Ablam altınlarını çaldı

Ama insan öz ablasını tanımaz mi?
Mesela benim dayım para düşkünü bir tip annem ona bir lira vermez.
Yani kardeşin neye tenezzül edip etmeyecegini bilmeniz gerekirdi.
Bu olayda sorunu anneniz çözebilir.
En uygun o duruyor.
Biraz daha bekleyin bakalim.
Yok valla taniyamamisizz..asla böyle biri degildi ya da biz fark etmedik

20 çeyrek altın bu saatten sonra geri ödese ne ödemese ne, siz 30 bin değil abla kaybetmişsiniz. Hayatta insan ailesine güvenemeyecekse kime güvenecek? Bu kadarcık para için hem kardeşi hem anneyi gözden çıkarma nedeni ne? Hırsızlığın ne adi bir suç olduğunu bilmiyor mu, hırsızlık onun işin normal bir durumsa siz nasıl güvenip para emanet edebildiniz??

Yani duyulmasını istemiyorum ..yoksa çoktan gereken neyse yapmıştım ama hem babam hem eniştem hem eşim üzülür ve bir ömür bu damgayla dolaşır diye kimseye soyleyemedim
Ee ilerde onların paralarını da cukkalarsa ne olacak? Kardeşine bunu yapan kimseye acımaz çünkü. Üstünü örterek iyilik yapmış olmuyorsunuz. Yetişkin olarak yaptıklarının sorumluluğunu alması lazım

Eniştem biseyine karismaz çok rahat bir evliligi var
o belli olmaz, bak kaç senelik ablam altinlarimi aldi hic boyle bir insan degildi diyorsun enisteye hic kefil olma bence bu konuda.
yani bana arayip ben bozdurdum haberi olsun diyip kapatmasi falan sanki bi şey ani gibi geldi nasil anlatayim hani biriyle tartisma aninda biri ararda ben seni sonra ararim diyip kapatiriz vs oyle bir an icerisindeymis gibi geldi.
sanki birine altinlarin sizin oldugunu ispatlarmis gibi sizin adinizi verip bozdurdum hepsinide yedim demesi bende çalmamıs ama mecbur kalmis hissi uyandirdi.
el koymusta olabilir tabi ama yani durumu iyiymis, oylede bir insan degil ablam diyorsunuz o yuzden farkli ihtimaller geldi aklima.
siz ablanizla gorustunuz mu bu konu hakkinda

😂 Çalmak değil bu ya, bence ablan Nitelikli dolandırıcı. Hiç Enişteyi de arama o da işin içindedir ya da çekinmiyordur bu kadar rahat söylediğine göre. . Ayrıca, yetişkin bir insan kendi tasarrufunu nasıl yapamaz ya.

Ablandaki bu pişkinlikle zor alırsın bacım o parayı. Buyur rahatlarsın
images (46).jpeg

Enişteyi arayıp ablanızı cümle aleme rezil etmemek icin neyi bekliyorsunuz acaba?

Evet yanlış okumadınız hanımlar..öz ablam...

Birikim yapmayı beceremiyorum..ablamda kuyumcudur ama artık çalışmıyor..fakat sektörü iyi bildiği için bı gün dertlesirken olmaz böyle arkana biseyler at dedi..senin huyunu biliyorum bana gönder dedi..hem ben al sat yaparak üstüne koyarım dedi..bende son yedi sekiz aydır elime yüz TL dahi geçse ATM'den direk ona atıp söylüyordum..tamam bak bu kadar oldu bı çeyrek daha al diyordum..hatta ben al sat yapınca yaptığın kar senin olsun demiştim( iyi niyetime bakın)..

Üç gün önce annemi aramış bende 20 çeyreği vardı ben onları bozdurdum söylersin sen ona demiş 🤦🏻‍♀️
Ben inanmak istemedim ama kaç defa aradım bakmadı...bende mesaj attım "bu mu senin ablalığın,keşke bana söyleseydin ihtiyacım var diye en azından ben verirdim..sende odeyemezsen dahi istemeyecegimi biliyordun..ama şuan hırsız olmuş oldun" diye..ikimizde farklı şehirlere gelin gittik..durumu da kötü değil kaynanası doğum hediyesi ev ve araba aldı..bu kadar bolluğun içinde bana yaptığı reva mı ???
(Not; annem ve benim dışımda kimse bilmiyor..kötü konuma düşmesin diye..sizce iyi mi yapıyorum yanlış mı ?)
Kuyumcuya gidip 1 ceyrek alamayacak kadar aciz misiniz yahu?Kasa denilen bisey var.
Anneniz ne diyor?

dava edebilirsin ablanı son çare. abla ya telefonumu aç bir açıklama yap ya da istemeyerek de olsa başka yollara başvuracağım deyin.

ablanın yaptıkları duyulursa duyulsun, hatta herkes bilmeli ki kimse bu kadına bir şeyini emanet etmemeli. hırsıza hırsız denir. yerinde olsam çirkefleşirdim net, böyle susup oturursan gelen geçen vurur sana.

X