ABD, Çin ve Rusya anlaştı: "Teyyip gidici"

Madem bu ülkede demokrasi var... Birileri başbakanı ve hükümeti desteklemek için perde ve kefen giyebiliyorsa, birileri de yolsuzluk ve ayakkabı kutusundan çıkan paralar için tepki gösterip, ayakkabı kutuları ile eylem yaptığında neden para cezası alıyor?
Gezicilere yapılan polis müdahalesi alkışlanırken, ikramiye verilirken, kahraman polisimiz derken; yolsuzluk operasyonu için neden Başbakan sinirli?
Ya da diğer bir deyişle, başbakan gezi eylemlerinde bir sürü insanı tweetleri yüzünden gözaltına alınmalarını alkışlarken, kendi oğlunu neden ifade vermemesi için kaçırıyor?
Ha bir de olayın ülke dindar başbakan istiyor durumu vardı... Bir hadis vardır zannedersem bilmeyen de yoktur:
'Kişinin namazı ibadeti sakın sizi aldatmasın. Siz onun dirhem ve dinarla olan münasebetine bakın.'
Buna bakarak gene de kendi kıstaslarımıza göre dindar bir başbakan seçebiliriz... :KK6:

bu ülkede göstermelik bir demokrasi olduğunu şuraya kadar eklediğim manşetleri okuyan herkes anlar, bide bunun 1996 öncesi var. düşünün yani. sorunda zaten gerçek demokrasiye ulaşmak istediğimiz için çıkıyor.Ergün Diler'in bir sözü var "Türkiye kendi haline bırakılamyacak kadar değerli." şu anda Erdoğan ın gitmesini isteyenler onu dindar olduğu için göndermek istemiyorlar. hem dindar , hem vatansever olduğu için, ülkesini bağımsızlaştırmaya çalıştığı için, milletini muaasır medeniyetler seviyesine çıkarmaya uğraştığı için göndermek istiyorlar.
Cemaat için aslolan seccadeni serip namaz kılabileceğin her yer vatandır. cemaatçiler global düşünür. bu yüzden cemaat kimseyle restleşmek istemiyor, mümkünse dini ihtiyaçlara karışmasın. şu anda millet tarafından takdir görüp onlarla da çatışmayacak birisni bulsalar amenna ama bulmıyolar. geriye Sarıgül kalıyor. Abd ile cemaatin anlaşması tıpkı DSP hükümeti zamanında olduğu gibi budur. sen benim kadroloşmama karışma, dini inançlarıma karışma ben de sana destek vereyim.
Sarıgül neden CHP ye dönüş yaptı? Chp den ayrılışını anımsıyorsunuz değil mi ?
unutanlara
40 BİNADA YOLSUZLUK ÇIKTI

Raporun "değerlendirme" ve "sonuç" bölümleri ile ayrıca yayımlanan "rüşvet belgeleri" kitapcığında ise toplam 40 binada imar yolsuzluğu yapıldığı tespitine yer verilerek birbirinden çarpıcı iddialar işte şöyle sıralanıyor:

RÜŞVET ÇARKI

Rüşvet var mı? Var. Nerede? Şişli Belediyesi'nde. Belgesi var mı? Somut olarak rüşveti kanıtlayan dört belge var. Hem de yok denilen yapı kullanma izin belgesiyle birlikte rüşvetin belgelerinin tamamı bulundu. Örneğin, belgelerin birinde kaçak 7 kata ruhsat için 300 bin dolar alındığı yazıyor. Kim kimden almış? Şişli Belediyesi Başkan Vekili Rauf Akçay iş sahibinin yakını Çetin Uğurlu'dan almış. 300 bin dolar ne için alınmış? Yedi kat kaçak yapının ruhsatını imzalamak için. Ruhsat imzalanmış mı? Evet. 25 Aralık 2001'de 300 bin dolar alındıktan iki gün sonra 27 Aralık'ta imzalanmış.

BABALAR BU İYİLİĞİ YAPMAZ

Evraklar detaylıca irdelendiğinde görülüyor ki, açıkça yasalar ihlal edilmiş, tahrifatlar yapılmış, usulsüzlükler diz boyu olmuştur. Hemen akla şu soru geliyor; milyar dolarlarla ifade edilen rant temin eden bu usulsüz ve yasalara aykırı işlemleri Şişli Belediyesi'nde görevli kamu görevlileri neden yapmışlar ve yapmaya devam ediyorlar? Babalar evlatlarına böyle iyilik yapmazlar, onun için iyilik diyemeyiz. Ayrıca yasalara aykırı iyilik olur mu?
MAFYAYLA İŞBİRLİĞİ: İnşaat mafyasıyla işbirliği yapmışlar, tevdi raporunda görüleceği üzere rüşvet karşılığı inşaat sahiplerine olağanüstü rantlar temin etmişlerdir.
Akşam
ne oldu da bu adam birden umut oldu? Kılıçdaroğlu mezhep çatışmasını körüklemek için getirldi, Sarıgül cemaate yakın diye getirildi. ortaya karışık, herkese hitap eden bir parti olsun. olsun da oyları bölelim.
yani anlayacağınız mesele sadece din değil!

Son düzenleme:
Hala görmeyenlere ne anlatacağım boş ver gitsin diyorum.Elimde bir diploma 4 tane yurt dışı geçerliliği olan sertifikam onca dil kursu için dökülen para zaman emek nelerim var ama işsizim.kpps yi mi hazırlanayım diyorum ama 300 tarihçiden biri nasıl olunur diye düşünüyorum.aldığım sertifikalar sonucu grafikerlik mi yapayım diyorum özel sektörün halini görünce duruyorum.Üniversiteyi nasıl okuduğuma hiç girmiyorum, dedem destek çıkmasaydı babam o emekli maaşıyla imkanı yok beni okutamazdı biliyorum.Ya bunları geçtim okurken aldığım kredi 2000 lira geri ödemesi 4600 yuh diyorum.Ve bunu gene ben değil ailem ödüyor çünkü iş istiyorum ama olmuyor.Bu benim yaşadığım şu an ülkede olan sorunlardan sadece biri diğerlerine girmiyorum bak daha...Anlamadığım birileri hala nasıl şu ekonamik koşullarda 11 yıldır ülkede neler oldu nasıl ilerledik diyor anlamıyorum.Kime sorsam gittikçe fakirleşiyoruz diyor.Ama tabi birileri fakirleşirken birileri ayakkabı kutularında para biriktiriyor diğ mi?

Evet ülkede yapilan darbe operasyonuna sonuna kadar karsiyim ve Basbakanin, milli iradenin, Devletimin arkasinda durarak karsi oldugumu belli ediyorum!

Yolsuzluk yapanlari Allah bildigi gibi yapsin, varsa elbet ortaya cikacaktir ki ortada mahkeme tarafindan verilmis bir karar olmamasina ragmen, olaya direk yada dolayli olarak adi karisan Bakanlarin istifa ettirilmeside bunun göstergesidir!

Bu operasyonun yolsuzluklara karsi yapilmadigini cok iyi biliyorum!

Zira 2009 yerel secimlerinden önce, bugün bu operasyonu sonuna kadar destekleyen Ekrem Dumanli nin Aralik 2008 de yazdigi " Muhalefet,hükümeti düsürmek icin yaklasan yerel secimler öncesi yolsuzluk iddiasinda bulunacak ama bu iddia halk tarafindan itibar görmeyecektir cünkü yerel secimler öncesi ortaya atilan yolsuzluk iddialari yaklasan secimde Hükümetin oyunu düsürmek icin ortaya atilmis olacaktir" icerikli yazisini buradada paylasmistim.

Derdi yolsuzluk olan bir operasyon, 3 tane birbirinden tamamen farkli konu birlestirilip sansasyon olusturularak ortaya konmaz.

Ayrica, bugün yolsuzluk konusuna bu kadar önem verilirken, daha bir iki ay evvel " Sarigül CHP den yolsuzluk yaptigi icin ihrac edilmedi mi? Simdi nasil oluyorda BB ye aday gösteriliyor" dedigimde linc edilmistim:)))

Son düzenleme:
Evet ülkede yapilan darbe operasyonuna sonuna kadar karsiyim ve Basbakanin, milli iradenin, Devletimin arkasinda durarak karsi oldugumu belli ediyorum!

Yolsuzluk yapanlari Allah bildigi gibi yapsin, varsa elbet ortaya cikacaktir ki ortada mahkeme tarafindan verilmis bir karar olmamasina ragmen, olaya direk yada dolayli olarak adi karisan Bakanlarin istifa ettirilmeside bunun göstergesidir!

Bu operasyonun yolsuzluklara karsi yapilmadigini cok iyi biliyorum!

Zira 2009 yerel secimlerinden önce, bugün bu operasyonu sonuna kadar destekleyen Ekrem Dumanli nin Aralik 2008 de yazdigi " Muhalefet,hükümeti düsürmek icin yaklasan yerel secimler öncesi yolsuzluk iddiasinda bulunacak ama bu iddia halk tarafindan itibar görmeyecektir cünkü yerel secimler öncesi ortaya atilan yolsuzluk iddialari yaklasan secimde Hükümetin oyunu düsürmek icin ortaya atilmis olacaktir" icerikli yazisini buradada paylasmistim.

Derdi yolsuzluk olan bir operasyon, 3 tane birbirinden tamamen farkli konu birlestirilip sansasyon olusturularak ortaya konmaz.

Ayrica, bugün yolsuzluk konusuna bu kadar önem verilirken, daha bir iki ay evvel " Sarigül CHP den yolsuzluk yaptigi icin ihrac edilmedi mi? Simdi nasil oluyorda BB ye aday gösteriliyor" dedigimde linc edilmistim:)))

Tabi ki de linç edilirsin , onlar yolsuzluğu savunmuyorlar ki :KK14:

Onlar hiçbir partiyi savunmuyorlar sadece hükümeti eleştiriyorlar :KK24:

bal gibide yemişler yemişler doymamışlar paylaşırken açgözlülük yapmışlar anlaşamayıncada kavga edip birbirlerini deşifre etmişler hepsi bu halk sürünsün kimin umrunda

Lütfen alıntılarınıza kaynak gösterin, yine kaynaksız yazılmış ve polemiğe girmeyin.

Bu topikte ne polemikleriniz ne birbirinizle yarışınız hiçbirşey umrumda değil de, yine dönüp dolaşıp konu Atatürk'e getirilmiş ya çok ama çok üzücü, andımızı getiren adam diye bahsedilmeye başlanmış, vay be.
Cunhuriyet, bayrak takır takır sayılıp bunlar önemli denilirken Atatürk'le ilgili kanunlar olmasa da olur'a dokundurulmuş ya, vah gidi vah.
Bu ülke halkıyla, askerleriyle, komutanlarıyla tek yürek olup vatansız kalmamak için mücadele etmiş, savaş askersiz, zafer lidersiz kazanılmaz, ülkemiz elden gidecekken halkı, askeri toparlayan bir lider çıkmış ortaya, adına Atatürk denmiş.

Atatürk kim olursa olsun, neye inanmış, ne yapmak isterse istemiş olsun, o bayrağı, o cumhuriyeti, o dili bizlere kazandırabilmek için elinden geleni yapmış, bunun için saygıyı hak ederken adının bile anılmak istenmemesi ne üzücü.

Hala öyle böyle deniyor, Osmanlı kurulduğundan itibaren başındaki padişahlarında yürüttüğü politika dört dörtlük müydü ki sadece Atatürk'e yükleniliyor, sırf yanlış politikalar yürütüldü diye Osmanlı kasaları sıfırı tüketirken, imparatorluğun çöküşü hazırlanırken bizi Kurtuluş Savaşı'na sürükleyen süreci kimse ağzına almazken ille de Atatürk'ü dile dolayıp herkes muhteşemdi, o olmasaydı ya getiriliyor ya ne diyeyim size.

Umrumda değil partiler, umrumda değil birilerini savunup birilerini yere vurmanız, inancım ve Allah'a şükür vatanım var.
Şükürler olsun ki Allah adını dilinden düşürmeyen halk, asker ve onlara liderlik yapan Atatürk sayesinde Cumhuriyetim, bayrağım var.

Siz tüm bunları unutarak kavganıza devam edin... Yapın düşmanlığınızı, hala parti vs deyin...

Ben bir noktayi anlamadim?

Andimizi 1933 yilinda milli egitim bakani Resit Galip "talim terbiye kurulu toplantisinda" alinan bir kararla uygulamaya koydu!

Benim anlamadigim Resip Galip in aldigi bir karari neden Atatürk e malediyorsunuz?

Sahsen ben "andimizi uygulamaya koyan adam" derken Resit Galip i kasdediyordum.

Atatürk nasil olduda bu olaya karistirildi anlamadim sahsen?

Son düzenleme:
Yolsuzlukla adim anilacagina, yada yolsuzluk yapanlari hala savunacagima ,capulcu olmakla gurur duyarim

Bu arada hukumettekilerin yaptigi yolsuzlukla yurutulen 237 milyar dolarla milyonlarca 2. Ogretim bedavaya okurdu

Neyse ya 700 binliralik saati kim takicak
Gemiciklere kim binecek
Karisina milyon dolarlik tablolari kim alacak dimi
Bosverin ogrencileri
Az puanla diploma alacaklarsa odesinler bedellerini

Tabi,ikinci öğretim kazanacak kadar puan alabilmişse ödesin 1000 liradan fazla parayı.:KK51:
Ama liseyi yurtdışında cemaat okullarına gidip okuduysa,hiç puan almadan okul seçsin,istediği Tıp fakültesinde harçsız okusun.:KK14:
Buda hükümetin icraati,şimdi yerden yere vurduğu,savaştığı cemaate verdiği tavizlerden küçük bir örnek.:KK14:

Son düzenleme:
Facebook listemin büyük bir kısmı gezideydi.Yani çapulcuydu.Üstelik hepsi de üstün nitelikli insanlar.Bu yüzden ben de böyle çapulculara can kurban diyerek bu sıfatı seve seve kabullendim.Ama bu başbakanın bize hakaret etme amacıyla söylemiş olduğu gerçeğini değiştirir mi?Hayır!

Bazen olaylar öyle bir carpitiliyor ki, kimisine gülüp geciyor insan kimisien " belki okuyup inanan olur" diye düzeltme yapmak zorunda kaliyor!

Cemaatin dis ülkelerdeki okullari, Bulunduklari ülkenin VATANDASLARINA egitim verir.

Hükümetin getirdigi o yasada ise önemli bir ayriti bilerek yada bilmeyerek görmezden geliniyor!

Hükümet TÜRK UYRUKLU ögrencilere bu hakki verdi!!

Hükümetin bu uygulamayi cemaat icin yaptigini iddia etmet ütopyanin zirvesi olmus.

Zira hükümet bu uygulamayi yurtdisinda yasayan MILYONLARCA VATANDASI icin getirdi.

açıkçası bende onu anlamadım Weis. Bambaşka bir konu konşuyorken nasıl oldu oraya geldi. Merak ettim sayfaları tek tek tarattım Atatürk'ün adı hangi mesajlarda geçmiş diye. bulduğum mesajlar işte aşağıdakiler.

Evet derdimiz ağaçtı !artık bu olay bardağı taşıran son damlaydı bunu anlamadınız mı? Bütün medya satılık değil miydi bir iki kanal harici ve gerçekler gizlenmedi mi?Gençler bir bir ölürken bir tanesinin ailesine baş sağlığı diledi mi ya sorarım kendi ülkesinin gencine Esma kadar üzüldü mü bir saniye?Daha bugün ya bugün Espark'ta Ali İsmail'in heykelini görünce içim parçalandı yeniden.Bir kez onun için baş sağlığı diledi mi ailesine sabır diledi mi?Benim yüce güzel Atam kadar kendi gencine sahip çıktı mı?Yoksa yüzde elli elli diye bizi böldü mü?Daha fazla yazmayayım destan olur yazacaklarım bunlar devede kulak değil kıl olamaz.hadi size iyi masallar...

Sana şöyle cevap veriyorum ve seninle daha fazla münakaşaya girmiyorum iyi geceler;
Türküm, doğruyum, çalışkanım.
İlkem; küçüklerimi korumak,
büyüklerimi saymak,
yurdumu, milletimi özümden çok sevmektir.
Ülküm; yükselmek, ileri gitmektir.
Ey büyük Atatürk!
Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe, hiç durmadan yürüyeceğime and içerim.
Varlığım, Türk varlığına armağan olsun.
Ne mutlu Türküm diyene!

Ezber konuşuyorsunuz. Okullar ezberci sisteme dayandığı için sana çok görmüyorum. Birileri sana ezberletmiş; sende ezberini söyleyerek not almaya çalışıyorsun.
Eleştiriyorsun çok güzel. Ama bir düşün; Türkiye neden böyle diye? Senin gibi takka, tesbih, örtü müslümanları ile diğer taraftaki rozet Atatürkçülerinin yüzünden.

Hala Atatürk düşmanlığı devam ediyor..
Sizler devam edin,düşman görün, hakaret edin,3-5 kişinin nefreti içimizdeki bu sevgiyi sökemez,bizlerse sonsuza kadar laf söyletmeyiz bu böyle bilinsin..

Lütfen alıntılarınıza kaynak gösterin, yine kaynaksız yazılmış ve polemiğe girmeyin.

Bu topikte ne polemikleriniz ne birbirinizle yarışınız hiçbirşey umrumda değil de, yine dönüp dolaşıp konu Atatürk'e getirilmiş ya çok ama çok üzücü, andımızı getiren adam diye bahsedilmeye başlanmış, vay be.
Cunhuriyet, bayrak takır takır sayılıp bunlar önemli denilirken Atatürk'le ilgili kanunlar olmasa da olur'a dokundurulmuş ya, vah gidi vah.
Bu ülke halkıyla, askerleriyle, komutanlarıyla tek yürek olup vatansız kalmamak için mücadele etmiş, savaş askersiz, zafer lidersiz kazanılmaz, ülkemiz elden gidecekken halkı, askeri toparlayan bir lider çıkmış ortaya, adına Atatürk denmiş.

Atatürk kim olursa olsun, neye inanmış, ne yapmak isterse istemiş olsun, o bayrağı, o cumhuriyeti, o dili bizlere kazandırabilmek için elinden geleni yapmış, bunun için saygıyı hak ederken adının bile anılmak istenmemesi ne üzücü.

Hala öyle böyle deniyor, Osmanlı kurulduğundan itibaren başındaki padişahlarında yürüttüğü politika dört dörtlük müydü ki sadece Atatürk'e yükleniliyor, sırf yanlış politikalar yürütüldü diye Osmanlı kasaları sıfırı tüketirken, imparatorluğun çöküşü hazırlanırken bizi Kurtuluş Savaşı'na sürükleyen süreci kimse ağzına almazken ille de Atatürk'ü dile dolayıp herkes muhteşemdi, o olmasaydı ya getiriliyor ya ne diyeyim size.

Umrumda değil partiler, umrumda değil birilerini savunup birilerini yere vurmanız, inancım ve Allah'a şükür vatanım var.
Şükürler olsun ki Allah adını dilinden düşürmeyen halk, asker ve onlara liderlik yapan Atatürk sayesinde Cumhuriyetim, bayrağım var.

Siz tüm bunları unutarak kavganıza devam edin... Yapın düşmanlığınızı, hala parti vs deyin...

Son düzenleme:
Bazen olaylar öyle bir carpitiliyor ki, kimisine gülüp geciyor insan kimisien " belki okuyup inanan olur" diye düzeltme yapmak zorunda kaliyor!

Cemaatin dis ülkelerdeki okullari, Bulunduklari ülkenin VATANDASLARINA egitim verir.

Hükümetin getirdigi o yasada ise önemli bir ayriti bilerek yada bilmeyerek görmezden geliniyor!

Hükümet TÜRK UYRUKLU ögrencilere bu hakki verdi!!

Hükümetin bu uygulamayi cemaat icin yaptigini iddia etmet ütopyanin zirvesi olmus.

Zira hükümet bu uygulamayi yurtdisinda yasayan MILYONLARCA VATANDASI icin getirdi.

:KK14::KK14:
Hadi ya,bak sen.:KK51:
Gözümün önünde azerbaycan uyruklu cemaat okullarından gelmiş 10 tane öğrenci hiçbir sınav kazanmadan 3.000 lira karşılığı tıp fakültesinde okuyor.
Bu uygulamada geçen sene getirildi sayın başbakanınız tarafından.
Yurtdışındaki cemaat okullarında o ülke vatandaşı okuduğu hikayesinede kimseyi inandıramazsınız burda,biraz araştırın olur mu :KK31:
Ha bu arada,ben Türkiyede bir üniversitede görevliyim,sizin gibi Almanya dan(konunun tamda içinden!!!):KK52: hakim değilim ama konuya:KK52:

Son düzenleme:
3000 polisin yerini değiştirip hsyk nın tamamiyle hükümete bağlanmasını sağlayan lider..........diktatörlüğün ayak sesleri..........kaddafi ve saddama olanları biliyoruz kendiside günlük yaşamayı tercih etti demek ki............bugünü bi atlatalım yarına Allah kerim..............yalnız Allah için kendisi para tutmayı çok iyi biliyor.............gavur ellerde milyar dolarlık hesaplarını tüm dünya biliyor.............biriktirmişmidir ki

[/COLOR]

Tabi ki de linç edilirsin , onlar yolsuzluğu savunmuyorlar ki :KK14:

Onlar hiçbir partiyi savunmuyorlar sadece hükümeti eleştiriyorlar :KK24:

Çok açık yüreklilikle diyebilirim ki hiç bir partiyi hiç bir siyasetçiyi savunmuyorum. Al birini vur ötekine hiç birinin farkı yok nazarımda.
Ama bu ülkenin bir ferdiyim, doğruyu yanlıştan ayırt edebilen bir bireyim.
Hiç bir zaman yanlışı savunmadım savunmamda bu yüzden kendimle hiç çelişmedim. Çünkü ben bir birey olarak doğrularımı savundum hiç bir siyasi parti başkanının doğrularıyla hareket etmedim. Bu yüzden sanıyorum ben hep muhalefet olup gerektiğinde hükümeti eleştirenbilenlerden olucam.

Yavas heyecan yapmadan:))

Ikikere yazilmis cevap heyecandan:)

Üniversitedeyim demissinizde benim nereden oldugumu bilemezsiniz degilmi:)) Ezbere konusmayin o yüzden:))

Ayrica cikarilan kanun acik.
Internette bile bulabilirsiniz.
Orada koskoca TÜRK UYRUKLU yazisini göremiyorsaniz yapacak birsey yok!

Cemaat okullari bulunduklari ülkenin vatandasina egitim veriyor evet!

Ama Türkiye den o ülkelere gönderilip lise okutuluyorsa buda baya bir masraf gerektirir zira o okullar bulunduklari ülke icin bile cok ütopik ücretlerle egitim veriyor!

Yavas heyecan yapmadan:))

Ikikere yazilmis cevap heyecandan:)

Üniversitedeyim demissinizde benim nereden oldugumu bilemezsiniz degilmi:)) Ezbere konusmayin o yüzden:))

Ayrica cikarilan kanun acik.
Internette bile bulabilirsiniz.
Orada koskoca TÜRK UYRUKLU yazisini göremiyorsaniz yapacak birsey yok!

Cemaat okullari bulunduklari ülkenin vatandasina egitim veriyor evet!

Ama Türkiye den o ülkelere gönderilip lise okutuluyorsa buda baya bir masraf gerektirir zira o okullar bulunduklari ülke icin bile cok ütopik ücretlerle egitim veriyor!

Demekki neymiş,Türk çocuklarda oraya gönderilip eğitim alıyormuş:KK51:
YÖK Genel Kurulu, Türkiye’deki üniversitelerde okuyacak adaylara yönelik düzenlenen Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı’nın artık yapılmamasını kararlaştırdı. Üniversiteler, yabancı öğrencileri, YÖK’ün onayı doğrultusunda alacak.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan’ın başkanlığında YÖK’te gerçekleştirilen genel kurul toplantısı sona erdi.

Yapılan açıklamada, toplantıda, yurt dışından öğrenci kabulüne ilişkin esasların yeniden düzenlendiği belirtildi.

Bu çerçevede yurt dışından öğrenci kabul etmek isteyen üniversitelerin, YÖK onayı ile bu öğrencileri almasının kararlaştırıldığı kaydedilen açıklamada, şöyle denildi:

“Yurt dışından öğrenci kabul edecek yükseköğretim kurumlarının kontenjan önerilerinin ÖSYM tarafından toplanmasına ve YÖK tarafından karara bağlanarak ‘yurt dışından kabul edilecek öğrenci kılavuzunda’ yer almasına, isteyen üniversitelerin önlisans ve lisan düzeyinden birinci öğretim, ikinci öğretim, uzaktan eğitim ve açık öğretim programlarında kontenjan ayrılmasına ve bundan böyle YÖS yapılmamasına karar verilmiştir.
Üniversitelerin bu bağlamda öğrenci kabul edilebilmeleri için ülkelerin kendi ulusal sınavları, uluslararası sınavlar, ortaöğretim not ortalamaları, üniversite tarafından yapılan sınav ve benzeri gibi öğrenci kabulünde kullanılacak yöntemlerin minimum puanlarının da yer aldığı yurt dışından öğrenci kabulüne ilişkin esasların üniversite senatolarınca kabul edilen bir yönerge veya yönetmelik şeklinde düzenlenerek YÖK’ün onayına sunulması gerekmektedir.”

Açıklamada ayrıca, üniversitelerde pedagojik formasyon eğitimi verilmesinin de belli kriterlere bağlandığı vurgulanarak, bundan sonra bu kriterleri sağlayan üniversitelerin pedagojik formasyon taleplerinin değerlendirmeye alınacağı kaydedildi.
Kaynak:Türk dünyası öğrenci derneği
Ben öyle boş sallamam başkaları gibi,iyi araştırıp çıkın karşıma:KK51:
Bu yıl yurtdışında okuyan Türk öğrenciler için çıkan yasa,2 yıl önce yabancı uyruklu öğrenciler için çıkartıldı.
Cüzi bir ücret karşılığı gelip burda istedikleri üniversitede okuyorlar:KK51:
Biraz okuyalım,diymi.

Son düzenleme:
Herşey heykel dikmekle olsaydı, şimdiye dünya deviydik.

açıkçası bende onu anlamadım Weis. Bambaşka bir konu konşuyorken nasıl oldu oraya geldi. Merak ettim sayfaları tek tek tarattım Atatürk'ün adı hangi mesajlarda geçmiş diye. bulduğum mesajlar işte aşağıdakiler.

Datlu heykel deniyor,herhalde benim heykelimden bahsetmiyor arkadaş .

bunu söylemene gerek yoktu. zaten biliyoruz.:KK14:

hayırdır. neden Atatürkün heykellerinden bu kadar rahatsız oldunuz.
umarım gözümünüzün her gördüğü yere dikerlerde, o yüce insanın bu vatan için yaptığı o güzel şeyleri unutanlara tekrar tekrar hatırlatır o heykellerEn Büyük TÜRKİYE

Herşey heykel dikmekle olsaydı, şimdiye dünya deviydik.

Datlu heykel deniyor,herhalde benim heykelimden bahsetmiyor arkadaş .
arkadaşlar o kadar sayfadan bunamı takıldınız. gerçekten emeğime yazık ya. isyanlardayım. konu neden gelip illa Atatürk' e dayanıyo anlmaış değilim. Muhteremin isminin her mesajda ima edilmesi, sonrasında alınganlıklara sebep olmasından usandım artık. Varsa Atatürk ile bir sorunu olan çıksın söylesin lütfen. Yoksa vay o şunu ima etti vay bu onu ima etti diyerek konuları sabote etmeyin ne olur. Daha önce defalarca yazdım benim Atatürk ile hiç bir sorunum yok . hatalar yapılmıştır, ben bu hataları eleştirim. yoksa ben kimimde vatan borcu olduğumuz bir insanın şahsı ile uğraşayım. Ben burda böyle başka biri olduğunada inanmak istemiyorum. Atatürk değil sistem eleştiriliyor. bu eleştirleri neden getirip illa onun şahsına yapılmış gibi algılıyorsunuz. yalvarırım artık bitsin Atatürk üzerinden siyaset yapmak. Kemiklerini sızlatmayın , yeter artık.

Son düzenleme:
X