Cuma Zayıflama Yarışması 8. Takım

Geçen hafta 8. takım :

***8.TAKIM 355.ETAP*** ALTINCISI :13::13::13::13::13:

Nice15( 62,6/ 0/ 0 / % 0 )kilosu sabit
ukalasey (74,5 / 0 / 0/ % 0 )izinli
burukcay( 64,7 / 63,6 / 1,1/ % 1,70)
sismanvemutsuz(98,2/0 / 0/ % 0)kilosu sabit

8. TAKIM ORTALAMASI:% 0,43

Bu hafta 8. takım:

***8.TAKIM 356.ETAP***

Nice15( 62,6/ / / % )
burukcay( 63,6 / / / %)
sismanvemutsuz(98,2/ 97,5 / 0,7 / 0,71%)

8. TAKIM ORTALAMASI:% 0,43

Son düzenleme:
Selamün Aleyküm kızlarrrr :KK3:

Hesapta iş yapacağım :KK1: ama canım hiç istemiyor :KK1:
Neyse yinede mecbur yapacağım sonuçta otur otur nereye kadar :KK1:

Sorma canım aynı sorun bende de var :KK53: hatta diyetisyene gittiğimde verdiği listeye uyup 3 kilo almış insanım :KK1: nasıl bir metabolizmaysa artık :KK1:
Bakalım haftaya ne göreceğim tartıda :KK34: kaçamaksız devam edeceğim inşallah :KK34:
Dün aslında daha az görmüştüm tartıda ama bugün yine 120i gördüm :KK14: sinir oluyorum ama pes etmiyorum :KK34:
Sende nasıl daha rahat hissedeceksen kendini öyle devam et :KK34: madem bir sürü liste var elinde hoşuna gideni en azından bir 10 - 15 gün dene baktın fark yok ondan sonra başka bir listeyi dene yada başka bir diyetisyene git :KK34:
Sonuçta iş bizde bitiyor onlar listeyi verip parayı aldıktan sonra gönderiyor :KK1: metabolizmamızı kendimiz bir tanıyabilsek ne yarar ne zarar ona göre beslenirdik zaten :KK34:

Çok sağ ol canım :KK71:
Hakikaten kızlarımız birbirine benziyor :KK1: Aynen dediğin gibi benim büyük tam adının hakkını veriyor :KK1: bazen eşim bana birşey danışır şöylemi yapsak böylemi yapsak diye :KK1: daha ben ağzımı açmadan benim büyük kız araya girer aaa şöyle olursa daha iyi olur diye atlar :KK60: bende hep derim kumam gerekeni söyledi ben sessiz kalayım diye :KK1: felaket kızar bana ama yinede cenesi durmaz :KK1:
Kolay kolay kimseyle samimi olmaz hele birde birine gıcık olsun aşırı belli eder :KK1:
Bir ara bir sınıf arkadaşının annesiyle çok sık görüşüyorduk ( hatun her Allahın günü bendeydi :KK1: ) en sonunda dayanamadı kadının duyacağı şekilde aaa yinemi geldi bu dedi :KK1: hoşlanmadığı insanı görmeye bile tahammül edemez :KK1:
Çokta pasaklıdır :KK1: odasını topladığımda söylenir niye karıştırdın ben dağınıklığımda herşeyimi daha rahat buluyordum diye :KK1: ama kafa zehir gibi :KK1: hee işine gelince kullanır :KK1:

Ufaklık desen aynı dediğin gibi çok iyi kalpli :KK16: sokakta kedi görse eve almaya kalkışır :KK1: ablasıda hayvanları sever ama sokak kedilerini sevdirmek bile istememez kardeşine pis mikrop kapacaksın diye :KK1:
Ben bir şeye üzüldüğümde ufaklık anında hisseder gelir sarılır anneciğim ne oldu niye üzüldün diye büyük hiç umursamaz bile :KK1:
İki ayrı dünyalar resmen :KK9:
Rabbim evlatlarımızı hayırlı olanlardan eylesin ve bizleri evlatlarımızla sınamasın....Aminnnnnnnnnnnn

Canım benim metabolizma direniyor resmen ( insülin direncim tavan yapmış hatta doktor bile dedi sen bu şekilde kilo veremezsin diye ama elbet kırılacak o direnç :KK34: )
Bu cumartesi akrabalarla bir araya geliceğiz ama ne olursa olun kaçamak yapmayacağım :KK34: Sabah karataya uygun sağlam bir kahvaltı yaparım sonra baktım zararlı şeyler var midem ağrıyor bahanesiyle birşey yemem diye düşünüyorum :KK34: hem ev sahibi alınmamış olur hemde benim diyet güme gitmemiş olur diye düşünüyorum :KK34: )
İnşallah haftaya az da olsa eksi görürüm :KK34:

evet ablammmm:KK19: sorma diyetisyene gidince bana bi hallar oluyooo:KK56::KK56::KK56: diyeti delik deşik yapasım geliyo :118::118:ve kendimi diyetisyen gibi hissediyorummm :KK68:çünkü herşeyi biliyorum fakat problemim istikrarı saglayamam:KK45::KK45:

arkadşlar sizce kilo verirken diyetisyen gitmek şart mı:44::44::44: ben çok fazla diyetisyene gittim :KK53::KK53:ve çok fazla deneyimim var ama karar veremiyorum:44: çok yavaş kilo veriyorum:KK52::KK52: ya acaba gitsem mi diye düşünüyorum ama bakarsan evde 10 tane diyetisyenin listesi var:KK53::KK53::KK53:

Abla s.a diyetetisyenden ziyade kilo verme konusunda spora sığın. Dengeli beslensen yeter bence. Diyetetisyenlerin verdiği genellikle vücut su kaybını arttıran yiyecekli şeyler genellikle...ilk hafta hoş güzel kilo verirsin ama sonra kilo vermen durabilir. Her diyetetisyen öyle demiyorum ama bak ! Spor olarak yaptığın spor da çok önemli mekik çekmek senin durumunda saçma olur mesela tek olacağı yağın altına kas yaparsın ki bu yağ kaybını zorlaştırır bile. Spor olarak cardio,yürüyüş,koşu sana çok uygun kanımca. Hangi sporları uyguluyorsun ? Uyguladığın diyet programı tam olarak ne atabilir misin bana? Bir de hormon, vitamin, kan değerlerinde herhangi bir sorun var mı? veya bir sistemik hastalığın ? Belki bunlar da sıkıntı çıkarabilir kilo kaybında.

Abla s.a diyetetisyenden ziyade kilo verme konusunda spora sığın. Dengeli beslensen yeter bence. Diyetetisyenlerin verdiği genellikle vücut su kaybını arttıran yiyecekli şeyler genellikle...ilk hafta hoş güzel kilo verirsin ama sonra kilo vermen durabilir. Her diyetetisyen öyle demiyorum ama bak ! Spor olarak yaptığın spor da çok önemli mekik çekmek senin durumunda saçma olur mesela tek olacağı yağın altına kas yaparsın ki bu yağ kaybını zorlaştırır bile. Spor olarak cardio,yürüyüş,koşu sana çok uygun kanımca. Hangi sporları uyguluyorsun ? Uyguladığın diyet programı tam olarak ne atabilir misin bana? Bir de hormon, vitamin, kan değerlerinde herhangi bir sorun var mı? veya bir sistemik hastalığın ? Belki bunlar da sıkıntı çıkarabilir kilo kaybında.

aleyküm selam cancazım...:KK16::KK16:.bende spor yapmaya çok özen gösteriyorum:KK8::KK8: ama tabi çalıştığım için günde 1.5 saat ancak yapabiliyoruöm bende kosu bantı var ve tae bo cardıo:KK4::KK4: çalışması yapıyorum diyetime gelince sabah zeytin peynir yumurta yeşillik aralarda yeşil çay
ögle, sebze salata yogurt
akşamları protein agırlıklı çünkü gece yemelerim mevcut bu yüzden uzun süre tok tutacak şeyler yiyorum ama 1.5 aydır gece yemelrim olmuyor yani anlıcan karatay yapıyorum ben ceviz yiyorum ekmek ve meyve minumum düzey deherhangi bi hastalıgım yok çok şükür kan tahlillerim çok mükemmel:KK9::KK9: troidlerim sapasaglam turp gibiyim anlıcan ama bu boğaz:KK56::KK56: varya boğaz işte onu tuamırdum :KK50::KK50:çok şükür 1.5 aydır daha istikrarlıyımmm:118::118::118:

Selamün Aleyküm kızlarrrr :KK3:

Canım benim metabolizma direniyor resmen ( insülin direncim tavan yapmış hatta doktor bile dedi sen bu şekilde kilo veremezsin diye ama elbet kırılacak o direnç :KK34: )
Bu cumartesi akrabalarla bir araya geliceğiz ama ne olursa olun kaçamak yapmayacağım :KK34: Sabah karataya uygun sağlam bir kahvaltı yaparım sonra baktım zararlı şeyler var midem ağrıyor bahanesiyle birşey yemem diye düşünüyorum :KK34: hem ev sahibi alınmamış olur hemde benim diyet güme gitmemiş olur diye düşünüyorum :KK34: )
İnşallah haftaya az da olsa eksi görürüm :KK34:

Güzeliml, insülin direncinin kırılması için ara öğünleri atlamak gerekiyomuş. Karatay teyzem öyle diyo. Gerçi sen zaten ara öğün yapmıyosun galiba... Dert etme. Dediğin gibi eninde sonunda kilo vermeye başlarsın. İş inanmakla başlıyo onunla bitiyo. İnancını kaybetme.

Bu arada keşke bi fırsat olaydı bizim kokoş kızları bi araya getirebileydik. Büyük büyükle, küçük küçükle acayip anlaşırdı...:KK1:

aleyküm selam cancazım...:KK16::KK16:.bende spor yapmaya çok özen gösteriyorum:KK8::KK8: ama tabi çalıştığım için günde 1.5 saat ancak yapabiliyoruöm bende kosu bantı var ve tae bo cardıo:KK4::KK4: çalışması yapıyorum diyetime gelince sabah zeytin peynir yumurta yeşillik aralarda yeşil çay
akşamları protein agırlıklı çünkü gece yemelerim mevcut bu yüzden uzun süre tok tutacak şeyler yiyorum ama 1.5 aydır gece yemelrim olmuyor yani anlıcan karatay yapıyorum ben ceviz yiyorum ekmek ve meyve minumum düzey deherhangi bi hastalıgım yok çok şükür kan tahlillerim çok mükemmel:KK9::KK9: troidlerim sapasaglam turp gibiyim anlıcan ama bu boğaz:KK56::KK56: varya boğaz işte onu tuamırdum :KK50::KK50:çok şükür 1.5 aydır daha istikrarlıyımmm:118::118::118:

Ablacım bir önceki mesajda insülin direncinin olduğundan bahsetmişsin bu baya zorlaştırıyordur kilo vermeni...Tarçın+zencefil+limon+(şekersiz içemiyorsan bal da ekle) bu çay insüline karşı çok iyi denemek istersen. :)
Spor dan 3 saat önce birşey yemezsen daha kolay kilo verirsin ancak spor öncesi türk kahvesi(şekersiz içersen yağ yakımını arttırır.

Son düzenleme:
Ablacım bir önceki mesajda insülin direncinin olduğundan bahsetmişsin bu baya zorlaştırıyordur kilo vermeni...Tarçın+zencefil+limon+(şekersiz içemiyorsan bal da ekle) bu çay insüline karşı çok iyi denemek istersen. :)
Spor dan 3 saat önce birşey yemezsen daha kolay kilo verirsin ancak spor öncesi türk kahvesi(şekersiz içersen yağ yakımını arttırır.
spordan 3 saatönce mi ben genelde 1 saat sonra falan yapıyorumm

evet ablammmm:KK19: sorma diyetisyene gidince bana bi hallar oluyooo:KK56::KK56::KK56: diyeti delik deşik yapasım geliyo :118::118:ve kendimi diyetisyen gibi hissediyorummm :KK68:çünkü herşeyi biliyorum fakat problemim istikrarı saglayamam:KK45::KK45:

Arkadaşlar. Benim şansımamıydı neydi bilmiyorum ama burda meşhur bi diyetisyen vardı. Ona gitmiştim. Bundan 2.5 yıl önce. Son hamileliğimde 30 -80 ne çıkmıştım-kilocuk aldıydım. Hastaneden 75 kiloyla ayrıldım. Tam 6 ay 1 gr veremedim. Yesem de yemesemde o kilolar gitmedi. Sütüm olmadığından ancak 2.5 ay emzirebildim kuzucuğumu. Derken bi gideyim dedim bu diyetisyene. Adam bi diyet verdi. Uygulaması çok kolay. Günde 7 öğün yiyosun (yatmadan öncede bi öğünün var) 8 dilim ekmek yiyosun. Seçeneklerin çok geniş. Neyi neyin yerine yiyebilirsin hepsi detaylı yazılmış kağıtlara. Örnek bi günlük menüde hazırlamış. Hatta kolestrolüm yüksek çıkmıştı. Onu da dikkate alarak bi diyet verdi bana. 3 ayda 55 kiloya indim. Acıkmadım, kendimi çok enerjik hissettim... Üstelik spor yapma imkanım da olmadı. Sadece diyetle o kadar kiloyu verdim. Bi kaç arkadaşı gönderdim bu doktora... Uygulayan herkes çok rahat kilolarını verdilir. Listelerimiz birbirine benziyodu. Sonrasında simit-poğaça işini kurana kadar 1 gr almadım. İşi kurunca gelsin sıcak poğaçalar, açmalar, çörekler.... Derken 55 ten 58 e çıktım. Sonra da belimden hastalanınca ciddi istirahat yapmam gerekti. Evdeyim tabi ye yat, ye yat.... Bi baktım 3 ayda 68 kiloya çıkmışım. Ve size rastladım. :KK16: ... Ben bi bakayım bulabilecekmiyim listemi. Gözüm gibi koruyodum. Bulursam burdan tüm ayrıntılarıyla yayınlarım.

Son düzenleme:

bebegim ben degil ceco34

95 kiloyu nezaman görcem yaaaaaa:KK17::KK17:

kilommm:KK9:
geçen hafta :98.2
bu hafta:97.5
fark 700 gr:KK50::KK50::KK50:
spor 400 dk
çok kötüyüm ya niye ben bu kadar spora ragmen haftalık 1 klo 1.5 kilo falan göremiyorumm
:KK14::KK14::KK14::KK14:

Tatlım. Yediklerine bi baktım, gerçekten çok az yiyosun. Hani bunları da azaltsan ayakta duramaz hale gelirsin. Belki yediklerin arasında gıda intoleransının olduğu bişey vardır. Hazımsızlık hissettiren gıdalarada dikkat etmeye çalış. Çünkü dokunan şeyler kilo da yaparmış. İntoleransının olduğu bi gıda varsa bu da kilo vermeni zorlaştırır. Geçmişte hızlı kilo verdiğin bi dönem olduysa o aralar neler yemişsin bi bak bakalım. Şimdiki yediklerinle arada bi fark varmı. Belki bi ipucu bulursun.

Bu arada içime doğdu, sen önümüzdeki hafta kilo bildiriminde 94.750 diyeceksin.:nazar:

evvet arkadaşlar. çelik korsemi kuşanıyorum :2: ve koşu bandına çıkıyorum. Bakalım ne kadar dayanabilicem...

Hesaptan anlarım dedin ve aldın görevi :KK34:

Tatlım sen perşembe sabahı tartıl yine, Cuma sabahı listeyi düzenlerken yazarsın...Liste görevini zaten sıraya koyucaz herkes sırayla sorumluluğu alıcak inş. ama bana hesaptan anlayan bi yardımcı lazımdı ve sizleri de tanımaya çalışıyorum bi yandan, sanırım istediğimi buldum :KK54:

Evet listeden sorumlu bakanım, liste sırası başkalarında olsa bile sen takibinde ol hep, bu hafta da görelim bakalım liste yapma sorumluluğunu :KK19:

Tammamdiir oldu bil kaptan :KK1: aslinda bu hafta kesin aldim ben de :KK43: bide 3 kisi var ya zor bi yani yok bu listenin :KK1:
Nice 15de bu ara pek gorunmuyo cidden belki bi sikintisi vardir cunku hic olmadi 20-30 mesaj yazardi umarim yarin gelir :KK43:

Kizlaaar cardio istiyosaniz ben ilk basladigimda buraya tam boyle hamlamisken jillian michaels 30 day shred yapmaya baslamistim ve sonuc inanilmazdi zaten baslayali 8 haftada 8 kilo vermemin yaninda vucut olculerin de cok guzellesmisti 117 olan baseniim 109a 108 olan gobegim 90afilan inmisti anlayin :)) simdi tekrar baslicam yarim saat olmasi cok avantaj siz de yapsanizaa beraber olmus olur :)) ceco canim bence beraber baslayalimm ilk zamanlarda sei cok zorlar belki kilodan ama insan yaptiktan sora accayip mutlu hissediyo bugun baslicam direk aklima sen geldin :KK1:

Arkadaşlar. Benim şansımamıydı neydi bilmiyorum ama burda meşhur bi diyetisyen vardı. Ona gitmiştim. Bundan 2.5 yıl önce. Son hamileliğimde 30 -80 ne çıkmıştım-kilocuk aldıydım. Hastaneden 75 kiloyla ayrıldım. Tam 6 ay 1 gr veremedim. Yesem de yemesemde o kilolar gitmedi. Sütüm olmadığından ancak 2.5 ay emzirebildim kuzucuğumu. Derken bi gideyim dedim bu diyetisyene. Adam bi diyet verdi. Uygulaması çok kolay. Günde 7 öğün yiyosun (yatmadan öncede bi öğünün var) 8 dilim ekmek yiyosun. Seçeneklerin çok geniş. Neyi neyin yerine yiyebilirsin hepsi detaylı yazılmış kağıtlara. Örnek bi günlük menüde hazırlamış. Hatta kolestrolüm yüksek çıkmıştı. Onu da dikkate alarak bi diyet verdi bana. 3 ayda 55 kiloya indim. Acıkmadım, kendimi çok enerjik hissettim... Üstelik spor yapma imkanım da olmadı. Sadece diyetle o kadar kiloyu verdim. Bi kaç arkadaşı gönderdim bu doktora... Uygulayan herkes çok rahat kilolarını verdilir. Listelerimiz birbirine benziyodu. Sonrasında simit-poğaça işini kurana kadar 1 gr almadım. İşi kurunca gelsin sıcak poğaçalar, açmalar, çörekler.... Derken 55 ten 58 e çıktım. Sonra da belimden hastalanınca ciddi istirahat yapmam gerekti. Evdeyim tabi ye yat, ye yat.... Bi baktım 3 ayda 68 kiloya çıkmışım. Ve size rastladım. :KK16: ... Ben bi bakayım bulabilecekmiyim listemi. Gözüm gibi koruyodum. Bulursam burdan tüm ayrıntılarıyla yayınlarım.

sabirsızlıkla bekliyorum

X