Ablam altınlarını çaldı

Yaa onun adına da üzüldüm şimdi..yazık olmuş tabi aileden biri yapmadiysa bu kadar zoruna gitmemiştir
Erkek arkadaşıydı maalesef. Hiçte öyle birine benzemiyordu birde. Bazen hala ulaşıyor yok vericem ben ama sen borç vermemiştin diye zırvalıyor. Neyse..

Siz de üzülmeyin. Sanırım siz gönderdikçe ablanız harcadı o parayı, artık çıkılmaz yola girince daha fazla yollamayın diye bu şekilde yolunu kesti. Geçmiş olsun.

Bir şey soracağım herkes enişteyi ara demiş de sebep? Enişte, kadının çobanı mı anlamadım. Kadın çocuk değil ne gibi bir yaptırımı olacak eşinin?

Bir şey soracağım herkes enişteyi ara demiş de sebep? Enişte, kadının çobanı mı anlamadım. Kadın çocuk değil ne gibi bir yaptırımı olacak eşinin?
Birilerinin haberi olsun diye dediler bnce.
Es olur,kendi babaları olur.Yatacak üstüne paranın yoksa.
En azından rezilliği cıksın ortaya.

Evet yanlış okumadınız hanımlar..öz ablam...

Birikim yapmayı beceremiyorum..ablamda kuyumcudur ama artık çalışmıyor..fakat sektörü iyi bildiği için bı gün dertlesirken olmaz böyle arkana biseyler at dedi..senin huyunu biliyorum bana gönder dedi..hem ben al sat yaparak üstüne koyarım dedi..bende son yedi sekiz aydır elime yüz TL dahi geçse ATM'den direk ona atıp söylüyordum..tamam bak bu kadar oldu bı çeyrek daha al diyordum..hatta ben al sat yapınca yaptığın kar senin olsun demiştim( iyi niyetime bakın)..

Üç gün önce annemi aramış bende 20 çeyreği vardı ben onları bozdurdum söylersin sen ona demiş 🤦🏻‍♀️
Ben inanmak istemedim ama kaç defa aradım bakmadı...bende mesaj attım "bu mu senin ablalığın,keşke bana söyleseydin ihtiyacım var diye en azından ben verirdim..sende odeyemezsen dahi istemeyecegimi biliyordun..ama şuan hırsız olmuş oldun" diye..ikimizde farklı şehirlere gelin gittik..durumu da kötü değil kaynanası doğum hediyesi ev ve araba aldı..bu kadar bolluğun içinde bana yaptığı reva mı ???
(Not; annem ve benim dışımda kimse bilmiyor..kötü konuma düşmesin diye..sizce iyi mi yapıyorum yanlış mı ?)
Yuhhhh artık biner de açmıyor mu yüzsüz .
Ben olsam eşini ararım , öyle ablalığa böyle kardeşlik.

Ya ablanız hem sizi dolandırıp altınlarınıza çökmüş, üstüne yüzsüz yüzsüz harcadım ben o parayı, istemesin benden demiş. Bi de hem sizi hem anneniz engellemiş. Siz daha hala duyulmasın, adı çıkmasın diyosunuz. Siz iyi misin Allah aşkına?
Ben kendimden kısıp birikim yapıcam, hırsızın biri de benim senelerdir biriktirdiğim paraya çökücek. Bende böyle ağzım açık bakakalıcam öyle mi?
Valla kusura bakmayın da bu olayın üstünü örterseniz tam olarak bu olayı haketmiş oluyorsunuz. Hırsız olan o, yani utanması gereken o. O yaptığından utanmıyor sizin anlatmaktan utandığınız kadar. Abla falan da dinlemem, o beni kardeş görmüş mü acaba altınlarını çalmadan önce.
Ne güzel yazmışsınız bravo bu olayın üstünü örterse gerçekten hak etmiş olursunuz.

Sizin oralarda kuyumcu yok mu yahu , kendiniz yaptırın , biriktirin . Kocanızdan gizlemek istemişsiniz ama bu sefer de ablanıza kaptırmışsınız .

Telefonunuzu açmıyorsa bir mesaj atın ve ya telefonumu açarsın ya da ben ailedeki herkese yaptıgını söylerim başta da eşine deyin.
İllaki açacaktır.
Böyle yapan bir ablanın düşeceği durumu düşünmemek lazım.Bende ablayım değil kardeşimin hakkını gasp etmek ben elimdekini veririm.
Bu ne yüzsüzlük.

20 çeyrek ne kadar yapar diye google bakıp hesaplayanlar🥴
Vay haspam vay
Böyle konular direkt beyimde açma bayramlık ağzımı dedikleri yerine vuruyor:KK67:

Valla bu kadından hersey beklenir.
1. Hırsız.
2. Yüzsüz
Belki de esini aldatiyor . O paralarla sevgilisine hediye aldı. Bu da bir fikir:KK62:
Ooo belki de kaçacak. Haberlere kaç tane kuyumcu düştü. Herkese altınlarınızı bana teslim edin, dükkanda kasada tutayım, değerlendireyim deyip, eşten dostan altınları toplayıp pırrrr kaçmışlar. 😄 Örnek 1, Örnek 2 ve daha niceleri.

Ablanız dolandırıcı. Susmayın, eşine söyleyin. Eğer çözüme ulaşmazsa babanıza da söyleyin. Yaptığı yanına kar kalmamalı. Kim bilir kaç kişiyi dolandırdı ve/veya dolandıracak? Maddi durumları da iyiyse ödemeyi yaparlar. Ödemeyi altın şeklinde versinler. Burnunun sürtünmesi gerekir.

Hayır hiç bişey dememiş ben harcadım onu diyip kapatmiss
kendinize bankadan yatırım hesabı açıp onu da telefonunuza indirip alması satması çok mu zordu?20 çeyrek az para mı?bu sitede boşa yırtınmıyorum vermeyin paranızı anneye babaya eşe kardeşe diye

Malları ortak ya, kadın ödeyemiyorsa kocası ödesin kadının payından ya da kendi cebinden. Karı koca olduklarına da göre birbirinden sorumlular. Dava etse kocasının da başı yanacak.

Son iki yıldır yaptığım en güzel şey bana zarar veren , yaptığı her şeyi kafama tak tak diye vuran ablam dahil herkesi hayatından çıkartmak oldu kendi dogrularimla yaşıyorum . Ablaniz bence sizin gönderdiğiniz paralarla hiç altın almamış geleni yemiş . Rezil edin enisteniz dahil tüm akrabalarinız bilsin ve iletişimide kesin yere batsın onun ablaligi

X