Cuma Zayıflama Yarışması 8. Takım

*** 8. TAKIM 357. ETAP ***

Nice15 ( 63,1 /62,4 /0,7/ % 1,11)
burukcay (64 /63,5 /0,5 /% 0,78 )
sismanvemutsuz ( 97,5 /97,5/ 0 / % 0 ) kilosu sabit
efsax ( 82 /84,3/-0,46/%-0,56 )352. etapta izine ayrılan üye geri dondu ve kilosu 5'e bölündü
fezaela (97/ 94,2 / 1,4/ %1,44 ) yeni üye kilosu 2'e bölündü hedef:
seval1349( 92/ 88/ 2/ %2, 17) yeni üye kilosu 2'e bölündü hedef:65
hatioz(65 / 65/ 0/ % 0) kilosu sabit, yeni üye kilosu 2'e bölündü, hedef:55
zygomatic ( 61,5 / 57,4 / 2,05/ % 3,33)yeni üye kilosu 2'e bölündü hedef: 54

8. TAKIM ORTALAMASI : % 1,03

fezaela hedef kılon nedır canım ?
BU ARADA KIZLAR HEPINIZI TEBRIK EDERM ORTALAMAMIZ GAYET IYI :KK9:
:KK16:

Aslında dün akşam kilo bildirimimi yapmıştım zaten sabah giremeyeceğimi belirtip... Görmediniz galiba :) bu arada fark/başlangıç kilom X100 yapıp 2 ye böldüm doğru yapmışımdır umarım
cok fazla gecmıs yapamadım canm o yüzden gormedım kusura bakma yok doğru hesaplamışsın elıne sağlık

Diyet uygulamıyorum. Hayat bana diyet uyguluyor bir nevi :KK70: Çalışma temposuyla pek yemeğe vakit ayıramayabiliyorum ne yazık ki :KK70:

Hayatım. Belimi azıcık toparlayayım ben de aynı tempoda çalışmaya başlayacağım. Günde en az 12 saat, sürekli ayakta ve gülümseyerek.... Ve sıcacık kendi ellerimle pişirdiğim meşhur poğaça ve simitleri satmak için
:26::26::26::26::26:

Hayatım. Belimi azıcık toparlayayım ben de aynı tempoda çalışmaya başlayacağım. Günde en az 12 saat, sürekli ayakta ve gülümseyerek.... Ve sıcacık kendi ellerimle pişirdiğim meşhur poğaça ve simitleri satmak için
:26::26::26::26::26:
Abla ancak seninki eziyet gibi ya !!!! o fırından yeni çıkmış simit kokusu çıtırçıtır oooo ooo ben 1 ton olurdum. İyi dayanıyorsun :KK70:

:KK56::KK56::KK56:Evet bayanlar, gelelim yarınki mönüme :KK56::KK56::KK56:

Yarından itibaren inşallah alkali diyetine başlıyorum. Bu durumda

Sabah : 1 bardak alkali suyla 1 tatlı kaşığı bal, biraz limon suyu karışımı
yumurtalı omlet, bol yeşillik, yeşil çay

Ara : 1 fincan nescafe, 1 bardak alkali su

Öğle : Yeşil salata, zeytinyağlı ıspanak, hamsi buğulama

Ara : 1 bardak tarçınlı su, 2 kuru incir

Akşam : Zeytinyağlı ıspanak, hamsi buğulama

Su: 3 litre
Spor: 1 saat - kararlıyım yapıcam-
Kitap: Dün başladığım kitap LİSA GARDNER'in ANLATMAK İÇİN YAŞAsıydı. Müthişti. 500 küsur sayfalık kitabı elimden bırakamadım ve bitti. Meraklılarına tavsiye ederim.
Bu gece başlayacağım kitaba karar vermedim. Onu da yarın yazarım.

Abla ancak seninki eziyet gibi ya !!!! o fırından yeni çıkmış simit kokusu çıtırçıtır oooo ooo ben 1 ton olurdum. İyi dayanıyorsun :KK70:

Karar alınca dayanabiliyo insan. Ama biliyomusun bizim poğaçamız simidimiz Trabzon'da tek marka. 500 metreden kokusunu alan ve bilmeyen, kokuyu takip eder gelir alır. Hakkatten kolay olmuyo ama kararlıyım....

Selamün Aleyküm kızlarrrrrrrrr :KK3:

Yorucu ama keyifli bir gün geçirdikten sonra ancak fırsat buldum :KK1:
Öğlende malum kızlar günü yaptık kızlarımla :KK34: tabi baştan büyük cadıyla bir kapıştık :KK1:
Hanımefendiyi bekledik tam hazırlandık hadi dedik tutturdu siz gidin ben gelmiyeceğim diye :26:
Bende yine cenemi tutamadım ve başladım söylenmeye sırf senin gönlün olsun diye hazırlandık işte niye bu isteksizlik, umursamazlık falan diye :KK53:
Ufak cadıda ille gidelim diye tutturunca keyfin bilir dedim dışarı çıktım ve arabanın içinden eşimi arayıp durumu anlattım :KK34:
Sağ olsun hemen araya girdi büyük cadıyı evden arayıp kızım niye öyle yapıyorsun annen senin için dışarı çıkmak istiyordu kadıncağızı niye üzüyorsun falan demiş sonrada hadi hazırlan arabada seni bekliyorlar demiş :KK1:

5 karış surat bindi arabaya ama aradan biraz vakit geçince özür diledi :KK1:
AVMde bol bol gezdik hatta bana beğendiği ve almak için para biriktirdiği kulaklığı gösterdi ( delü 600 liralık kulaklık istiyor :KK1: bende biriktir kızım o zaman paranı dedim mecbur yoksa yüz versem bana patlayacak :KK1: )
Küçük cadıya geçen gün deneyipte almadığımız elbiseye bakalım dedik sonra :KK34:
Tabi hatun mağazaya girer girmez çıldırmış gibi elbiselere saldırdı ve hiç üşenmeden bir kaç tanesini denedi ve sonunda yine geçen günki elbiseyi aldık :KK1: altınada krem rengi babet aldık küçük cadıya :KK16:
Eşim tembihlemişti ille ya kızlarla kahve içmeye git yada iyisimi yemek yiyin diye :KK1: hadi birde öğle yemeğimizi kız kıza yedik :KK34:
Oradan İKEAya geçtik ve ufak cadı top havuzunda oynarken biz orayıda gezdik bir güzel :KK34: ama felaket yoruldum tabi :KK1: iyi spor oldu bana :KK1:

En son eve dönmeden evvel ikisinede ikişer cift küpe aldık ve baygın bir halde eve attık kendimizi :KK1:
Tam dinlendim derken bir baktım eşim geldi ve anında hadi çocukların odasına boyaya başlayalım dedi :KK34: bir kaç saat onla uğraştık ve ilk kat bitti :KK1: yarın inşallah renklere başlıyoruz :KK34: tahminimce 5 gün sonra en geç temizlik dahil her iş bitmiş olur :KK34: ondan sonra uzun bir süre kimse bana tadilat demesin :KK1:

Yemek sınıflandırmasi yapmani tavsiye ederim.. Ve vücudunu ac bırakma..

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Canım yemek sınıflandırma derken :44:
Beni biraz bilgilendirirsen çok sevinirim :KK34:
Karbonhidrat hiç tüketmiyorum diyebilirim :KK34: bol yoğurt, salata ve sebze tüketiyorum bu ara ( protein sabahları ancak yumurtadan ve peynirden alıyorum :KK34: )
Yarın inşallah kıymalı pazı sarması yapacağım bir aksilik olmazsa :KK34: ordada az da olsa protein bulunuyor :KK1: tabi pirinçsiz :KK34:

slm kızlar takımda kımse kalmamıs herkes nereye gıttı ben dugun telaslarından gelemıyordum

ama sımdı ne olursa olsun yarısmaya devam edıcem ınsallah cok sık paylasım yapamasamda burda olmak ınsanı cok fazla motıve edıyor

olmadıgım sure zarfında kılom cok degıskenlık gosterdı kazanmam gereken bı ıddıam var :KK9: yarın bıldırım gunu bakalım

Seni görmek güzel :KK3:
Özlettin kendini ama mazeretin belli :KK34:
İnşallah iddayıda kazanırsın kuğu gibi gelinde olursun :KK34:

:KK56::KK56::KK56:Evet bayanlar, gelelim yarınki mönüme :KK56::KK56::KK56:

Yarından itibaren inşallah alkali diyetine başlıyorum. Bu durumda

Sabah : 1 bardak alkali suyla 1 tatlı kaşığı bal, biraz limon suyu karışımı
yumurtalı omlet, bol yeşillik, yeşil çay

Ara : 1 fincan nescafe, 1 bardak alkali su

Öğle : Yeşil salata, zeytinyağlı ıspanak, hamsi buğulama

Ara : 1 bardak tarçınlı su, 2 kuru incir

Akşam : Zeytinyağlı ıspanak, hamsi buğulama

Su: 3 litre
Spor: 1 saat - kararlıyım yapıcam-
Kitap: Dün başladığım kitap LİSA GARDNER'in ANLATMAK İÇİN YAŞAsıydı. Müthişti. 500 küsur sayfalık kitabı elimden bırakamadım ve bitti. Meraklılarına tavsiye ederim.
Bu gece başlayacağım kitaba karar vermedim. Onu da yarın yazarım.

menü gayet guzel canım yalnız yesıl cayı yemekle ve cok sıcak tüketme faydalanayım derken zararını gorursun Allah korusun

Öğlende malum kızlar günü yaptık kızlarımla :KK34: tabi baştan büyük cadıyla bir kapıştık :KK1:
Hanımefendiyi bekledik tam hazırlandık hadi dedik tutturdu siz gidin ben gelmiyeceğim diye :26:
Bende yine cenemi tutamadım ve başladım söylenmeye sırf senin gönlün olsun diye hazırlandık işte niye bu isteksizlik, umursamazlık falan diye :KK53:
Ufak cadıda ille gidelim diye tutturunca keyfin bilir dedim dışarı çıktım ve arabanın içinden eşimi arayıp durumu anlattım :KK34:
Sağ olsun hemen araya girdi büyük cadıyı evden arayıp kızım niye öyle yapıyorsun annen senin için dışarı çıkmak istiyordu kadıncağızı niye üzüyorsun falan demiş sonrada hadi hazırlan arabada seni bekliyorlar demiş :KK1:

AVMde bol bol gezdik hatta bana beğendiği ve almak için para biriktirdiği kulaklığı gösterdi ( delü 600 liralık kulaklık istiyor :KK1: bende biriktir kızım o zaman paranı dedim mecbur yoksa yüz versem bana patlayacak :KK1: )
Küçük cadıya geçen gün deneyipte almadığımız elbiseye bakalım dedik sonra :KK34:
Tabi hatun mağazaya girer girmez çıldırmış gibi elbiselere saldırdı ve hiç üşenmeden bir kaç tanesini denedi ve sonunda yine geçen günki elbiseyi aldık :KK1: altınada krem rengi babet aldık küçük cadıya :KK16:
Eşim tembihlemişti ille ya kızlarla kahve içmeye git yada iyisimi yemek yiyin diye :KK1: hadi birde öğle yemeğimizi kız kıza yedik :KK34:
Oradan İKEAya geçtik ve ufak cadı top havuzunda oynarken biz orayıda gezdik bir güzel :KK34: ama felaket yoruldum tabi :KK1: iyi spor oldu bana :KK1:

En son eve dönmeden evvel ikisinede ikişer cift küpe aldık ve baygın bir halde eve attık kendimizi :KK1:
Tam dinlendim derken bir baktım eşim geldi ve anında hadi çocukların odasına boyaya başlayalım dedi :KK34: bir kaç saat onla uğraştık ve ilk kat bitti :KK1: yarın inşallah renklere başlıyoruz :KK34: tahminimce 5 gün sonra en geç temizlik dahil her iş bitmiş olur :KK34: ondan sonra uzun bir süre kimse bana tadilat demesin :KK1:

Karbonhidrat hiç tüketmiyorum diyebilirim :KK34: bol yoğurt, salata ve sebze tüketiyorum bu ara ( protein sabahları ancak yumurtadan ve peynirden alıyorum :KK34: )
Yarın inşallah kıymalı pazı sarması yapacağım bir aksilik olmazsa :KK34: ordada az da olsa protein bulunuyor :KK1: tabi pirinçsiz :KK34:

aslm canım hosgeldın gercekten yorucu bı gun gecırmıssın canım ,boya cok zahmetlı oluyor ya Alllah yardımcın olsun

senıde gormek cok guzel canım cok ozledım:KK16:inşallah cnm kaybedersem guzelım balayından olucam:KK9:gercı kendım kasındım ama baska turlu hırslanacagım yoktu
:26:

slm kızlar takımda kımse kalmamıs herkes nereye gıttı ben dugun telaslarından gelemıyordum

ama sımdı ne olursa olsun yarısmaya devam edıcem ınsallah cok sık paylasım yapamasamda burda olmak ınsanı cok fazla motıve edıyor

olmadıgım sure zarfında kılom cok degıskenlık gosterdı kazanmam gereken bı ıddıam var :KK9: yarın bıldırım gunu bakalım

Hoşgeldin canım :KK16:
yeni bi çok arkadas gelmıs aramıza hosgeldınız arkadaslar kısaca kendımı tanıtayım ben :KK9: sızlerıde tanımak ısterım tabı:KK16:

24 yasındayım adım merve 8. takımın kaptan yardımcısıyım hala olemıyım bılmıyorum henuz geçmıs okuyamadım daha

103,2 kıloyla basladım zayıflama seruvenıme suan 84,3 kılodayım 76 lara kadar ınmıstım uzun bı sure buraya ara verdım

sozdu nısandı okuldu sınavlardı derslerdı ordan oraya kosturmaktan ve duzensız ve dısarıdan yemek yıyerek kısa surede aldım kılolarımı ee sporuda

bırakınca streste olunca kacınılmaz oldu tabı ama sımdı dugune kadar ulasmam gereken bı hedefım var daha oncesnde 1,5 ay gıbı kısa bı surede 20

kıloya yakın kılo vermıstım suan hedefım 64 gun sonra 70 olmak ınsallah olurum :KK9: tabı bunu burda hep bırlıkte yapmak ıstıyorum bırbırımıze destek

olarak ınsallah guzel kılolar verıcez :KK16:
İnş. hep birlikte vericez canım, demek kaptan yardımcısıydın işte çok sevindim bu habere, hala öylesin canım :KK16:
merhaba arkadaşlar bende aranıza katılmak istiyorum.sürekli şişmanla zayıfla hatta bu ara hep şişmanla.. yoruldum bu durumdan.umarım bana da destek olursunuz

kızlar ben 160 cm boyunda ne yazık ki 68.8 kg ağırılığındayım.çalışıyorum.2 yaşında bi oğlum var.günde 1 saat yürüyüş yapıyorum hafta içi yediklerime dikkat ediyorum ama hafta sonu her şey bozuluyor ne yazık ki.böylece zayıflamak bi yana sadece şişmanlıyorum
*** 8. TAKIM 357. ETAP ***

Nice15 ( 63,1 /62,4 /0,7/ % 1,11)
burukcay (64 /63,5 /0,5 /% 0,78 )
sismanvemutsuz ( 97,5 /97,5/ 0 / % 0 ) kilosu sabit
efsax ( 82 /84,3/-0,46/%-0,56 )352. etapta izine ayrılan üye geri dondu ve kilosu 5'e bölündü
fezaela (97/ 94,2 / 1,4/ %1,44 ) yeni üye kilosu 2'e bölündü hedef:
seval1349( 92/ 88/ 2/ %2, 17) yeni üye kilosu 2'e bölündü hedef:65
hatioz(65 / 65/ 0/ % 0) kilosu sabit, yeni üye kilosu 2'e bölündü, hedef:55
zygomatic ( 61,5 / 57,4 / 2,05/ % 3,33)yeni üye kilosu 2'e bölündü hedef: 54

8. TAKIM ORTALAMASI : % 1,03

fezaela hedef kılon nedır canım ?
BU ARADA KIZLAR HEPINIZI TEBRIK EDERM ORTALAMAMIZ GAYET IYI :KK9:
:KK16:
Ellerine sağlık canım :KK54: geldim listeyi yapmaya ama maaşallah liste yapılmış bile :KK19:

İnş. hep birlikte vericez canım, demek kaptan yardımcısıydın işte çok sevindim bu habere, hala öylesin canım :KK16:

Ellerine sağlık canım :KK54: geldim listeyi yapmaya ama maaşallah liste yapılmış bile :KK19:
hosbuldum canım :KK16: evet cnm oleydım dugun hazırlıkları okul du sınavdı derken ara vermek zorunda kaldım bı surede net sorunum vardı halloldu cok sukur:26:eek:zlemısım lıstelerle ugrasmayı dayanamadım:26:

menü gayet guzel canım yalnız yesıl cayı yemekle ve cok sıcak tüketme faydalanayım derken zararını gorursun Allah korusun

Öylemi? benim yeşil çay içme adetim olmadığından hiç bi fikrim yoktu. İyiki beni uyardın. Kahvaltımda gayet sıcak ve kahvaltıyla içtim gitti. Bundan sonra dikkat ederim. O zaman ara öğünlerde ve ılık mı içmeliyim...Bi de limon sıkmak yeşil çayın kimyasını bozarmı

Tam bunları yazıp yayınladım, dur dedim bi bakim yeşil çay konusuna... netten bişeyler öğrendim. zayıflamak isteyenler özellikle aç karnı sabah ve yatmadan önce içmeliymiş.... sıcak içmemeliymiş.... zencefille ya da balla karıştırılabilirmiş... limonla ilgili bişeye rastlayamadım. bi ara ona da bakarım artık. çok sağol Merve'cim. Sen olmasan ben öyle gelişi güzel içer dururdum.

Son düzenleme:

Yoğun günden sonra iyi gezmişsin vallahi..
Yemek sınıflandırmasi derken şöyle canım..
Sadece protein ağırlıklı beslenme şeklinde vücut yagdan değil kastan kilo veriyo.. Buna engel olmak için karbonhidrat almalısın..
Yemek sınıflandırmasi da genel tabirler le şöyle
Sabah ekmek şeker hariç her türlü besin makbul
Öğle karbonhidrat saati pilav makarna bile dahil sadece ekmek şeker yok..
Meyve tüketimi en geç ikindi vaktine kadar olmalı meyve masum dursa da akşam tüketilince direkt yağ oluyor
Akşam sebze ve de çorba karbonhidrat ve meyve tüketimi akşam olmamali..

Bu yemek sistemine vücud alışınca zaten sağlıklı beslendiğinden hiçbirşey den ödün verilmeden kilolar gider..
Bunu da şuradan öğrendim kardeşim spor salonunda eğitmen o ne kadar fit se biz de o kadar tombuluz ablamla :-D bi baktım ablam a söylemiş bunları uyguluyor kız spor dahi yapmadı birsürü kilo verdi.. Tecrübeyle sabit ben de bunu kullanıyorum hiç değilse rejim dönemi bitse bile devam edilebilecek bir yeme sistemi :KK70:
Ne çok konuştum bi de günaydın
Sent from my ST27i using Kadınlar Kulübü mobile app

:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:GÜNAYDIN GÜZELLER:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:
VE HOŞGELDİNİZ BÜTÜN YENİ ARKADAŞLAR... Ben de yeniyim. Daha 2 haftalığım :26:
Yoğun günden sonra iyi gezmişsin vallahi..
Yemek sınıflandırmasi derken şöyle canım..
Sadece protein ağırlıklı beslenme şeklinde vücut yagdan değil kastan kilo veriyo.. Buna engel olmak için karbonhidrat almalısın..
Yemek sınıflandırmasi da genel tabirler le şöyle
Sabah ekmek şeker hariç her türlü besin makbul
Öğle karbonhidrat saati pilav makarna bile dahil sadece ekmek şeker yok..
Meyve tüketimi en geç ikindi vaktine kadar olmalı meyve masum dursa da akşam tüketilince direkt yağ oluyor
Akşam sebze ve de çorba karbonhidrat ve meyve tüketimi akşam olmamali..

Bu yemek sistemine vücud alışınca zaten sağlıklı beslendiğinden hiçbirşey den ödün verilmeden kilolar gider..
Bunu da şuradan öğrendim kardeşim spor salonunda eğitmen o ne kadar fit se biz de o kadar tombuluz ablamla :-D bi baktım ablam a söylemiş bunları uyguluyor kız spor dahi yapmadı birsürü kilo verdi.. Tecrübeyle sabit ben de bunu kullanıyorum hiç değilse rejim dönemi bitse bile devam edilebilecek bir yeme sistemi :KK70:
Ne çok konuştum bi de günaydın
Sent from my ST27i using Kadınlar Kulübü mobile app

Seval'cimm... Bu bilgiler çok güzel. Aslında diyet ya da sağlıklı beslenme diyelim- o kadar çok bilgi varki, insan hangi yoldan gideceğine şaşırıyo. Ben bu bilgileride kopyalayıp yapıştırdım. Gün gelir lazım olur dimi.... Paylaştığın için teşekkürler.

Cecoooo.... Kız sende ne enerji var böyle. Maşşallah. O kadar yorgunluğun üstüne boya işine girişmen tam bi gözü karalık. Gerçi ben de kafaya bişey taktımmı ölüyo olsam yaparım. Senin kızlarla hukukunu okudukça hep diyorum ya, benimkilerle yaşadıklarım geliyo aklıma. Bazen diyorum bizim evde çocuk ben, anne benim ergen kız İrem. Her dedikleri oluyo bunların yaaa... Edip eyleyip yola getiriyolar bizi. Halbuki ben kül yutmam. Gelde yutma. Öyle bi yutturuyolar ki... Şu okul dönemi bitsin iyi bi hizaya sokucam onu. Görsün bakalım elmi yaman beymi yaman....

X