Cuma Zayıflama Yarışması 8. Takım

Selamün aleyküm kızlarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr :KK25::KK25::KK25:

Bir gün aradan sonra yine gelebildim şükür :KK70:
Dün sabah erkenden kalkıp pikniğe gittik eşimin amcası ve bizim çakma eltilerle :KK48:
Şansımıza hava biraz serindi ama benim hoşuma gitti en azından aman başımıza güneş geçecek diye tedirgin olmadık :KK48:
Büyük minibüs ayarlamıştı eşimin amcası ve yol baya eğlenceli geçti :KK48:

Eşim sağ olsun yine herşeyi üstlendi ( mangal faslı falan ) tabi şöförlüğüde o yapınca zavallım baya bir yoruldu :KK53:
Benim küçük çakma pek memnun kalmamış :KK57: hatuna hiç bir şey yaptırmadık hatta dönüşte yolda hep söylendi durdu yok işte deymezmiş bukadar yol gelmeye, işte neymiş geldiğimiz yer hiç güzel değilmiş ( aslında başka bir yere gidecektik kocaman yeşillik bir alandı eşimin ailesine ait ama oraya ortak olan uzak akrabalar orayı bizimkilerden habersiz biçtikleri için başka bir yere geçtik ama yinede güzeldi )
Birde kendine yancı aramak için bana dimi ama sencede öyle değilmi diye sorup durdu :KK57: bende yooo bence buranın havası bile yeter üstelik çokda eğlendik diyince bozuldu :confused:

Hatunu belki tanıdıkça severim diye uğraşıyordum uzun zamandır ama gerçekten ben böyle birini hayatımda ilk kez gördüm :KK64::KK64::KK64: bazen bakıyorsun çok cana yakın davranmaya çalışıyor ama sonra diğer insanlara tavrını görünce yok abi ya böyle birşey olmaz diyor insan.
11 kişi olduğumuz için mecbur arka kısmına battaniye yaydık ve amcacocuklarıyla benim kızlar arkada sehyat etmek zorunda kaldılar :KK48: anam yeni çakma gelin söylendi durdu kocası rahat edemiyormuş falan diye :KK48: ulen ne kıymetli kocan var adam rahattım dedikçe ay işte niye eşimi arkaya attınız diye söylendi durdu giderkende gelirkende :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes: hani ben desem arkaya ben geçeyim kocan yanına otursun diye anında kabul edecek :KK48:

Yol boyunca doğru dürüst konuşmadı bizimle hatta arabada bir arkadaşıyla konuştu telefonda ( kız sanırım biriyle görüşüyormuş ) bizim çakma da ona akıl veriyor kız istediğini almıyorsa bas tekmeyi, yok efendim senin onunla evlenmeye niyetin varmı senin yerinde olsam öylesini kabul etmem, yok efendim mecbur isteklerini alıcak anası sakın taviz verme işte baştan taviz verirsen tepene çıkarlar falan diye :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Ulen hemen önünce kayınvaliden kayınpederin oturuyor, yanında ben ve büyük eltisi üstelik herkes duyuyor konuşmalarını :KK34: nasıl bir insan arkadaşına gaz verir kötü yönde heleki bizlerinde duyabileceğini bile bile :KK62:

Bende bir ara lafı öyle bir yere getirdim ki bazı insanlara herşeyi hazır sunmak hiç iyi olmuyor emek sarf etmeden birşeyleri elde edince kedini bir ...ok zannediyor üstelik alınanın değerini bilimiyor dedim :KK48:
Döndü bana cins cins baktı ne bakıyorsun yalanmı sonuçta emeksiz alınan şey çoğu insana önemsiz gelir üstelik herşeyi dört dörtlükte yapılsa bazı kadınlar nankörlük yapar yine her fırsatta edepsizlik yapar dedim :KK70:
:KK70::KK70::KK70::KK70::KK70:

Sabah yazdığım mesaj gitmemiş meğer :KK48::KK48::KK48::KK48::KK48:
Yinede atayım dedim :KK48:

Buda şimdi yazıp atmayı planladığım mesajım :KK48::KK48::KK48::KK48:

Selamün Aleyküm kızlarrrrrrrrrr :KK54::KK54::KK54::KK54:

Kaza zede ceco geldiiiiiii :mad::mad::mad:

Bugün öğleden sonra kendimi dışarı attım:KK66:
Annem ille senin büyük kıza tshirt falan alalım dedi ve Defactoya gittik. Arabayı bir yere park edip baya yürüdük ama mağazaya varana kadar pek yorulduğum söylenemez :KK57: ancak daha mağazaya adımımı attığım anda nasıl olduysa sol bacağım kalcadan bir takıldı öyle böyle değil :KK34::KK34::KK34:
Çığlığı basmamak için kendimi zor tuttum :KK35: birazdan geçer diye düşündüm ama bir türlü geçmedi ve resmen topallayarak dolandım baya uzun süre :KK57: biraz yürürsem geçer diye bir mağazaya daha uğramak için baya bir yürüdüm ama geçeceğine çok daha beter oldu ve arabayla çok zor döndüm :KK42::KK42::KK42:

Eve geldiğimden beri ağrım geçmedi. Allahtan akşam yemeğimi yapmıştım daha evvelde gelince biraz uzandım. Tabi sağ sola dönmek ne mümkün :mad: eşim gelince az ovalıyayım dedi ama nafile çığlık atmamak için kendimi zor tuttum :KK42:
İnşallah yarına kadar birşeyim kalmaz ama şu anda lavaboya bile giderken eşim yardım etmek zorunda :KK48:
TAm salona girdik bari bilgisayarın yanında beni bırakta kafam dağılsın dedim de kendimi buraya attım :KK48:

Yarında geçmezse artık mecbur doktora gideceğim :KK66:

Az daha bugünki yediklerimi paylaşmayı unutuyordum :KK48:

Tabi dünde bildirim yapmadım onunda hesabını vereyim :KK48:
Malum pikniğe erken gittik ve kahvaltıda orada yapıldı :KK66:
Sabah normal peynir, zeytin, domates ve salatalık haricinde yarım yufakadan bir adem yağsız gözleme yedim ( kendim yaptığım için yağsız olduğuna eminim :KK48: )
Akşam üzerede mangal faslında 4 adet ufak kanat ve 3 adet köfte yedim bol salatayla :KK66:

Gelelim bugüne :KK48:

kahvaltı14.jpg akşam14.jpg

Bunlarda bugünkiler :KK66:
Son kalan gözlemeyide atılmasın diye hüplettim :KK48:

Hepimize günaydın bu arada
Dün sabah 1 kılo daha gitmiş görünce cok sevindim bugun büyü bozulmasın diye tartılmadım :) almış da olabilirim:KK43:

Dünkü menüm
Sabah
Peynirli sandviç
Öğlen toplantılardan öğle yemeğini kaçırdım 14 gibi 2 tost yedim çay içtim
Aksam
Salata 2 dilim ekmek 1 parça et yedim sonradan 2 dilim karpuz yedim
Suyu en 2 Lt içmişimdir
Spor yok

Selamün Aleyküm kızlarrrrrrrrrr :KK25:

Tahmin ettiğim gibi sabaha kadar uyuyamadım ağrıdan :KK57: sabah 5e geliyordu dalmışım sabahtada 8 buçukta ayaktaydım :KK53: felaket uykum var :KK66:
Sağ olsun büyük kız kahvaltı falan hazırlıyorda birazdan birşeyler yiyeceğim:KK48:
Rabbim kimseyi elden ayaktan düşürmesin valla berbat birşey :KK57: Şükür kızım varda o uyandığından beri sen otur ben yaparım diyor :KK66:
Öğleden sonra annem uğrar diye önce salonu bir güzel toparladı şimdide mutfakta :oops:
Aslında kendimi kötü hissediyorum ama gerçekten canım çok yanıyor ayağa kalkıp adım atmaya kalkışınca o_O
Şimdi bir sıcak duş aldım zorlada olsa ama pek bir fayda etmedi :KK43:
Kahvaltıdan sonra artık biraz oturduğum yerde iş yaparım ( çamaşırlar var katlanacak onları kız önüme yığarda öyle hallederim :KK66: )

İnşallah akşama kadar biraz daha az ağrım olur :KK66:
Kas gevşeti krem falan buldum evde de onu sürerim belki fayda eder :KK66:

merhaba kızlar:KK68:
dün misafirim vardı bu sebeple yazamadım...
akşamda tahlil sonuçlarını doktora götürdük iki ilaç kulanacağım...birini dün başladım kullanmaya bugün saat 15.00 a kadar uyku yaptı...şimdi biraz daha iyiyim...
ceco cum geçmiş olsun umarım daha iyisindir...

dün kü menüm;
sabah:
1 yumurta
1 yağsız krep
peynir
1 fincan çay

öğleden sonra;
abartmadan ikramlıklardan yedim.

akşam:
1/2 porsiyon etli kuru fasulye
3 çorba kaşığı pilav
2 salata turşusu

su :2 lt
spor:---

bugün;
sabah:
1/2 dilim ekmek
az peynir
1 fincan çay

öğlen:
1 kase çorba
karpuz

ara:
15 tane fındık

akşam:
dünden yemeğim var yine aynı şekilde olur....

su:2 lt tamamlarım...

herkese sağlıklı ve az kalorili bi gün diliyorum :KK68:

Selamün Aleyküm kızlarrrrrrrrr :KK25::KK25::KK25::KK25:

Yine ben geldimmm :KK48:

Şükür ağrılarım biraz azaldı ve ufak ufak ayağımın üzerine basabiliyorum :KK66:
Bugün sağ olsun büyük kızım bütün evle ilgilendi ( en azından denedi diyelim :KK48: )
Kahvaltı ve öğlenlik o hazırladı akşamlıkta sağ olsun eşim tembel işi yaptı ama karnımız doydu şükür :KK66:

Yarın daha iyi olursam anneme gidiceğim biraz :KK66:
Kızkardeşimde oraya gelecekmiş bari onda kalır biraz dinlenirim :KK48: akşamda büyük ihtimal yemeğe kalırız :KK48:

merhaba arkadaşlar:KK68:
bugünkü menümü paylaşayım;
kahvaltı:
2 fincan çay
3 zeytin
salatalık ve domates
1 kk peynir
1 dilim kızarmış ekmek

öğlen:
1 dilim kek
1 bardak diet kola

akşam:
1 kase çorba veeeeeeeee salata

su:2 lt
spor:1 saat sahilde yürüyüş:KK6:

Selamün Aleyküm kızlarrrrrrrrrrr :KK25::KK25::KK25:

Hele şükür gelebildim :KK48:
Sabah geç uyandım sonrada kahvaltı falan diyene kadar öğleni yaptık kızçelerimle :KK48:
Anneme geçtim ve birlikte sarma sardık :KK8:
Hazır gitmişken tabi akşam yemeğine de kaldım :KK48:

Kızkardeşime ısrar ettiğimiz halde kalmadı cadı yemeğe :KK48: tabi cumartesi akşamı çocukların doğum günü var pazarteside tatile çıkacaklar ve daha yapılacak bir sürü işi varmış :KK66:
Bu arada tatilden söz açılınca benim yine bu sene tatile doyamadığımla ilgili serzenişlerimi dinlediler :KK48:
Kızkardeşimde ulen millet sezonluk ev kiralıyor bizde kiralasak ya seneye diye vergi gazı bana :KK48:
Eşim gelir gelmez bende konuyu açtım bak baldızınla çılgın bir projemiz var diye ( çılgın çünkü onun ikizleriyle benim ufaklık bir araya gelince paso kavga ederler ve biz buna rağmen 2 ay bir yerlerde ev kiralıyalım diyoruz :KK48: )
Tabi eşim hemen ben seni bilmediğim yerde bırakmam diye tutturdu :mad::mad::mad::mad:
Ancak halamların o tarafa Akçaya tamam derseniz olur dedi :KK48: tabi kız kardeşim büyük ihtimal orayı istemeyecek ama acıkcası zaten onunla 2 ay orada kalma ithimalimiz çok zayıf :KK48: sonuçta onun eşide büyük ihtimal izin vermez :KK48: Bakalım ilk fırsatta onlarla da bir araya geldiğimizde bu konuyu konuşuruz çünkü artık her sene sadece 14 gün tatil beni kesmiyor :KK48: isyan bayrağını açtıracaklar bana :KK70::KK70::KK70::KK70:

Selamün Aleyküm kızlarrrrrrrrrrr :KK25::KK25::KK25:

Hele şükür gelebildim :KK48:
Sabah geç uyandım sonrada kahvaltı falan diyene kadar öğleni yaptık kızçelerimle :KK48:
Anneme geçtim ve birlikte sarma sardık :KK8:
Hazır gitmişken tabi akşam yemeğine de kaldım :KK48:

Kızkardeşime ısrar ettiğimiz halde kalmadı cadı yemeğe :KK48: tabi cumartesi akşamı çocukların doğum günü var pazarteside tatile çıkacaklar ve daha yapılacak bir sürü işi varmış :KK66:
Bu arada tatilden söz açılınca benim yine bu sene tatile doyamadığımla ilgili serzenişlerimi dinlediler :KK48:
Kızkardeşimde ulen millet sezonluk ev kiralıyor bizde kiralasak ya seneye diye vergi gazı bana :KK48:
Eşim gelir gelmez bende konuyu açtım bak baldızınla çılgın bir projemiz var diye ( çılgın çünkü onun ikizleriyle benim ufaklık bir araya gelince paso kavga ederler ve biz buna rağmen 2 ay bir yerlerde ev kiralıyalım diyoruz :KK48: )
Tabi eşim hemen ben seni bilmediğim yerde bırakmam diye tutturdu :mad::mad::mad::mad:
Ancak halamların o tarafa Akçaya tamam derseniz olur dedi :KK48: tabi kız kardeşim büyük ihtimal orayı istemeyecek ama acıkcası zaten onunla 2 ay orada kalma ithimalimiz çok zayıf :KK48: sonuçta onun eşide büyük ihtimal izin vermez :KK48: Bakalım ilk fırsatta onlarla da bir araya geldiğimizde bu konuyu konuşuruz çünkü artık her sene sadece 14 gün tatil beni kesmiyor :KK48: isyan bayrağını açtıracaklar bana :KK70::KK70::KK70::KK70:

Ama hayat çok kısa, sağlıklı olduktan sonra böyle fırsatlar kaçırılmamalı, inanın sonra insan o kadar çok ah keşke diyor ki!

Evlilik kurumuna olan içsel tepkim ister istemez eşlere karşı olan bu sorumluluktan dolayı oluyor zannedersem.

Bence güzel bir fikir, Akçay da güzeldir.İyi bir tatil havası sağlık ve diyet için birebir:)

Selamün aleyküm kızlarrrrrrrrrrrrrrrr :KK25::KK25::KK25::KK25:

Oyyy işlerin çoğunu yaptım az mola verip sizlere bakayım dedim :KK66:
İki gün yatmanın cezası bu bana :) tamam Allah razı olsun aç bırakmadılar beni ama ev aldı başını gitti :KK48:
Neyse yapacak birşey yok mecbur yapıcağım :KK66:

Birde eşim midesi kötü diye biraz evvel eve geldimi :KK53:
Allahtan dışarda işi varmışda bir saatliğine de olsa çıktı evden yoksa işin bittimide bilgisayar başına geçiyorsun diye inceden laf sokardı kesin :KK48:

Yarın sabahtan eşime endoskopi yapılacak o_O
2 Haftadır ne yese midesi kötü oluyor o yüzden bu sabah görüştüğümde doktoru yarın için endoskopi yapalım dedi :KK57:
Sanırım bayıltarak yapacaklar çünkü eşimde öbür türlü hayatta cesaret edip yaptıramaz :KK66:
Hiç yaptırmadım bu güne kadar şükür ama nasıl bir duygu çok merak ediyorum ( eşime artık sonrasında sorarım :KK48: )
Umarım önemli birşey çıkmaz :KK66:

Ama hayat çok kısa, sağlıklı olduktan sonra böyle fırsatlar kaçırılmamalı, inanın sonra insan o kadar çok ah keşke diyor ki!

Evlilik kurumuna olan içsel tepkim ister istemez eşlere karşı olan bu sorumluluktan dolayı oluyor zannedersem.

Bence güzel bir fikir, Akçay da güzeldir.İyi bir tatil havası sağlık ve diyet için birebir:)

İki senedir zaten her yaz 10 günde olsa akçay yapıyorum :KK48: ama kesmiyor işte okadarı :KK48:
Eşimin halaları sağ olsun yazlıklarında misafir ediyorlar bizi ama işte bende 15 günden fazla kalıp onlara yük olmak istemiyorum ( sağ olsunlar kuruş para harçatmıyorlar bana :KK66: ev işlerinede kavga dövüş ortak olabiliyorum ancak :KK48: ) o yüzden hani kendimize ait bir yer kiralarsak daha uzun kalırım diye düşünmüştüm ama işte eşimde ancak halalarının oraya akçaya izin verdi :KK66: ama o zamanda eşimin halaları burada ev varken iki tane niye kiralıyorsunuz diye bozulurlar endişesi yaşıyorum o_O neyse artık bakıcağız nasılsa daha bu yaz bitmedi ve seneye çok var :KK66:

Kızlar su ekmeği kesemedim ya:KK43:dünkü menüm ekmekten dolayı battı
Sabah
2 dilim ekmek domates beyaz peynir kasar peynir
Öğlen
Kavun sulu köfte pazı yemeği cacık 1 dilim ekmek
Ara kahve latte kuruyemiş kırukayısı
Aksam
Türlü salata 3 dilim ekmek
4 incir 1 şeftali

X