Ablam için

SleepyHollowsakini

İki çiçek 👩‍❤️‍👨, bir melek annesi 👼
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2023
228
234
Merhaba arkadaşlar,ablam 37 yaşında düz lise mezunu.Geçen seneye kadar çalışmak gibi bir derdi falan yoktu.Senelerdir iki yıllık da olsa bir üniversite oku dedim ama dinletemedim.Geçen sene eniştemin işleri bozuldu.3 çocukları var,malum bu devirde bir kişinin maaşı ile geçim imkansız.
( Eniştemin işi mermercilik olduğu için iyi kazanıyordu ). Bu sene çalışmak için bir çok yere büro elemanı olarak başvurdu fakat dönüş alamadı doğal olarak.Şimdi görümcesi ona kpss ye gir memur ol demiş ben de düz lise mezunlarına kadro açılmıyor kolay kolay dedim.Hizmetli olarak atanırsın, çalışacak mısın böyle bir işte dedim?(Yanlış anlaşılmasın hizmeli olarak çalışmak utanılacak bişey değil tabiki ama ablam yapmaz o işi bildiğim için böyle dedim.) Ben bunları söylediğim için alınmış bana .Anneme demiş ki "beni bir işe yaramaz yaptı bu da iyice,kendisi ünv mezunu diye herkesi aptal sanıyor " demiş.Annem bunları bana söyleyince çok üzüldüm .Ablamı aradım gönlünü aldım düşündüğü gibi olmadığını gerçekten kpss ye boşa zaman harcamak yerine sertifika programlarına kayıt yaptırmasını söyledim .Sizce yanlış mı söylediklerim ? Görümcesi sürekli beraber gireriz sınava diye ablamı engelliyor fakat o meslek lisesi mezunu o atanır ablam açıkta kalıp daha çok üzülür bunu anlatamadım bir türlü ablama.Bir akıl verin lütfen birşeyler başarsın istiyorum ama gerçekçi hayalleri olmalı.

Siz iyiliği için doğru olanı söylüyorsunuz o dediklerinizi uygulamak yerine alınıyor şaka gibi. Kız kardeşini dinlemeyip görümcesiyle araştırmadan sorup sorgulamadan sınava girmeye çalışıyor. Bence karışmayın bırakın kendi ne yapıyorsa yapsın.

katılıyorum, bazı insanlara el ne derse kıymetli ve doğrudur. ablanıza da öyle sanırım.
burnu sürtülerek öğrenir kimisi, bırakın yaşasın

Ben de görümcesini dinleyip, beni dinlememesine kızıp, karışmak istemiyorum aslında ama boşuna internette kpss için kitap, video vs araştırması yaptığını görünce üzülüyorum.Boş boş hayaller kuruyor memur olur atanırım falan diyor ama hiçbiri gerçeğe dönüşecek şeyler değil.

hic calismayan kadinlarin boyle ulasilmasi zor hedeflerle yillar kaybetmesini mantikli bulmuyorum . kpss ye girdin kocasi mermerci her yere gidemez uc cocukla biyere gitmek zor bulundugu yere tayin olma olasiligi bile az.bekar olup yillarca kpss calisan bir suru arkadasim var uc cocukla cok zor
Asgari falan demeden bir ise girip calismasi lazim bence ihtiyaci varsa siz haklisiniz

katılıyorum, bazı insanlara el ne derse kıymetli ve doğrudur. ablanıza da öyle sanırım.
burnu sürtülerek öğrenir kimisi, bırakın yaşasın
O kadar haklısınız ki çok kızıyorum ona ama annem anlatıyor ablan böyle diyor diye o zaman da kızgınlığım onun adına üzüntüye dönüşüyor.Oysaki bir kaç sertifika programı bitirse memur olamaz ama bir iş bulabilir.

Onun ki şans işi bile değil benim hiç düz lise mezunu olup memur olarak atanabilmiş bir tanıdığım yok mesela ama anlatamıyorum bunu.

Lise mezunu atamaların çoğu univ okuyanlar, derslere aşina olanlar. Okurken atanıp okulu bitiyorlar 97 üzeri alması halinde bir şansı olur ama çoğu 98 99
Ablanız hata ediyor 3 çocuk kpss beklemez atama beklemez. Yaş gelmiş 37 ye çoğu kadroda yaş sınırı var. Şehir değiştirmesi var düzen için masrafı var.

Çocukları büyük ama hayalleri de çok büyük imkansız gibi bişey.Çalışmak istiyor ama iş başvurularından olumlu yanıt alamıyor doğal olarak bir tek lise diploması var elinde başka bir yetkinlik belgesi ya da tecrübesi yok malesef.

İşte tüm bunları ona anlatınca kulağını tıkıyor resmen .Sinirlenip iyi ne halin varsa gör diyesim geliyor ama yine de üzülüyorum sonra.

Ablanız sizi işinizi kıskanıyor o yüzden söylediklerinize ayar olmuş.

Ablanız sizi işinizi kıskanıyor o yüzden söylediklerinize ayar olmuş.
Oysa ki ünv okuması için hep destekledik onu iki çocuğuna da ben baktım resmen benden ayrılmazdılar.O zaman bekârdım. Abla oku ben bunlara bakıyorum nasıl olsa dedikçe dinletemedim . Sanırım şimdi de dinletemeyeceğim.

Arkadaşlar bir de görümcesi çok işliyor ablamı yok benim şu arkadaşımda düz lise mezunu atandı vs diye sürekli olarak yönlendiriyor.Ama ben inanmıyorum ablamı ikna etmek için yalan söylüyor bence

Arkadaşlar bir de görümcesi çok işliyor ablamı yok benim şu arkadaşımda düz lise mezunu atandı vs diye sürekli olarak yönlendiriyor.Ama ben inanmıyorum ablamı ikna etmek için yalan söylüyor bence
bırak yaşayarak görsün

Hiç yormayın kendinizi..

Hem kıskanırlar paranızı, işinizi, düzeninizi hem de sizi asla dinlemez gereksiz herkesi dinleyip onları rehber edinirler.

O yüzden ablacım sen aslansın kaplansın deyin geçin..

Çok uğraşırsanız sizi hep bir kaosun içine çeker neye uğradığınızı şaşırırsınız.

Bakın o şekilde de atanıp işini gücünü yapan var ama gerçekten o sınav için büyük emek veriyorlar. Görümcesi doğru da söylemiş olabilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…