Ablam altınlarını çaldı

Konunun bir yerinde bizimle dalga geçtiğinizi düşünmeye başladım.
Altınları bozdurup harcadım, beklemesini diye haber gönderip sizi engelleyen "ablaya" hırsızlıklar damgalamasın diye sessiz kalmak.

Kendi kendinize birikim yapamamanız ne kadar mantıksızsa böyle sessiz kalmayı düşünmeniz de o kadar mantıksız. 🥴
Yani inanın keskeee ama keşke o kadar hayalperest olabilseydim.elime geçen parayı hemen alışverişe harcıyorum..bankada biriktirmeye çalıştım çok kez ama iki üç bin olunca alışverişe kosuyorum..ablamda sektör içinde diye kendi teklif etti bende kabul ettim..babam kanser hastası ona söylemek istemiyorum..enistemi de aramaya karar verdim çünkü zaten iki üç gün oldu ve ben kendime gelebilmiş degilim

Yazık değil mi o iyi adama. Ben sanırım sizden daha çok sinirlendim şu an ablanıza. Görsem ben saçına yapışacağım insan nasıl kardeşinden çalar böyle yüzsüz yüzsüz davranır. Affetmeyin lütfen bu kadını.
Tam bir şirretmiş zaten...içinde nasıl bir şeytan varmış gizlemiş bu zamana kadar bilemiyorum

ihtiyacı varsa arabasını satsaymış ne demek başkasının altınlarına el koymak. Borç istese belki de verirdiniz. Yaptığı evet hırsızlık ve üstüne telefonlara çıkmıyor. Siz hala onu düşünüp aman kimse duymasın diyorsunuz. Kendi utansın siz değil.

O sizi düşünmemiş siz niye onu düşünüyorsunuz
Arayın eşini böyle böyle deyin ödesin yazık degilmi 20 çeyrek dedigin 30bin lira yapar kolay mı kazanıyorsunuz parayi
Yani durumumuz iyi,kazancımız iyi çok şükür ama kendime ait bı birikimim yoktu hevesim kursağımda kaldi

Çalmak gizli yapılan bir eylem. Buna çalma denilmez. Parayı siz bile isteye göndermişsiniz. Bence bu konuda eksik anlatılan bir şey var. Ya bir tartışma geçti aranızda kızgınlıkla öyle dedi. Önce bekar sandım sizi, evli barklı kadınsınız kendiniz biriktirebilirsiniz. Birine yollama ihtiyacı da normal değil.

Çalmak gizli yapılan bir eylem. Buna çalma denilmez. Parayı siz bile isteye göndermişsiniz. Bence bu konuda eksik anlatılan bir şey var. Ya bir tartışma geçti aranızda kızgınlıkla öyle dedi. Önce bekar sandım sizi, evli barklı kadınsınız kendiniz biriktirebilirsiniz. Birine yollama ihtiyacı da normal değil.
Aramızda tartışma çıkmadı..daha bu konun öncesinde bir saat telde goeustukk. Evet birikim yapamiyorum bu benim hatam..ablamla tartışsak da ona bu hak verilmiş olmaz kii

Benim görümcem de ben harcıyorum sen de kalsın demişti altınları için. Aklımdan bile geçmedi ona ellemek hatta orada olduğunu bile unuttum isteyene kadar. Tartışma olsaydı da gidip götürürdüm, ne demek onları harcamak?
O da borç vermek için almıştı altınlarını benden, maalesef bir daha geri alamadı🤦🏻‍♀️ Neymiş karşı taraf borç olduğunu bilmiyormuş onca altını hibe etmiş sanmış😂 Böyle iğrenç insanlar var!

Konu sahip her ay bi çeyrek alıp kenara atmak çok zor birsey değil başlayın devamı gelir. Kimseye güvenmeyin bu konuda. Öyle bir devirdeyiz ki tövbe haşa artık insanlar paraya tapıyorlar neredeyse

Sana gönderebiliyorsa cep şubeye girip döviz altın gümüş vs bişey alabilir sonuçta öyle değil mi?
Başkasına para emanet etmek çok saçma bişey. Yarın allah korusun senin başına bir iş gelse, göçüp gitsen ne olacak? Kimden nasıl alacak birikimini?
Para emanet almak da saçma bişey. Yarın öbür gün ben sana 20 değil 50 verdim dese ne olacak?
Aylık birikebilecek parayı ,internet bankacılığından yatırım emri vermiş olsaydı zaten kendi banka keser altın hesabına atardı.

K Kedicik12 ablanizin huyunu da biliyormuşsunuz nasıl güvenip verdiniz bilmem. Enistenizle konuşun , ya verin ya da herkese rezil ederim diyin. Ablaniz utanmamis siz mi utanacaksiniz

Benim görümcem de ben harcıyorum sen de kalsın demişti altınları için. Aklımdan bile geçmedi ona ellemek hatta orada olduğunu bile unuttum isteyene kadar. Tartışma olsaydı da gidip götürürdüm, ne demek onları harcamak?
O da borç vermek için almıştı altınlarını benden, maalesef bir daha geri alamadı🤦🏻‍♀️ Neymiş karşı taraf borç olduğunu bilmiyormuş onca altını hibe etmiş sanmış😂 Böyle iğrenç insanlar var!
Doğru bilmez eğri var. Demek o hesap. Allah yardımcınız olsun.

Ama insan öz ablasını tanımaz mi?
Mesela benim dayım para düşkünü bir tip annem ona bir lira vermez.
Yani kardeşin neye tenezzül edip etmeyecegini bilmeniz gerekirdi.
Bu olayda sorunu anneniz çözebilir.
En uygun o duruyor.
Biraz daha bekleyin bakalim.

Yaa onun adına da üzüldüm şimdi..yazık olmuş tabi aileden biri yapmadiysa bu kadar zoruna gitmemiştir

X