ABD, Çin ve Rusya anlaştı: "Teyyip gidici"

çok fazla vaktim olmadığı için konuyu baştan sona okumadım detaylı bir şekilde okuyup değerlendirmek istiyorum, ve belki önemsersin, belki umurunda olmaz ama Datlucadı sana söylemek istedim; yazdığın çoğu şeyi takip ediyordum çünkü çoğu kez bişey empoze etmeye çalışmadan sadece gördüğünü okuduğunu paylaşıyordun keşke değişmeden böyle kalsan (birisinin arkasından konuş bölümüne yazacaktım ama yapamadım hoş olmayacağını düşündüm böyle daha iyi oldu) ...genel hatları ile okurken, ve patatesin kilosunun 4, kuru fasulyenin kilosunun üretim azlığından dolayı 12 tl olduğunu duydum haberlerde...inanılmaz değil mi?? eğer doğru ise söylendiği gibi patates muzu geçmiş bundan sonra kahvaltılarda muz kızartır, yemekleri de muzlu yaparız....

siyaset kirli bişey...günümüzde hiç bir şey görüldüğü gibi değil zaten, gerçekte olan, gerçek niyet ve yansıtılan hep farklıdır..Ama şu dönem kadar kafaların karıştığı bir zaman olmamıştır sanırım...insanların (büyük çoğunluğunun) güvensizlik içinde olduğu bir dönem yaşanmamıştır...

gerçekten sistemi korumak adına yapılan yanlışların ( başörtüsü yasağı gibi, içinde din geçen herşeye irtica gözü ile bakılıp ayıklanmadan yasaklanması gibi ) sonucudur bugün yaşananlar...

komplo veyahut değil Tayyip gidecek ya da gitmeyecek ama bir dönem çok bunalmış olan insanlardan daha fazladır bugün sıkıntı çekenler.. ve hayatlarını sürdürmek konusunda sıkıntıları....

jeanne,
Fiyatlar doğru, köy pazarımız var, birçok il ve ilçenin aksine üreten ve satan köylünün kendisi olduğundan fiyatlar çok uygun-du bu seneye kadar, geçen kış kilosunu 50 kuruşa alıyordum patatesin, muzun kilosuysa 1,50 liraydı, bu kış patates 3,50 lira, muzun kilosu 2 lira.

Şu yazının altına imzamı atar susarım...

Şu yazının altına imzamı atar susarım...

Aaa Mune lütfen gittikçe zenginleşiyoruz,işsizlik bitti,emekli memur maaşları zamlandı,helede birinci öğretimlerin harçları kalkmış ya sırtımız yere gelmez.Sanki patatesi Avusturalya'dan ithal ediyorlar maşallah.

böyle birşey gerçekten var mı merak ettim nerden duyduğunuzu
bi öğrenci puan almadan nasıl istediği okulu seçebiliyo hayret
gerçi sınavlardaki kopya rezaletlerinden sonra herşey mümkün bu ülkede

ikinci öğretim konusunda da daha düşük puanla aldığı için bi miktar harç ödemeleri gerekir bence 1200 filan değil ama en azından yarısını ödeyebilirler
aksi halde örgün okuyanlar bundan rahatsız olur bu durumdan
ya da tamamen kaldırılacaksa puanları düşük değil daha yüksek olmalı diye düşünüyorum
bu benim şahsi fikrim

Son düzenleme:
bazı insanlarda Atatürk bazı insanlarda din düşmanlığı var bunun sebebi nedir gerçekten anlamıyorum
birileri atamızı birileri de sürekli olarak dini siyasete alet ediyo
bunları karıştırmadan siyaset yapılması gerekiyo diye düşünüyorum
herkes takım tutar gibi parti tutuyo
kendi partisi kötü politikalar yürütse bile kayıtsız şartsız savunan insanları anlamıyorum
yapılanları inkar edip herşeye bi kulp takmaya da karşıyım
önceki sayfalarda bahsedilmiş tamam ak parti başörtüsü yasağını kaldırdı harçlar kaldırıldı marmaray hızlı tren vb politikaları elbette hoş karşılarım ve inkar etmem ama bunun dışında çok çok fazla eksiklikler yanlışlıklar var diğerlerini yaptı diye bu haksızlıklar görmezden gelinemez ki

tcyi bile kaldırmaya çalıştılar
pkkyı destekleyenler rahatça apo çıkacak diyip onu savunabiliyo kürdistan lafını bi başkakan bile dile getirebiliyo
bu nasıl bi saçmalıktır
bu şekilde mi çözecekler kürt sorununu
başbakan sürekli olayları görmezden gelip işi başka taraflara çekmeye çalışıyo
kendi ülkesinde olaylar varken bunları çözmek yerine mısırdaki olaylarla uğraşıp durdu
kendi partisinde yolsuzluğa karışanlardan hiç bahsetmezken bunu ortaya çıkaranlara takmış durumda
tamam paralel devlet olmaz ama biraz da yolsuzluklardan bahset resmen üstünü örtme çabalarındalar herkes görüyo bunu

yapılan haksızlıkları yürütülen yanlış politikaları görmezden gelmeye karşıyım
ortada oy verecek parti bile yok benim gözümde
şimdi seçim olsa kime vereceğimi bilmiyorum

eğitim sistemiyle sınav sistemiyle oynayıp duruyolar deneme tahtasına döndü buna cidden sinirleniyorum
ayrıca bazı insanların sırf eyleme katıldı diye gözaltına atılp hapse atılabilirken
taciz tecavüz vb pek çok suça karışanlar neden elini kolunu sallaya sallaya dışarıda gezebilyo
tweet attı diye gözaltına almak için düzenlemeler yapılırken neden bu tecavüz vb suçlar için kanun boşlukları doldurulup cezalar ağırlaştırılmıyo çok saçma değil mi bu durum

Evet , malesef doğru.
Bu yıl çıkartılan yeni uygulamayla Liseyi yurtdışında okuyan Türk öğrenciler Türkiye'ye gelip hiçbir sınava girmeden ve beş kuruş ödemeden istedikleri üniversitede okuyorlar.
Tek şartın not ortalaması olmasıda bu ayrıcalığın özelliklede cemaat okulları için çıkartıldığını kanıtlıyor .
Kilit noktalara yerleşebilmek için KPSS, hakimlik sınavı sorularını bile kendilerinden olanlara servis edenler heralde kendi okullarını bitirecek öğrencilerin Boğaziçi'ne yerleşebilecek not ortalamasıyla mezun olmasını sağlayacaktır.
Gerçi belki önce ODTÜ hedeflenir, onlarla bir türlü başedemediler

üzücü gerçekten ben hakkımı helal etmiyorum
biz öğrencilik hayatı boyunca çalışalım çabalayalım elalem gelsin havadan bizim giremediğimiz okullarda beş para vermeden okusun
yurt dışından gelenler normalde de yurtlarda bedeva kalıp 300 lira gibi bi ücret alıyolardı bizim okulda çok şahit oldum
ben yurt dışına eğitime gittim hiç te bedeva filan kalmadım çatır çatır para ödedim
orada sağlık meslek lisesi denginde okullar okuyup burada tıp eczacılık kadrolarına yerleşenlerin sayısı hiç te az değil
üstelik türkçe bile bilmiyolar derslerden zar zor geçiyolar
insan görünce sinir oluyo cidden bu kadar kolay mı yani
a grubu kadroya girebilmek için herkes yana yakıla tanıdık bulmaya çalışıyo kimse hakkıyla biryerlere giremeyecek mi
illa ki iktidar partisinden bi bakanın akrabası ya da tanıdığı olmak mı gerekli bu önceden solculardaydı şimdi de ak partide
türkiye hiç düzelmeyecek sanırım
kim gelse kendi yandaşlarını dolduruyo

Son düzenleme:
O zaman bu yıl ygs ve nasipse lys'ye girecek kızıma dua edin ablaları
Sınavlara çalışan yavrucukların hepsi hakkıysa kazansın, hakları yenmesin...

O zaman bu yıl ygs ve nasipse lys'ye girecek kızıma dua edin ablaları
Sınavlara çalışan yavrucukların hepsi hakkıysa kazansın, hakları yenmesin...

Rabbim kızının hakkında hayırlısını versin inşallah Mune.ne senin kızının nede başka bir çocuğun hakkı yenmesin umarım.
En çokta üniversite sınavındaki haksızlıklar beni çileden çıkartıyor.
Kul hakkının yenmediği bir yerleştirme hayal ediyorum.

Nerden düştüm buraya
tamam çıkıyorum

sadece mune kızın ve tüm çocuklarımızın geleceği artık peşkeş çekilmesin kimseye
sadece bizim çocuklarımız oldukları için
sınavında başarılar

bu insanlar dindar değil mi, nerde kaldı kul hakkı o zaman madem?
madem amaç manevi beraberlik(öyle diyorlar), yoksa amaç birlik olup kendinden olmayanların önünü kesmek, öne geçmek mi

arkadaşın kızı burs kazandı, çocukları sürekli yemeklere götürüp ardından bir takım filmler seyrettiriyorlarmış, orta 1 daha, bu konu dışı oldu ama yazmak istedim, çocuklarınızı okulun sınav başarısı iyi diye, burs kazandı bedava özel okul okucak diye her yere göndermeyin, kaptırırsınız, geri dönüşü olmaz

Son düzenleme:
Yahu iki ayri oly birbirine karistirilip cok yanlis bilgi veriliyor insanlara.

1. Bazi üniversiteler yabanci ögrenci almak isterler, bu nedenlede " yabanci ögrenci kontenjani" ayirirlar.
Ayrilan bu kontenjana basvuran yabanci ögrenciler arasindan secim yapilir, yapilan secimler YÖK e yollanir, YÖK te onaylarsa o ögrenciler, o üniversitelere yerlesir.

2. Konu ise, yurtdisinda orta ögrenimi tamamlamis, Üniversiteyi Türkiye de okumak isteyen TÜRK UYRUKLU ögrenciler ile alakali.
Bu Türk Asilli ama yurtdisinda orta ögrenimini tamamlamis ögrencilerin NOT ORTALAMASININ yüksekligine göre üniversitelere sinavsiz olarak girmesine izin verildi.

Bu konunun cemaat icin cikarildigini düsünmek ne kadar ütopik bir düsünce yahu.

Birak yurtdisindaki cemaat okullarini, Türkiye deki tüm cemaat mensuplarini toplasaniz yurtdisinda yasayan Türk vatandaslarin yarisi kadar etmez :))

Simdi bu kanunu yurtdisinda yasayan milyonlarca Türk vatnadasini bosverip, cemaate mi bagliyorsunuz?:)))

Bir insan cocugum üniversiteye sinavsiz girsin diye, cocugunun tüm orta ögrenimi yurtdisinda okumasina karar verecek, bunun maddi külfetini karsilayacak, birde cocugunun, okumak istedigi ülkeye okumak icin girebilmesi gerekecek:)))

Yuh artik yahu.

Burada cemaat okullari var hadi gitsin getirsin bir cocugu Türkiye den de ortaögretimini yaptirsin Almanya da, tabi o cocuga kim vize verecekse:)))

Isin dogrusunu neyse onu söylemek yerine neden mutlaka bir sekilde cartipiliyor anlamiyorum!

Almanya da sinav sistemi yoktur, bir cocugun egitim hayati boyunca not ortalamasina göre bir sonraki okulu belirlenir.
Türkiye de üniversite okumak isteyen bir ögrencinin not ortalamasina baskilmasi zaten o cocugun basarisini gösterecektir.

Bakın burda ne yazmışsınız konuyu öğrenmeden önce.
Bir sonraki mesajınızda Türkiyeden lise okuması için gönderilen çocukların ütopik fiyata okuyabileceğini söyleyip,gene kendinizi yalanlıyyorsunuz.

3 sayfa önce yazdığınızı yalanlayıp burda insanlara yanlış bilgiden mi bahsediyorsunuz.
Her mesajınız kendinizle çelişiyor,konuyu yeni öğrendiğinizi kabul edin artık.
Yazdığınız iki madde zaten benim dünden beri size anlatmaya çalıştığım şey.

Bakın ne yazmışım,hala daha anlayamıyorsanız,üzgünüm size yapabilecek birşeyim yok.

Gelelim bu uygulamanın cemaat okulları için getirilmemiş olduğu iddiasına;
Biz burda 2 senedir KPSS ve Hakimlik sınavında cemaate yapılan kıyaklardan bahsederken onuda kabul etmiyordunuz.
Ne olduda bir günde 50 tane polis memurunun yeri değitirildi.
Savcılar cemaat adına komplo kurdu iddiaları atıldı.
HSYK tamamen adalet bakanına bağlanmaya çalışılıyor?
Tüm kilit noktalara cemati yerleştirdikleri gibi,cemaat okullarının kilit üniversitelere girişinin de yolunu açtılar,geçmiş olsun sizlere,daha çooook ahlanıp vahlanırsınız.
Sizin iddianız gibi olduğunu varsayalım biran için.
Bu kanunun cemaatle uzaktan yakından alakası olmasın,yurtdışında yaşayan Türk öğrencilerin gelip buraya sınav olmadan girmesini kul hakkı saymıyor musunuz?
Benim çocuğum burda iyi bir üniversite için özel okul,kurs,dershanelerde ömrünü çürütürken,biz yıllık milyarlarca lirayı sırf çocuğumuz Boğaziçini kazanabilsin diye harcarken,sizin(veya başkası farketmez) çocuğunuz gelip burda hiç sınav olmadan,not ortalaması tuttuğu için Boğaziçinde okuyabilecekse hakkımı helal etmiyorum ben.
Aldıkları veballeri onlar veya kayıtsız şartsız bu adamları destekleyen,ben oy verdim ama sana sen bunu neden yapmadın diye hesap sormayanlarda ödeyemeyeceksiniz

Cemaatin dis ülkelerdeki okullari, Bulunduklari ülkenin VATANDASLARINA egitim verir.

Hükümet TÜRK UYRUKLU ögrencilere bu hakki verdi!!

Orada koskoca TÜRK UYRUKLU yazisini göremiyorsaniz yapacak birsey yok!

Cemaat okullari bulunduklari ülkenin vatandasina egitim veriyor evet!

Iste yazilar:))
Hepsinde ayni seyi tekrar tekrar söylemisim:)) Ama israrla carpitilmis konu.

Sirf insanlara yanlis bilgi verilmesin diye ugrasiyorum ama nafile.

Hükümet cemaate ayricalik yapti, cemaati her kilit noktaya yerlestirdi öyle mi?

Bu iddia bile bugün yasananlar dolayisi ile yalanlaniyor.

Onun icin mi 2008 den beri yapmak istedikleri seyler dolayisi ile hükümet rest cekiyor.

Onun icin mi hükümet bizi fisliyordu, tasviye edecekti diye bagiriyorlar?

Onun icin mi secim öncesi demeden dersanelerinizide kapatacagim dedi?:)))

Ve en önemliside onun icin mi santaj ve tehditlerine ragmen ( kasetler) ben size boyun egmem dendi:)))

Gecin artik bunlari gercekten, mantikla bagdasmadigi gibi birde komik oluyor.

Eger cemaate kiyak gecip kilit noktalara yerlestirmek isteseydi hic ses cikarmaz yapmak istediklerini gördügü halde "eyvallah" derdi:))

Konuyu yeni ögrenmek mi:))

Bu konuyu ayni carpitilmis hali ile bu forumda dile getirenlere karsi yine bu forumda dil dökmüstüm yanlis aktariyorsunuz diye:))
Gayet iyi biliniyordur o gün ki konusmalarda ama neyse:))

o konusmalarin linkini bulayim, koyarim buraya insanlar daha iyi anlar.

Bunu kul hakki olarak mi degerlendiriyorsunuz?

Yurtdisinda yasayan milyonlarca Türk cocugu ülkesinde okumak isteyecek, not ortalamasina bakilacak üstelik girmek istedigi üniversite tarafindan sinava tabi tutulabilecek ve bu kul hakki mi olacak?

Vallahi pes

İlk iki mesajınızda yabancı uyrukluların gelip Türkiyede sınavsız okuduklarını kabul etmiyorsunuz YANLIZCA TÜRK UYRUKLULAR diyorsunuz bende ısrarla size diyorum ki yabancılar cüzi bir ücretle,Türk olanlar parasız ama en önemlisi SINAVSIZ okuyor Türkiyede.

Son iki mesajınızdada benim yazdıklarımı genişleterek yazıp burda laf kalabalığı yaptığınızın farkında mısınız?

Burda konuyu tüm detaylarıyla anlattığımı söylemedim ben zaten,lafı geldi konuyu açtım,siz yanlış bilgilerinizle calallendiniz,şimdide çevirmeye çalışıyorsunuz.
Konu hakkında bilgi edinmek isteyenler varsa böyle bir konu açtım 3 ay önce,herşey detaylarıyla yazıyor,okuyup anlayabilir herkes merak buyurmayın

Size ve AKP taraftarlarına bugün bu uygulamaların cemaat için geldiğini kabul ettiremeyeceğiz onu zaten biliyorum da,sizin varsaydığınız şekildede olsa ortada kul hakkı var,aldıkları veballerin ahı çok kötü çıkacak emin olabilirsiniz.

"Yükseköğretim Kurulu (YÖK), yurtdışında okuyan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına yapılan yabancı muamelesini kaldırarak diğer Türk öğrenciler gibi harçsız üniversite hakkı tanıdı. Lise öğretiminin tamamını yurtdışında tamamlayan Türk vatandaşları, Türkiye’de üniversite eğitimden ücretsiz faydalanacaklar. Bu öğrencilerin harç paraları Yurtdışı Türkler Başkanlığı tarafından ödenecek. Kararın Türk çocuklarının ülkeleriyle bağını koparmaması ve burada eğitim görmesi için alındığı belirtildi. Resmi gazetede yayınlanan Bakanlar Kurulu Kararı ile 2013-2014 eğitim-öğretim yılında, ortaöğretimlerini yurtdışında bitirmeleri şartıyla Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan öğrenciler, üniversiteyi Türkiye’de okumak istediklerinde sadece başvurdukları üniversitenin sınavına girecek.

Üniversiteler, kabul koşullarını kendi belirleyecek. Türkçe yeterliliği, lise akreditasyonu ve not ortalamaları gibi kriterler üniversitelerce belirlenebilecek. Üniversitenin aradığı uygun şartları taşıdığında her isteyen Türk öğrenci istediği bölüme girebilecek. Öğrenciler YÖK onayı ile eğitime başlayacak. YÖK başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya, yurtdışındaki Türk gençlerinin Türkiye’de eğitim görmelerini teşvik etmek amacıyla böyle bir karar alındığını açıkladı."

Bakin yapilmak istenen ve yapilan bu.

Bunu israrla cemaate baglamaniz, yabanci ülkelerde yasayan milyonlarca Türk ü yok saymaniz dogru mu?

Merak etmeyin her ne kadar böyle bir karar ciksadan, burada ki ögrenciler yine ragbet etmiyor.

Cünkü kolay is degil yillarca Almanca egitim aldiktan sonra Türkce egitim almak.

Ama olaylari öyle bir yansitiyorsunuz ki, yazilanlari okuyan, hükümete, verilen karara, yurtdisinda yasayan Türk e küfretmek ister.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…