45 gram hediye

Siz evlendiginizde 45 gr kac paraysa ona karsilık taksın madem ben evlenirken ceyrek 100 bile yoktu aynı mantık olamaz şu anda

eşler arasında paranın bir "mesele" olması beni çok rahatsız ediyor. ama sizin bey kaşınmış :KK11:
iki önerim var, kendi özelinizden (giyiminizden, kuaförünüzden vb) kısmayın bundan sonra.
ve kısmayı uygun gördüğünüz bir şey olursa da kendi hesabınızda biriktirin. ilerde ev falan alırken eklersiniz canınız isterse.

30 gram bir kardeşine taktiysaniz ailenin sizde 15 gramı kalmış.Onu da bu kardeşe takın.Bir de eşinize söyleyin sakın size "ailem düğünde bize altın taktı "demesin.Ailesi size sadece düğün zamanı 45 gram borç vermiş onu da iki düğünde geri almış oluyorlar.
O demiyor zaten ailesi her fırsatta ama her fırsatta yüzüme vuruyor

eşler arasında paranın bir "mesele" olması beni çok rahatsız ediyor. ama sizin bey kaşınmış :KK11:
iki önerim var, kendi özelinizden (giyiminizden, kuaförünüzden vb) kısmayın bundan sonra.
ve kısmayı uygun gördüğünüz bir şey olursa da kendi hesabınızda biriktirin. ilerde ev falan alırken eklersiniz canınız isterse.
Benden bir birikim olmaz artık bu saatten sonra

Sizin biriktirdiklerinizi vermeyin kendine güveniyorsa taksin 45 gram.benim kocam en büyukleriydi 2 kardeşi evlendi benden sonra.onada 10 gram civari taktik sanirim onuda .k.v verdi takin diye biz almadik

Sizin biriktirdiklerinizi vermeyin kendine güveniyorsa taksin 45 gram.benim kocam en büyukleriydi 2 kardeşi evlendi benden sonra.onada 10 gram civari taktik sanirim onuda .k.v verdi takin diye biz almadik
Valla aslında bizde de öyle olur aile alır kardeşler adına kardeşler takar ama bunlar bi acayipler

Benm ailemde 45 gram taktı ama belirttiler 15 er 15 er diye yani kardeşime 15 gram takmam gerekiyor ama bende 45 gram takacm inat olayı oldu artık
Sizin kaç gr takacağınızı aileniz neden belirliyor? Böyle bir adetiniz mi var . Benim kardeşim evlendiğinde kendimiz belirledik.
Kendi kardeşinize de aynı gr takmak istemeniz mantıklı ama eşinize bunu söyleyin şimdiden. Ya kardeşine daha az taksın yada kardeşiniz evlenmeye kadar bütçenizi ayarlaması gerektiğini bilsin.
Bence 10g kardeş için az olur. 15 -20 g olmalı

Sizin kaç gr takacağınızı aileniz neden belirliyor? Böyle bir adetiniz mi var . Benim kardeşim evlendiğinde kendimiz belirledik.
Kendi kardeşinize de aynı gr takmak istemeniz mantıklı ama eşinize bunu söyleyin şimdiden. Ya kardeşine daha az taksın yada kardeşiniz evlenmeye kadar bütçenizi ayarlaması gerektiğini bilsin.
Bence 10g kardeş için az olur. 15 -20 g olmalı
Bende öyle diyorum ama yok illa 45 olackmjs

HAyır toplamdan 45 gram 3 kişi adına o da aslında mehirdi düğünde boş gözükmesinler diye benden siteyip geri taktılar :)
Sitede din yasak biliyorum aslinda bunu ayrica yazacaktim ama mesajınızı alintilama gereği hissettim
Mehir sizin hakkiniz, sizin rizaniz olmadan mehrinize dokunamaz esiniz en basiti dinen hakkimi yenmesini helal etmiyorum demeniz bile yeterli bence

Sitede din yasak biliyorum aslinda bunu ayrica yazacaktim ama mesajınızı alintilama gereği hissettim
Mehir sizin hakkiniz, sizin rizaniz olmadan mehrinize dokunamaz esiniz en basiti dinen hakkimi yenmesini helal etmiyorum demeniz bile yeterli bence
Yasak olduğunu bilmiyordum . En son öyle dedim hakkımı helal etmiyorum diye bakalım nolck

X