Abartıyormuyum ?

Sürekli ama sürekli her şeyi hesaplamak geriye dönük bunları düşünmek sizi yormuyor mu? evliliğiniz güzel aile uzakta neden kendinizi kuruyorsunuz ve her şeyi euro'ya çeviriyorsunuz?
Bununla ilgili değil ama ben insanları aramam vs diyen insanlar bana pek hoş gelmiyor. Bilmiyorum 2 kez aradığım 3. de aramıyorsa ben aramam.

Yani ben çekingenim, beni böyle kabul etsinler diyorsunuz, kayınvalide de para hesabı yapan birisi. Siz de onu böyle kabul edin o zaman.

Ayrıca bence kadın elinden geleni yapmış. Yanınızda hesap yapması hoş değil ama gene de bilenmeyin. Eşyalarınıza yardım etmiş, 170 Gr altın almış. Bunlar az şeyler değil.

Size verilen değeri bunlarla ölçmeyin. Önemli olan size davranışı. Her şeyinizi fazlasıyla yapıp sizi ezmeye çalışan bir insan da olabilirdi, oğluyla aranızı bozmaya da çalışabilirdi, her gün kayınvalide yüzünden yuvanızda huzursuzluk da yaşayabilirdiniz. Bence kayınvalideniz size ve yuvanıza değer veriyor ve sizi sayıyor. Bu çok önemli.

Hayır kv ye diyor kınamda iki elbise giyicem komikliğe gel kocasına diyceğine annesi olarak görmediği kişiyi maddi konu olunca muhatap görüyor :işsiz:
Para isterken anne çünkü obur turlu benim annem değil diyor. Bide övünüyor yok perdenin halının beyaz eşyanın yarısını biz ödedik diye. Ödeyeceksin tabi bunlar zaten kıza ait. Anca istemeyi bilelim valla. Yazık gunah. Bazen iyi ki oğlum yok diyorum böyle gelinler bela olur basıma asla katlanamam. Bizde gelin olduk ben asla bişey istemedim herkes imkanı dahilinde yapar zaten

Yani ben çekingenim, beni böyle kabul etsinler diyorsunuz, kayınvalide de para hesabı yapan birisi. Siz de onu böyle kabul edin o zaman.

Ayrıca bence kadın elinden geleni yapmış. Yanınızda hesap yapması hoş değil ama gene de bilenmeyin. Eşyalarınıza yardım etmiş, 170 Gr altın almış. Bunlar az şeyler değil.

Size verilen değeri bunlarla ölçmeyin. Önemli olan size davranışı. Her şeyinizi fazlasıyla yapıp sizi ezmeye çalışan bir insan da olabilirdi, oğluyla aranızı bozmaya da çalışabilirdi, her gün kayınvalide yüzünden yuvanızda huzursuzluk da yaşayabilirdiniz. Bence kayınvalideniz size ve yuvanıza değer veriyor ve sizi sayıyor. Bu çok önemli.
Ben şimdi burada konuları okuyunca bedavaya gitmişim 😀😀

Para isterken anne çünkü obur turlu benim annem değil diyor. Bide övünüyor yok perdenin halının beyaz eşyanın yarısını biz ödedik diye. Ödeyeceksin tabi bunlar zaten kıza ait. Anca istemeyi bilelim valla. Yazık gunah. Bazen iyi ki oğlum yok diyorum böyle gelinler bela olur basıma asla katlanamam. Bizde gelin olduk ben asla bişey istemedim herkes imkanı dahilinde yapar zaten
Ilerde çocuğum olunca evlenmek istediğinde toton yetiyorsa evlen derim ki büyük ihtimalle bu yönde ayakları yere sağlam basan bir birey yetiştirim. Evmiş falan zaten bırakmayı düşünmüyorum. Bağışlayacağım. Ölene kadar kendi paramla kocamla dünyayı gezerim gelin hanımın hayalindeki pahalı eşyaları dizmek için paramı harcayamam sonra nasılsa değerde verilmiyor.

Konu sahibi empati kursa bunları diyenler kendi ailesi olsa istekleri yapılanlar geline olsa evlenecek olan abisi olsa yine aynı tutumu gösterirmiydi ? 🤔velhasıl herşeyden önemlisi empati eşinin ailesini kendi ailen gibi görmek çok büyük lütuf ama kimse bunu yapamıyor çok zor yapılması da

Fazla esma hanımcım gelinim bana adet,gelenek,görenek deyip zırlavarsa ve yapmak zorundaymışım gibi hareket ederse onu evimde toz beziyle kanki yaparım.
Geleneklerimizin arasında gelin hanım, kayınvalidenin her türlü hizmetini yapıyor ve gık diyemiyor.
Ne kadar ekmek o kadar köfte hesabı.
Ben ona bunları yapacağım da o bana ne yapacak ?
Benim için kilit nokta burası jkfhJFBd

Evet iyi davranıyor kötü biri değil. Bu bakış açısı farklı doğru ben sanırım çok cömert bir anneye sahip olduğum için başkaları için harcarken mutlu oluyor ama herkes böyle değer verdiğini göstermiyor mesajınıza bunun farkına vardım. Teşekkürler

Herşey Alman usülü olmuş madem aile içi ilişkileri de onlara göre yaşayın gitsin. Aramayın sormayın baskı yapan yok ortada. Geldikçe de iyi davranıyormuşsunuz. E daha ne? Geçmişi mıncıklamayın önce kendinize sonra kocanıza zindan edersiniz hayatı. Açgözlü, paragöz, kindar diye yaftalarlar sizi. Her şeye tamam diyerek elde ettiğiniz kocanız elinizden bir anda gider. Uyarmadı demeyin. Aramazsanız da aramayın cnm.

Fazla esma hanımcım gelinim bana adet,gelenek,görenek deyip zırlavarsa ve yapmak zorundaymışım gibi hareket ederse onu evimde toz beziyle kanki yaparım.
Geleneklerimizin arasında gelin hanım, kayınvalidenin her türlü hizmetini yapıyor ve gık diyemiyor.
Ne kadar ekmek o kadar köfte hesabı.
Ben ona bunları yapacağım da o bana ne yapacak ?
Benim için kilit nokta burası jkfhJFBd
Hahahahah o kadar haklısın ki aynen bencede. Ama iş oraya geldi mi kaybolurlar. Yapmak zorunda değilim derler 😂😂

Ilerde çocuğum olunca evlenmek istediğinde toton yetiyorsa evlen derim ki büyük ihtimalle bu yönde ayakları yere sağlam basan bir birey yetiştirim. Evmiş falan zaten bırakmayı düşünmüyorum. Bağışlayacağım. Ölene kadar kendi paramla kocamla dünyayı gezerim gelin hanımın hayalindeki pahalı eşyaları dizmek için paramı harcayamam sonra nasılsa değerde verilmiyor.
Böyle şeyler okuyunca o kadar haklısın ki nasılsa yaranılmıyor. İnsan kazandıgını kendi yemeli içmeli valla.

Ben deger veriyorum kiz o kadar ümitsiz olma😀😀 kocamın ailesi destekçi olamadılar evet maddi acıdan çok iyi değildiler sağolsun kocam herşeyi kendisi yaptı ama bana merhametli sevgili saygılı bi evlat yetiştirmeleri yetti allah onlardan razı olsun bana dünyayı serselerdi ama evlatları hayırsız olsaydı sonum yine hüsran

Hahahahah o kadar haklısın ki aynen bencede. Ama iş oraya geldi mi kaybolurlar. Yapmak zorunda değilim derler 😂😂
Kaçamaz valla.
Evlilik sözleşmesi yaptırırım aJKFjkhjhdD
Haftada en az 3 gün bana gelecek baştan aşagı her işimi görecek.
Yoksa deli miyim gelinime bilmem kaç gram takıp, hem düğün yapıp, hem de borç ödeyeyim.
O paraya ben neler yapardım neler be :)

Kaçamaz valla.
Evlilik sözleşmesi yaptırırım aJKFjkhjhdD
Haftada en az 3 gün bana gelecek baştan aşagı her işimi görecek.
Yoksa deli miyim gelinime bilmem kaç gram takıp, hem düğün yapıp, hem de borç ödeyeyim.
O paraya ben neler yapardım neler be :)
Öyle değil doktor hanımcım, kayinvalide herşeyi dört dörtlük yapıp ortadan kaybolacak.

Gelin hanımı bunaltmayacak, aranıp sorulmak istenmesi bile yük biliyorsun ki.

Düğün yapmaya gelince aile sonrasında uzakta yaşayan bir dost olacak. 😂

Öyle değil doktor hanımcım, kayinvalide herşeyi dört dörtlük yapıp ortadan kaybolacak.

Çok yaban gördüm seni elma :))
Her an hatırlatırım kendimi.
Kaçamaz yok öyle :p
Ev alan anne babalar bile var.
Yazık valla.

N E arayacak ne evine gelecek. Bende aramam çünkü o benim annem değil diyecek😃😃 ay allaaaaam ya. Hiç düşünmüyorlar valla yarın bir gün onlar da kayınvalide olacak. Bugün ne ekersen yarın onu biçiyorsun

Ne doğru dedin ama😅 Burda ki çoğu insanı anlamıyorum. Evet bazılarının eşinin ailesiyle gerçekten sıkıntısı var bazılarıda sorun olmadığı halde sorun yaratiyomuş gibi geliyor.

Ben deger veriyorum kiz o kadar ümitsiz olma😀😀 kocamın ailesi destekçi olamadılar evet maddi acıdan çok iyi değildiler sağolsun kocam herşeyi kendisi yaptı ama bana merhametli sevgili saygılı bi evlat yetiştirmeleri yetti allah onlardan razı olsun bana dünyayı serselerdi ama evlatları hayırsız olsaydı sonum yine hüsran
Ben şöyle çocuğumu ayakları sağlam basan eline mesleğini alıp birikimini planlı yapan en başta merhametli vicdanlı büyüklerine saygılı yetiştiricem. Ama katkıda bulunmayı düşünmem he yettıremez tabı kı kıyamaz yardım ederim. Ama yok altın yap ev al esyaları dız düğün yap asla yapamam. Zengin bile olsam yapmam bu onun iyiliğine para kazanmanın zor olduğunu nasıl kazanıldığını bir şeyler sahibi olmanın nasıl bir şey olduğunu anlamasını isterim. Evlendikten sonra ege taraflarına kaçarım. Sık sık yurt dışına çıkarım. Çünkü biriktirip yiyip içemeden ölmek istemem. Sonrada tüm mal varlığımı aılemden kalıcak olanlarıda ki bunu kardeşim için almak mecburiyetindeyim ya Allah korusun ben kardeşimden önce ölürsem her şeyi ona adayacağım bakılması adına yoksa aılem ve kendi adıma uygun yerlere bağışlayacağım. Değer vermeyenler yiyeceğine sevap kazanırım

X