45 gram hediye

Merhaba hanımlar
Eşimin erkek kardeşi önümüzdeki hafta evleniyor eşim takı olarak 45 gram bilezik takmak istiyor sebebini sorduğumda ailem bana o kadar aldı sonuçta diyor ( ki ne dertlerle aldılar ) sonucta erkek kardeşi evlenirken bize bir hediye almadı çalışmıyordu diye . Ben hediye almayalım demiyorum ama daha uygun bi altın ya da bilezik yine takalıö diyorum resmen kavga ediyoruz ben senelerdir araba alırız diye biriktiyorum adam hediye edecekmiş. Sizce nasıl davranmam gerekiyor
Ne kadar saçma. Ailen sana o kadar taktıysa, kardeşine de takmayacakmı bişey? Kardeş olarak sadece max 15 gr takılır abartmış eşiniz. İnsan geride kalanları da düşünür biraz.

Bende çok sinirliyim
Peki neden esiniz kizar diye susuyor, alttan alıyorsunuz? Sizin emek emek kendinizden kisarak belli hedeflere ulasmak icin biriktirdiginiz parayi neden veriyorsunuz? Ben kendimden yedigimden giydigimden tatiliminden kistim, rizam yoktur eger benim hakkimi yedirirsen seni bosuyorum demeniz lazim yoksa bir omur baskasinin borcunu ödemekten kendinize mal mulk sahibi olmak icin sira gelmez
Yasak olduğunu bilmiyordum . En son öyle dedim hakkımı helal etmiyorum diye bakalım nolck
Bana cok sakin kaldığınızı, esinizin de bu alttan alir tavrınizi umursamadigini düşünüyorum. Cileyi siz cekin keyfini ailesi sürsün
Diyeceksiniz ki bundan sonra aylik bin lira isterim, suraya tatile gideceğiz, her hafta en az 1 kez şu restoranda yemek yiyeceğiz, ben şu markanin altinda bir kaliteyi kabul etmiyorum! Madem ailedeki herkesin evi arabasi varken onlara harcayacak durumun var, esin olarak bana da vardir diyeceksiniz valla her mesajinizda daha da gıcık oldum

Merhaba hanımlar
Eşimin erkek kardeşi önümüzdeki hafta evleniyor eşim takı olarak 45 gram bilezik takmak istiyor sebebini sorduğumda ailem bana o kadar aldı sonuçta diyor ( ki ne dertlerle aldılar ) sonucta erkek kardeşi evlenirken bize bir hediye almadı çalışmıyordu diye . Ben hediye almayalım demiyorum ama daha uygun bi altın ya da bilezik yine takalıö diyorum resmen kavga ediyoruz ben senelerdir araba alırız diye biriktiyorum adam hediye edecekmiş. Sizce nasıl davranmam gerekiyor
Eşiniz tam bir saf.

Peki neden esiniz kizar diye susuyor, alttan alıyorsunuz? Sizin emek emek kendinizden kisarak belli hedeflere ulasmak icin biriktirdiginiz parayi neden veriyorsunuz? Ben kendimden yedigimden giydigimden tatiliminden kistim, rizam yoktur eger benim hakkimi yedirirsen seni bosuyorum demeniz lazim yoksa bir omur baskasinin borcunu ödemekten kendinize mal mulk sahibi olmak icin sira gelmez

Bana cok sakin kaldığınızı, esinizin de bu alttan alir tavrınizi umursamadigini düşünüyorum. Cileyi siz cekin keyfini ailesi sürsün
Diyeceksiniz ki bundan sonra aylik bin lira isterim, suraya tatile gideceğiz, her hafta en az 1 kez şu restoranda yemek yiyeceğiz, ben şu markanin altinda bir kaliteyi kabul etmiyorum! Madem ailedeki herkesin evi arabasi varken onlara harcayacak durumun var, esin olarak bana da vardir diyeceksiniz valla her mesajinizda daha da gıcık oldum
Yani aile yüzünden tartışmaktan yıldım ondan böyleyim

Altın maliyetlerinden, gramından falan anlamıyorum.
Ama kardeşlerin düğün hediyelerinin "karşılığını vermek" şeklinde düşünülmesini doğru bulmuyorum.
Herkes
durumu el veriyorsa kardeşine, ablasına, abisine en güzelini hediye etmeli.
Yani komşu bana çeyrek takmıştı ben de ona çeyrek takmalıyım düşüncesi bence kardeşler için geçerli olmamalı.
Peki hiç karşılık görmeseniz de yapar mısınız

Kardeş bir bilezik takar yani. 10-13 gr arası yeter. Haklısınız. Ailesini size 45gr hediye ettiyse kardeşine de 45gr hediye etmeli mantıken
Mantıken şöyle olsa; bu gelinimize 45 gr takmıştık, o yüzden yeni geline de bu kadar takmalıyız diye ebeveynlerin konusudur bu. Abiye ne alaka hediye etmek ?

Peki hiç karşılık görmeseniz de yapar mısınız
Tabi ki kardeşime el verdiğince en iyisini yaparım.
Kardeşim o benim.
Kardeş, evlat gibi oluyor. İnsan en iyisini ve en güzelini yapmak istiyor.
Bu nedenle aynı harcama özgürlüğüne eşimin de sahip olmasını isterim.
Eşinizin kardeşi, siz evlenirken çalışmıyormuş. Üstelik bu düğün hediyesi. Yani bir defaya mahsus. Sürekli maddi destekte bulunmak gibi bir şey değil.
Borca giripte almayacaksanız sorun etmeyin bence.

Unutmadan siz kendi kardeşleriniz için aynı şeyi yapmak istediğinizde eşinizin tavrı ne olur?

Mantıken şöyle olsa; bu gelinimize 45 gr takmıştık, o yüzden yeni geline de bu kadar takmalıyız diye ebeveynlerin konusudur bu. Abiye ne alaka hediye etmek ?
Ben de öyle dedim zaten. Mantıklı olan bu. Yoksa Ben hiç anlamam altın işinden. Kullanmam da zaten. Düğünde takı seti adında kocaman babaanne işi şeyler aldılar. Satıp robot süpürge aldım 😄

Yani aile yüzünden tartışmaktan yıldım ondan böyleyim

Siz susarsanız onlar daha da güçlenecek.Bu gün kardeşinin düğünü yarın diğer kardeşinin düğünü,öbür gün de sünnetleri başlar.Siz onları beslemekten kendinizi yer bitirirsiniz.Sana dert olacağına söyle içindekileri, kocana dert olsun.Bu arada ailesine acayip sinir oldum ben bile.Bu kadar göze sokarak da ayrımcılık yapılmaz ki.

Biz sana 45 gr taktik sen artık her evlenene takacaksın.
Bu ne ya.Senin eşin evlatları değil miymiş de borç vermişler kat kat istiyorlar.
Bence huzursuzluğu göze al ,gerekirse düğüne de gelmem de.

45 gr hediye takmak nedir ya. benim kardeşim yok anlamam desem o da değil. 45 gr takmak çok, gerçekten.
hadi dişinden tırnağından arttırmasan da baya baya zengin olsan takılır da.
ben yiyemedim buyursun onlar yesin olmuş bu

Merhaba hanımlar
45 gunumuz sartlarında çok para bence

İlk defa boylr bisi duydum.
Takan anne baba, ama ne kadar taktıysa çocuğundan istiyor.
Aynı altın takip geri iadesini bekleyen akrabalar gibi

Bu durumda kardeş kime devrediyor bu hakkini? O da sizin bebek olursa sünnetinde taksın 45 gr
Böyle sittin sene kısır döngüde ilerler:))

X