Cuma Zayıflama Yarışması 8. Takım

Aklımdayken dünki menümüde paylaşayım :

Uyanır uyanmaz;
1 büyük fincan elma sirkeli su

Sabah;
3 dilim ekmek
2 KK beyaz peynir
5 zeytin
1 domates
1 salatalık
1 yumurta

ara;
1 yeşil çay, 1 elma

Öğlen;
3 Yk bulgur pilavı
4 YK taze fasülye
1 kase yoğurt

ara;
1 fincan kakaolu sıcak su, 4 Form bisküvi

akşam;
1 kase çorba
3 YK zeytinyağlı patlıycan ( dünden kalma )
1 kase salata
1 kase yoğurt

Bugün yaptığım spor; 40 dakika tempolü yüzme + suyun içinde hareketler
Bugün içtiğim su; 2 litre

cecocum menün gayet güzel spor harika
tebrik ediyorum azminden dolayı

cecocum menün gayet güzel spor harika
tebrik ediyorum azminden dolayı

Teşekkür ederim canım :KK71:
Hepimizin azmi daim olur inşallah ....Aminnnn

Valla bana kalsa daha fazlasını da yapacağımda hem zamanlama sorunu yaşıyorum bu ara hemde sonrasında çok fazla ağrım oluyor diye eşimden fırça yiyorum :KK1: salondaki hocalarda birden yorma kendini ki allah korusun kalbine zararı olmasın diyorlar :KK53:

slm kızlar sözden sonra donmeyı dusunuyordm ama sımdıde sınav haftam başladı ne kadar oldu ızıne ayrılalı ona bı bakmam lazım dıskalıfıye olmak ıstemıyorum bu arada telaşlardan dolayı dıkkat edemedim ve bıraz kılo aldım sımdı tekrar başladım subatın 1 ınde Allah nasp edersen nısanım var o zamanada kadar zayıflamam lazım benım ya:KK50::KK50::KK50::KK50:

Teşekkür ederim canım :KK71:
Hepimizin azmi daim olur inşallah ....Aminnnn

Valla bana kalsa daha fazlasını da yapacağımda hem zamanlama sorunu yaşıyorum bu ara hemde sonrasında çok fazla ağrım oluyor diye eşimden fırça yiyorum :KK1: salondaki hocalarda birden yorma kendini ki allah korusun kalbine zararı olmasın diyorlar :KK53:
cecosumm takıma gelmıssın hosgelmıssın canm benm:KK69:

dünkü menüm

sabah:kahvaltı yapamadım iş yerinde çok yoğundum

ara:jelibon yedim

öğle:2 dilim kepek ekmek, 1 tabak ıspanak yemeği

akşam:yeşil fasülye, pilav

ara:patlamış mısır

spor:60 dak. yürüyüş

su.1,5m litre

Arkadaşlar size diyetisyenimin anlattıklarını paylaşmak istiyorum.benim menüm 1300 kalori civarında bu kaloride neler yenediler anlatıyorum anlamadığınız yer olursa lütfen sorun.
Hergün 120 gr protein (et tavuk balık baklagil yumurta peynir bu gruba giriyor )
1.5 bardak süt yada yoğurt
1 tabak ( çok büyük olmayacak) sebze yemeği (1 tatlı kaşığı ile pişecek )
1 çikolata , kek , gofretten biri
8 dilim ekmek
2 meyve

Bu sınırı aşmadan istediğinizi yiyebilirsiniz

Proteini açalım biraz
Et tavuk yada balıktan biri bunlar olmazsa nohut fasülye barbunyada olabilir .protein 120 gr olacak nasıl ölçeceğiz diyorsanız hemen 20 -30 liraya mutfak tartısı edinin

1.5 bardak süt yada yoğurt hakkınız var. Diyelim 1 bardak süt içtiniz yarım bardak da gün içinde yoğurt yiyebilirsiniz yada tam tersi.

Gün içinde markette satılan albeni metro çikolatalı gofret browni kek 1 tane yiyebilirsiniz

2 tane herhangi bir zamanda meyve tüketin

8 dilim kepekli ekmeğinizi öğünlere istediğiniz gibi paylaştırın

Protein olarak et balık yada tavuğu mutlaka yeyin ve piştikten sonra tartın unutmayın 120 gr mı geçmeyecek bunlar yerine yumurta ve peynir de yenebilir 1 yumurta 30 gr proteindir.o gün et yemezseniz 4 yumurta hakkınız var :))

Sebze yemeğine patates haşlaması da giriyor 2 orta boy patatesi haşlayıp yeşillikle salata yapıp yiyebilirsiniz

Bunu aklınıza yada bir kenara not edin bu sınırların dışına çıkmazsanız nasıl kilo verdiğinizi göreceksiniz

Ben sabah çikolatadan reçel ve baldan vazgeçemem diyorsanız o gün çikolata hakkınızı yemiyorsunuz

Önemli olan bütün besinlerden yiyip sağlıklı kilo vermemiz protein ve sebzesiz asla sağlıklı kilo veremeyiz ..

Sorularınız olursa yazın arkadaşlar ...

tatlım ben menünü çok beğendim:KK9::KK9:canım ya 48 mi olmak istiyorsun sanki kilo cetvelinde 48 gördün kuzum çooook az değil mi:26:

Yok canım boyum 153 olunca ancak kurtarıyor. Şu an 54 gibi bişeyim maalesef aldım:KK43: Fotograflarda filan obez gibi görünüyorum var yani kilo göbek filan.

Arkadaşlar size diyetisyenimin anlattıklarını paylaşmak istiyorum.benim menüm 1300 kalori civarında bu kaloride neler yenediler anlatıyorum anlamadığınız yer olursa lütfen sorun.
Hergün 120 gr protein (et tavuk balık baklagil yumurta peynir bu gruba giriyor )
8 dilim ekmek
2 meyve

Proteini açalım biraz
Et tavuk yada balıktan biri bunlar olmazsa nohut fasülye barbunyada olabilir .protein 120 gr olacak nasıl ölçeceğiz diyorsanız hemen 20 -30 liraya mutfak tartısı edinin

1.5 bardak süt yada yoğurt hakkınız var. Diyelim 1 bardak süt içtiniz yarım bardak da gün içinde yoğurt yiyebilirsiniz yada tam tersi.

Gün içinde markette satılan albeni metro çikolatalı gofret browni kek 1 tane yiyebilirsiniz

Protein olarak et balık yada tavuğu mutlaka yeyin ve piştikten sonra tartın unutmayın 120 gr mı geçmeyecek bunlar yerine yumurta ve peynir de yenebilir 1 yumurta 30 gr proteindir.o gün et yemezseniz 4 yumurta hakkınız var :))

Sebze yemeğine patates haşlaması da giriyor 2 orta boy patatesi haşlayıp yeşillikle salata yapıp yiyebilirsiniz

Bunu aklınıza yada bir kenara not edin bu sınırların dışına çıkmazsanız nasıl kilo verdiğinizi göreceksiniz

Ben sabah çikolatadan reçel ve baldan vazgeçemem diyorsanız o gün çikolata hakkınızı yemiyorsunuz

Önemli olan bütün besinlerden yiyip sağlıklı kilo vermemiz protein ve sebzesiz asla sağlıklı kilo veremeyiz ..

Gayet rahat uygulanabilecek gibi görünüyor. Ben de diyetisyene gittiğimde besin gruplarına puan vermişti
Et yumurta = 4 porsiyon Süt ürünleri = 2 Ekmek = 5 dilim Sebze = sınırsız tabi patates vs olanlar haric Meyve = 4 porsiyon böyleydi.

8 dilim ekmek
2 meyve

Proteini açalım biraz

OO güzelmiş canım paylaşım için teşekkürler
diyetisyenler zaten bol bol yediriyor benim listemde böyle her öğünde ekmek var

Selamün aleyküm kızlarrrrr :KK3:

Anam sabahtan beri totoşum yeni yer gördü :KK1:
Bacaklarımdaki ağrılar eşliğinde salonumu toparlayıp süpürdüm, banyomu temizledim, mutfakta az bir işim vardı onları hallettim sonrada oturdum tam 2 saat hamsi ayıkladım :KK53: bir ara midem bulanmaya başladı :26: az daha balık yüzünden fenalaşacaktım :KK1: ilk kez bu kadar balık ayıkladım :KK1:
Annemler birazdan gelir herhalde :KK34: bende onlar gelene kadar bir size bakayım dedim sonrada biraz uzanayım ki akşama okadar kalabalığa ancak hizmet edecek güçü bulayım :KK1:

Tam iki tepsi hamsi buğlama yaptım :KK34: Akşama inşallah çok sağlıklı bol salatalı bir akşam yemeği yiyeceğim :KK34:
Annemler çay faslından sonra gider gitmez damlarım yine buraya nasılsa :KK1:

cecosumm takıma gelmıssın hosgelmıssın canm benm:KK69:

:KK3: seni görmek güzel :KK3:
HOşbulduk canım :KK34: İnşallah çok çok güzel kilolar veririzde takımı yükseltiriz :KK34:

Selam kızlar cepten gîrdim burda pek çekmiyor tel ve net.diğer evdeyim burda kalıcam sanırım bi kaç gün.temizlik falan yapıcam.pek giremeyebilirim,takımı boş bırakmayın. Kocaman öpüyorum.

Selamün aleyküm kızlarrrrr :KK3:

Anam sabahtan beri totoşum yeni yer gördü :KK1:
Bacaklarımdaki ağrılar eşliğinde salonumu toparlayıp süpürdüm, banyomu temizledim, mutfakta az bir işim vardı onları hallettim sonrada oturdum tam 2 saat hamsi ayıkladım :KK53: bir ara midem bulanmaya başladı :26: az daha balık yüzünden fenalaşacaktım :KK1: ilk kez bu kadar balık ayıkladım :KK1:
Annemler birazdan gelir herhalde :KK34: bende onlar gelene kadar bir size bakayım dedim sonrada biraz uzanayım ki akşama okadar kalabalığa ancak hizmet edecek güçü bulayım :KK1:

Tam iki tepsi hamsi buğlama yaptım :KK34: Akşama inşallah çok sağlıklı bol salatalı bir akşam yemeği yiyeceğim :KK34:
Annemler çay faslından sonra gider gitmez damlarım yine buraya nasılsa :KK1:

:KK3: seni görmek güzel :KK3:
HOşbulduk canım :KK34: İnşallah çok çok güzel kilolar veririzde takımı yükseltiriz :KK34:
ah canım kolay gelsin sana valla hayyatımdan balığı özellikle hamsiyi çıkardım nefret ediyorum :KK25::KK25:

kızlar bugünüde bitirdik iyi akşamlar çıkıyorum artık
çok öpüldünüzzz:KK54::KK54::KK54:
iyi akşamlar canım :) bende öptümm :KK54:

Selam kızlar cepten gîrdim burda pek çekmiyor tel ve net.diğer evdeyim burda kalıcam sanırım bi kaç gün.temizlik falan yapıcam.pek giremeyebilirim,takımı boş bırakmayın. Kocaman öpüyorum.
as canım kolay gelsin sana :KK54:
8 dilim ekmek
2 meyve

Proteini açalım biraz

canım bence hayet güzel bir diyet umarım güzel güzel kilolar verirsin :KK16:

Bugünkü günahlarımı yazayım..

Menü
Sabah
2 dilim ekmek
Balık

Ara
4 kaşık aşure
2 yulaflı bisküvi
2 mandalina

Öğle
1 salatalık
1/3 dilim peynirli börek küçük bişeydi
1 mandalina

Ara
Patlamış mısır
1 bardak beşli çay
1 bardak form çay

Akşam
1 milföy zeytinli börek niye yediysem :KK43:((

Su : 2,5 litre
Spor : 80 dk yürüyüş

Maaşallah sana ne yiyorsun sen ya yoksa çok mu hareketlisin

canım alla sabah 1dilim peynir 4dilim salatalık 2dilim domates bazen 4-5 zeytin yiyorum 1dilimde ekmek
öğlende 1 bardak süt ve çevrek
akşamda ne varsa mesela yarım kase çorba yemeklerden ne varsa 4yk falan yanında yoğurt yada salata 1 dilim ekmek
aralarda meyve yiyorum. özel bişi yapmıyorum ve öyle yasaklı şeyleri 6buçuktan sonra yemiyorum :26:
hareket konusuna gelincede o kadar fazla hareketli biri değilimdir ama asansör kullanmayı pek sevmem yürüyüş hareket falan yapıyorum valla çok güzel allaha şükür bütün kilolar gidiyor 55e çok az kaldı:)

X