Cuma Zayıflama Yarışması 8. Takım

AldığınızKalori Miktarı
1.00 x 1 Adet Yumurta (Haşlanmış) (80 kcal)80 kcal Sil
5.00 x 1 Adet Yeşil Zeytin (7 kcal)35 kcal Sil
1.00 x 1 Dilim (30gr) Beyaz Ekmek (77 kcal)77 kcal Sil
0.25 x 100gr Beyaz Peynir (250 kcal)63 kcal Sil
1.00 x 100gr Köy Peyniri (260 kcal)260 kcal Sil
1.00 x 1 Su Bardağı Ayran (90 kcal)90 kcal Sil
1.00 x 1 Dilim (30gr) Kepekli Ekmek (55 kcal)55 kcal Sil
10.00 x 1 Adet Fındık (9 kcal)90 kcal Sil
0.25 x 1 Litre Sek Süt (Light) (317 kcal)79 kcal Sil
1.00 x 1 Su Bardağı Ayran (90 kcal)90 kcal
1.00 x 1 Porsiyon Izgara Tavuk Şiş (200 kcal)200 kcal
0.25 x 1 Adet (100gr) Pide / Lavaş / Bazlama Çeşitleri (235 kcal)59 kcal
Alınan Kalori Toplamı1218 kcal :KK24::KK76::KK64::KK64::KK62::KK62::KK66::KK66:

*** 8. TAKIM 358. ETAP ***

Nice15 ( 62,4 /// % )
burukcay (63,5 // /% )
sismanvemutsuz ( 97,5 /96,7/ 0,8/ % 0,82)
efsax ( 84,3 /84/0,3/% 0,36)
fezaela (94,2/ / / %)
seval1349( 88/ / / % )
hatioz(65 /65,5 /-0,5 / % -0,77 )
zygomatic ( 57,4 / / / %)
heydoktorr (54,9/ / / % )
354. etapta ızıne ayrılan uye gerı dondu kılosu 4'e bolundu

8. TAKIM ORTALAMASI : %

canim ben listeye haftaya girsem daha iyi olmaz mi cunku kilo bildirimi yapabilecegim bi zaman araligi yok ki yeni basladim sayilir diyete tekrar :/

slm kızlar nasılsınız cok sukur sınoptan dondum sımdı eskısehırde teyzedeyim orda telden gırerım dedım ama gıremedım zaten paketımde bıttıgı ıcın gıremedım kayınvalıdem görümcemlerle ordan oraya gıtmekten ıs yapmaktan telı elıme alamadımda cok sukur kılo almamışım o kadar hamur ısıne rağmen dokkat etmeye calıstım spor yapamadım dıye cok uzuluyordum

Hadi bakalım fıstık, çoğu gitti azı kaldı. yakında evinin rahatlığına dönersin. ama maşallah kilo almamışsın. ya vücudun yağ yakma moduna iyice girdi, ya da çok koşturdun. Şu anda da güzel bi yerdesin. Oğlum Kütahya'da yapmıştı acemiliğini. Onun yemin töreninden dönerken Eskişehir'den geçmiştik. ben o kadar büyük bi şehir olduğunu bilmiyodum. Çok hoşuma gitti orası... Bi daha artık kimbilir ne zaman yolumuz düşer oralara...

gecenin bi vakti de olsa anca fırsat bulabildim... Bu gün neler yedim

Sabah aç karna 1 bardak sirkeli su, 1 fincan yeşil çay

sabah: 2 domates, 1,5 salatalık, 30 gr keçi peyniri, 1 yumurta, 2 dilim kızarmış ekmek

ara: ayran çorbası -yağsız-
öğle: ayran çorbası
ara :ayran çorbası
ara: 2 peynirli milföy börek
akşam: ayran çorbası

toplam kalori: 989
Su: 2.5 litre
spor: yarım saat tempolu yürüyüş
kitap: aynen devam

:KK54::KK54::KK54:günaydınlar olsun hepinize:KK54::KK54::KK54:

kalkalı yaklaşık 3 saat oldu. kahvaltımı yaptım, eşimi gönderdim, ufaklığı kreşe yolladım, ergen uyuyo... biraz önce kanal d doktorumda bi diyetisyen çıktı. sabah sabah aklıma gelmeyenleri aklıma düşürdü. keçiboynuzlu puding, bol cevizli pekmezli kek vs vs.. adam 2 haftada 4 kilo garanti bi de diyet listesi verdi. aslında tam olarak veremedi, vakit yetmedi. ama bu gün tweterda detaylı olarak vereceğini söyledi. aranızda twet hadisesinden anlayan varsa girsin bi baksın da eksiklerimizi yazalım. adamın tarifleri çok iştah açıcı görünüyodu. adamın iddiası tok tutacağı yönünde. düşünsenize gerçekten işe yarıyosa ayda 8 kilo. gerçi benim bünyede bi sıkıntı var 8 gr vermekte zorluk çekiyorum ama ne bileyim bi yandan da çok deneyesim geldi. diyetisyenin twett hesabı seldonnez olması lazım. öğleden sonra mutlaka yayınlayacağım dedi. ben twetten hiç anlamıyom. talep olursa adamın verdiği o güzel yiyecek içecek tariflerini yazarım... hatta niye illa istek olsun diye bekliyim ki, ben yazayım... ilgilenen faydalansın dimi.

Hadi bakalım fıstık, çoğu gitti azı kaldı. yakında evinin rahatlığına dönersin. ama maşallah kilo almamışsın. ya vücudun yağ yakma moduna iyice girdi, ya da çok koşturdun. Şu anda da güzel bi yerdesin. Oğlum Kütahya'da yapmıştı acemiliğini. Onun yemin töreninden dönerken Eskişehir'den geçmiştik. ben o kadar büyük bi şehir olduğunu bilmiyodum. Çok hoşuma gitti orası... Bi daha artık kimbilir ne zaman yolumuz düşer oralara...

ınsallah canm evet cok sukur almamışım baya korkmuştum gercı yedıklerıme dıkkat etmeye calıstım kendımı baya frenledim, eskısehır cok guzeldır bende cok sevıyorum eskısehırı cnm ınsallah nasıp olur tekrardan bakarsın gelın alırsın buralardan :KK9:

15-18 GÜNDE 4 KİLO VERDİREN DİYET –DİYETİSYEN SELAHATTİN DÖNMEZ
Yağ eriten içecek

3 poşet yeşil çay, 2 limon, 1 dal tarçın, 1 avuç taze nane, 750 ml su. Bi sürahiye 2 tatlı kaşığı yada 3 poşet yeşil çaya kaynar su ekle. Demlenmesini bekle. Bi sürahiye su koyup nane yapraklarını suya ilave et. 2 limonun suyunu sık naneli suya ekle. Çubuk tarçını ekle. Demlenen yeşil çayı süzerek bu suya ekle. Yemeklerden sonra 2 şer bardak iç.

Toksin attıran sebze-meyve suyu
10 adet çilek ya da 20 adet böğürtlen
1 salkım kırmızı ya da siyah üzüm
2 adet kırmızı elma
2 adet tatlı kırmızı biber – taze

Tümünü katı meyve sıkacağından geçirip sularını sık. Her sabah aç karna 1 bardak iç.

Tok tutan,metabolizma hızlandırıcı cacık
1 su bardağı yoğurt
1 adet salatalık
1 avuç semizotu
1 y.k. dereotu
1 y.k. zeytinyağı
1 diş sarımsak
Pul biber-zerdeçal

Yoğurt, z.yağı, pul biber ve zerdeçalı blenderla karıştırıp, salatalığı, semizotunu ve dereotunu doğrayarak ekleyin.

Ara öğünlerde yiyin. Yanında ceviz, badem vs yersek çok daha iyi.

Her gün mutlaka kahvaltıda 1 yumurta yiyin. kalp ve şeker hastaları haftada 2 defa.

BOL LİFLİ LEZZETLİ Özel kek

1 bardak yoğurt
4 y. K. Rüşeym
4 y k buğday unu
1 y k üzüm pekmezi
1 y k z yağı
1 çay b kakao
1 su b ceviz
1 t k vanilya
1 çay k tarçın

Un, rüşeym, kakao karıştırılış. Tarçın eklenir. Vanilya ekleyin. Tekrar karıştırın. Z. Yağı ve pekmezi ekleyip karıştırın. Ceviz kırığı ekle. KALIBA DÖK FIRINDA 5-6 DK PİŞİR.

bu rüşeym nedir bilemedim ben onu. birazdan bi bakıcam nette...

Asitli meyve suları içerken içine vanilya koyarak için.

ÖDEM SÖKTÜRÜCÜ SALATA
Yarım demet taze nane,
Yarım demet maydanoz
1 adet beyaz hindiba- hazımsızlığı yok eder, tok tutar,
1 adet tatlı kırmızı biber
2 yemek kaşığı sumak- ne kadar çok koyarsan o kadar iyi – antioksidan deposudur.
1-2 yemek k z. Yağı

İstersen sirke, soya sos vs kullanılabilinir.
Hepsini doğra salata yap. – öğün öncesi yenirse tok tutacağı için az yemeyi sağlar.

KEÇİ BOYNUZU PEKMEZLİ PUDİNG pişirilmeden kolayca hazırlanıyo
1 KASE KEÇİBOYNUZU UNU-BAĞIRSAKLAR İÇİN ÇOK İYİ, LİF DEPOSUDUR.
2 MUZ
1 ÇAY KAŞIĞI TARÇIN
1 AVUÇ CEVİZ
1 ÇAY K TARÇIN
3 YEMEK KAŞIĞI KEÇİBOYNUZU PEKMEZİ

Keçi boynuzu ununu bi kaba koy, cevizi üstüne koy, tarçını ekle, rondola. Keçi boynuzu pekmezini ekle. Rondola. Ayrı bi yerde muzları ez. İçine biraz ceviz kırığı koy karıştır. Bi kaseye bi kat keçiboynuzlu karışımı koy, üstüne muz ezmesi koy, onun üstüne keçiboynuzu ekle.

SABAH
Her sabah 1 yumurta, yanında 1 ince dilim ekmek,

ÖĞLE

Ödem söktürücü salata, 150 gr balık ızgara.

Akşam

Büyük bi kase taneli bi çorba, 1 dilim ekmek, istediğiniz kadar salata.

Ara

1 su bardağı süt, 1 adet meyve.

Ödem atıcı metabolizma içeceği-vücutta şişlik olduğunda yap iç. Özellikle regl döneminde
5 dilim ananas
1 armut
Yarım yeşilelma
1 çay ka vanilya

Katı meyve sıkacağında sık.

öğle-akşam arası arada sanırım tarifi verilen cacık yeniyodu. orayı kaçırmış bulundum. diyette eksiklikler var. dediğim gibi twetten anlayan bi baksın olmamı.... eksik ne kaldıysa onları yazsın burda.

Nice15 ( 62,4 /// % )
burukcay (63,5 // /% )
fezaela (94,2/ / / %)
seval1349( 88/ 86,6 /1,4 / %1,59 )

kızlar bıldırım yapmayanlarıda ekleyip paylaşım alanında paylasabılrmısınız ben evıme doğru yola çıkıyorum yetısemem buyuk bı ıhtımalle

Ruşeymin ne olduğunu buldum. güya çocukluğum buğday tarlalarında elimde orakla, buğday biçmekle geçtiydi ama hiç duymamışım. hatta bunu duyan bilen lençber varmıdır... pek sanmıyorum. bakın neymiş ruşeym

Buğdayın işlenerek una dönüştürülmesi sürecinde özel ayrıştırma işlemleri sonucunda 1 tonundan sadece 1 kilogram elde edilen ve E vitamini bakımından zengin olduğu belirtilen ”ruşeym” (wheat germ) Buğdayın özü demek. Bu bilinen Buğday taneciğinin en tepesindeki cücüktür. Buğdayın iç bölümünden oluşur. Tepesindeki o küçücük hayat kaynağı, Bitki oluşmasını sağlayan rüşeym’dir.

Buğday ruşeymi, tanenin filizlendiği bölgedir. Muhteviyatında yüksek miktarda A,E ve B1 vitamini, lesitin, esansiyel yağ asitleri ve proteinler ile minerallerden çinko, manganez ve krom bulunmaktadır.

şimdi bi de bakayım nerde satılıyomuş bu şahane gıda... pahalımı acep. ben bunu okuyunca benim zingal kızlara yedirmenin hesabını yaptım önce. belki accık kilo aldırabilirim.

Nice15 ( 62,4 /// % )
burukcay (63,5 // /% )
fezaela (94,2/ / / %)

kızlar bıldırım yapmayanlarıda ekleyip paylaşım alanında paylasabılrmısınız ben evıme doğru yola çıkıyorum yetısemem buyuk bı ıhtımalle

Benim kilo bildirimi m
63.5
Kızlar bu hafta kilo aldım malesef affettin beni

Gecen hafta : 63.5
Bu hafta: 63.6
Hesaplanmis hali : -%0.15
Kafayi yocem ya aliyorum sadece
Hatice abla bu arada biraz zaman kitligi yasiyorum attigin mesaja cevap yazicam aklima dahiyrnr bi fikir gelfi ayrica bi cozum buldum gibi :KK3:

kızlar aranızda bu RUŞEYM denilen muhteşem, mucizevi, olağanüstü gıdadan tüketen varmı? okudukça vay beeee diyesi geliyo insanın. bakın daha nelere faytalıymış, bu bilgiler de kk den.

AFRODıZYAK: Ruşeym Doğal afrodizyak özelliğine sahip. Yakın zamanda ruşeymden vitamin tabletleri üretimi de planlanıyor.

YAŞLILIĞI GECıKTıRıCı: E vitamininin yaşlılığı geciktirici özelliği ve vücutta hücre zarının dayanıklılığını sağlaması dolayısıyla bağışıklık sistemini destekleyerek kanserin önlenmesinde önemli rol oynar. Ruşeym ise E vitami deposu.

KALBE YARAR: Ruşeymin koroner kalp hastalığı riskini azaltması, pıhtı azaltıcı etkisiyle kanın akıcılığına, diyabetli hastalarda damar tıkanıklarının önlenmesine yardımcı olabileceği belirtiliyor.

SıNıRE BıREBıR: Ruşeymin sinir sistemi hastalıklarında olumlu etki gösterdiği, gözde katarakt oluşumunu geciktirdiği biliniyor.

GÜZELLıK ıÇıN: Doğanın bu altın sırrı güzelliğe de güzellik katıyor. Özellikle de cilt kırışıklıkları için birebir. Hem kırışmayı önlüyor, hem de azaltıyor.

KISIRLIK: Buğdayın embriyosu olarak nitelenen Ruşeym, kısırlık tedavisinde etkin olarak kullanılıyor.

Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Sertaç Özer’de beslenme açısından yararlı olan ruşeymin, her yaşta tüketilebileceğini söyledi.
Yemek pişirirken baharat yerine vitamin olarak kullanabilecek bu ürün, anı zamanda dünya mutfağındaki çeşitli yemek tarifleri için tercih ediliyor.

E vitamininin yaşlılığı geciktirici özelliği ve vücutta hücre zarının dayanıklılığını sağlaması dolayısıyla bağışıklık sistemini destekleyerek kanserin önlenmesinde önemli rol oynadığı, bu açıdan zengin olan ruşeymin koroner kalp hastalığı riskini azaltması, pıhtı azaltıcı etkisiyle kanın akıcılığına, diyabetli hastalarda damar tıkanıklarının önlenmesine yardımcı olabileceği belirtiliyor.

Ruşeymin sinir sistemi Hastalıklarında olumlu etki gösterdiği, gözde katarakt oluşumunu geciktirdiği, cildi güzelleştirip kırışıklıkları önlediği ve kısırlık tedavisinde etkin olarak kullanıldığını bilimsel çalışmalarla tespit edildiği kaydedildi.

-tokluk hissi veriyor kabızlık problemim çözüldü- bu kk dan bi hanımın yorumu. kesinlikle almam lazım. deli gibi barsak sorunumu çözebilecek şeyler tüketiyorum. ve hiç biri işe yaramıyo. belli mi olur belkim benim barsakların canı ruşeyn çekmiştir :26::26::26:

Bunlar da ruşeyn hakkındaki yorumlar

-bu sayede 30 kilo vereni duydum arkadaşlar..akşam yemekten önce 1 tatlı kaşığı bol su:) -
-selam arkadaşlar. bu ruşeym i doktor ömer coşkun hergün tavsiye ediyor. kilo vermek isteyenlere hep bunu öneriyor. acıktıkça 1 çay kaşığı tüketilecekmiş. günde 1 yemek kaşığını geçmeyecekmiş. ben aktarıma ısmarladım . kullanmayı düşünüyorum. gelişmeleri size yazarım..
-bugün bir komşum ziyaretime geldi.1 ayda ruşeym kullanarak (şeker,tuz ve ekmeği azaltarak) 5 kilo vermiş.tok tutuyormuş.ilgimi çekti.bende alayım bari dedim

ya niye uğraşıyosam topikin adresi şudur: http://www.kadinlarkulubu.com/archive/t-348606.html

ilgilenenler girsin baksın. umutların tükendiği yerde ruşeyne sarılalım arkıdeşler :KK1::KK1::KK1::KK1:

Benim kilo bildirimi m
63.5
Kızlar bu hafta kilo aldım malesef affettin beni

Gecen hafta : 63.5
Bu hafta: 63.6
Hesaplanmis hali : -%0.15
Kafayi yocem ya aliyorum sadece
Hatice abla bu arada biraz zaman kitligi yasiyorum attigin mesaja cevap yazicam aklima dahiyrnr bi fikir gelfi ayrica bi cozum buldum gibi :KK3:

Nice 15
Gecen hafta: 62.4
Bu hafta: 63.5
Hesaplanmis hali: -%1.76

Kızlar bildirim günü perşembe sabahı cuma değil o yüzden cuma bildirmlerini saymıyorum, lütfen dikkat edelim haksızlık olmasın lütfen !!!

** 8. TAKIM 358. ETAP **

Nice15 ( 62,4 /// % ) Bildirmde bulunmadı
burukcay (63,5 // /% )Bildirimde bulunmadı
fezaela (94,2/ / / %) Bildirmde bulunmadı
zygomatic ( 57,4 / / / %) Bildirimde bulunmadı

8. TAKIM ORTALAMASI : 0,25%

Takıma üye alımlarında takım kaptanı olarak onay vermemi bekleyiniz lütfen, kaptan yardımcım benimle irtibat halinde olursa sevinirim :KK34:

*** 8. TAKIM 358. ETAP ***[/COLOR]

Nice15 ( 62,4 /63.5/+1.1/ % -1.76)
burukcay (63,5 /63.6/+1 /% -0.16 )
fezaela (94,2/ / / %)

** 8. TAKIM 358. ETAP **

Nice15 ( 62,4 /// % ) Bildirmde bulunmadı
burukcay (63,5 // /% )Bildirimde bulunmadı
fezaela (94,2/ / / %) Bildirmde bulunmadı
zygomatic ( 57,4 / / / %) Bildirimde bulunmadı

8. TAKIM ORTALAMASI : 0,25%

Takıma üye alımlarında takım kaptanı olarak onay vermemi bekleyiniz lütfen, kaptan yardımcım benimle irtibat halinde olursa sevinirim :KK34:

Akrepcim aynı andami gelmisiz takimin kurallarini tam bilmiyorum eklemistim kızları

Kızlar bildirim günü perşembe sabahı cuma değil o yüzden cuma bildirmlerini saymıyorum, lütfen dikkat edelim haksızlık olmasın lütfen !!!

Ben persembe gunleri kk'ya giremiyorum onceden de belirtmistim bunu sabah 6da cikmam gerekiyo 7.30-8e kadar gelemiyorum eve yani persembe bildirimde bulunamam ancak dersim iptal olmali istiyosaniz takimdan cikiyim ama biraz anlayis gosterilmeli bence.

X