Ablam altınlarını çaldı

Ablası kuyumcuda çalışmış ve altın al sat işinden anlar. Kendi yapmaya çalışsa beceremez. Nereden, neyi alsa uygun? Piyasayı takip et. Satmalı mı şimdi? Millet şu süreçte ne kadar zarara girdi. Al sat yaptıkça da kar payı azalıyor. Hesabı bilmek gerekir. Ayrıca bankadan al sat yapmak artık karlı değil. Makas aralıkları coşmuş bankalarda.

Evet yanlış okumadınız hanımlar..öz ablam...

Birikim yapmayı beceremiyorum..ablamda kuyumcudur ama artık çalışmıyor..fakat sektörü iyi bildiği için bı gün dertlesirken olmaz böyle arkana biseyler at dedi..senin huyunu biliyorum bana gönder dedi..hem ben al sat yaparak üstüne koyarım dedi..bende son yedi sekiz aydır elime yüz TL dahi geçse ATM'den direk ona atıp söylüyordum..tamam bak bu kadar oldu bı çeyrek daha al diyordum..hatta ben al sat yapınca yaptığın kar senin olsun demiştim( iyi niyetime bakın)..

Üç gün önce annemi aramış bende 20 çeyreği vardı ben onları bozdurdum söylersin sen ona demiş 🤦🏻‍♀️
Ben inanmak istemedim ama kaç defa aradım bakmadı...bende mesaj attım "bu mu senin ablalığın,keşke bana söyleseydin ihtiyacım var diye en azından ben verirdim..sende odeyemezsen dahi istemeyecegimi biliyordun..ama şuan hırsız olmuş oldun" diye..ikimizde farklı şehirlere gelin gittik..durumu da kötü değil kaynanası doğum hediyesi ev ve araba aldı..bu kadar bolluğun içinde bana yaptığı reva mı ???
(Not; annem ve benim dışımda kimse bilmiyor..kötü konuma düşmesin diye..sizce iyi mi yapıyorum yanlış mı ?)
Aynı olayın 30 senelik versiyonunu biliyorum. İnanın 30 sene sonra dahi unutmayacaksınız. Başkaları duymasın ailemizde böyle bir şey olduğunu diyerek susarsanız bu sizden ilerde başka şekillerde tezahür edecektir.( psikolojik sorunlar kesin cepte bu olaylarda) Hırsız olan arsızdır da çünkü. Onun hiç kınanmadığını ve cezasını çekemdiğini görünce çok ezilirsiniz. Hem haksızlığa uğrayıp hem utanmak kadar yıpratıcı bir şey azdır. Kardeşin bunu yapması basit hırsızlık olayının yüz katı bir yük yüklüyor insana.
Şu an söyleyeceğime " ben asla yapamam" diyebilirsiniz ama yıllar sonra hala buna dertlenmek istemiyorsanız yapmalısınız. Ablanızı arayın yarına kadar altınları teslim etmediğin takdirde konuşma kayıtlarımızla polise gideceğim deyin. Ve bunu cidden yapın. Kendinizden emin olursanız zaten korkup hemen teslim edecektir.Ona ulaşamıyorsanız direkt eşini arayın. Annenize güveniyor belliki.
Ve tabiki eşine ve eşinize de duyurun. Anneniz engel olacaktır ama kusura bakmayın böyle bir halde sizin yanınızda olmuyorsa kendi bilir.
Siz olayı yeni yaşadınız ve şoktan büyük resmi göremiyorsunuz ama aslında çözümü de zor değil. Yetwr ki milletin ağzına bakmayın. Yoksa bunun derdini evdeki çocuğa kadar herkes çeker. Allah yardımcınız olsun.

Ablası kuyumcuda çalışmış ve altın al sat işinden anlar. Kendi yapmaya çalışsa beceremez. Nereden, neyi alsa uygun? Piyasayı takip et. Satmalı mı şimdi? Millet şu süreçte ne kadar zarara girdi. Al sat yaptıkça da kar payı azalıyor. Hesabı bilmek gerekir. Ayrıca bankadan al sat yapmak artık karlı değil. Makas aralıkları coşmuş bankalarda.
kuyumcu da ucuza alıyor ya da param yok deyip almıyor artınca.bankada biriktirmek ama uzun vadeli biriktirmek en iyisi

Yakında gercegi öğrenirsiniz. Biraz sakin kalin .derdi neymis vs bana da kalirsa hic size altin almadı yedi icti gezdi gibime geliyor
Bence almıştır. Al sattan anlıyorsa parayı artırmıştır. En az yüzde 100 kar etmiştir. Bir ara altın alacağım diye piyasayı takip ediyordum da.

Bir şey soracağım herkes enişteyi ara demiş de sebep? Enişte, kadının çobanı mı anlamadım. Kadın çocuk değil ne gibi bir yaptırımı olacak eşinin?
Hani eşler ya o yüzden olabilir mi acaba? Eş dediğimiz şey insanın en yakınıdır ve yediği halatlardan haberdar olmalıdır. Gerekirse eşinin verdiği zararı karşılamalıdır.

Bence almıştır. Al sattan anlıyorsa parayı artırmıştır. En az yüzde 100 kar etmiştir. Bir ara altın alacağım diye piyasayı takip ediyordum da.
abla değil yılanmış kadın.konu sahibini pasif bulmuş el koydum demiş.valla bana yapsa gider evine orayı başına yıkarım tüm apartmana da rezil ederim hırsız diye.

Her ay altın alıp banka kasasına koymak da zor olmamalı.

ben altınları hiç almadığını para geldikçe yediğini düşünüyorum ablanın
Evet o da bir seçenek ama insan annesini bile engelleme yüzsüzlüğünü yapıyorsa kocası da biliyordur diye düşünüyorum. Muhtemelen onun telinden de engellilerdir

Hayırrrrr..ben harcadım benden istemesin para falan yok şöyle demiş 😣
Otuz bin lirayı nasıl harcamis ve siz hala hırsız damgası var diye mi düşünüyorsunuz??? Ben bu hareketi yapsaydım ablam çoktan belgelerle mesajlarla karakola şikayetçi olmaya gitmişti.
Bu da kamu spotu olsun, sizin paranızı sizden iyi kimse degerlendiremez , zor değil hesap açıp her ay tek banka hareketiyle altın almak.
Bu sekilde davranıp mutlu olan var mı merak ediyorum,benim bir arkadaşım, 'ben harcarim,annem üstüne para koyup bankaya atiyo' diyordu, kardeşi araba alırken iç edildi parası. Ödenecek dendi,ödenmedi de. Hala ailesi biriktiyo. Üstelik kız onların sevmediği biriyle evlenmek istese vs ya da içinden almak istese alamaz parasını içeriden,çünkü 'daha rahat işlem yapsın' diye annesinin hesabında...

Birilerinin haberi olsun diye dediler bnce.
Es olur,kendi babaları olur.Yatacak üstüne paranın yoksa.
En azından rezilliği cıksın ortaya.
Herkes ama herkes eş diyince çok hoşuma gitmedi açıkçası. Eşi manyaksa kadını döverse ne olacak peki? Savunduğumuz kadın hakları ne olacak? Tamam kadının yaptığı yanlış ama çocuk şikayet eder gibi eşinin ebeveyn görüp ona şikayet etmek komik değil mi?

Evet o da bir seçenek ama insan annesini bile engelleme yüzsüzlüğünü yapıyorsa kocası da biliyordur diye düşünüyorum. Muhtemelen onun telinden de engellilerdir
işte cıngar çıkarmalı tüm aileyi işin içine katmalı.eşine söylemeli .ne diye dertleniyor ki.varsın onlar düşünsün.telefonda whatsap yazışmaları varsa alıp vermeyeceğine dair işte onlarla savcılığa bile gidebilir.banka dekontları da varsa tmm dır

Otuz bin lirayı nasıl harcamis ve siz hala hırsız damgası var diye mi düşünüyorsunuz??? Ben bu hareketi yapsaydım ablam çoktan belgelerle mesajlarla karakola şikayetçi olmaya gitmişti.
Bu da kamu spotu olsun, sizin paranızı sizden iyi kimse degerlendiremez , zor değil hesap açıp her ay tek banka hareketiyle altın almak.
Bu sekilde davranıp mutlu olan var mı merak ediyorum,benim bir arkadaşım, 'ben harcarim,annem üstüne para koyup bankaya atiyo' diyordu, kardeşi araba alırken iç edildi parası. Ödenecek dendi,ödenmedi de. Hala ailesi biriktiyo. Üstelik kız onların sevmediği biriyle evlenmek istese vs ya da içinden almak istese alamaz parasını içeriden,çünkü 'daha rahat işlem yapsın' diye annesinin hesabında...
Kamu spotu
Para konusunda Ananıza bile guvenmeyin💯

bu zaman da hala böyle kadınlar var yanii?hem de çalışan kadın.cidden şaşırtıcı.boşuna emek veriyor yarın evlenince de eşi ezer ona da maaş kartını verir

X