Cuma Zayıflama Yarışması 9. Takım

günaydın kızlar

ben h.sonları giremiyorum nete hiç vakit olmuyo o yüzden özür dilerim
ama güzzel yazışmışsınız özendim valla...

kızlar günaydınnn hepinizeee

aramıza yeni arkdaşlar gelmişler hoşgelmişler. maaşallah sohbet muhabbette koyu:))))))))

geçmişim okumam bayağı bi zor oldu hehehehehehee:)
benim malum hafta sonu teleşatan giremedim. ama cokta yemedim arkadaşlar

merhaba hanımlar bu gün kahvaltıyı iki kurabiye ve içinelimon kabukları katılmış yeşil çayla yaptım

gelelim limon kabuğu meselesine geçen bahsetmiştim ama kimse duymamaış sanırım nur ertük zayıflama yöntemini söylemiş
10 tane limonu blendırdan geçiriyorsunuz kabukları çekirdekleri herşey dahil yani sona o lapa gibi oluyo onu bi kavonoza alıp yediğinizi çtiğiniz herşeyin içine katıyormusunuz bi bal kaşığı sanırım , limon kabuğunu yağ yakıcı özelliği varmış ne kadar etkliyeci ve doğru bilmem ama bi araştırayım dedim ve bulduğum yazıyı buraya da kopyalayayım

LıMON KABUĞU YAĞI (OLEUM CıTRUS LıMON)Limon kabuğu, tıbbi değeri yakın tarihte anlaşılmaya başlanan bir bitkisel ilaçtır. Etken maddesi olan D-Limonen, diğer turunçgillerin kabuğunda da bulunur. Özel kokulu bir yağ içeren ve turunçgiller ailesinden kabul edilen bu meyvelerin anavatanı Hindistan ve uzakdoğu’dur. Haçlı seferleriyle Avrupa’ya yayılmış, daha sonra başta ıspanya ve tüm Akdeniz ülkelerinde, Güney Afrika ve Amerika gibi sıcak bölgelerde üretilmeye başlanmıştır.

Metabolizmayı hızlandırıcı ve yağ yakıcı özelliği vardır. Zayıflama programlarında doktor kontrolü olmadan ‘limon kabuğu çayı’ ve ‘kabuklu limonata’ şeklinde kullanılabilir. Limon kabuğu yağı gibi konsantre formlar mutlaka doktor kontrolünde kullanılmalıdır, piyasada ‘limon kabuğu yağı’ diye satılan her madde içilebilir nitelikte değildir, dikkatli olunmalıdır.

Bileşiminde yüksek miktarlarda antioksidan maddeler de mevcuttur. Etken maddesi D-Limonen normal hücrelerin sağlıklı bir yaşam döngüsü sürdürmelerini sağlar. Hücrenin temel genetik bileşeni olan DNA tahriplerini onarıcı etkisi nedeni ile kanserden korur. Hatta birtakım hayvan deneylerinde limon kabuğu yağının kanser tedavisinde de etkili olduğu bulunmuştur.

Yalnızca kanserde değil, yüksek tansiyonda da etkilidir. Kötü kolesterolün düşmesine yardımcı olur, iyi kolesterolü artırır. Kalp damar tıkanıklıklarında faydalıdır. Kalp krizi ve inme riskini azaltır. Yani zayıflarken kanser dahil birçok kronik hastalıktan korunmanızı sağlar.

zararlı bişey olduğunu sanmıyorum bildiğimiz limon zaten suyunu her sabah içiyoz bide kendini yeriz demi ama ben bu gün itibariyle bunada başladım arkadslar ,bi küçük şişe iş yerime getridim birini eve bıraktım ,az önce çayıma koydum yemek yersemde koycam belli bi süresi ve sayısı yokmuş istenildiği kadar yapılıyormuş ama 15 gün felan hiç bırakmamak gerekiyormuş hani bi iki gün yapıp aa bana bişey yapmıyo demicekmişsiniz devam edicekmişsiniz

pişt 9 takım ne oluyoz ya hafta sonu burdaydıınız hafta içimi kayboldunuz hadi bakalım gelin aa buralarda kimse yok
bi salatalık yedim bide ılık suya limon lapamı karıştırıp içtim

arkadaşlar öğle yemeğimde patlıcan yoğurt ve salata yedim bende..

ya bazen canım herşeyi istio yaaa:KK70:

arkadaşlar bugün bir arkadaşım bana kahvaltıdaydı saatlerce sofradaydık konuşmaktan ne yediğimi ve ne kadar yediğimi anlayamadım. ama baya tok kalktım şimdi salatayla öğle yemeği yaptım akşamıda meyve tabağı ile süsleyeceğim ee bu kadar yemenin bi bedeli olsun . baktımda listeye 2 şişman benim sıralamada bunu terse çevirmeliyim siz ne nersiniz bakalım çoookmu hızlı başladım sizce

merhaba,
hacerin teklifi ile bende geldim..biraz kendimden bahsedeyim..
57 ile evlendim..pko yüzünden inanılmaz bir kilo alımı başladı bende.ee yemeyide seven insanlarız tabi..:kedi:
74 ile hamile kaldım.82 ile doğum yaptım.hamileliğimde az kilo aldım.8 kilo kadar..doğumdan 1 hafta sonra 10 kilo tamamen gitmişti nasıl olduğunu anlamadım.72ye düşmüştüm.
sonra ye süt olsun dediler dediler 77-78lere kadar çıkardılar beni bu aile büyükleri yokmu:çok üzgünüm:
geçen hafta iyice sinir küpü halinde rejime başladım.ben fazla azimli ve inadımdır.damarım tuttu mu yaparım malesef.1 haftada sıkı bir diyet ve rejimle 73 e kadar düştüm yani 5 kilo verdim.diyetin yanında akşamlarıda yürüyüş yapıyoruz eşimle.
şimdi hedefim evlendiğim kiloya inebilmek.ama uzun vadede düşünüyorum bunu.
yapabileceğpim konusunda da kendime inanılmaz bir güvenim var.takımında fazlasıyla etkili olabileceğine inanıyorum..kaydirigubbakcemile5
artık bende varım..:lepi:

ya kızlar bu işe 15 günde ne kadar ilerlete biliriz ne kadar kilo verebilirim 15 günde sizce 15 gün sonra annemler bize gelece bendeki farkı görsünler istiyorumda bana yardımcı olurmusunuz bu 15 günü beraberce azimle geçirelim ha ne dersiniz cevap bekliyorum

hoşgeldi saruboceg canım cumadan cumaya görüşmeyelim herzaman girmeye çalış bende dedğim gibi 15 günde beş kilo verebilirmiyim sence bi umut var içimde başarırsı diyor bana yalanmı söylüyor ne...

istersen verebilirsin..
bol su iç,sağlıklı beslenmeyle gider.
ben ekmeği tamamen kestim.günde 3 litreyi aşkın su içiyorum..
sabahları zeytin peynir domates salatalık yiyorum.
öğlenleri ızgara köfte yanına ya yoğurt yada salata yapıyorum
akşam da meyve genelde kiraz oluyor bu..

arkadaşlar öğle yemeğimde patlıcan yoğurt ve salata yedim bende..

ya bazen canım herşeyi istio yaaa:KK70:

innaki dün de ben öyleydim herşey yemek istiyodum ,ama dediğin gibi bazen oluyo sanırım tatlı tüketmediğimiz için kan şekerimiz düşüyo bu sebebten oluyor diye biliyorum

arkadaşlar bugün bir arkadaşım bana kahvaltıdaydı saatlerce sofradaydık konuşmaktan ne yediğimi ve ne kadar yediğimi anlayamadım. ama baya tok kalktım şimdi salatayla öğle yemeği yaptım akşamıda meyve tabağı ile süsleyeceğim ee bu kadar yemenin bi bedeli olsun . baktımda listeye 2 şişman benim sıralamada bunu terse çevirmeliyim siz ne nersiniz bakalım çoookmu hızlı başladım sizce

vallaha bence hiçte hızlı başlamıyon ,hedefin ne kadar büyük olursa azminde başarında o kadar büyük olur küçük hedeflere ulaşmak elbet koolay ama bizler burda zoru başarmak istiyoruz , böyle düşüncede olman bence çok güzel alkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkis

iyi haftalar canlarımm a.s.
birkaç saat sonra size doğal reçeteler yazacağım
ama şimdi temizlik yapmam lazım :gitme:
kolay gelsin canım yardıma gelelim mi ,malum hava sıcak temizlik çok zevkli olmaz tek başına şakkıdı

merhaba,
hacerin teklifi ile bende geldim..biraz kendimden bahsedeyim..
57 ile evlendim..pko yüzünden inanılmaz bir kilo alımı başladı bende.ee yemeyide seven insanlarız tabi..:kedi:
74 ile hamile kaldım.82 ile doğum yaptım.hamileliğimde az kilo aldım.8 kilo kadar..doğumdan 1 hafta sonra 10 kilo tamamen gitmişti nasıl olduğunu anlamadım.72ye düşmüştüm.
sonra ye süt olsun dediler dediler 77-78lere kadar çıkardılar beni bu aile büyükleri yokmu:çok üzgünüm:
geçen hafta iyice sinir küpü halinde rejime başladım.ben fazla azimli ve inadımdır.damarım tuttu mu yaparım malesef.1 haftada sıkı bir diyet ve rejimle 73 e kadar düştüm yani 5 kilo verdim.diyetin yanında akşamlarıda yürüyüş yapıyoruz eşimle.
şimdi hedefim evlendiğim kiloya inebilmek.ama uzun vadede düşünüyorum bunu.
yapabileceğpim konusunda da kendime inanılmaz bir güvenim var.takımında fazlasıyla etkili olabileceğine inanıyorum..kaydirigubbakcemile5
artık bende varım..:lepi:

hikayelerimize bakıyorumda genelimiizn aynı evlilik +doğum = kilo
bu türk kadınını anlatan denklem herlade kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

ya kızlar bu işe 15 günde ne kadar ilerlete biliriz ne kadar kilo verebilirim 15 günde sizce 15 gün sonra annemler bize gelece bendeki farkı görsünler istiyorumda bana yardımcı olurmusunuz bu 15 günü beraberce azimle geçirelim ha ne dersiniz cevap bekliyorum

bu senin elinde tatalım sen azimli ol inanki verirsin ama gözle görülür değişiklik için spor şart kaydirigubbakcemile2kaydirigubbakcemile2

slm kizlar naslsiniz
bbugun ise gitmedim evdeyim
sizlerle cok tanisma ve konusma firsatim olmadi insallah ,bugun tanisiriz
eee diyetler nasil gidiyo
ben sabah ogle arasini guzelce kahvaltimi yptim ,ve kendimi acayip sis hissediyorum sebebi nedir bilmiyorum
iste bol su iccem, aksamlari fazla bisey yememeyi dusunuyorum
insallah bu hafta basarcam

bu şişliği bende çözemiyorum canım ama benide şimdi yanlarım batıyo geçen haftada böyle olmuştuı ama nedenkine

yanlarin nasil batyo onu anlamadimki, simdi sana neden oldugunu soyleyim :)
aslinda diyetteyken cok sey oluyo nedenini bilmeden bakalim sonumuz hayirlisi

yanlarin nasil batyo onu anlamadimki, simdi sana neden oldugunu soyleyim :)
aslinda diyetteyken cok sey oluyo nedenini bilmeden bakalim sonumuz hayirlisi

canım nasıl anlatayım şimdi bazen oturunca ço k rahat hissediyorum kendimi ama bu gün öyle değilim sanki göbeğim yanlarındna çıkıntılar oluşmuşta bana batıyo gibi ama mgörüntüde öyle değil mesela önceden oturduğumda ynlarım iki kat olurdu ama şimdi iki kat değil düz kiloluyum ama yanlarımda katlanma yok mesela diyete başladığımdan beri

X