Abartıyormuyum ?

Istanbulluhanim

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2020
122
45
Selam kızlar fikrinize ihtiyacım var. 1.5 senedır evliyim. Eşimle şu an sıkıntım yok konu kayinvalidem 😁

Neyse direkt konuya dalayım evlenmeden önce kv her şeyin hesabını yapıyordu her aradığında maddiyattan bahsediyordu yok işte bir kız 6.000tl lik gelinlik aldı çok pahalı ne gerek var. Başka bir gün, bizim tanıdığımız var mobilyaları ordan bakarız. Yok altınları durumumuza göre yapacağız. İşte halıları defolu alınca indirim oluyor.. özellikle buna şok olmuştum bir gün benim gelinim olucak da nasıl yüzüm olucak böyle bir şey demeye? İşte kınada bir elbise yeter. Ben ama hem bindallı hem normal kına elbisesi istiyorum dedim. Ama bir kız vardı sadece bir tane giymişti dedi. Yani resmen bana bir elbisenin lafını ediyordu. Neyse hep böyle devam etti. Ki bunu belirttim ben hep anlayışlı oldum ve gerçekten durumlarının çok olmadığını düşünüyordum kadın beni her aradığında hesap mesap yapıyordu söyle pahalı olmasın vs.
Annem de hep aynı anlayışlı yatak odasını biz aldık beyaz eşyalarının yarısını biz ödedik kız tarafı yani. Halıların ve perdelerin yarısını da biz ödedik.

Benim gelinliğim 4000 tl, yüzüklerim 1200tl tutmuştu. Altınlar 40.000 civarı vermişti 170gr. Ki kaynanamlar Almanyadan. Gelirleri euro.
Sonradan öğrendim durumları kötü felan değil ama huyu öyle ne kadar az harcasam o kadar iyi kafasında.

Neyse düğün de zaten şatafatlı düğün istemiyordum aşağı yukarı (salon,makyaj,kuaför eğlence, yemek servisi, fotoğraf, kamera) sanırım 6000-7000 euro max tutmuştur. Almanyada olanlar çok komik bir rakam olduğunu bilir bir düğün için (büyük salonlar 10 15bin euro dan başlar.)

Neyse neden bunların hepsini anlattım benim en gıcık olduğum insanlar cimri insanlardır her kuruşun lafını edenler. Annem bu arada eşime Sarardan 2 takım elbise almıştı toplam 5500tl tutmuştu. Benim kınada ve düğünde giydiğim her şey 7000 bile yapmıyor. Bohça istermisin diye hiç sormadı ona gore gerek yoktu. Düğünden sonra 500euro verdi ihtiyacını al dedi. Düğün parası 9000euro takılmıştı 2000 eurosunu alıyorum dedi borçlar için. Allah aşkına ne borcu ? Sanki sarayda düğün yaptık ha birde evlendikten sonra öğreniyorum ki çocukları için hesapta 20.000euvarları varmış düğün için kenara koymuş.

Yani hep fakirlik numarası yaptı halbuki 20.000 euros var kenarda. Bu arada eşimin dedesi de 20.000tl yardım etmişti kaynanamlara bizim düğün icin. Mobilyaları da o ödemedi abisinin borcu vardı ona sen ödersin dedi. Anlayacağınız minimum masraf yaptı.

Neyse vakit geçti senede bir kere geliyorlar 3 hafta filan kalıyorlar bizde her geldiğinde bavul dolusu geliyor hediye çikolata vs. Ama ben nedense o ilk yaşananları tam unutamıyorum. Biraz fazla meraklı ama onun dışında bana bir kötülüğü yok. Ama ben nedense arayıp konuşamıyorum. Arada eşim aradığında bende çıkıyorum biraz konuşuyorum onun dışında bir kere kendim aramadım. Birde yapı olarak çok konuşkan değilim annem dışında da fazla kişiyi aramam. Arayanlarla konuşurum ama onun dışında çok arayan biri değilim.

Kaynanam Hic aramadığıma üzülmüyormuş eşime söyledi. Eşim ara diye bana baskı yapmıyor ama üzülüyorum dedi. Eskiden yine ayda bir gelip konuşursun şimdi hiç konuşmuyorsun dedi.

Mesele bana yaptığı şeyler değil mesele benim yapım. Dediğim gibi annem dışında kimseyi aramam. Aramak zorunda mıyım ?
Bu arada bana geldiklerinde gayet iyiyiz konuşuruz sohbet ederiz. Ama telefonu alıp arama gereği duymuyorum. Haksız mıyım ?

Bu arada derdin bu mu kaynanan ne yaptı ki sen kaynana görmedin gibi yorumlara cevap vermem sadece abartıyor muyum fikrinizi merak ettim?

konudan bağımsız bir sey söylemek istiyorum. evli değilim ama sürekli böyle şeylerin hesabının yapılması bana çok ayıp geliyor. evlendikten sonra yok bana elbise alma dedi yok şu kadar parası vardı bana bunu yapmadı gibi hesaplar da ayıp geliyor aynı şekilde. bazı evliliklerde hep bir para hesabı görüyorum. belki evliliğin doğası budur ben anlamiyorumdur bilemiyorum 😅

Yani eski insanlarda biz öyle herşeye para harcasak, herşeyin en iyisini alsak para biriktiremezdik kafası var.. Zamanla bu durum alışkanlığa dönüşüyor.. İstediklerinizi alabildiyseniz ve yapabildiyseniz, Evinize karışmıyorsa gerisini boşverin.. arama konusunda haftada 1 arayıp nasılsın diye sormak zor olmamalı bence.. Eşinn senin anneni arıyor mu?

konudan bağımsız bir sey söylemek istiyorum. evli değilim ama sürekli böyle şeylerin hesabının yapılması bana çok ayıp geliyor. evlendikten sonra yok bana elbise alma dedi yok şu kadar parası vardı bana bunu yapmadı gibi hesaplar da ayıp geliyor aynı şekilde. bazı evliliklerde hep bir para hesabı görüyorum. belki evliliğin doğası budur ben anlamiyorumdur bilemiyorum 😅
Yok doğası öyle değil. Ben eşimin ailesi düğünde falan ne masraf yaptılar hiç bilmiyorum. Gerer yok bilmeme.. öğreneceğim de ne olacak ki .. 😒 kına elbisemi bile ben kendim aldım.. Ben alınca eşim bana nikah elbisesi aldı mesela.. Maddiyata girmek bana da çok saçma geliyor olan olmuş giden gitmiş..

Düğünü anne baba yapıyorsa ve zaten cimrilerse söylediğiniz şeylere şaşırmamak lazim. Ne kadar komik bir para olursa olsun insanlar düğün yapıyorlar ve keselerini düşünmek zorundalar.
Madem duyduklarınız sizi rahatsiz etti herseyi eşiniz ve siz ödeyip kimseden maddi birşey beklemeseydiniz.
Arama kısmına gelince, size yapılan büyük haksızlıklar, canınızı sikacak olaylar yoksa tabiki aranmalı. Benim çocuğumun eşi birşey yapmadigim halde sırf aramayi sevmiyorum diye benle bağlantıyı kesse cok uzulurum. Ilerde eşiniz bu duruma daha büyük tepkiler verebilir.

Yok doğası öyle değil. Ben eşimin ailesi düğünde falan ne masraf yaptılar hiç bilmiyorum. Gerer yok bilmeme.. öğreneceğim de ne olacak ki .. 😒 kına elbisemi bile ben kendim aldım.. Ben alınca eşim bana nikah elbisesi aldı mesela.. Maddiyata girmek bana da çok saçma geliyor olan olmuş giden gitmiş..
kesinlikle size katılıyorum.. böyle şeyleri sürekli konuşmaya ve düşünüp düşünüp kendine dert etmeye gerek yok bence. evliysen, mutluysan gecmisi bu kadar takmamak lazım

Hesabını yapmıyorum bizim aile de yurtdışında inanın durumumuz onlardan iyi paraları için evlenmedim eşimle 😉

Düğünü anne baba yapıyorsa ve zaten cimrilerse söylediğiniz şeylere şaşırmamak lazim. Ne kadar komik bir para olursa olsun insanlar düğün yapıyorlar ve keselerini düşünmek zorundalar.
Madem duyduklarınız sizi rahatsiz etti herseyi eşiniz ve siz ödeyip kimseden maddi birşey beklemeseydiniz.
Arama kısmına gelince, size yapılan büyük haksızlıklar, canınızı sikacak olaylar yoksa tabiki aranmalı. Benim çocuğumun eşi birşey yapmadigim halde sırf aramayi sevmiyorum diye benle bağlantıyı kesse cok uzulurum. Ilerde eşiniz bu duruma daha büyük tepkiler verebilir.
Anlıyorum bağlantıyı kesmiyorum aslında geldiklerinde gayet iyiyiz sadece telefonla aramak bana göre değil. Ama efor yaparım en azından arada çıkarım

Kadının sürekli arayıp para muhabbeti yapması çirkin ama üzerine düşen her şeyi yapmis. Eşyaların yarıdan fazlasını almış, düğün yapmış, takı takmış. Daha napsin? Neyi var neyi yok üzerine mi yapsın? Sizin de fozunuzt doymamış, maşallah.

Kayinvalideniz ile böyle bir hesap kitap anlaşmazlığı varsa onunla neden konuşmadınız neden yeri geldiğinde sustunuz o lafını ederken siz de neden düşündüğünüzü söylemediniz de içinize attınız ki.
Bakın bu sorunları herkes yaşıyor meblağ ufak da olsa büyük de olsa yaşanıyor yani.
Benim kayinvalidem de fakir ayaklarına yatar ben de şükretmesini bilmeyen insanlardan hoslanmam. Kayinvalidem pederim oglumuzun dugununu yaptik diye gezindiler ortalıkta bi de taktiği 4 bileziği geri istiyor diğer oğlu evlendiğinde takmak için babababababa..
Ben de şöyle yaptım kayinvalidem bana kalmaya geldiğinde konu oraya geldi ve açtım ağzımı yumdum gözümü. Kalp kırmadan!!
Güzel güzel anlattım yüzleştim ve ona sordum şimdi sorarım sana anne sence düğünü kim yaptı? Doğru haklısın demekten başka cevap veremedi çünkü haklıydım kendi kardeşleri bile utanmıyor musun ayıp düğünde ne taktın da geri istiyorsun demişler hep . Kusura bakma ben altını kaynımın karısına verecek kadar enayi değilim dedim takı takip görevimizi yaparız yardım isterse baş tacı ama üzgünüm vermem dedim.
Sorunları konuşarak hallerim dumanla haberleşme ile anca kendinizi yersiniz .

Arayıp sormuyorsanız sizin bileceğiniz iş henüz cok yeni evlisiniz ilerde bunları mi takmışım diceksiniz.

Kilicdaroglu cumhurbaşkanımıza neden beni aramıyorsunuz diye sitem etmişti
Cumhurbaşkanımız da peki "sen niye beni aramıyorsun sayın kılıçdaroğlu ara sen ara o zaman" demişti 😅

Parayi kim veriyorsa düdügü o calar. Biz bir iki hediye haric herseyi kendimiz yaptik. Kimsenin de söz hakki yoktu böylece. Yani böyle pazarliklara da gerek yoktu. Esiniz nerdeydi o siralar. Masaya kendisi ne kadar katti?
Sunu da eklmek isterim: O paralar Almanyada da kolay biriktirilmiyor.
Ikimiz de uni son sınıftaydık yani ikimizin de pek katkısı olmadı. Ama bunu belirtmek istiyorum kv illa bu yaz yapalım dedi yani ben tutturamadım şimdi yapalım diye diyebilirdi oğlum bekle çalış 1 sene biriktir sonra yap düğününü. Ama bu açıdan da haklısınız evet hak veriyorum

Kadının sürekli arayıp para muhabbeti yapması çirkin ama üzerine düşen her şeyi yapmis. Eşyaların yarıdan fazlasını almış, düğün yapmış, takı takmış. Daha napsin? Neyi var neyi yok üzerine mi yapsın? Sizin de fozunuzt doymamış, maşallah.
Fozunutz ne oluyor ? 😂
Yani eski insanlarda biz öyle herşeye para harcasak, herşeyin en iyisini alsak para biriktiremezdik kafası var.. Zamanla bu durum alışkanlığa dönüşüyor.. İstediklerinizi alabildiyseniz ve yapabildiyseniz, Evinize karışmıyorsa gerisini boşverin.. arama konusunda haftada 1 arayıp nasılsın diye sormak zor olmamalı bence.. Eşinn senin anneni arıyor mu?
Eşim annemi aramıyor ama arada yazışıyorlar. Annemi seviyor yani sıkıntıları yok. Ama annem de ona sık yazıyor. Kv belki bana en fazla 10 kere yazdı 1.5 senede. Ama belki karşılık görmediği için vazgeçmiştir.

X