Ablam ve beyaz elbise aşkı

yorum yaparken inanın isimlere bakmadım. kimseyle bi sıkıntım yok. sadece z kuşağının fazlaca premsesss sendromlarından kaynaklı konuya yorum yaptım yoksa kişisel birsey yok. düğün 1 çiftindir evlenen 1 çifttir diğerleri naparsa yapsın bu gerçek değişmez. ali beyaz giymiş veli tac takmış bırakın kim naparsa yapsın siz anın tadını çıkarın.
Kostüm Balosumu bu yahu. Dügunde beyaz giyilmez, bu yabanci ülkelerdede, heryerdede ayni olan bir görgü kuralidir.

Benim kızkardeşimin eşinin ailecek epey iyi maddi durumları var. 1000 lira istemeye çekinirim, milletin kulağına gider bizi yiyici bellerler diye, teklif etmeden bi şeyine elimi sürmem, zaten görümcesi manyağın teki onun ağzına laf vereceğime kabız olurum. Millette ne yüzsüzler var şaşıp kalıyorum, değdi mi diyon da onlar hiç yoktan denedik diyor. 🤣
Ne bileyim ya, bunca laftan sonra evine barkına bile gitmemesi lazım. Ama düğünden sonra ilk abla gider sanırım eve de. :KK53:
Kendi evi iyi kurulamamıştır, hevesini alır belki. :KK70:

Eşine de sürekli sikayetlenme ailem böyle babam şöyle yaptı bilmem ne diye . Çözdük kendi aramizda kendilerince bizle tatil yapacaklarmış sacmalamislar babam kızdı de kapat konuyu . Sakin ses kaydı falan dinletme bunlar nasıl bir aile der. Bu olayı da unutma bence annen ve kız kardeşine gardin olsunc

Ne bileyim ya, bunca laftan sonra evine barkına bile gitmemesi lazım. Ama düğünden sonra ilk abla gider sanırım eve de. :KK53:
Kendi evi iyi kurulamamıştır, hevesini alır belki. :KK70:
Abla eve her geldiğinde en az bir eşyayı " çeyizimde bu yoktu" diyerek götürür. Konu sahibi bir gün bakar ki abla kanepeyi sirtlanmış götürüyor. 🤣🤣

Merhaba canım. Ses kaydını aldın ama sakın eşine dinletme. Ne insanlar bunlar der. Konu açılırsa çözmeye çalıştığını söylersin hallettim de dersin. Çünkü adamın maddi durumu filan konu olmuş adamın midesi bulanır. Sakın eşine dinletme. Bunun dışında kendini ezdirme. Umarım eşin ailesi iyidir onlardan yüzün güler ama kardeşini anneni düğünden sonra sakın yüz verme ablacım. Böyle devam et şu anda taviz verme sakın.

Arkadaşlar öncelikle merhaba iki günde iki konu açmış oldum ama kusura bakmayın dertlerim bitmiyor
Benim yakında düğünüm olacak aslında resmi olarak evliyim ama bizim burada düğün olmadan kız verilmiyormus
Neyse dün ablam bize geldi ve birkaç elbise gösterdi gösterdiği elbiseler genel olarak beyaz, kırık beyaz veya da bej ve bildiğiniz balık gelinlik
Ben bunların gelinlik gibi olduğunu duvak taksa gelin gibi gozukecegini falan söyledim o da bana abartma bunlar normal elbise dedi ama gösterdiği elbiselerw baktığımda insanlar genel olarak düğün yada nikahında giymiş ablam kendi evlenirken maddi durumlardan ötürü düğün yapamadı ama bunu kendi istedi yani aslinda yapabilirdi fakat o ben araba alacağım düğün istemiyorim dedi
Dün ise bana ben zaten gelinlik giyememisyim diyo yani hevesini benim düğünümde alacakmış öteki kardeşim ve kuzenime de sürekli olarak beyaz ve kabarık kıyafet fotoları atıyor bunlar size yakisir diye onlarında aklını çelmeye çalışıyor o kadar sinirli ve stresliyimbki anlatamam sanki o benim görümcem kaynanam ya sen benim ablamsin başkasi yapsa ayiplamasi lazım bı de diğer insanları da etkilemeye çalışıyor diğer kardeşim ne dedi bilmiyorum ama kuzenim attığı bir elbiseyi çok beğenmiş elbise bildiğiniz tül beyaz ve A kesim kabarik konuşmaya çalıştım fakat annem yine onlara hak verdi napicam hiç bilmiyorum bu durum canımı xok sıkıyor
Bunun sizin düğününüz olduğunu ve beyaz ve tonlarının giyecek kişinin sadece siz olduğunu tekrar söyleyin. Sizi dinlemeyip bildiğini okursa ona kırılacağınızı söyledin. Bunlara rağmen dinlemiyorsa gerçekten canınızı boş yere sıkmayın. Gelen kişiler gelinin siz olduğunu zaten bilecek, kendisini anlamsız bir duruma sokacak kişi kendisi.

Babam annemle konuşmuş ne oluyor diye annemde tabi kendileri haklı gibi anlatmış babam baya bir esti gürledi siz ne yaomaya çalışıyorsunuz diye balayına beraber gitmeyi düşünmek nedir adamlar ne der ne düşünür hiç mi akıl yok sizde minvalinde bağırdı çağırdı ablamı aradı sonra sen gitmek isticeksin de karşı tarafın kızı evde mi duracak öteki de benim abim deyip o da gelmek isteyecek bu ne saçma şey siz resmen zengin yolar gibi hareketler de bulunuyorsunuz kardeşinin evliliğini kötüye kullanma falan dedi
Babam ablama çok kızgın çünkü ilk evliliginde de hep maddi sorun vardı babam asla vermem seni onlara dedi ablamda kaçtı sonra boşandı
Bu evliliginde de babam pek karışmadı ama konuştu bak hiçbir farkları yok ben tanıyorum yazın çalışıyorlar sadece onda da 2 hafta çalışıp 2 hafta yatıyorlar ama ablam yine dinlemedi evlenince çalışır diye evlendi
Ve yine babamdan destek alıyorlar ve babam sırf torunu için yardımcı oluyor
Anneme baya bı laf etti zaten ceyiz bile almadin kıza brnden para alıyorsun ceyiz için gidip kendine altın alıyorsun dedi ben bunu o an öğrendim meğer annemin altınları varmış bende krediye borç yapıyorum çeyiz için vs
Ki eşim kendi bohcasini resmen kendi aldı
Yani anlayacağınız babamdan beklemezdim bu tepkiyi çünkü babam çok karışmaz ama Allah Râzî olsun şuan bana hicbirsey yapamayacaklarını biliyorum çünkü babamla arayı bozamazlar maddi destek icin
Devlet bahçelinin insanı durduk yere gaza getiren bi sözü vardı İşte cesaret, işte fazilet, işte feraset, işte fedakarlık, işte mertlik işte adam gibi adamlık diyerek okudum Nihayet aileden normal bir tepki geldi geçmiş olsun babanla ilişkini arttır dertleş sanki onların hakkından o gelebilecek gibi

Neyse böyle bağırdım çağırdık yüzüme kapattı haklı gibi bı de bana diyo ki ben balayına bile çıkamadım senden bu teklifi beklerdik işte vizimle gelin hep beraber gezelim ablam balayı yapamadı vs diye diyecek misim e iyi de sen benim ablamsin da eşimin de kardeşleri var o zaman onlarda gelsin toplu okul gezisi mi bu dedim sonra zaten çat yüzüme kapatti
Valla böyle ablam olacağına hiç olmasın gerçekten çok saçma balayına sizinle gitmek istemek ne gel bide ortamına yat istersen diyeceksin böylesine

Açıkçası ben olsam pek ilgilenmezdim. Düğünün gelini sizsiniz ablanız isterse gelinlikle gelsin problem yok. Gelinin kim olduğu belli.
Kimse ona gelin gözü ile vs bakmayacak. Bu tür şeylere takılmak bana garip geliyor açıkçası.
İster beyaz giysin ister siyah ne fark eder ki?
Yani bence fuzuli alınganlık, takılmayın.
Balayına da beraber gitmek istemişler ayrıca dans provası falan yapiyormus neyine takilmasin

Aayyyy ben bu olayı nasıl kaçırdım, varmi bir link bir resim

Linkini bulamadım ama olay bayağı kaosluydu belki konu bile silinmiş olabilir. Çünkü konuyu eltisi falan bulmuştu bayağı bir sıkıntılıydı eşiyle başı derde falan girmişti

Neyse konu dışından banlanmayayım da konu sahibinde de bir iki bir şey söyleyeceğim bundan sonra süreci bence babanızla yönetmeniz sizin hayrın olacak bir de benim anlamadığım babanız nadem annenizin size para vermediğini çeyiz almadığını biliyor niye direkt size para vermek yerine niye annenize veriyordu bile bile

X