abim ve ailesi

Ben bu insanların anlarından babalarından destek istemesine hastayım. Çalış kendin bir şeyler yap, yap ki yarın öbür gün kafana kakmasınlar.

Gelininiz kendi ne yapmış da sizin yaptıklarınızı dert ediyor. Ağlaması gereken kişi anneniz değil, kendi annesi.
Keşke kendi ana babasından istese herkes. Bazı uyanıklar bi *mını getirdiği yerde güççük görümceden bile beklentiye giriyorlar.🤣

Birde yengenin açısından bakmak lazım diye yorumlar beklıyorum bu konuya ben,çıkar muhakkak 🙃

Abiniz, kayinvalidesini niye taşıyor yanında sürekli acaba? Tek basina o bile sinir bozucu.
Annenizde onlara pabuç bırakacak göz yok gibi duruyor maşallah.
Avuçlarını yalayıp, size hasetlenmekle geçirecekler zamanlarını, iyi bari.

Ceyizinizi acip gostermeyin gozleri kalir birsey olur. Sakin arabanizida satmayin parada vermeyin. Ben olsam ailemide doldururdum zamaninda almadi evi simdi paraniza goz dikti diye. Zaten kirada yasamiyorlar ne bu acgozluluk. Ailenizle konusun gayette susup oturmayin.

Aman desinler. Bayagi cirkef insanlar belli ki. Hic muhatap almayin. Yenge kesin evlilik asamasinda ve sonrasinda her seyinizi kiskanip daha fazlasini istemeye baslayacak. En iyisi duymamak, uzak durmak.
evet hahahah nişan bohçası hazırlamış kaynanam koyduğu fondötene bile laf etti. annem de artık cevap veriyor. beğenmiyorsan kendin istediğini yap diyor. yengem de sessiz sakin birisi aslında ama işte annesi. yengemin uzun süre çocuğu olmadı 6 sene boyunca tedavi oldu tüp bebek denedi olmadı. o arada kendi kızına annemin yanında bile bunu aldınız ama boş çıktı gibi bir laf etti. üst üste 2 çocuğu oldu biri 2 yaşında biri 6 aylık. ikisinde de asla memnun edemedik aldıklarımızla.

Öncelikle herkese merhaba. Kısa kesmek istiyorum umarım anlaşılır bir konu olur. abimle eşi 8 yıldır evli. yengemin babası vefat ettiği için annesi abimlerle birlikte yaşıyor. onlar da sürekli ailemin evine geliyor ve bu kadın sürekli ama sürekli aşırı negatifliğiyle üstümde. Sürekli mutsuz kendi mutsuzluğunu da bana akıtıyor. Bu yüzden onunla aram kötü ama yengem arada olduğu için ağzıma geleni söyleyemiyorum.

Yeğenim var bebek 6 aylık onu severken kuru kuru sevme çalışıyorsun daha Halalık görmedm dedi. ne Halalık görmek istiyorsun diyince sustu ama anladım ne demek istediğini. Maddi olarak destek olmuyor olmamdan bahsetti. Güya yeğeni çalışmış çalışmış altın yapmış ailesine vermiş işte abisini evlendirmiş.Abim ailemin evinde yaşıyor. Zamanında annem abime ev al dedi destek oluruz kira derdin yok kiraya verirsin dedi. yok abim asla yanaşmadı borca girmeye. Pandemide krediler ertelendi yine yok durumu var bu arada yok değil çok iyi kazandığı işi var uçak teknisyeni. Borçsuz evlendi. Kaynanası doldurmuş faiz giren eve huzursuzluk girermiş. Şimdi kuzenlerim ev aldılar müstakil bakmaya gittik yengemde surat beş karış. Ev eski ama içi yeni onun zevkine göre yapıldı. Abime artık ev alalım demiş ama dediği zamana bakın. Annem babam yeni emekli oldu tazminata göz diktiler. Abim açık açık hesapladı anneme babama. Annem alamam dedi. tartışma çıktı bana sıçradı. Aileme asla al alma gibi laflar etmiyorum. Neymiş ben arabamı abime verecekmişim abim arabasını satacakmış ailemin tazminatı koyacakmış. Ailem kabul etmeyince evde terör estirdi. Engelsiniz destek değilsiniz diye. Bana dedi sen dolduruyorsun. İnanın ağzımı açmadım.
Evlenme aşamasındayım. Evlilik teklifi aldım. hemen evleniyorsun ailen o kadar okuttu bi kaymağını yedirmedin dedi.. Duymazlıktan geldim. Eve ne zaman gelseler aldığım çeyizlere bakıyorlar. Yengem evlenirken çeyiz yapmadı annem gitti ne istiyorsan al dedi asla lafını etmedi karaca beğendi. Karaca almadım pahalı ürünler alıyorum her geldiklerinde açıp bakıyorlar. Yok bu kadar masrafa ne gerek var yok bu tencereye ne gerek var. Annenin tazminat burda yatıyor dedi kaynanası annem de duydu çalıştım aldım bir tane kızım var en iyisini alırım dedi. buna gitmiş yengem ağlamış bana kötüsünü aldı diye. 8 sene önce ya 8 sene. Nişanda yaptığımız masrafı bile dert edindiler hani ailem yaptı ya. Ailem abimin düğününü de yaptı eşyasını da aldı. inanın üni okumam bile dert olmuş onlara. Sevgilim de ev aldı kendine yeni ailesi para verdi tabii ki kaynanam abimin yanında söyledi bunu. Kendi kızına en iyi şartları sunarsın tabii dedi. Annem beğenmiyorsanız evimden çıkın gidin dedi sürekli bu konu olduğu için. abi değil de sanki bana düşman.

Okudukça abinize dalasım geldi kusura bakmayın. Dünya kendi etrafında dönüyor herkes onlar için çalışmak zorundaymış gibi davranması insanı çileden çıkartıyor karı koca bir de kaynana bir olup ailenizin rızkına göz dikmişler. Bunlara vereceğim evi gider depremzede yetimlere dağıtırım hiç olmazsa nankörlük görmem.
Siz de sakın onlar laf eder diye kendinizden kısmayın çeyizinize istediğiniz her şeyi alın.
Araba konusuna girmek dahi istemiyorum ne demek arabanı sat kendime ev alacağım bu devirde bunu yapacak kadar saf biri varsa elimde bir köprü var satılık, arabayla takas da olur.

Öncelikle herkese merhaba. Kısa kesmek istiyorum umarım anlaşılır bir konu olur. abimle eşi 8 yıldır evli. yengemin babası vefat ettiği için annesi abimlerle birlikte yaşıyor. onlar da sürekli ailemin evine geliyor ve bu kadın sürekli ama sürekli aşırı negatifliğiyle üstümde. Sürekli mutsuz kendi mutsuzluğunu da bana akıtıyor. Bu yüzden onunla aram kötü ama yengem arada olduğu için ağzıma geleni söyleyemiyorum.

Yeğenim var bebek 6 aylık onu severken kuru kuru sevme çalışıyorsun daha Halalık görmedm dedi. ne Halalık görmek istiyorsun diyince sustu ama anladım ne demek istediğini. Maddi olarak destek olmuyor olmamdan bahsetti. Güya yeğeni çalışmış çalışmış altın yapmış ailesine vermiş işte abisini evlendirmiş.Abim ailemin evinde yaşıyor. Zamanında annem abime ev al dedi destek oluruz kira derdin yok kiraya verirsin dedi. yok abim asla yanaşmadı borca girmeye. Pandemide krediler ertelendi yine yok durumu var bu arada yok değil çok iyi kazandığı işi var uçak teknisyeni. Borçsuz evlendi. Kaynanası doldurmuş faiz giren eve huzursuzluk girermiş. Şimdi kuzenlerim ev aldılar müstakil bakmaya gittik yengemde surat beş karış. Ev eski ama içi yeni onun zevkine göre yapıldı. Abime artık ev alalım demiş ama dediği zamana bakın. Annem babam yeni emekli oldu tazminata göz diktiler. Abim açık açık hesapladı anneme babama. Annem alamam dedi. tartışma çıktı bana sıçradı. Aileme asla al alma gibi laflar etmiyorum. Neymiş ben arabamı abime verecekmişim abim arabasını satacakmış ailemin tazminatı koyacakmış. Ailem kabul etmeyince evde terör estirdi. Engelsiniz destek değilsiniz diye. Bana dedi sen dolduruyorsun. İnanın ağzımı açmadım.
Evlenme aşamasındayım. Evlilik teklifi aldım. hemen evleniyorsun ailen o kadar okuttu bi kaymağını yedirmedin dedi.. Duymazlıktan geldim. Eve ne zaman gelseler aldığım çeyizlere bakıyorlar. Yengem evlenirken çeyiz yapmadı annem gitti ne istiyorsan al dedi asla lafını etmedi karaca beğendi. Karaca almadım pahalı ürünler alıyorum her geldiklerinde açıp bakıyorlar. Yok bu kadar masrafa ne gerek var yok bu tencereye ne gerek var. Annenin tazminat burda yatıyor dedi kaynanası annem de duydu çalıştım aldım bir tane kızım var en iyisini alırım dedi. buna gitmiş yengem ağlamış bana kötüsünü aldı diye. 8 sene önce ya 8 sene. Nişanda yaptığımız masrafı bile dert edindiler hani ailem yaptı ya. Ailem abimin düğününü de yaptı eşyasını da aldı. inanın üni okumam bile dert olmuş onlara. Sevgilim de ev aldı kendine yeni ailesi para verdi tabii ki kaynanam abimin yanında söyledi bunu. Kendi kızına en iyi şartları sunarsın tabii dedi. Annem beğenmiyorsanız evimden çıkın gidin dedi sürekli bu konu olduğu için. abi değil de sanki bana düşman.
Sakın ola arabanı falan verme canım.Aileni manipüle edip, duygusal baskı altına alabilirler.Vicdan yapar annenler işte oğlumuzun yuvası dağılmasın ev alalım derler senden arabanı isterler sakın verme sana kredi çektirmeye çalışırlar,borç isterler sakın yapma Ailenide bu konuda uyar manipüle olup vicdan yapmasınlar tazminatlarını vermesinler.Yaşlı insanlar yarın sağlık sorunları ortaya çıkar o para o zaman kullanılır.Abin o parayı alırsa yengen ailene tekmeyi basar.Bu dediklerim çok uçuk bir senaryo gibi gelebilir ancak binlerce yaşanmış örneği var.

Kayınvalidesinin evinde kendi annesiyle yaşayıp hala kayınvalidesinin ve kayinbabasinin emeğine göz dikecek kadar yüzsüz bir kadın . Hele abin bunlarin temel sebebi kendisi . Tam bir parazitler. Aileniz neden susturmuyor siz neden ses çıkarmıyorsunuz onu anlamadım
Altlarından minderini çektikleri gibi kuzuya dönecekler halbuki bunları ne demeye şımartırlar anlamam.

Birde yengenin açısından bakmak lazım diye yorumlar beklıyorum bu konuya ben,çıkar muhakkak 🙃

Abiniz, kayinvalidesini niye taşıyor yanında sürekli acaba? Tek basina o bile sinir bozucu.
Annenizde onlara pabuç bırakacak göz yok gibi duruyor maşallah.
Avuçlarını yalayıp, size hasetlenmekle geçirecekler zamanlarını, iyi bari.
valla ben bakıyorum yengemin gözünden yazayım açık açık ailem de tabii ki mükemmel değil annem öyle sevimli birisi değildir despot dediğim dedik hükümet gibii biridir yani. ama abimi adam etmeye çok çalıştık. abimin kötü huyları çok. ama bix ona zorla vermedik istedi aldı. evlenirken evi yıkmak istedi mutfağı annem yapamam dedi ama dolapları mermeri değiştirdik banyo yenilendi zaten eski değildi ama işte annem dedi bu kız sığıntı gibi yaşamış yılarca kendi evi olsun dedi. eşyasını istediğini aldılar abim sadece beyaz eşya tv aldı. düğünü yapıldı nişanı yapıldı. altınları da yapıldı kaç gram bilmiyorum ama benim halamlar teyzemler çok zengin onlara kıyaslanamaz tabii ki. Abimin kaynanası parazit gibi gelme denilmiyor. bu yaz tatiile gittik ailemle ev tuttuk abim izin alamadı. çağırmadık bu arada onları. bir baktık ertesi gün yengem annesiyle yola çıkmış geldiler. tatilde bile huzur vermediler

valla ben bakıyorum yengemin gözünden yazayım açık açık ailem de tabii ki mükemmel değil annem öyle sevimli birisi değildir despot dediğim dedik hükümet gibii biridir yani. ama abimi adam etmeye çok çalıştık. abimin kötü huyları çok. ama bix ona zorla vermedik istedi aldı. evlenirken evi yıkmak istedi mutfağı annem yapamam dedi ama dolapları mermeri değiştirdik banyo yenilendi zaten eski değildi ama işte annem dedi bu kız sığıntı gibi yaşamış yılarca kendi evi olsun dedi. eşyasını istediğini aldılar abim sadece beyaz eşya tv aldı. düğünü yapıldı nişanı yapıldı. altınları da yapıldı kaç gram bilmiyorum ama benim halamlar teyzemler çok zengin onlara kıyaslanamaz tabii ki. Abimin kaynanası parazit gibi gelme denilmiyor. bu yaz tatiile gittik ailemle ev tuttuk abim izin alamadı. çağırmadık bu arada onları. bir baktık ertesi gün yengem annesiyle yola çıkmış geldiler. tatilde bile huzur vermediler
Ailenizden elinizi çekmeyin evlendiniz diye, bu yamyamlara bırakmayın meydanı.

ay içim çekildi. Bunlar nasıl insanlar? Eğer nişanlınızın aldığı ev bitmiş haldeyse bence çeyizlerinizi oraya götürün. Bunların da gözü her şeyde kalır. Her şeyin en en iyisini alın inadına yani. Bu sıkıntıları nişanlınıza anlatmayın sonra kullanabiliyorlar. Annenizi sevdim sözünü söylüyo öyle bir dünüre neler neler denirdi.
Hakkınızı da asla yedirmeyin. Yarın öbür gün daha çok çöker bunlar. Tazminatlarından onlara ne ? Belki tatillere gidecekler hepsini yiyecek onlara ne?
Bu insanlar ne kadar hadsiz? Muhattap olma. Gösterme bi şeylerini. Evine de çok sokma ilerde.
Şimdi senin düğünün daha güzeldi bana güzel düğün yapamadınız da der. Hepsine hazır ol.

evlenmeden önce 2+1 evde abisi abisinin karısı çocukları kaynana yengem yaşıyorlardı. şimdi de ailem evini verdiği halde memnuniyetsizlik. onu abim üstüne istedi. ailem de tek evladımız sen misin dedi diye yine terör. evde bağırıp çağırıp gidiyor. bıktım artık

Ailenin duruşu çok iyi olaylar karşısında o yüzden hiç canını sıkma boşuna. Kan emici abinden uzak dur yeter.

Ne bicim abi bu!! Ne arabanizi verin ne de aileniz tazminat versin. Verseniz bile o anneyle yenge yine memnun olmaz zaten.
ben vermem arabamı asla. ama evleneceğim ya dert oldu abime. sevgilim arabasını sattı ev aldı yakın zamanda. memnun olmuyorlar evet annem sinir oluyor söylenecek çok söz var ama insan söylemiyor. abime dedik getirme diye nasıl gelme desinmiş

X