Abartıyormuyum ?

Ben şöyle çocuğumu ayakları sağlam basan eline mesleğini alıp birikimini planlı yapan en başta merhametli vicdanlı büyüklerine saygılı yetiştiricem. Ama katkıda bulunmayı düşünmem he yettıremez tabı kı kıyamaz yardım ederim. Ama yok altın yap ev al esyaları dız düğün yap asla yapamam. Zengin bile olsam yapmam bu onun iyiliğine para kazanmanın zor olduğunu nasıl kazanıldığını bir şeyler sahibi olmanın nasıl bir şey olduğunu anlamasını isterim. Evlendikten sonra ege taraflarına kaçarım. Sık sık yurt dışına çıkarım. Çünkü biriktirip yiyip içemeden ölmek istemem. Sonrada tüm mal varlığımı aılemden kalıcak olanlarıda ki bunu kardeşim için almak mecburiyetindeyim ya Allah korusun ben kardeşimden önce ölürsem her şeyi ona adayacağım bakılması adına yoksa aılem ve kendi adıma uygun yerlere bağışlayacağım. Değer vermeyenler yiyeceğine sevap kazanırım
Olması gerekende bu zaten

N E arayacak ne evine gelecek. Bende aramam çünkü o benim annem değil diyecek😃😃 ay allaaaaam ya. Hiç düşünmüyorlar valla yarın bir gün onlar da kayınvalide olacak. Bugün ne ekersen yarın onu biçiyorsun
Evlenirken geleneksel olacaksın evlendikten sonra bireysel takılacaksin. Bazı hanım kızların uyanık takılma çabası diyorum buna ben ama yine mutlu olamıyorlar görüldüğü gibi altınlar, Eurolar gitmiyor akıllarından 😂

İyi ki minumum tutmuş masrafları kayınvalideniz, öyle de oluyor bu düğün böyle de. Ve inanın ne kimse sizin gecede kaç kıyafet giydiğinizi hatırlıyor, ne gelinliğinizi. Siz de unutun gitsin.

Bazen diyorum ah keşke bende şu covid günlerinde evleniyor olsaydım da aileler düğün beklentisine giremeseydi, tertemiz yapıp nikahımı otursaydım sıfır masraf. Sırf elalem eğlensin diye tonla para dökülüyor şu düğünlere nişanlara törenlere, umarım azalarak biter bu gelenek.

Telefon olayına gelince de arayıp sormaya çalışın haftada bir iki, ne kadar sık görüşürseniz o kadar konusacak şey bulursunuz böylece zamanla azalır telefon fobiniz:)

Kadının kenardaki parasından bile nasıl haberdarsınız ya?

Paragöz insanlar her kuruşun lafını ederler diyip, kendi eşinize aldığınız takım elbisenin parasına kadar yazmanız ironik değil mi?

Muhasebeciler anca bu kadar aldı, verdi harcandı hesabı tutuyordur. 1,5 senedir hiç bir harcamayı unutmamışsınız :olamaz:

Paragöz insanlar her kuruşun lafını ederler diyip, kendi eşinize aldığınız takım elbisenin parasına kadar yazmanız ironik değil mi?

Muhasebeciler anca bu kadar aldı, verdi harcandı hesabı tutuyordur. 1,5 senedir hiç bir harcamayı unutmamışsınız :olamaz:

Aynen öyle.
Hiç işim olmaz inanın.
Evlenmesi için maddi olarak hazır degilse çalışıp biriktirsin.
Ömrümü çalışarak geçirip, birikim yapıp gelin hanımın boynuna gerdan diye geçirecek halim yok.
Kimse de benim kızıma yapmasın, istemiyorum.
Çeyiz denilen şeyi de annemden bana ne geldiyse (hiç birini kullanmıyorum) oldugu gibi kızıma bırakırım.
O da kullanmak isterse kullanır, kullanmak istemiyorsa annesi gibi ne istiyorsa onu yapsın.
Kaç yıldır çalışıyorum, çocugumun eğitim hayatı için.
O daha iyi şartlarda yaşasın, egitim alsın diye.
Ona bırakacagım en güzel mirasım bu.
Nasip olursa eğer, aklını kullanır da egitim hayatını başarı ile tamamlar meslek sahibi olursa bu da benim ona en büyük katkım olsun.
Gerisi artık kocamla huzurlu bir hayat geçirmek olmalı benim için.
Kendileri çalışıp, didinip birikim yapsın evlensin.
Maddi anlamda destek çıkmayı bu evlenecek çiftler çok yanlış anlıyor.
Borçsuz evlenmek isteyip tüm borç yükünü ailelele kakalıyor.
Onlar da el ele kocalarıyla gezmelerde.
Yok öyle dünya benim için.
Oğlunuz olursa buradan 30 yıl sonraki gelin hanımın yorumlarını görür gibiyim "kaynanamın bilmem şu kadar parası var Ühüüü 😭 Bize yardımcı olmadı ühüüü 😭 herşeyi biz yaptık ühüüüü 😭😭 kötü, pis kak* kaynana ühüüüüü 😭😭" 😂😂😂

İyi ki minumum tutmuş masrafları kayınvalideniz, öyle de oluyor bu düğün böyle de. Ve inanın ne kimse sizin gecede kaç kıyafet giydiğinizi hatırlıyor, ne gelinliğinizi. Siz de unutun gitsin.

Bazen diyorum ah keşke bende şu covid günlerinde evleniyor olsaydım da aileler düğün beklentisine giremeseydi, tertemiz yapıp nikahımı otursaydım sıfır masraf. Sırf elalem eğlensin diye tonla para dökülüyor şu düğünlere nişanlara törenlere, umarım azalarak biter bu gelenek.

Telefon olayına gelince de arayıp sormaya çalışın haftada bir iki, ne kadar sık görüşürseniz o kadar konusacak şey bulursunuz böylece zamanla azalır telefon fobiniz:)
Valla iyi yazmışsınız ben düğün yaptım cok büyük masraflı degildi ama ona bile pişmanım şimdiki aklım olsa sade bi nikah arkasından bi aile yemeği balayı bitti gerisi çok boş şeyler 😅

Evlenirken geleneksel olacaksın evlendikten sonra bireysel takılacaksin. Bazı hanım kızların uyanık takılma çabası diyorum buna ben ama yine mutlu olamıyorlar görüldüğü gibi altınlar, Eurolar gitmiyor akıllarından 😂

Kimse sizin düğününüzü yapmak zorunda değil ki bayada abartılı şekilde yapılmış bence saygı herşeyden önemlidir. Paraya bu kadar çok takan siz gibisiniz yani burdan öyle görünüyor

Eşim söylemişti sonradan onun da haberi yoktu. Annesi düğünden sonra söylemişti
Konular böyle güncellenmiyor yalnız.
Siz silmişsiniz.
Evet sildim çünkü gördüm ki buradaki %90 kadınların niyeti yardım etmek değil, kin kusmak, laf sokma yarışında bulmunmak. Bir iki kişi hariç kimseden objektif bir cevap almadım. Anladım ki vakit kaybı. Paragöz, açgöz, demediğiniz kalmadı. Her genç kızın evlenirken hayalleri var. Ben Istanbulda belki 100 gelinlikçi gezdim en uygun gelinliği bulmak için.
Avrupa standartında 10.000 euro asla abartı değil bir düğün için ama tl ye çarpıp hayattan haberi olmayan insanlara çok gelmiştir evet.

Evet sildim çünkü gördüm ki buradaki %90 kadınların niyeti yardım etmek değil, kin kusmak, laf sokma yarışında bulmunmak. Bir iki kişi hariç kimseden objektif bir cevap almadım. Anladım ki vakit kaybı. Paragöz, açgöz, demediğiniz kalmadı. Her genç kızın evlenirken hayalleri var. Ben Istanbulda belki 100 gelinlikçi gezdim en uygun gelinliği bulmak için.
Avrupa standartında 10.000 euro asla abartı değil bir düğün için ama tl ye çarpıp hayattan haberi olmayan insanlara çok gelmiştir evet.

Memnunsunuz yani bu durumdan. Bi hatır sormak için aranmazmı yaa aile
Yani rahatsız değilim. Eşim neden annemi aramasını isteyeyim ki? Ister arasın ister aramasın kendisinin bildiği. Pek umrumda değil annem de hic neden beni aramıyor diye sormadı

Yani rahatsız değilim. Eşim neden annemi aramasını isteyeyim ki? Ister arasın ister aramasın kendisinin bildiği. Pek umrumda değil annem de hic neden beni aramıyor diye sormadı
Enteresan benim annemi aramayanı bende arayıp sormazdım mesela bu bende birazda değerli hissettirmek gibi bisey

Ben niye alıntılandım şimdi bu cevaba yahu, ben sizi kınayıp yargılamadım ki:) Takmayın demek istedim yani kafanıza düğün nişan detaylarını ama bak böyle olunca aynı şeyleri bende konu sahipleri için düşünüyorum:) Yaranamıyoruz🤷🏻‍♀️

Ben niye alıntılandım şimdi bu cevaba yahu, ben sizi kınayıp yargılamadım ki:) Takmayın demek istedim yani kafanıza düğün nişan detaylarını ama bak böyle olunca aynı şeyleri bende konu sahipleri için düşünüyorum:) Yaranamıyoruz🤷🏻‍♀️
Yanlış oldu. Mesajım size değildi neden sildiniz diye soran bayanaydı.

X