Abartıyormuyum ?

Kayinvalideniz ile böyle bir hesap kitap anlaşmazlığı varsa onunla neden konuşmadınız neden yeri geldiğinde sustunuz o lafını ederken siz de neden düşündüğünüzü söylemediniz de içinize attınız ki.
Bakın bu sorunları herkes yaşıyor meblağ ufak da olsa büyük de olsa yaşanıyor yani.
Benim kayinvalidem de fakir ayaklarına yatar ben de şükretmesini bilmeyen insanlardan hoslanmam. Kayinvalidem pederim oglumuzun dugununu yaptik diye gezindiler ortalıkta bi de taktiği 4 bileziği geri istiyor diğer oğlu evlendiğinde takmak için babababababa..
Ben de şöyle yaptım kayinvalidem bana kalmaya geldiğinde konu oraya geldi ve açtım ağzımı yumdum gözümü. Kalp kırmadan!!
Güzel güzel anlattım yüzleştim ve ona sordum şimdi sorarım sana anne sence düğünü kim yaptı? Doğru haklısın demekten başka cevap veremedi çünkü haklıydım kendi kardeşleri bile utanmıyor musun ayıp düğünde ne taktın da geri istiyorsun demişler hep . Kusura bakma ben altını kaynımın karısına verecek kadar enayi değilim dedim takı takip görevimizi yaparız yardım isterse baş tacı ama üzgünüm vermem dedim.
Sorunları konuşarak hallerim dumanla haberleşme ile anca kendinizi yersiniz .

Arayıp sormuyorsanız sizin bileceğiniz iş henüz cok yeni evlisiniz ilerde bunları mi takmışım diceksiniz.

Kilicdaroglu cumhurbaşkanımıza neden beni aramıyorsunuz diye sitem etmişti
Cumhurbaşkanımız da peki "sen niye beni aramıyorsun sayın kılıçdaroğlu ara sen ara o zaman" demişti 😅
😂😂😂

Fozunutz ne oluyor ? 😂

Eşim annemi aramıyor ama arada yazışıyorlar. Annemi seviyor yani sıkıntıları yok. Ama annem de ona sık yazıyor. Kv belki bana en fazla 10 kere yazdı 1.5 senede. Ama belki karşılık görmediği için vazgeçmiştir.
Siz karşılık görmidiğiniz biruni daha yazar veya arar msnz ? Şahsen ben öyle insanları hayatımdah çıkarttm

Gözünüz doymamış diyorum.
Merak etmeyin kimsenin parasında gözüm yok. Ama bana göre bana değer vermedi. Ayrıca bizim durumumuz onlardan iyi annemin demek istedim. Mesela para değil. Mesela fakirlik numarası yapıp sonradan 20.000 euro kenarda durduğunu duymam. Beni tanısanız zaten böyle biri olmadığımı bilirsiniz hanımefendi.

Düğün Türkiye de mı oldu. Eğer öyleyse az para harcamamışlar aslında. Ne yapacaksınız kazandığınız paranın çeşidini. Onun dışında düğünü aileler yapıyorsa zaten yatak odası,hali, perde, beyaz eşyaların bazılarını kız tarafi almaz mı? Lütuf gibi almayacaginiz bir şeyi almış gibi konuşuyorsunuz. Takım elbiseyi bile. Siz alacaksınız zaten. Haa düğünü karı koca birlikte yapar o zaman kim ne almış bakılmaz kimse de karışmaz. Bir de iki kıyafet giymek bana mı saçma geliyor. Zaten düğünler genelde yazın sıcağında yapılıyor oynuyorsun o ağır kıyafetlerle haliyle ter oluyor giy çıkar zor iş. Kına gecesi başka ilde olur misafirlerimiz gelinlikle görsün diye giyersin sonra bindallini giyersin onu da anlarim diğer türlüsü bilemedim. Düğün burda mu oldu

Siz karşılık görmidiğiniz biruni daha yazar veya arar msnz ? Şahsen ben öyle insanları hayatımdah çıkarttm

Düğün Türkiye de mı oldu. Eğer öyleyse az para harcamamışlar aslında. Ne yapacaksınız kazandığınız paranın çeşidini. Onun dışında düğünü aileler yapıyorsa zaten yatak odası,hali, perde, beyaz eşyaların bazılarını kız tarafi almaz mı? Lütuf gibi almayacaginiz bir şeyi almış gibi konuşuyorsunuz. Takım elbiseyi bile. Siz alacaksınız zaten. Haa düğünü karı koca birlikte yapar o zaman kim ne almış bakılmaz kimse de karışmaz. Bir de iki kıyafet giymek bana mı saçma geliyor. Zaten düğünler genelde yazın sıcağında yapılıyor oynuyorsun o ağır kıyafetlerle haliyle ter oluyor giy çıkar zor iş. Kına gecesi başka ilde olur misafirlerimiz gelinlikle görsün diye giyersin sonra bindallini giyersin onu da anlarim diğer türlüsü bilemedim. Düğün burda mu oldu
Düğün Almanyada oldu

Merak etmeyin kimsenin parasında gözüm yok. Ama bana göre bana değer vermedi. Ayrıca bizim durumumuz onlardan iyi annemin demek istedim. Mesela para değil. Mesela fakirlik numarası yapıp sonradan 20.000 euro kenarda durduğunu duymam. Beni tanısanız zaten böyle biri olmadığımı bilirsiniz hanımefendi.
Yaşı büyük insanlar kkenarda para tutmayı sever. Hastalığı var ölümü var diye. Gözüm yok diyorsunuz ama o 20binjn 10binini de niye bize harcamadı demeye getiriyorsunuz aslında.

Lütuf gibi görmüyorum annem eşime bir şey alırken fiyat bakmazken sen istediğini al vs vs derken kv bana her şeyin hesabını yapıyor. Bu dokundu bana.

E siz kenarda 20.000 eurosu olduğunu duyunca o para bana niye harcanmadı diye soruyosaniz kadın size fakir numarasi yapmakta haklı değil mi? İnsanlar sizin lukslerinizi karşılamak için mi çalışıp biriktiriyor. Bu nasıl mantık?

E siz kenarda 20.000 eurosu olduğunu duyunca o para bana niye harcanmadı diye soruyosaniz kadın size fakir numarasi yapmakta haklı değil mi? İnsanlar sizin lukslerinizi karşılamak için mi çalışıp biriktiriyor. Bu nasıl mantık?
Öyle demedim. Baştan fakirlik numarası yapması beni üzdü. Yani binevi uydurdu masraf yapmamak için

O zaman azmış gerçekten düğünün her şeyi için. En iyisi her şeyi kendiniz yapmaktı. Kimse karışmazdı. Kafaniza göre alırdiniz. Kenardaki para dert olmazdı falan. Benim kayınvalide de her şeyin en iyisini al yavrum derdi. Kendi vermeyecek ya:))
Teşekkür ederim objektif cevabınız için. Sanırım bazıları kin kusmaya geldi.

Siz de az hesapçı değilmişsiniz yalnız 😅 yurt dışındakilere çok komik rakamlar gelebilir ama bize hiç komik gelmedi valla gözlerimiz yuvasından fırlıyordu okurken neredeyse 🤪 Şimdi düşünüyorum da çocuğum ve müstakbel eşi kendi düğün derneklerini vs. Kendileri yapmayıp bana yıkacaksa şahsen ben yıllarca bir tarafımı yırtarak kazandığım paramin hepsini elin kızı- oğlu için yatıramam. Garantisi bile yok 3 gün sonra ayrılıp her şeyin boşa gitmeyeceğinin banane ayol 😅 Yanı onların her şeyin uygununa kaçması normal de sizin her şeyi kalem kalem hatırlayıp, hesaba döküp sonra da asıl mesele telefon demeniz fazla garip 😄

Şimdi niye aramalarına çok dönmüyorsunuz ya da kendiniz aramak istemiyorsunuz peki. Onu çözemedim işte ben. Para harici yaptığı bir şey yok. Ben mi göremedim. O zaman konu tamamen parasalmis gibi geliyor.
Ben çekingen bir yapıya sahibim. Kolay kolay birini aramıyorum. Arayanla konuşurum tabi ama arkadaşlarım bile genelde onlar arar.

Siz de az hesapçı değilmişsiniz yalnız 😅 yurt dışındakilere çok komik rakamlar gelebilir ama bize hiç komik gelmedi valla gözlerimiz yuvasından fırlıyordu okurken neredeyse 🤪 Şimdi düşünüyorum da çocuğum ve müstakbel eşi kendi düğün derneklerini vs. Kendileri yapmayıp bana yıkacaksa şahsen ben yıllarca bir tarafımı yırtarak kazandığım paramin hepsini elin kızı- oğlu için yatıramam. Garantisi bile yok 3 gün sonra ayrılıp her şeyin boşa gitmeyeceğinin banane ayol 😅 Yanı onların her şeyin uygununa kaçması normal de sizin her şeyi kalem kalem hatırlayıp, hesaba döküp sonra da asıl mesele telefon demeniz fazla garip 😄
Hafızam iyidir. Teşekkürler 😊

Türkiyede değiller belirttim zaten

Kadının parası var diye niye hepsini sizin evliliğinize döksün yahu. Azicik tok gözlü olun size ne kayınvalidenin ne kadar parası olduğundan. Çok abartıyorsunuz

Yalnız eurolar türk parasına çevrilince burda yapılan şeyler az bişey gibi gelmedi bana. Ben mi yanlış anladım acaba.
telefon meselesine gelince bence de insan istediği kişiyi arar istediği kadar konuşur özellikle ben gibi telle konuşmayı sevmeyenler beni çok iyi anlar. Ama işte kimse böyle düşünmüyor şart gibi aramak sanki. Eminim sizde ben kv ile ne konuşcam diye düşünüyorsunuzdur heleki kv çok konuşan biriyse. Tel konusunda size bişey diyemem bende aynı siz gibiyim bi annemle konuşmayı severim bide eşimle.
ama takı alacak verecek amann bunlara takılmayın herkes aynı düşüncede olamıyor alacak verecek konusunda malesef.

X