Cuma Zayıflama Yarışması 9. Takım

buarada kızlar şu heryerde karşıma çıkan zayıflama hapı reklamlarına gıcık olmaya başladım iyice
resmen bizim kilo problemimiz birierinin ticari çıkarları haline geldi ya
neredeyse hiçbiri işe yaramayan yarasada hemen üstüne kat kat kilo aldıran hormon bozan ilaçlar
bazen bi an bana bile cazip geliyolar sonra saçmalama büşra ne olduklarını biliyosun dyorum

kızlar menümü vereyim
kahvaltı öglen bir arada
kahvaltıyı biraz abarttım gibi dışarda olunca ayarım kaçıyo
ara 3 grsini
akşam bir tabak çorba
su 3 litreye yakın 5 fincan yeşil çay
spor 4.2 km tempolu yürüyüş genel egzerszler
akşama birkaç çilek bir portakal yiycem kızlar öyle düşünüyorum yani belki çok acıkırsam bir iki grisini yerim erken içtim çorbamı biraz

buarada kızlar şu heryerde karşıma çıkan zayıflama hapı reklamlarına gıcık olmaya başladım iyice
resmen bizim kilo problemimiz birierinin ticari çıkarları haline geldi ya
neredeyse hiçbiri işe yaramayan yarasada hemen üstüne kat kat kilo aldıran hormon bozan ilaçlar
bazen bi an bana bile cazip geliyolar sonra saçmalama büşra ne olduklarını biliyosun dyorum

ayy cnm sakın almayın o ilaçlardan ben zamanında lida kullanmıştım sinirleri maffedio intaharı bile düşündürmüştü bana berbat zamanlarım oldu o ilaç yüzünden...çarpıntı yaptı tansiyonumu oynattı 13.6 falan oluodu bu yaşta.2 basamak çıkıodum kalbim dışarı fırlıodu.sol tarafıma yatamıodum geceleri yatağa çarpıodu pırpır kalbim ayyyyy aklıma geldkçe çok üzülüorum

bende menümü yazıyim

sabah:kahvaltı(öğlen uyandım zaten)

öğlen:yok

akşam:1 tabak mantı
yarım bardak kola

spor:şimdilik yok
su:2 lt
kaçamak:aslında yok gbi ama mantıyı yedim ufffffff çok pişman oldum yedikten soraa çok sinirlendm kendime...

ipocum benimde ablam kullandı lida lahana hapı elma hapı bişiyler ne bulduysa kullandı yani onları kullandıgı dönemde kilo almıştı yeme düzenin oturtunca akşam yemeyince öyle güzel kilo verdki şimdi almıyo 50 kiloda sabitlendi ama reklamlarında öyle gösteriyorki sanki çok cazip gıcık oluyorum ya

ipocum benimde ablam kullandı lida lahana hapı elma hapı bişiyler ne bulduysa kullandı yani onları kullandıgı dönemde kilo almıştı yeme düzenin oturtunca akşam yemeyince öyle güzel kilo verdki şimdi almıyo 50 kiloda sabitlendi ama reklamlarında öyle gösteriyorki sanki çok cazip gıcık oluyorum ya

bende lidayla 1 haftada 7 kilo vermiştim ölüodum midem içeri göçmüştü yataktan hiç çıkmıodum yemek görünce kusmak geliodu berbat bişeydi allahım yaaaa

ZAYIFLAMANIN 25 KOLAY YOLU

1. Karıştırın
Sevdiğiniz meyve suyunu maden suyuyla karıştırın. Bunu yaparken, normalde içtiğiniz meyve suyunun yarısını kullanacağınız için, aldığınız kaloriyi önemli miktarda azaltmış olursunuz. Hele de meyve sularının bolca tüketildiği şu sıcak yaz günlerinde.

2. Telsiz telefon kullanın
En yakın arkadaşınıza günün sıcak dedikodularını verirken, aynı zamanda da kalori yakmaya ne dersiniz? Çamaşırları yıkayın (68 kalori), masayı hazırlayın (85 kalori), ya da çiçekleri sulayın (102 kalori). (Bu değerler, 68 kiloluk bir kişi ve yarım saat üzerinden geçerlidir.)

3. Çiklet çiğneyin
Yakın zamanda yapılan bazı araştırmalara göre, tüm gün şekersiz (tatlandırıcılı/damla sakızlı) çiklet çiğnemek metabolizma hızınızı yüzde 20 oranında artırıyormuş. Biz araştırmacıların yalancısıyız!

4. Abur cuburların karşılığını nakit ödeyin
Ne zaman biri size abur cubur ya da yememeniz gereken bir şey önerdiğinde kabul ederseniz, kenara bir 500 yüz bin lira koyup, bunu çocuğunuza, kardeşinize, ya da dilencilere verin. Paracıklar cebinizden eksilmeye başladığında, hayır demeyi de öğreneceksiniz.

5. Ambalaja dikkat edin
Ambalaj üzerlerini iyice okuyun. Çünkü kalori değerleri genellikle 100 gram üzerinden bildirilir. Oysa yediğiniz şey, 100 gramdan fazlaysa çok daha fazla kalori alıyorsunuz demektir.

6. Yürüyüşe çıkmadan önce yeşil çay için
Kafein yağ asitlerinin açığa çıkmasını sağlar. Böylece daha kolay yağ yakarsınız. Ayrıca yeşil çayda bulunan polifenoller (antioksidan bileşikler), kafeinle birleşerek yakılan kalori miktarını artırırlar. Ancak eğer yüksek tansiyonunuz varsa, bu öneriyi dikkate almayınız.

7. Yemeğinizi evden getirin
Dışarıda yemek genellikle daha çok kalori almanıza neden olur. Dışarıda bulmanın zor olduğu şeyleri evde hazırlayıp yanınızda getirebilirsiniz.

8. ılla da salata sosu istiyorsanız…
O zaman bu tarife göre kendi salata sosunuzu yapın. Çünkü bu sosta bulunan yağ miktarı 1.5 gr ve içerdiği kalori de sadece 20'dir.

• 1 çay kaşığı balsamik sirke
• Çeyrek çay kaşığı zeytinyağı
• 3/4 çay kaşığı dijon hardalı
• Çeyrek çay kaşığı yaban turbu

9. Kan testi yaptırın
Yaklaşık 12 kadından birinin tiroid bezleri yeterince iyi çalışmıyor ve bu da metabolizmayı yavaşlatan etkenlerden.

10. Suyu tercih edin
Meşrubat tercihinizi sudan yana kullanın. Yanınızda şişe bulundurmak faydalı olabilir.

11. Tat alma duyunuzu yanıltın
Öksürük için olan mentollü drajelerden bir taneyi ağzınızda eritmek, canınız bir şey çektiğinde, bu duyguyu köreltebilir.

12. Baharatları kullanın
Örneğin yediklerinize acı eklemek, daha uzun bir zamanda acıkmanıza yardımcı olabilir.

13. ıçtiniz mi beyaz için
Su gibi, az yağlı sütün de doyurucu etkisi vardır. Üstelik kalsiyum açısından da zengindir ve tok tutar.

14. Salata malzemelerini doğramayın, dilimleyin
Salatanız, sadece yeşilliklerden oluşmak zorunda değil. Havuç, kereviz, kabak ve diğer sebzeler de kullanılabilir. Ama bunları ince ince doğramak yerine, büyük parçalar halinde kesin. Hem yemesi daha uzun sürer, hem de daha çok çiğnersiniz. Bu da daha çabuk doymanızı ve ana yemekten daha az yemenizi sağlar.

15. Bir dostunuzu arayın
Kendinizi yalnız hissediyorsanız, kendinizi yemeğe vurmak yerine telefonu elinize almayı tercih edin.

16. Yediklerinizi yazın
Bu, neyi ne kadar yediğinizi bildiğiniz için, kendinizi kontrol etmenize yardımcı olur.

17. Uzaktan kumandayı emekliye ayırın
Uzaktan kumanda gibi aletler işinizi kolaylaştırmakla beraber, sizleri hareketsizleştirir.

18. Sprey yağları tercih edin
Böylece normalde kullandığınızdan çok daha az yağ kullandığınızı fark edeceksiniz.

19. Alırken küçüğünü tercih edin
Örneğin çikolata mı satın aldınız? Bir bar yerine, bir paket almak demek, yüzde 44 daha fazla yemeniz demek. Riske girmeye gerek yok, küçüğünü alın, kaloriyi azaltın

20. Yemeği pişirmeden önce ölçün
Makarna, pilav gibi besinleri yerken, miktarı kaçırıp daha çok yiyebilirsiniz. Oysa baştan yemeniz gereken kadarını ölçüp pişirirseniz, bu sorun ortadan kalkmış olur. Şöyle söyleyelim, 4 kaşık makarna ya da pilav, 1 dilim ekmeğe eşittir.

21. Aynasız yemek olmaz
Yemek yerken kendinize aynada bakmak, yüzde 22-32 daha az yemenizi sağlar.

22. Kutuyu açmadan önce bekleyin
Dondurma kutusunu açmadan önce, 10 mekikle, 10 şınav çekin. Bu hem atıştırma arzunuzu öldürebilir, hem de vücudunuzla sizi tekrar iletişime sokarak, amaçlarınızı size hatırlatabilir.

23. Çorbanız koyusundan olsun
ıçinde büyük sebze parçaları olan çorba içen kişilere bakılacak olursa, hem daha çabuk doyuluyormuş, hem de yüzde 20 daha az yeniliyormuş.

24. Biraz da ilhama ihtiyacınız var
Bazen ihtiyacınız olan motivasyonu yine ancak kendiniz sağlayabilirsiniz. Bu nedenle hazırlıklı olun ve buzdolabı, mutfak kapısı, bisküvilerin durduğu dolap, ya da bilgisayar gibi yerlere sizi motive edecek yazılar yapıştırın. Örneğin: "Bir gofrete yenilmeyeceksin değil mi? Ne de olsa uzun bir yol kat ettin ve çok başarılı oldun."

25. Balık yemeyi ihmal etmeyin
Balık, son derece sağlıklı bir yağ tipi olan omega-3 yağ asitlerini içerir. Omega-3 açısından zengin balıklar, tonbalığı, uskumru, somon ve morina balığıdır. Diyet yapan kişilere bakılacak olursa, her gün balık tüketenler, diyetlerinde balık olmayanlara oranla yüzde 20 daha fazla kilo kaybetmişler.

ben dışardaydım. antremana gittim. ölüyorm yorgunluktan.ellerim titriyo baya yoruldum.
menümü de yazıp yatıcam

öğlen: bulgur pilavı ve 3 köfte

akşam:çorba ve havuç

egzersiz:1 saat boyunca voleybol

su:3 litre

kaçamak:yok

iyi akşamlar kızlar.hava müthişti bugün akşama kadar dışardaydık bi gezdikki anlatamam resmen ayaklarım şişti.şimdi ise felaket yağmur var.
neysem menümü yazmayım dışardayım diye abartmadım az yedim yine.yanlız az su içtim bide bi tane metro yedim..
yarın tam gaz devam herşeye.yorgunluktan ölüyorum ben yatar iyi uykular herkese..

gunaydinlar, malum bu hafta sonu cicek aldim balkona onlari diktik bir de dun oglumu sunnet ettirecektim olmadi. Dr. suan icin yaptirmayin henuz egzama sorunumuz var ve sunnet olduktan sonra en ufak bir seyde reaksiyoncok daha farkli olur dedi yaptiramadik. Kismet degilmis.. Hafta sonu gercekten kimse ugramamis ama o da hafta sonunun yogunlugundan olsa gerek mezzoz'a cok ama cok gecmis olsun .. Berry nerelerde acaba bi gelse de rahat etsek ..Bogazim agriyor sicak yesil cay iciyorum suanda..

kızlar gunaydınlar dün iyiki sabahtan çıkmışız akşam üstüne dogru bir yagmur bir fırtına hala devam ediyor çok sogudu birden hava sanki kış gibi
ipocum paylaştıkların çok gzel hepsini tek tek okudum bu günlerde bende sakız çiğniyorum pek sevmem aslında ama acıktırıyor beni ya :KK43:

Miktar çok önemli!
Omega-3 yağları ile damar sağlığını güçlendiriyor, kalp ritim bozukluklarını önlüyor, kanı inceltip pıhtılaşma ihtimalini düşürüyorlar. Yapılarındaki arginin, damar duvarında daha fazla nitrik oksit üretilmesine ve bu yolla damarların gevşemesine, genişlemesine yardımcı oluyor.

Nitrik oksit ile sağlanan bu genişleme cinselliği destekliyor. Ayrıca kan basıncı da düşüyor. Koroner arterlerde kan akışı rahatlıyor. Yapılarındaki folik asit homosisteini düşürürken, potasyum kalbi güçlendiriyor. Kafanızı daha fazla karıştırmak istemem ama bana sorarsanız bu yiyeceklerin 30-40 gramlık miktarları kolesterol düşürücü, tansiyon ayarlayıcı haplar kadar etkili.

Bu yiyeceklerden uzak durmanızın nedeni, onları birer kilo makinesi gibi görmenizdir. Bu durum yüksek kalorili besinler olmalarından kaynaklanıyor. Ortalamada her birinin 100 gramı yaklaşık, 600 kalori civarında enerji kazandırıyor. Avuç avuç yerseniz, kilo almanız doğal. Oysa 30-40 gram yediğinizde, 150-200 kalori civarında bir kalori kazanımınız söz konusudur ve bu rakam ara öğünlerde almanızı tavsiye ettiğimiz rakama eşittir.

Ara öğünlerinizde cipsler, tuzlu veya şekerli bisküviler, fırın işi unlu, yağlı zararlı besinler ya da çikolata, dondurma yerine bu yiyecekleri tercih ederseniz, hem kilo sorunuyla karşılaşmaz hem de sağlığınıza ciddi bir yatırım yapmış olursunuz. Bizden söylemesi...

Mükemmel ara öğün seçenekleri
40 gr ceviz = 8 adet
40 gr fındık = 20 adet
40 gr badem = 20 adet
40 gr yer fıstığı = 20-25 adet
40 gr antepfıstığı (kabuksuz) = 20 adet

Profesör Doktor Osman Müftüoğlu

havalardan mi anlamadim ama ustumde bir rehavet, bir yorgunluk var hicbirsey yapasim yok oyle sadece yatmak istiyorum ama isler beni bekler evi toparlamam lazim ühühü

aynen grübcenim yaaa çok uykum var kızımda uyumuyo uyursa ancak yürüyş duş biraz sakin durdugu zamanda arada kalkıp etrafıtoparlıyorum ama salondan çıksam aglıyo :S

kızlar bu arada berry cumadan beri girmedi acaba kızı iyimi inşallah bir sorun yoktur merak ettim valla mezosta gelemedi inşallah bir an önce iyileşirler

tünaydın kızkar.hava berbat burda.neyseki dün eşimle pazar yaptık bugün çıkma derdim kalmadı.deli gibi temizlik yapıyorum bi taraftan bir sürü ütümde var.malum kayınpeder hastanede kayınvalidem arada bi bize geliyor.çarşambayada büyük görümcem gelecek bizde de mutlaka kalır çocuklarıyla.dip köşe temizliyorum evi ki hafta içi rahat edeyim.bende onlarla hastaneye felan giderim..

X