45 gram hediye

Eşinizin işyerinden, arkadaşlarından lafını dinleyeceği mantıklı bir büyüğünüz var mı? Konuyu ona açsanız, eşinizle konuşsa.

Saçmalama oğlum kendine gel dese?

Onda da ailem bana ne kadar takmıssa o :) öyleymiş
O zaman eşinize şöyle söyleyin, ailen bize 45 gram altın taktıysa, diğer kardeşine 30 gram altın taktın, 45-30=15 gram.
Bu kardeşine 15 gram takarsan ailenin taktığının karşılığı olmuş olur, yok sen illa 45 gramlık altın takacağım dersen, 30+45=75
75-45=30 bu da demek oluyor ki ailen adına bana 30 gram altın borçlusun zira düğünde takılan altınlar kadınındır, kanunen de bu böyledir😉

Merhaba hanımlar
Eşimin erkek kardeşi önümüzdeki hafta evleniyor eşim takı olarak 45 gram bilezik takmak istiyor sebebini sorduğumda ailem bana o kadar aldı sonuçta diyor ( ki ne dertlerle aldılar ) sonucta erkek kardeşi evlenirken bize bir hediye almadı çalışmıyordu diye . Ben hediye almayalım demiyorum ama daha uygun bi altın ya da bilezik yine takalıö diyorum resmen kavga ediyoruz ben senelerdir araba alırız diye biriktiyorum adam hediye edecekmiş. Sizce nasıl davranmam gerekiyor
Yuh. Ailesi sana 45 gram almış. Kardeşi değil ki? 45 gramı bu zamanda anne kızına oğluna takamıyor. Benim assssslaaaa kabul etmeyeceğim bir şey. 10 gram kalın duran bilezikler var. Onlardan alın gitsin. 45 çok çok çok çok fazla. Günah yani verilen o kadar paraya. Hakkınızı yer bence

Ailenizin ortak parası o . Tek başına karar veremez eşiniz. Olmaz öyle şey. Size baskı yapması hoşuma gitmedi. Güzel bir hediye yine alın tabi. Ama 45gram bu devirde dünyanın parası.

Ne borcu ya maddi manevi hiç bi değer görmüyoruz
Esiniz öyle düşünmüyor ama eşinizin ailesi borç istemiş olabilir oda daha parayı bekleme diye ona takacağım demiştir uyduruk birsey takar ama arka planda borç veriyor olabilir kardeşine çünkü kardeşe okadar alitın takılmaz bu krizde milyoner olsa kocan neyse

Allah bizi akılsız kocalardan korusun . Onun farklı bir versiyonu da bende var . Evlenmeden önce yedi bitirdi kendini ailesi icin .
ben gunaydogu da görev yapıyorum burda öyle eğer memursan seni dünyanın en zengini sanıyorlar .:sinirli:
Arkadaşlarım hep es ailesiyle aynı sorunları yaşıyor aileler sürekli para istiyor sonra siz memursunuz muhabbeti . Hersey bir cinnete bakar ezdirme bu kadar kendini .

Doğuda ailenin büyük cocuklari bir nevi 2. Baba gibi oluyor. Normal sartlarda 45 gr cok, sizin butcenize de cok ama oralarda olmasi gereken, hep olan buysa acaba esiniz zorunlu mu hissediyor?
Cevrenizde nasil bu durumlar?

Esimin 14 yas buyuk ablasi durumu cok olmamasina, esimden destek alarak hayatina devam etmesine ragmen buyuk bir sey hediye etti. Ben sizin anneniz gibiyim böyle olmali diyor. Ben haric herkes normal buldu.

Eşiniz doğulu mu orda böyle şeyler olabiliyor çalışıyor musunuz .Eşler ortak karar vermeli .birlikte birikim yapıyorsunuz beraber karar vermelisiniz .Ben evlendiğim de ilk sene çalışmıyordum belki bunun etkisi vardı.eşimin babası ile aldıkları ortak Mış kardeşi evlenince eşinde yardım etti altın vs.

Siz susarsanız onlar daha da güçlenecek.Bu gün kardeşinin düğünü yarın diğer kardeşinin düğünü,öbür gün de sünnetleri başlar.Siz onları beslemekten kendinizi yer bitirirsiniz.Sana dert olacağına söyle içindekileri, kocana dert olsun.Bu arada ailesine acayip sinir oldum ben bile.Bu kadar göze sokarak da ayrımcılık yapılmaz ki.

Biz sana 45 gr taktik sen artık her evlenene takacaksın.
Bu ne ya.Senin eşin evlatları değil miymiş de borç vermişler kat kat istiyorlar.
Bence huzursuzluğu göze al ,gerekirse düğüne de gelmem de.
Çok farklı bi kafa anlayamıyorum

O zaman eşinize şöyle söyleyin, ailen bize 45 gram altın taktıysa, diğer kardeşine 30 gram altın taktın, 45-30=15 gram.
Bu kardeşine 15 gram takarsan ailenin taktığının karşılığı olmuş olur, yok sen illa 45 gramlık altın takacağım dersen, 30+45=75
75-45=30 bu da demek oluyor ki ailen adına bana 30 gram altın borçlusun zira düğünde takılan altınlar kadınındır, kanunen de bu böyledir😉
İki kardeşe de 30ar takıldı üstüne resmen evlerini dizdi bana yeni baştan düğün yapıp ev dizmesi lazım aslında :) ki evlenirken çok ama çok yıprandım sorunlar yaşadım. Ama dediğinizi dikkate alacm teşekkür ederim.

İlk defa boylr bisi duydum.
Takan anne baba, ama ne kadar taktıysa çocuğundan istiyor.
Aynı altın takip geri iadesini bekleyen akrabalar gibi

Bu durumda kardeş kime devrediyor bu hakkini? O da sizin bebek olursa sünnetinde taksın 45 gr
Böyle sittin sene kısır döngüde ilerler:))
:))) bize çeyrek yeter öyle oldu çünkü hep

X