Ablam altınlarını çaldı

Herkes ama herkes eş diyince çok hoşuma gitmedi açıkçası. Eşi manyaksa kadını döverse ne olacak peki? Savunduğumuz kadın hakları ne olacak? Tamam kadının yaptığı yanlış ama çocuk şikayet eder gibi eşinin ebeveyn görüp ona şikayet etmek komik değil mi?
Esi icin dünya iyisi yazmıs tabi bilemeyiz ama en azından babaya söylenmeli.Anne belliki pasif.

Her ay altın alıp banka kasasına koymak da zor olmamalı.
Tabi mantikli bankadan altin hesabi acip altin gr şeklinde aliniyor sadece para birimi kaliyor birikiyor yok ben sari sari biriktirecem derse kasa en guzeli bende altin hs usd euro hesabi var ama para yok :KK70: banu Alkanin meshur lafi geldi bende o kadar paraa ne gezerrr

Rabbim herşeyin hayırlısını versin diye hep derim 🤲🏼 gerçekten inanılacak gibi değil 🤯 kardeşimin değil bi malına el koymak canımı veririm , neden bazı insanlar bukadar vijdansızlaştı merhametsizleşti bencilleşti anlam veremiyorum ama Rabbim yarına bırakır yanına bırakmaz bunun farkında değiller çok üzüldüm siz kimbilir nelerinizden kısıp yolladınız güvendiniz aile dağdır ya insanın arkasında şimdi kime güvenelim ahhh gerçekten Allah ıslah etsin diyelim başka çözümü yok çünkü umarım çok pişman olur ..!

Yani inanın keskeee ama keşke o kadar hayalperest olabilseydim.elime geçen parayı hemen alışverişe harcıyorum..bankada biriktirmeye çalıştım çok kez ama iki üç bin olunca alışverişe kosuyorum..ablamda sektör içinde diye kendi teklif etti bende kabul ettim..babam kanser hastası ona söylemek istemiyorum..enistemi de aramaya karar verdim çünkü zaten iki üç gün oldu ve ben kendime gelebilmiş degilim
Zamanın geçmesi size zarar. Hemen harekete geçin.

Esi icin dünya iyisi yazmıs tabi bilemeyiz ama en azından babaya söylenmeli.Anne belliki pasif.
Bu konuda katılıyorum birisine söylenecekse o kişi baba olmalı. O da olmazsa bir kardeşleri daha varsa o olmalı, hiç olmadı teyze amca hala dayı olmalı. Ama eş olmamalı. Çünkü eşle aynı evde kapalı kapılar ardındalar. Kimse ne yaşanıyor o evde bilemez.

Evet yanlış okumadınız hanımlar..öz ablam...

Birikim yapmayı beceremiyorum..ablamda kuyumcudur ama artık çalışmıyor..fakat sektörü iyi bildiği için bı gün dertlesirken olmaz böyle arkana biseyler at dedi..senin huyunu biliyorum bana gönder dedi..hem ben al sat yaparak üstüne koyarım dedi..bende son yedi sekiz aydır elime yüz TL dahi geçse ATM'den direk ona atıp söylüyordum..tamam bak bu kadar oldu bı çeyrek daha al diyordum..hatta ben al sat yapınca yaptığın kar senin olsun demiştim( iyi niyetime bakın)..

Üç gün önce annemi aramış bende 20 çeyreği vardı ben onları bozdurdum söylersin sen ona demiş 🤦🏻‍♀️
Ben inanmak istemedim ama kaç defa aradım bakmadı...bende mesaj attım "bu mu senin ablalığın,keşke bana söyleseydin ihtiyacım var diye en azından ben verirdim..sende odeyemezsen dahi istemeyecegimi biliyordun..ama şuan hırsız olmuş oldun" diye..ikimizde farklı şehirlere gelin gittik..durumu da kötü değil kaynanası doğum hediyesi ev ve araba aldı..bu kadar bolluğun içinde bana yaptığı reva mı ???
(Not; annem ve benim dışımda kimse bilmiyor..kötü konuma düşmesin diye..sizce iyi mi yapıyorum yanlış mı ?)
Ablaniz tam bir dolandirici. Aklima baskalarina da yapmis olabilecegi geliyor.

Tabi mantikli bankadan altin hesabi acip altin gr şeklinde aliniyor sadece para birimi kaliyor birikiyor yok ben sari sari biriktirecem derse kasa en guzeli bende altin hs usd euro hesabi var ama para yok :KK70: banu Alkanin meshur lafi geldi bende o kadar paraa ne gezerrr
o kadında deve yüküyle para vardı.yaşlı sevgilisi ülkenin en zengin adamlarındandı.kendi çarçur etti konuşturmasın beniii Banuuu.konuya dönersek iyi ki ablam yok diyeceğim neredeyseee :KK45:

bu zaman da hala böyle kadınlar var yanii?hem de çalışan kadın.cidden şaşırtıcı.boşuna emek veriyor yarın evlenince de eşi ezer ona da maaş kartını verir
Geçenlerde bin liralık bir masrafı çıktı, erkek arkadaşıyla ilgili bir şey olduğu için ailesine de söyleyemedi, ben verdim, maas günü ödersin diye.
Günlerce düşündü "maaş zamanı ne söyleyeyim ,ne bahane bulayım aileme eksik para için" diye. Kendi parasını kazanıyor, görsen plazada çalışıyor. Ama harçlık usulü yaşıyor,aldığı her şeyden hesap veriyor.
Bu nedir yani ,insanları hiç anlayamiyorum.
Bir keresinde de benim annem yeni mezunken şey demişti ; zaten maasinizin yarısını bana verirsiniz çeyiz vs ben biriktirim.
😅😅😂 Annem de hayatımda gördüğüm en müsrif insanlardan, birikime alerjisi olan birisi . Ben de dalga geçtim 'gercekten benden daha iyi birikim yapacağına inanıyor musun?' diye.
Ki mezun olalı 8 yıl oldu , hala daha evlenmedim🙈
Ne saçma şey.
Ama bunu yapan çok insan var. Annemin arkadaşlarından falan,özellikle kizlar hep annesine verir parasını,anne de kızların adına çeyiz alır.

Evet yanlış okumadınız hanımlar..öz ablam...

Birikim yapmayı beceremiyorum..ablamda kuyumcudur ama artık çalışmıyor..fakat sektörü iyi bildiği için bı gün dertlesirken olmaz böyle arkana biseyler at dedi..senin huyunu biliyorum bana gönder dedi..hem ben al sat yaparak üstüne koyarım dedi..bende son yedi sekiz aydır elime yüz TL dahi geçse ATM'den direk ona atıp söylüyordum..tamam bak bu kadar oldu bı çeyrek daha al diyordum..hatta ben al sat yapınca yaptığın kar senin olsun demiştim( iyi niyetime bakın)..

Üç gün önce annemi aramış bende 20 çeyreği vardı ben onları bozdurdum söylersin sen ona demiş 🤦🏻‍♀️
Ben inanmak istemedim ama kaç defa aradım bakmadı...bende mesaj attım "bu mu senin ablalığın,keşke bana söyleseydin ihtiyacım var diye en azından ben verirdim..sende odeyemezsen dahi istemeyecegimi biliyordun..ama şuan hırsız olmuş oldun" diye..ikimizde farklı şehirlere gelin gittik..durumu da kötü değil kaynanası doğum hediyesi ev ve araba aldı..bu kadar bolluğun içinde bana yaptığı reva mı ???
(Not; annem ve benim dışımda kimse bilmiyor..kötü konuma düşmesin diye..sizce iyi mi yapıyorum yanlış mı ?)
Baya baya harcadım deyip konuyu kapatmış kendince.Söylediğinize göre ihtiyacı da yokmuş.Ben olsam eşiyle irtibata geçerim.Çok geçmiş olsun size de..İnsan bu devirde ailesine güvenemeyecekse kime güvenecek ki :KK43:

Herkes ama herkes eş diyince çok hoşuma gitmedi açıkçası. Eşi manyaksa kadını döverse ne olacak peki? Savunduğumuz kadın hakları ne olacak? Tamam kadının yaptığı yanlış ama çocuk şikayet eder gibi eşinin ebeveyn görüp ona şikayet etmek komik değil mi?
Linçleneceğim ama böyle bir durumda kadının eşi manyaksa bile gider söylerdim. Hırsıza niye acıyayım.

O sarı o sarı altınların şıngırtı sesini duymayan ,altınım var demesin😊

Geçenlerde bin liralık bir masrafı çıktı, erkek arkadaşıyla ilgili bir şey olduğu için ailesine de söyleyemedi, ben verdim, maas günü ödersin diye.
Günlerce düşündü "maaş zamanı ne söyleyeyim ,ne bahane bulayım aileme eksik para için" diye. Kendi parasını kazanıyor, görsen plazada çalışıyor. Ama harçlık usulü yaşıyor,aldığı her şeyden hesap veriyor.
Bu nedir yani ,insanları hiç anlayamiyorum.
Bir keresinde de benim annem yeni mezunken şey demişti ; zaten maasinizin yarısını bana verirsiniz çeyiz vs ben biriktirim.
😅😅😂 Annem de hayatımda gördüğüm en müsrif insanlardan, birikime alerjisi olan birisi . Ben de dalga geçtim 'gercekten benden daha iyi birikim yapacağına inanıyor musun?' diye.
Ki mezun olalı 8 yıl oldu , hala daha evlenmedim🙈
Ne saçma şey.
Ama bunu yapan çok insan var. Annemin arkadaşlarından falan,özellikle kizlar hep annesine verir parasını,anne de kızların adına çeyiz alır.
annem vermiş 6 yıl boyunca öğretmen maaşının yarısını annesine.annesi de varlıklı bir kadındı haa.ama tek kuruşuu dahi alamamış.hadi bu neredeyse 50 yıl önceydi 2022 de hala verenler akıllara zarar asıl :KK45:

Bir şey soracağım herkes enişteyi ara demiş de sebep? Enişte, kadının çobanı mı anlamadım. Kadın çocuk değil ne gibi bir yaptırımı olacak eşinin?
Karısının nasıl biri olduğunu öğrensin Veya karısı adına utanıp altınları o telafi etsin diye ( bu ikinci seçenek adamın çok gururlu olması durumunda geçerli ama her halükarda insan eşinin hırsız olduğunu öğrenmeyi hal eder)

Eşinin hırsızlık yaptığını bilmesinden daha doğal ne var ki? Kadın adam öldürse "eşi belki döver" diye gizlenecek mi?
Bence tam ifşa edilecek bir ayıp etmiş. Ne kocası, Amerikan başkanına kadar gitmek lazim😂😂
Ve tabii ki eşi bilmeli, döverse de bosarsa da onların aile içinde olan bir şey, gitsin darp raporu alsin napiim yani, hırsız dayak yedi diye derdine mi düşeceğiz? İnsan olan zaten kardeşini dolandirmaz.
Ama konu sahibi çok saf. Hala o duymasın bu duymasın derdinde... Ya yukarıda bir arkadaşın dediği gibi eşinden gizli birikim yaptı (ki bu ihtimal çok güçlü, abla da buna güvenip çaldı rahat rahat) ya da iyi niyetiyle kandirilmaya coook müsait birisi

Bu konuda katılıyorum birisine söylenecekse o kişi baba olmalı. O da olmazsa bir kardeşleri daha varsa o olmalı, hiç olmadı teyze amca hala dayı olmalı. Ama eş olmamalı. Çünkü eşle aynı evde kapalı kapılar ardındalar. Kimse ne yaşanıyor o evde bilemez.
Eşinden korkan ,onun arkasından iş çevirir mi?

X