylere takılmak bana garip geliyor açıkçası.
İster beyaz giysin ister siyah ne fark eder ki?
Yani bence fuzuli alınganlık, takılmayın.

Babam annemle konuşmuş ne oluyor diye annemde tabi kendileri haklı gibi anlatmış babam baya bir esti gürledi siz ne yaomaya çalışıyorsunuz diye balayına beraber gitmeyi düşünmek nedir adamlar ne der ne düşünür hiç mi akıl yok sizde minvalinde bağırdı çağırdı ablamı aradı sonra sen gitmek isticeksin de karşı tarafın kızı evde mi duracak öteki de benim abim deyip o da gelmek isteyecek bu ne saçma şey siz resmen zengin yolar gibi hareketler de bulunuyorsunuz kardeşinin evliliğini kötüye kullanma falan dedi
Babam ablama çok kızgın çünkü ilk evliliginde de hep maddi sorun vardı babam asla vermem seni onlara dedi ablamda kaçtı sonra boşandı
Bu evliliginde de babam pek karışmadı ama konuştu bak hiçbir farkları yok ben tanıyorum yazın çalışıyorlar sadece onda da 2 hafta çalışıp 2 hafta yatıyorlar ama ablam yine dinlemedi evlenince çalışır diye evlendi
Ve yine babamdan destek alıyorlar ve babam sırf torunu için yardımcı oluyor
Anneme baya bı laf etti zaten ceyiz bile almadin kıza brnden para alıyorsun ceyiz için gidip kendine altın alıyorsun dedi ben bunu o an öğrendim meğer annemin altınları varmış bende krediye borç yapıyorum çeyiz için vs
Ki eşim kendi bohcasini resmen kendi aldı
Yani anlayacağınız babamdan beklemezdim bu tepkiyi çünkü babam çok karışmaz ama Allah Râzî olsun şuan bana hicbirsey yapamayacaklarını biliyorum çünkü babamla arayı bozamazlar maddi destek icin

İyide orası kostüm partisi değilki isteyen istediğini giysin gelsin densin.
İnsan yakının düğüne tabiki daha farklı özeniyor, abla olarak çok şık olmak istemesi çok normal. Denediği abiyelerin hepsinin başka rengide vardır yoksa bile başka renklerde abiye bakıp giymesi gerekir kardeşinin düğünde.
Evlenen çift birdir onu herkes biliyor ama o düğünde birkere oluyor, zaten herşey yeterince stresliyken birde aile içinde böyle şeyler yaşayarak ortamı germenin ne anlamı var.
Annesi kızının içinde heves kaldığını düşünüyorsa
zamanında yapsaymış anneliğini, kızına ozaman giydirseymiş gelinliğini. İçinde kalır saçmalama, araba herzaman olur ama düğün olmaz deseymiş. Ayrica sade nikahla bile evlenmiş olsa gelinlik giymemişmi orayı anlamadım, nikahına kot gömlek gitmedi herhalde abla, gittiysede o onun sorunu züğürt biriyle evlenirken düşünseydi heveslerini. Konu sahibinin üzerinden heveslerini gideremez.
Heosini geçtim anne olarak olaya el atması gerekirken daha alevlendirmiş kadın. Benim kızlarımın arasında olsa ben derim sen delirdinmi beyaz abiye ne alaka diye. Heves etmiş ablan bıt bıt demem, normal olan kimse de demez

Ben z kusagi degilim 42 yasindayim. Bizim dugunlerimizde beyaz giymek yillardir ayip karsilanir, bu prenseslik degil. Bizim yorede boyle demek ki

İşin en kötü tarafı da bunca laf sözden sonra konu sahibi, gelin tatile beraber gidelim dese gelirler.
Nedense tatile kilitlenmişler. İlla damat karşılayacak, bunlar tatil yapacak.
Ben asla böyle bir teklif yapmam kardeşime ama kardeşim bana şu cevapları verse ömür boyu bir çöpünü isteyemem şahsen.
Bu kadar da olmamalı bence. Elin adamının götüreceği tatile kaldıysan ohooo...
Yani sırf şunun için ortalara düşmeye, kavga çıkarmaya, yeni damada rezil olmaya değdi mi?

İşte zaten ben en çok buna kızıyorum karşı tarafa olan güvenim kendi aileme olan güvenim den fazla olmaya başladı zaten stresliyim yardımcı olmak yerine birde onlar stres yapıyor
Kendi nikahına beyaz kısa dümdüz dolap uygulamasından aldığı kıyafet ile geldi çok uyardık bak olmaz falan diye ama dinlemedi
Çocukluktan beri parayı çok seviyor evet ama eş seçimini de ona göre yapsaydi daha iyi olurdu yanlış anlamayin ama şu devirde herkes harıl harıl çalışırken onlar bütün kış yatıyorlar kinamiyorum ama kızıyorum sürekli milletin ardındalar biri bir yere gitsede bizde musallat olsak gibiler

İnanamıyorum bunu mu dediniz ablanıza?

Çok abartmışsınız. Çok ayıp gerçekten.

Konuya tam hakim değilsiniz galiba. Konu sahibinin ablası ve annesi balayına birlikte gidelim diyecek kadar çıldırmış. Konu sahibi mi suçlu bu durumdan? Yoksa onu taciz eden sıkıştıran insanlar mı? Görümce bunu yapsa gel sen de gelinlik giy, gel birlikte balayına gidelim mi diyeceksiniz?

Benim kızkardeşimin eşinin ailecek epey iyi maddi durumları var. 1000 lira istemeye çekinirim, milletin kulağına gider bizi yiyici bellerler diye, teklif etmeden bi şeyine elimi sürmem, zaten görümcesi manyağın teki onun ağzına laf vereceğime kabız olurum. Millette ne yüzsüzler var şaşıp kalıyorum, değdi mi diyon da onlar hiç yoktan denedik diyor.

Cok sevindim babanin arkanda durmasina ohh iyi. Bundan sonrasini esine yansitma duzeldi aramiz felan de eger sorarsa.

İyi bari o deli ailede en azından bir tane akıllı varmış.

Ablanda akıl olsa 2 kez işsiz biriyle evlenmezdi. Kendine faydası olmayan birinin nasıl nasıl faydası olsun ki?

Baban dışında kimseyle görüşme vallahi ya. Düğüne gelmeseler daha iyi. Sen bilirsin ama.

Ablanın kendi hayatı baştan sona rezil zaten. Kendisi rezilliğin içinde olduğu için bizim rezil dediğimiz şeyler onun normali.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…