Cuma Zayıflama Yarışması 5. Takım

ÖNEMLİ BİLGİ, SİLİNMEYCEK SİTE DIŞI ALINTIDIR..

kallisin dikkatine :1shok:
bu mesajı temizlik yaparken atma nolurrrrr:içelim:

çok uğraştım bunları bulacam diye kaç sayfa yazı okudum
bunlara dikkat edersek füzel kilo verriz glisemik endekse göre yapılımş bunlar

Beyaz un
beyez şeker
nişasta yasak

ekmek kepekli olacak
ekmekle birlikte süt ve ürünleri
et ve ürünleri
yumurta yasak

kahvaltı
maydanoz domates zeytin ve ekmek kepekli tam tahıllı mutlaka
peynir yok gördüğünüz üzere ama peynir yiyecem dersen ekmek yemiyecekmişsin

öğlen
salata içinde mısır bezelye havuç (pişmiş) patates olmıcak

salata yemek istemiyosanız karnıyarık türlü (etli etsiz),taze fasulye pirinçsiz ıspanak
pirinçsiz semiz otu tavuklu etli mantarlı balıklı her türlü yemek serbest

yeter ki içinde mısır havuç bezelye patates olmasın

etli peynirli yanında ekmek makarna pilav yokkk

makarna
kepekli olcak az pişecek yanında et süt balık yumurta yani protein yokk

havuç
çig serbest pişmiş yasak

bakliyat
kuru fasulye nohut mercimek serbest
yanında ekmek makarna yok

kuruyemiş
antep fıstığı ceviz badem yer fıstığı kuru kayısı ve incir serbest
kuru üzüm yasak

meyve
muz üzüm karpuz yasak
digerleri sınırsızzzz

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar işte geldim burdayım ben bu işte ustayım(bulaşık bezi sanmayın ha benii.

hemen takımların genel durumlarına bir bakalım:
1.TAKIM TOPLAM KİLO (529,8 / 527,4 / 2,4 / 0,45 % )
2. TAKIM TOPLAM KİLO (644.0/641.5/2.5/0.39%)
3. TAKIM TOPLAM KİLO (582.9/583.8 /-0.9 /-0,15% )
4.TAKIM TOPLAM KİLO ( 942,6 / 938,1 / 4,5 / % 0,48 )
5.TAKIM TOPLAM KİLO ( 961.6 / 953.9 / 7.7 / 0.80% )
6. TAKIM TOPLAM KİLO ( 814,9 / 815,9 / -1 / -0,12 % )
7.TAKIM TOPLAM KİLO (602,4/599,5/2,9/0,48%)
8. TAKIM TOPLAM KİLO ( 825,1 ) / 821,9 / 3,2 / 0,39% )
9. TAKIM TOPLAM KİLO (828,2) / (825,5) / (2,7) / (0,33%)
12.TAKIM TOPLAM KİLO: (695.8) / 692.4 / 3.4 / 0.49%)
13. TAKIM TOPLAM KİLO ( 834,4 / 829,0/ 5,4 / 0,65% )
14.TAKIM TOPLAM KILO (718.1/704.1/14.0/1.95%)

evet gördüğünüz üzere takımlar sıralamasında
14. takım birinci
5.takım ikinci (tabrikler güzeller hep böyle olalım):sm_cool:
13. takım üçüncü(kardeş takımızı çok iyi gidiyor değil mi)

gelelim bireysel sıralamaya
Bireysel Sıralama

1.....14.takım nukeray 5.24 % :

2.....14.takım sumilat 3.34 % :

3......5.takım mehalim 3.00 % (başaramadım birinci olamadım):a015:

Gelelim kendi takımımıza:icecream:

umuts76 ( 78.8 / 79.0 / -0.2 / -025% )
honeybaby( 62.0 / 62.0 / 0.0 / 0.00% )
kadis ( 62.5 / 62.0 / 0,5 / 0,80% )
reyhanxx54 ( 80.0 / 79.2 / 0.8 / 1,00% )
MATEM ( 93.0 / 93.0 / 0.0 / 0.00% )
zenan25 ( 78.3 / 77,1 / 1,2 / 1.53% )
GÜL78 ( 108.4 / 107,6 / 0,8 / 0,74%)
gokcenk ( 113.2 / 110,6 / 2,6 / 2,30% )
mehalim ( 66.6 / 64,6 / 2,0 / 3.00% )
hexagonal ( 77.4 / 77,4 / 0.0 / 0.00% )
beyazbeyaz( 62.3 / 62.3 / 0.0 / 0.00% )
kalliste22 ( 79.1 / 79.1 / 0.0 / 0.00% )

evet evet açıklıyorum mersine gidenleri sıcağı sevenlerii:)):eek:

takımızın birincisi öhe öhe bendenizz mehalim ( 66.6 / 64,6 / 2,0 / 3.00% ):eek:
takımızın ikincisi gokcenk ( 113.2 / 110,6 / 2,6 / 2,30% )( sen hep gözbebeği olacaksın )tebriklerŞeniz
takımızın üçüncüsü zenan25 ( 78.3 / 77,1 / 1,2 / 1.53% )(işte budur be güzelim)Şeniz

evet gelelim şimdi ben bir yerlere gitmem yerim güzel diyenlerekaydirigubbakcemile2

honeybaby( 62.0 / 62.0 / 0.0 / 0.00% )
MATEM ( 93.0 / 93.0 / 0.0 / 0.00% )
hexagonal ( 77.4 / 77,4 / 0.0 / 0.00% )
beyazbeyaz( 62.3 / 62.3 / 0.0 / 0.00% )
kalliste22 ( 79.1 / 79.1 / 0.0 / 0.00% )

yukarıda adı yazan arkadaşlar vallaha mersin güzel hadi haftaya bekliyoruz sizleride

şimdide sıra ben gelmem mersine giderim tersine diyenler
umuts76 ( 78.8 / 79.0 / -0.2 / -025% )(canım en kısa zamanda yön değiştirmeni istiyoruz)kaydirigubbakcemile

ve şimdi canım kadisim aklına gelen biz geliyoruz mersine ama acelemiz yok diyenler bölümüne:teytey:

kadis ( 62.5 / 62.0 / 0,5 / 0,80% )
reyhanxx54 ( 80.0 / 79.2 / 0.8 / 1,00% )
GÜL78 ( 108.4 / 107,6 / 0,8 / 0,74%)

evet işte böyle arkadaşlar sizlerle olmak burda olmak çok güzel bir kusurumuz olduysa affınıza ve hoşgörünüze sığınıyorum artıkın.
bu arada bugün regl de oldum çok şükür buda söylenmez ama insan mutluluktan diyor işte

Takımımız bu hafta 4. olmuş herkesi tebrik ediyorum kendimde dahil haftaya herkesten daha iyi snaniknanikonuç bekliyorum.
az bir vakitte kısaca değerlendirme yapmak istiyorum.takımızın listesine şöyle bir göz attım kimler mersine gitmiş kimler tersine gitmiş kimler ben burda iyim kalayım demiş hemen yazıyorum:emir_bebek:

Mersine gitmek için can atanlar:eek:

honeybaby( 62.0 / 61.0 / 1.0 / 1.61% ):hooray:
kalliste22 ( 79.1 / 78.2 / 0.9 / 1.14% ):1hug:
GÜL78 ( 107,6 / 106.4 / 1.2 / 1.12% )a.s.

Burası güzel ben bir yere gitmem diyenler

umuts76 ( 79.0 / 79.0 / 0.0 / 0.00% )
beyazbeyaz( 62.3 / 62.3 / 0.0 / 0.00% )-------- sizler genede gelin ya sengözlerimebaksanab

Mersinde nere giderim tersine bende diyenlere gelincekaydirigubbakcemile
kadis ( 62.0 / 62.5 / -0.5 / -0.81% )-- demiştim sana yazarım diye çabuk yanımıza gel sürüden ayrılanı kurt kapar haaaa:mymeka:

Bizde geliyoruz ama azcık yavaş yavaş diyenler çoğalmış bu hafta

reyhanxx54 ( 79.2 / 78.7 / 0.5 / 0.63% )
MATEM ( 93.0 / 92.0 / 1.0 / 1.08% )
zenan25 ( 77,1 / 76.4 / 0.7 / 0.91% )
gokcenk ( 110,6 / 110.2 / 0.4 / 0.36% )
mehalim ( 64,6 / 64.0 / 0,6 / 0,93% )
hexagonal ( 77,4 / 76.6 / 0.8 / 1.03% )

işte böyle arkadaşlar ksıtlı zamanda hemencecik bişiler yaptım :))) görüşürüz

82. Etap başlangıcından 87. etap sonuna kadarki durumumuz işte budur.

umuts76 ( 80.0 / 79.0 )----------1kg vermiş
emel42 ( 97.4 / son durumu sen ekle emelim )
honeybaby( 61.0 / 61.0)--------- başladığı noktaya dönmüş
kadis ( 59.4 / 62.5 ) -----------maşallah maaşallah topla kendini
reyhanxx54 ( 79.2 / 78.7 )-----devam ablacım 0.5 kg vermiş
MATEM ( 93.0 / 92.0 ) ------1kg vermiş
zenan25 ( 79.3 / 76.4 )------ 2.9 kg vermiş devam canım azimle
GÜL78 ( 111.0 / 106.4 ) ------- helal sana 4.6 kg vermiş
gokcenk ( 115.0 / 110.2 )---------------- bravo ya 4.8 kg uçmuş
mehalim ( 67.4 / 64.0 ) --------- 3.4 kg gitmiş
hexagonal ( 80.0 / 76.6 )----------- 3.4 kg gitmiş benlemi yarışıyon neJ
kalliste22 ( 80.0 / 78.2 ) ----------1.8 kg gitmiş olacak olacak

izninizle bu grubu tebrik etmek istiyorum içinde bende varım.
GÜL78 ( 111.0 / 106.4 ) ------- helal sana 4.6 kg vermiş
gokcenk ( 115.0 / 110.2 )---------------- bravo ya 4.8 kg uçmuş
mehalim ( 67.4 / 64.0 ) --------- 3.4 kg gitmiş
hexagonal ( 80.0 / 76.6 )----------- 3.4 kg gitmiş benlemi yarışıyon neJ

Zayıf kalmaya çalışanlar için süpriz bir haber
tatlandırıcı olarak alınan şekerde kilo almaya neden oluyor.Purdue üniversitesinin yaptığı araştırmaya göre sakarin ile tatlandırılan yiyeceklerinde kilo aldırdığı belirlendi.Bu nedenle diyet yapan kişilerin şeker ihtiyaçlarını meyvalardan almalrı gerektiği vurgulandı.Ayrıca tatlandırıcılarda kullanılan aspartam maddesinin midede ayrıştırıldıktan sonra ortaya çıkan ve serbest kalan fenilalanin in metabolizma tarafından diketopiperanize denilen bir kansorejen maddeye dönüştüğü biliniyor.

Enerji içermeyenler
Aspartam, Asesülfam-K, Sakarin, Siklamat

Günümüzde ABD'de onaylanan 3 çeşit enerji içermeyen yapay tatlandırıcı vardır. Bunlar aspartam, sakarin ve asesülfam K'dır. Diğerleri hakkındaki araştırmalar ise beklenmektedir. FDA tarafından onaylanan sukralaz, alitama ve siklamat için ise araştırmalar mevcuttur.

Hangileri ölçülü alınmalı?
Sorbitol günlük alım miktarı 30 gramı geçtiğinde hazımsızlığa ve ishale yol açabilir. Ağızda metalik ve acı bir tat bırakan sakkarin 19 yy sonlarında 'toluen'den sentezlenmiştir. FDA, 1977'de yüksek dozda sakarin alımının hayvanlarda üriner sistem tümörlerine neden olduğu ortaya çıkınca insanlarda sakarin kullanımının kanser ile ilişkisi olabileceği riski nedeniyle kullanımı yasaklamıştır.
Fakat daha sonraları Amerikan Tıp Konseyi, kısıtlı kullanımın (2,5 mg / kg / gün) sağlık üzerine güvenli olabileceğini bildirmiştir. Yine araştırmalarda sakarinin zararsız olmadığı, epitel dokuda yapısal değişikliklere neden olabileceği bulunmuştur. Aşırı siklamat alımı diareye neden olmaktadır

Evet sanırım takımızın kilo bildirimleri tamam landı biliyorum sizde sabırsızlıkla bekliyorsunuz nereye gittik nerdeyiz diye :Gördüğüm kadarı ile tempoda biraz yavaşlama mı var ne ama olur arada böyle demi hadi bakalım .şimdi bakalım durumumuza.

Bu hafta buralar soğuk ben giderim mersine diyenler kim

1.honeybaby( 61.0 / 60.5 / 0.5 / 0.819% )---a.s. tebrikler canım
2.umuts76 ( 79.0 / 78.5 / 0.5 / 0.632% )-- adın gibi umutlu olmak lazımmış harikasın :lepi:arkadaşım tersine giderken ani bir u dönüşle mersine haaaa seni seviyoruz.:))
3.mehalim ( 64.0 / 63.6 / 0.4/ 0.625% )--ben sonunculuğu bekliyordum yaff gidim aynada bi öpüm kendimi barii:))))Şeniz

Biz yerimizde iyiz bacılar dokunmayın be yaf diyenler kimlermiş.sositososito

kadis ( 62.5 / 62.5 / 0.0 / 0.00% )---kadis kadis sopa geliyor kafana artık ona göreeee:mymeka:

MATEM ( 92.0 / 92.0 7 0.0 / 0.00% )-- nöbet kurbanı arkadaşım en kısa sürede hareketlenmeler diliyorumkaydirigubbakcemile2

Biz yavaş ama emim adımlarla ilerleriz itelemeyin bizi diyenler kimmi görelimyasakkelime

reyhanxx54 ( 78.7 / 78.5 / 0.2 / 0.254 ) ablacım önce yanaklarından sonra ellerinden öperimŞeniz
zenan25 ( 76.4 / 76.0 / 0.4 / 0:523% ) canım iyidir devamkaydirigubbakcemile
GÜL78 ( 106.4 / 106 / 0.4 / 0.375% ) güzel haberler alırız inşl senden:Saruboceq:
gokcenk ( 110.2 / 109.8 / 0.4 / 0.362% ) yılmaz savaşçı yanındayızkaydirigubbakcemile5
kalliste22 ( 78.2 / 78.1 / 0.1 / 0.127% ) aslanım kraliçem kaptanım hihoyyyt

GURUR DUYARAK SÖYLÜYORUMKİ BU HAFTA İLLEDE TERSİNE GİDECEM DİYEN YOK KOCMAN KUCAKLIYORUM VE ÖPÜYORUM SİZLERİ

Birde bu hafta aramızdan ayrılanlar ve yeni katılan arkadaşımız oldu.aramızdan ayrılanlara hayatta başarılar diliyoruz her zaman güzel haberlerini bekliyoruz.
Aramıza yeni katılan yolunu şaşıran:))şaşkınperiyede hoşgeldin arkadaşım bundan daha güzel bir takım bulamazdın diyorum.a.s.

AYRICA UNUTMADIM emelim sende bildirimde bulunmuşun senide mücedelene başladığın için tebrik ediyorum üzülme diyorum 40 küsür kiloyu vermiş biri 12 kilodamı yılacak halledersin kızım sen yaaaa

Son düzenleyen: Moderatör:
haklisin gulum benide annem dunkahvaltida zayiflamis gordu sevindim bir an oncede zayiflamak istiyorum artik boyle sasirmis gormek istiyom etrafimdaki iinsanlari yurumeye dun basladik bismillah devam etcem taktim iyice birde ben herhangi bir diyet listesine takip etmiyom yaptigim hersyden kizartmalar haric az yemeye basladim boylece bazi yiyecekler hep aklimda olmuyo ekmegide sade kahvaltida yiyorum oglen aksam yemiyorum
su hic ismiyodum acayip su iciyom bu aralar ben bazen baska takimlara dolasiyodum hep suyu sonradan alisanlar anlatiyo iste yemekte onune buyuk bardakta su koy yada iste devamli gozun onunde bu kadar suyu icmemlazim diye surahi ne bilem iste sise koy diye okudum ve bunlari denedim mesela simdi burda sizlerle yazisirken yanim da sise var arada dikiyom boyle alkolikler gibi yemektede onume buyuk bardak koyuyom iste boyle boyle alistim simdi susuz yapamiyom yurumeyide alismam lazim yoksa ben biisiyi ne kadar hesaplarsam yada ne kadar istersem okadar olmuyo bunu anladim en iyisi aliskanliklarimi degistirmek yoksa boyle kalacam sonra bana herkez hani rejimdeydin noldu kilo veremedinmi beceremedinmi diycekler ve ben bunu hic kaldiramam temelli dertlenirim iste boyle kizlar emelcim nasilsin hafta sonu iyice yerlesmissin tekrar gule gule otur bacim yuvanda

tekrar selamlar
cumartesi altın örgüdeki arkadaşlarla buluşmamız vardı arkadaşlarım öyle sürprizler hazırlamışlar ki anlatamam mutluluğumu evlerinde kullanmadıkları yünleri artan takı malzemelerini bardaktan kahve fincanına kadar ne hadiyeler getirmişler
hatta aralarında para toplayıp altın almışlar dar günümde kullanmam için, efeye oyuncak almışlar hiçbirimizi unutmamışlar yani

dün de bütün gün temizlik yaptım evimi biraz daha düzene soktum çamaşır çok birikmiş makine yapılana kadar 2 gündür çamaşır yıkanıyor heryer çamaşır dolu hava yağmurlu kurumuyor da
birkaç ufak tefeğin dışında bir eksiğimiz kalmadı şükür
keyfimizde sağlığımızda yerinde hamdolsun
bu sabah tartıldım dün düzensiz yemiştim iş güç derken ne oldu acaba diye ama 2 kilo gitmiş hemen meğer ödemmiş o kilolar gitmişler neyseki
bu sabahtan itibaren düzenli diyetime başladım Allah bozdurmasın
akşam da 15 dk eliptik bisiklet ve 5 dk stepperla başlıyorum inşallah spora da yaza kadar fıstık gibi olucam hayırlısıyla
sonra görüşürüz hoşçakalın

ha pericim hoşgeldin canım seni unutuyordum nerdeyse

mehalim bugun okula geckaldim diye yataktan firlamadinmi kiz tatilin ilk pazartesi olurya e
yok anacım ne fırlıcam sabah gene saatinde kalktım ama okul olmayınca gömüldüm 2saat daha ooooo hhhh çalışmasammı ne:))

tekrar selamlar
cumartesi altın örgüdeki arkadaşlarla buluşmamız vardı arkadaşlarım öyle sürprizler hazırlamışlar ki anlatamam mutluluğumu evlerinde kullanmadıkları yünleri artan takı malzemelerini bardaktan kahve fincanına kadar ne hadiyeler getirmişler
hatta aralarında para toplayıp altın almışlar dar günümde kullanmam için, efeye oyuncak almışlar hiçbirimizi unutmamışlar yani

dün de bütün gün temizlik yaptım evimi biraz daha düzene soktum çamaşır çok birikmiş makine yapılana kadar 2 gündür çamaşır yıkanıyor heryer çamaşır dolu hava yağmurlu kurumuyor da
birkaç ufak tefeğin dışında bir eksiğimiz kalmadı şükür
keyfimizde sağlığımızda yerinde hamdolsun
bu sabah tartıldım dün düzensiz yemiştim iş güç derken ne oldu acaba diye ama 2 kilo gitmiş hemen meğer ödemmiş o kilolar gitmişler neyseki
bu sabahtan itibaren düzenli diyetime başladım Allah bozdurmasın
akşam da 15 dk eliptik bisiklet ve 5 dk stepperla başlıyorum inşallah spora da yaza kadar fıstık gibi olucam hayırlısıyla
sonra görüşürüz hoşçakalın

ha pericim hoşgeldin canım seni unutuyordum nerdeyse
ne güzel arkadaşlar hepsine bende tşk etmek isterim ayrıca senden güzel haberler aldıkça içime su serpiliyor emelim bu arada seni msnde görüyorum ancak işte olduğun için rahatsız etmek istemiyorum sen müsait olduğunda yazarsın bana canım ok

ne guzel gecmis hafta sonun arkadaslarinin yaptigi suprizde cok hos allah onlardan razi olsun e iki kiloda gitmis sporada baslanmis emel harikasin gercekden allah bozmasin canim cok sevindim

ayy emelim ne sevindim canım anlatamam ne kadar düşünceliymiş arkadaşlarımız... güle güle kullanın hediyelerinizi...

ay söylemeyi unuttum bu arada sporumuda yaptım.hava yağmurlu ama yürüyüşte yapmak istiyorum öğleden sonra çıkarım inşlh

zenancım benim uymadığım ama sonra pişman olduğum bir konuyu söyleyeyim sana canım yarım saatle başladın ya haftada beş dakika arttırmalıymışsın sporu yani bende duydum ama yapmadım sonra hemen hızlandım günde 2 saat yapıyordum ortalama bazende geçiyordum ama vücut öyle alıştı ki kilo verememeye başlamıştım yine ve düzelmesi çok uzun sürdü... şimdi çok abartmamaya dikkat ediyorum..

yani kallisim ben bugun 1 saat falan dusunuyom vaktim var yani sence 1 saat olmasinmi yavas yavas mi arytirayim tesekurler uyarin icin canim

kızlarr selamlarrr, aranıza yeni katıldımm bende acilen kilo vermek istiyorumm. beni de aranıza alınnn. 1.60 boyunda 60 kilodayımm, 3 ay sonra ablamın düğünü var ve ben kilo vermeyi çok istiyorum. lütfen bana yol gösterin. çalışıyorum ve yemekleri kendim yapacağım ortamım yok. liste falan varmı bana uyan?

nasıl yapıcazzz ne edicezzz... sıkıldımmmmm bunaldımmm yağlarımdan :KK43:(

zenan kaliis şu bahsettiğiniz masaj olayı yağlar nedir ya ne işe yariyor bide nasıl uygulanıyor anlatın hele bakım merak ettim

kızlarr selamlarrr, aranıza yeni katıldımm bende acilen kilo vermek istiyorumm. beni de aranıza alınnn. 1.60 boyunda 60 kilodayımm, 3 ay sonra ablamın düğünü var ve ben kilo vermeyi çok istiyorum. lütfen bana yol gösterin. çalışıyorum ve yemekleri kendim yapacağım ortamım yok. liste falan varmı bana uyan?

nasıl yapıcazzz ne edicezzz... sıkıldımmmmm bunaldımmm yağlarımdan :KK43:(

öcelikle hg ama yok öyle acilen kilo vermek istiyorum sabırla olacak bu iş aslında sende biliyosundur emin ancak illaki bi liste istiyosan linki inceklemeni tavsiye ederim

Diyet Listeleri - Kadınlar Kulübü

Diyet Yöntemleri ve Deneyimlerimiz - Kadınlar Kulübü

öcelikle hg ama yok öyle acilen kilo vermek istiyorum sabırla olacak bu iş aslında sende biliyosundur emin ancak illaki bi liste istiyosan linki inceklemeni tavsiye ederim

Diyet Listeleri - Kadınlar Kulübü

Diyet Yöntemleri ve Deneyimlerimiz - Kadınlar Kulübü

canım benim teşekkür ederimmm acilen lafın gelişi yaniii, listelerden bitane gözüme kestireyimm.

yaw bende ne azim var ne hırs var ne irade varrrr başlayıp hemen bırakıyorum napcam yaaa :çok üzgünüm:

ndk arkadaşım sana acizane bir tavsiyemolacak önümüzde zaten bir kaç ay var sanırım bu sürede diyet listelerina kanmadan bizlerin yaptığı gibi bir takıma dahil olarak( güzel motivasyon olur) herşeyden az ama öz yiyerek kilo verebilirsin bunu düşün

X